Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    Sziasztok

    Olvasgattam már kicsit gyorsan a hozzászólások között, illetve nézegettem is pár videót a neten, és eddig egész pozitív a hozzáállásom a Ryzenhez.
    Jelenleg egy 6600K@4600 procim van, és gondolkodom a cserén.
    Elsőre 8700K-t néztem ki, de baromi drága, illetve a fő gond, hogy ritkán lehet szerezni jó áron.
    Aztán itt van ugye az a tény is, hogy 2020-ig marad az AM4 foglalat, így majd a jövőre érkező zenek is mennek benne elgondolkodtatott, hogy váltsak.
    Amivel szemezek az egy 1700 vagy 1700x lenne, egy ASRock Fatal1ty X370 Professional Gaming lap társaságában.
    Intelnél ugye az X a szorzótár mentes változat, viszont itt ha jól értelmezem a sima is az, csak órajelben és TDP-ben van különbség?

    Esetleg aki szintén 6600/6700/7700-ről váltott az mit tapasztalt, megérné a váltást?

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz hokuszpk #18687 üzenetére

    Igazából nekem momentán nem biztos, hogy megéri várni.
    Szinyák kollégára írtam rá, mivel láttam, hogy hasonló vasról váltott zenre mint amiről én akarok, és bemásolom egy részét annak amit neki is írtam.

    Na köszönöm ezt a hosszú lélegzetvételű választ.
    Igazából nem égető cserélnem most, de gyakorlatban ismerős vinné a mostani 6600k+z170 K4 Gaminget 85.000-be.
    Én ugye tudok nettóban vásárolni, így attól függően mit veszek, "ingyen" cserélek, vagy minimálisat kell rádobjak (de olyan lehetőség is van ahol még pénzem is maradna :D )

    Ezeket néztem:
    AMD Ryzen5 1600 3,2 GHz Box 49.700 HUF
    AMD Ryzen5 1600X 3,6 GHz Box No cooler 54.300 HUF
    AMD Ryzen7 1700 3,4 GHz Box 71.410 HUF
    AMD Ryzen7 1700X 3,4 GHz Box No cooler 81.100 HUF

    Asrock AB350 Gaming K4 26.000 HUF
    ASRock X370 Fatal1ty Professional Gaming 66.000

    Ugye sokan írták a fórumban, (ryzen ahova írtam) hogy játékra elég az 1600/1600x is.
    Most nem mondom, hogy hosszú távra tervezek feltétlen, de eleve az fogott meg, hogy 2020-ig nem kell lapot cseréljek. Az meg még csak 2 év :)
    A kérdés az, hogy most melyiket vegyem, elég e az 1600 vagy legyen 1700?
    Olyan szempontból mind1, hogy mivel olcsóbban veszem mint a boltba, így ha kijön a refresh zen, vagy később majd a zen2 akkor sem bukok rajta sokat. Igazából a kérdés az, hogy Clock to Clock van e különbség a 2 proci között vagy sem, és ha igen mennyi.

    Illetve, hogy van e értelme adni több mint 2x annyit az X370-re vagy sem?
    Nekem sajnos Corsair Vengeance LPX3000 ramjaim vannak, és ezt nem akarok venni maradna ez.
    XMP most 3000-en megy gyári feszen gyári időzítésekkel.
    Olvastam róla, hogy a zen elég érzékeny a ramok terén.
    Viszont a QVL-be benne van szóval elvileg mennie kellene.

    Amit még néztem, hogy a B350-es lap csak 12 fázisos, az x370 meg 16.
    Hosszabb távra ha terveznék talán az x370 jobb lenne lehet. De nem tudom ér e ennyit a körítés, mert se az AC wifi, se az usb-c nem izgat, mint ahogy az sem hogy 5g-s lan van a drágábbikon.
    Kérdés az, hogy tuning terén mi a helyzet. :U

    Szóval a proci annyira nem is, inkább a lap a kérdés, hogy B350 vagy X370 legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz hokuszpk #18696 üzenetére

    Húzva biztos lesz :P
    Igen, akkor lehet jobban járnék akkor addig az 1600-al.
    Lap kapcsán esetleg vélemény?
    Érdemes 2x annyit fektetni az X370-be, ha a körítés nem számít?
    Tuning terén van olyan opció amit a B350 nem tud, viszont az x370 meg igen?
    Mert ami kell (M2 foglalat) az már a B350-en is rajta van, feleslegesen az extrákért meg nem akarok fizetni ha nem muszáj, ha amúgy nem is használom. (pl AC wifi, mert bár hiába van itthon mikrotik AC-s router úgy is vezetéken kötném össze, de stb stb)

    Közben válaszoltál :P

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz chopin42 #18701 üzenetére

    Lap esetén maradok Asrock vonalon. :)
    Előző 2 lapom is Asrock volt, és csak pozitív tapasztalataim vannak, így nem is néznék más márkát :K
    Igazából most nézem, hogy ott a x370 Gaming X az arany középút lehet.
    Nincsenek számomra felesleges sallangok, és itt a B350 9 fázisához képest már 12 van. (igaz még mindig nem 16 mint a Prof Gaming esetén)

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #18702 üzenetére

    Na nézegettem, itt lapokat, és nem tudom mennyire lehet adni a QVL listára (értem ez alatt azt, hogy mennyire naprakészek) de elvileg a ramjaim a Prof.Gaming esetén szerepelnek benne, viszont a Gaming X esetén már nem, a B350 K4 esetén pedig már megint szerepelnek. Akkor gondolom a Gaming X esetén is kéne mennie ha az olcsóbb és drágább lap esetében is igaz?

    Illetve még egy érdekesség, hogy az alaplap árával egyenes arányban van support bios terén (legalábbis ránézésre)
    A B350 K4 épp tegnap kapott friss biost, míg pl a legdrágább laphoz van a legkevesebb elérhető.
    Most akkor az sikerült nagyon jól, és kevesebb javítás érkezik hozzá, vagy mivel drága és keveset adnak el, nem arra koncentrálnak hanem az olcsóbb darabokra? :U
    Mert akkor ilyen alapon joggal várhatná el a vásárló, hogy ha már prémium terméket vesz, akkor azzal egyenértékű a támogatás is. (de lehet csak asrockéknál van ez, nem tudom a többi gyártó esetén mi a helyzet.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák