Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz HSM #30595 üzenetére

    Jól van, csevegjünk a preempcióról meg az egyebekről, legfeljebb MT kib*** minket is :DDD

    Preempció GPU-ban akkor kell, amikor jelentős előny realizálható a műveletek csereberéjéből. Ennek egy lehetséges (eléggé fakezű) példája a compute shader hirtelen előrehozása. Szerintem sokkal több értéket termel pl. egy hosszan futó, de rossz ALU-kihasználtságú shader lerúgása a GPU-ról, különösen, ha olyat is lehet csinálni, hogy csak a CU-k egy részéről rúgod le.

    Az előbetöltés meg szerintem az üres buborékok esetén tud segíteni, de ebbe jobban bele kéne ásnom magam.

    Elvileg egyik feature sem ronthatja a perf/W-ot - ha nincsenek használatban, akkor azért nem, ha pedig nem hoznak annyi extra lóerőt, mint amennyi a működésük ára W-ban, akkor pedig szarok, és más módot kell keresni a sebesség növelésére.

    Nekem erősen az a gyanúm, hogy az AMD rengeteg apró ponton van elmaradva a perf / Watt területen, nem (csak) néhány nagy területen.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák