Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz wwenigma #8777 üzenetére

    Még mindig nem érted mit akarok...

    Van ugye ez az AMD-s csoda bullshit amit te is tolsz most, hogy érzékelők ezrei meg ő miliVolt pontosan be tudja magának álltani a mindent, meg ő tudja hogy meddig ér a takaró, és hasonló mondások. Na én pont ezt akarnám kihasználni, csak az XFR/PBO buta.

    Fogj mondjuk egy Navi-t, amiben a fenti dolog tényleg működik. Ha undervolt-olod nem fog csökkeni az órajele, sőt! Szépen észre veszi, hogy az alacsonyabb feszültségnek köszönhetően már nem ütközik bele se Watt, se Amper, se °C limitekbe, és feljebb engedi az órajelet, vagy extrém terhelésnél szebben tartja meg magasan. Dinamikusan, mondhatni intelligensen reagál arra amit csinálsz vele.

    Én pont ezt várnám a Zen2-től is, de úgy látom nem képes rá, valószínűleg mert nem a fentiek szerint működik. Tippre egyszerűen van benne egy kötött VID táblázat, ami megmondja neki hogy pl. 4.2GHz órajelet 1.475V-tól kezdődően alkalmazhat és kész, ez a szentírás, nem csinál semmit se dinamikusan, csak ezt a szamárlétrát követi.

    Hasonlítsd össze a kettőt, tök máshogy viselkednek, ez az én bajom. Az hogy undervolt-olok és (ha túltolom) instabil lesz az hadd legyen már az én gondom, ugyan úgy ahogy Navi-nál, meg Vegánál is. Majd megoldom, az az egész fine-tuning lényege.
    De XFR/PBO mellett nincs fine-tuning, nem tudod jobbá tenni, mert ha pl. undervolt-olod az automatikusan visz magával mindent lefelé, tök lineáris az egész.

    Arra voltám kíváncsi hogy ez változott-e Zen+ óta, és a Zen2 már inkább Navi-like viselkedést mutat-e. A válasz az hogy nem. Kész ennyi, nem kioktatás kell, pláne hogy alaptalan is.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák