Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!
    Lenne egy nem idevaló kérdésem, de mivel itt látok pár olyan visszalátogató topiklakót, akik értik is a témát, így bocsássatok meg, hogy itt teszem fel a kérdésem.
    Egy ismerősöm eladta 3 monitorját, mert túl érzékeny a szeme, helyette vett 120Hz-es monitort ami nem zavarja annyira és elég jól elvan vele ha hosszabb ideig ül előtte.
    Szeretne 3 monitoros konfigot újra kiépíteni, de van egy kis gond.
    120Hz-en szeretne 3 monitort hajtani, a már megvett monitor mellé vett még 2 ugyanolyat: Benq XL2411T.
    Videókártyája egy tudomásom szerint ref kártyás HD6950 2Gb, ami elég is az általa "játszott" játékhoz még úgy is hogy mindhárom monitor 1920x1080-as felbontáson megy ... 5760x1080.
    Szeretné azonban mindhárom monitort 120Hz-en járatni, de akadályokba ütközött és nem vagyok biztos a dolgomban, így megkérdezlek titeket.
    A XL2411T monitor csak DVI-n keresztül tud 120Hz-et DVI Dual link csatin keresztül.
    A 6950-esen próbálta és eddig az egyik DVI csati tudta csak, mert a másik SL elvileg.
    HDMI 60Hz-en megy max jól tudom?
    Illetve van egy aktív miniDP-Single Link DVI csatija, amire rákötve a gép 120Hz-et ír ki, de a monitor 60Hz-et.
    Gondolom az aktív adapter miatt van.
    Ha jól sakkozom 2db Apple mini DP- Dual Link DVI átalakítóval és egy DVI kábellel kellene csak menni jelen felállás szerint a 3 monitornak 120Hz-en.
    Van esetleg más megoldás, vagy Apple mini DP átalakítóval sem fog menni 120Hz-en?
    Esetleg mielőbb cserélje le a monitorkat Benq XL2420T-re, mert azon van DP port is?
    Válaszokat nagyon szépen köszönöm! :R
    Ismerősöm nem lát bele, ahogy én sem az Eyefinity rejtelmeibe és elég kevés az ilyen konfig, ezért kérdeznélek bennetek, elvileg szakiként jobban tudjátok, hogy melyik csatlakozónak mennyi a maximális felbontása, képfrissítése, illetve átalakítóké...

Új hozzászólás Aktív témák