Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ETOM #35610 üzenetére

    nem, az azt jelenti defektezettt a ram, és "kiállt hibára" a sw
    bug, azért mert nem jelez hibát, de hiba miatt állt meg a teszt
    de legalább nem restartol/fagy a gép, csak a sw kiüti magát - legtöbbször jelzi a hibákat, de olyat is tud csinálni amit te tapasztaltál

    crucialból ballistix, onnantól igény/pénztárca szerint
    mind jó
    2x8-ból a 3600-os 2021-es e-die chipes - tuti új rev, nagyon bolondot mennek -
    2x16-ból a szintén 3600-os, azok már b-die chipesek
    de ezek mind sr felépítésűek
    2x16-ból az e-die 3000/3200-esek is bitangot mennek, de valamivel szerényebben, viszont azok már dr-ek
    ugyanígy a 2x8 e-die 3000/3200-esek is nagyon jól hajthatók, de azok sr modulok, abból nincs dr

    R̲e̲m̲
    bizony, fosch lesz a fogyasztás
    zeneknek legenergiahatékonyabb üzemmód a végük előtt 20%
    tehát 3800x-nél pl 3,6g, ott brutál módon hatékony
    4g-n is hatékony, de a+10/ kraftért cserébe már +20%-ot eszik
    4,3-4,4-en pedig további 10%-ért már +50%-ot bekér a 3,6g-s szintről
    de kb minden zen így skálázódik ebből a szempontból

    ne törődj vele, hogy üresben nem veszi vissza az órajelet - az egyébként a cnq -
    fogyasztásban nem sok minden látszik ha leveszi, jellemzően 8-10w max
    viszont ha megy a cnq és bármit csinálsz, máris többet bekér, mintha fixen menne az órajel - nagypn felpörgeti a magokat és rúgja a feszültséget -
    attól hogy 4,2-n megy x feszütség mellett, nem fog zabálni, nem kap terhelést
    ha pedig terhelést kap cnq-ból is felpörgeti a magokat, de akkor durván, agresszív ilyen szempontból
    ha letöltőgépnek is használod a pc-t, akkor esetleg érdemes cnq-val foglalkozni, másképp nem
    ráadásul a reszponzivitás is csúnyán el tud veszni cnq mellett

    szerk:
    és limitekkel is tudod szabályozni
    akár edc, akár tdp, akár hő limit
    nagyon szépen be lehet hangolni, de ha most kezdtél zenezni túlzásba még ne vidd
    egyébként win sémáal emlékeim szerint lehet "force" módban tolni a cnq-t, akkor is ha ac setup van
    energia kímélő üzemmódban úgy emlékszem levette az órajelekt, hiába kapcsoltam ki bios-ban a cnq-t
    fix órajel/fesz kombó kezdésnek nagyon jó, majd később ráérzel és akkor lehet játszani tovább

    semekkora feszen nem fog menni ac 4,7g-t, nem tud annyit
    amit te látsz cpuz-ben vagy akáriben, az 1-2 mag átmeneti órajele és feszültsége, terhelés függvényében
    nem mind megy annyit, sőt
    hw info 64-gyel tudod nézni az egyes magok órajeleit, meg fogsz lepődni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • fanti

    addikt

    válasz ETOM #35610 üzenetére

    Én még nem tapasztaltam. Az usmus profillal futtatom, de idehaza a két 3600-ason és a 3900x-en még nem futottam bele ilyesmibe. De én is olvastam valamiféle bugjáról korábban.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák