Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoo123

    senior tag

    Sziasztok!

    Netezős / letöltő / médialejátszó PC-t tervezek összerakni Ryzen 2200g alapon.
    Jelenleg A8-9600 APU-t használok, de ez nem boldogul a 22.000 Kbit/s nál nagyobb bitrátájú (jellemzően 4K) filmekkel. Az i7 4790K igp-je viszont akadás nélkül viszi ezeket is, de az mégiscsak luxus lenne médiaPC-nek. :D

    Az lenne a kérdésem hogyha az A8-9600 at lecserélnem egy 2200g-re akkor az ugye minden 4k filmet probléma nélkül lejátszik?
    Birja akár a 64.000 kbit/s 4k filmeket is?
    Youtube 4k 60 fps is megy akadás nélkül?

    Akinek van ilyen procija az nyilatkozna erről, azt megköszönöm!

    Üdv: Zoli

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz apa111 #5113 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm! :R

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnap beléptem a klubba egy Ryzen3 2200g-vel, alaplap Gigabyte AB350 Gaming, 1db 4GB-os DDR4-2400MHz memória.
    Netezős/letöltő/filmnéző gépnek vettem, játékok nem érdekelnek.

    Egy A8-9600 APU-t váltott és hát a 2200g érezhetően gyorsabb, de 60 Mbit/s-nál magasabb bitrátájú videókkal ez sem boldogul! :((

    A jelenlegi gaming PC i7-4790K iGPU részét nem tudom így megfektetni, igaz hogy nem 40-55W-ot fogyaszt hanem belenyal 120W-ba de minden videót akadás nélkül visz. Az i7-es dualchanel DDR3-2400MHz memóriával van ellátva, arra gondolok hogy a ryzen-t kissé visszafogja hogy csak single chanel DDR4 2400-as memória van alatta.

    Akinek 2200g-je van az megtenné hogy kipróbálja hogy folyamatos-e a magas bitrátájú videófájlok lejátszása?

    -A videó legalább 70 Mbit/s bitrátájú legyen pl: Ghost in the Shell 4K film sample fájl (a film elején amikor a kamera végigpásztáz a városon, majd rárepül az Őrnagyra aki a tetőn áll mielőtt leugrik hogy megakadályozza a hekkelést).
    -A youtube 4K 60 fps videók is kissé akadoznak mozgalmas jelenetelknél, vagy elvetemülteknek youtube 8k 30/60 fps is jó teszt. :)

    Na ezeket a 4790k iGPU-ja akadás nélkül viszi, ellenben a Ryzen 2200g letérdel.
    A feladatkezelő szerint a 2200g GPU terhelés meghaladja a 90%-ot, a prociterhelés meg 5-15% körül bóklászik, tehát feltehetően a iGPU fogy el.

    Az lenne a kérdés hogy más is tapasztal-e hasonlót?
    Ha beraknék egy második memóriamodult hogy DualChannel-ben menjenek az segítene-e a videólejátszáson, vagy teljesen mindegy mert az i-GPU ereje fogy el, -és nem a memóriasávszélesség miatt- ?

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz solfilo #5197 üzenetére

    A youtube 8K-t nem probáltam az i7-el, de az engem is érdekelne, majd kipróbálom.
    Az i7 nem gyorsítja a VP9-et azt nem tudom, de nem találtam olyan videót amivel megfeküdt, míg a Ryzen meg igen.
    Ezért érdekelne hogy másnál mi a helyzet 2200g és 4k60fps videólejátszással.

    -Nem vagyok amatőr, a GPU-t természetesen kivettem a gépből a tesztelés idejére (hogy biztosan ne segítsen be videó kódolásba). :)

    Youtube 4k 60fps gameplay videók pl ez.
    Youtube 8k 60fps videók pl ez

    De itt van egy félperces videófájl is, az elején ez is kissé akad 2200g-vel.

    Megtenné hogy kipróbálja ezeket akinek 2200g procija van?
    Előre is köszönöm! :R

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz solfilo #5199 üzenetére

    Otthon leszek este, megnézem.

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz ahantos1963 #5201 üzenetére

    Igen, ezt értem, de nem bővítek ramot "potyára", ha biztosan csak ezért akad a 4k felbontású 60-70 Mbit/s videólejátszás akkor igen.Ez csak egy csumpi letöltő/netezős/médialejátszó gép, annak elég a 4GB, de ha pl egy 2x4GB-tól megtáltosodik -amit kétlek mert a feladatkezelőben 90% fölött van a GPU kihasználtság, ezen nem fog segíteni nagyobb memóriasávszélesség sem- akkor örülni fogok.

    Megtennéd hogy megnézed ezzel a videóval is hogy vajsimán megy-e a 2400g-n?

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz ahantos1963 #5205 üzenetére

    Amit én használok az az MPC-HC (Mediaplayer Homecinema) lejátszó, ingyenes, dxva hw-es gyorsítást tudja.

    A lejátszó a következő adatokat mondja a videóról:
    ------------------------------------------------------------------------------
    Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L5.1@High
    Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Duration : 35 s 786 ms
    Bit rate : 65.2 Mb/s
    Width : 3 840 pixels
    Height : 2 160 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.328
    Stream size : 278 MiB (92%)
    Writing library : ATEME Titan File 3.8.3 (4.8.3.0)
    Default : Yes
    Forced : No
    Color range : Limited
    Color primaries : BT.2020
    Transfer characteristics : SMPTE ST 2084
    Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
    Mastering display color primar : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
    Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 1000.0000 cd/m2

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ha neked 2400G-vel röccent egyet, akkor nem csodálom hogy nekem a mintegy 35-40%-al gyengébb IGP-vel megáldott 2200g-n is akadozik az első 10 másodpercben. Akkor ezen semmilyen memória nem fog segteni, ez az IGP sajnos csak enyit tud. :((
    Ez most nem flame akar lenni!!! csak nem értem a dolgot az 4790k IGP-je harmatgyenge régi fos, de hogyhogy az viszi, az új Ryzen APU-k sokkal erősebbek IGP-ben akkor ennek szaladnia kéne.

    Ez a filmben kb a legnagyobb bitrátájú jelenet, a film többi része sima, folyamatos.

    Kösznöm hogy megnézted! :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz solfilo #5209 üzenetére

    Elnézést, kifutottam a szerkesztési időből.

    "Nem az IGP ereje számít, elvileg ezeket dedikált egységek végzik"

    Akkor az i7 4790k-ban lévő dedikált videófeldolgozó egység erősebb/gyorsabb mint ami a Ryzen 2200g-ben van? Ezt nehezen hiszem.
    Ha meg a memórisávszélesség a probléma a single channel miatt akkor pedig nem lenne 90% fölött a 2200g iGPU használat.

    A következő játékos/mindenes/ultrabrutál gép az egy Ryzen 3xxx lesz nyáron, az majd fog kapni valami jófajta 2x8GB DDR4 3200 CL16-os ramot, addig marad az i7.
    A netezős/letöltő/filmnézős gépet viszont nem terveztem bővíteni.

    Lehet bedobom a tartalékkártyát (rx470 4g) a 2200g mellé, hátha az megoldja a videógyorsítást, vagy megmarad a 4790k média PC-nek, bár az erős tulzás lenne. :D

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    "Mindegy milyen erős az i7-4790K IGP-je, ha nem tud besegíteni a HEVC gyorsításba, linkeltem is két írást, ami Skylake-ről beszél Intel oldalon (az két gennel későbbi, mint a Haswell).

    A lejátszásra lehet magyarázat pl az, hogy prociból ki tudja nyomni"

    Az biztos hogy izombol besegít mert konektorból 120W-ot eszik olyankor a nyugalmi 70w helyett, de feladatkezelő szerint a CPU terhelés 50% alatt volt ha jól emlékszem.

    "Mivel megvan az i7-es gép, igazán végére járhatnánk a dolognak azzal, hogy kiveszed a GTX-et, s megnézed az általad linkelt anyagokat, hogy mennek."

    Azt én már hónapokkal ezelőtt megnéztem, csak a 4790k volt a gépben, minden bővítőkártyát kivettem és az általam linkelt anyagok közül a 4k 60fps illetve a Gits nyitójelenete akadás nélkül mentek, a 8k-t nem próbáltam mert akkor még ez nem érdekelt, most is csak érdekeségnek írtam.

    "Vegyél már ki egy ramot az i5-ös gépedből, nézd meg mit tud single chanelben..... Kíváncsi vagyok....."

    Majd este ha edzés mellett lesz rá időm, melóhelyen nincs i7, csumpi i5-ös laptop van, az meg FullHD 60fps-el is küzd. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz solfilo #5217 üzenetére

    Bocsánat hogy ilyen soká tartott, de csak most volt időm kipróbálni amit javasoltatok:

    -Hardveres gyorsítás kikapcsolva (intel IGP driver uninstall) ---> 1080p videók is szaggatnak, Windows ablakkezelés is akadozik.

    -Single Channel DDR3 2400 (19 GB/s Vmem) ---> Szaggatás, rengeteg eldobott frame

    -Dual Channel DDR3 2400 (38 GB/s Vmem) ---> Folyamatos lejátszás, nincs eldobott frame

    60-70 Mb/s videólejátszás:

    A tanulság pedig hogy a Ryzen 2200g Dual channel memóriával rendben lesz, de ezt másik memóriamodul hijján sajnos nem tudtam kipróbálni.

    Mindenkinek köszönöm a segítséget! különösen:

    -solfilo
    -ahantos1963
    -prolad
    -palfitom
    -hopex
    -tzsolesz
    -consono

    fórumtársaknak.

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz solfilo #5234 üzenetére

    Ha jól emlékszem 2018-as (intel iGPU) drivert telepítettem.

    Egyébként azt vettem észre hogy a Ryzen 2200g-vel Win10 alatt az Edge böngésző a legkevésbé erőforrásigényes, a Firefox már enyhén lassabb, és Chrome még lassabb.
    Firefox/Chrome alatt már néha van framedrop akkor amikor Edge böngészővel még folyamatos a videó.

    Mindenesetre köszönöm hogy letesztelted a Ryzen 2400g-vel, nagyon hasznos volt!
    Mostmár tudom hogy veszek másik memóramodult hogy meglegyen a dualchannel és az APU tökéletesen lesz arra amire nekem kell. :)

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    Sziasztok!

    Kingmax DDR4 4GB GLLF62F 2400MHz (1.2V; CL: 17,17,17,39) ram mehet 1.35V-on 2933 MHz-en CL: 16,16,16,39-en?
    Nem lesz baja hosszabtávon, ugye?

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz apatyas #5297 üzenetére

    Úgytűnik hogy stabil 1,35V-on, 2933 MHz-en, telibefújja egy 12cm-es ventilátor úgyhogy csonthideg, akkor ígyhagyom, köszönöm a választ! :R

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz tkesy #5448 üzenetére

    "Szerintetek az elképzelhető, hogy egy A320 laphoz és egy 2200G-hez kevés egy márkás 120W-os paneltáp?"

    Ha nem gyári hibás akkor aligha!
    Én ezzel hajtom az alábbi konfigot és hibátlanul teszi a dolgát:

    -AB350 alaplap
    -2x4 GB RAM
    -2db 2,5" HDD

    Alapon 22-23W, Valley benchmark alatt konektorból 80-90W-ot vesz fel, prime 95 alatt 105W és még akkor sem kapcsol le vagy instabil, de HWInfo szerint akkor már csak 11,394V a 12V (11,4V a szabvány szerinti minimum!).
    Ahhoz képest hogy elvileg 12V-on max 4,5A-t tud, 8A-rel meghajtva (96W) is tökéletesen működik huzamosabb ideig.
    Nyilván nem hajtom így egész nap, de stabilitástesztnek azért ment így pár órát.

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

  • Zoo123

    senior tag

    válasz Albigator #7730 üzenetére

    Gigabyte AB350 @ ryzen 2200G, alaplap HDMI portján a VEGA8 szolgáltatja a VGA jelet, RX 470 a PCI-E portban, kimenetére nincs bedugva semmi!
    APU szépen videólejátszik, enkódol/dekódol, RX470 közben "számol", nem zavarják egymás köreit.
    Ez a netezős gép, úgyhogy ezen nincs komolyabb játék (csak C&C3, Dead Space 3), de nem zavarják egymást: az IGP szépen rendereli a játékot, a dedikát kártya zavartalanul számol tovább, ahogy azt az ember elvárja úgy működik. Blender alatt meg az openCL eszközöknél szépen beikszelem a Vega8-at és az RX470-et akkor meg szépen közösen számolnak. :)

    Kipróbáltam most gyorsan a Dead Space 3-at nem "lassult" a dedikált kártya úgyhogy igen nagy valószínűséggel az APU renderelt a játék alatt. Így távoli asztalon keresztül nehézkes, de ha hazaértem megnézem neked pontosan mi a helyzet.

    Más:
    24 GB ram van a gépben (2x8+2x4GB leosztásban) és a Windows az APU-nak 10GB videomemóriát lát! És nincs olyan hogy ha elfogy lassul, mert alapból a RAM-ot használja szval ez így tetszik! :DDD

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák