Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz Bodz #40736 üzenetére

    Sajnos a felülről hűtött proci nem direkt van így, a régi hűtésemhez vásárolt átalakítóról kiderült, hogy ebben a formában engedi felszerelni csak a hűtést. Ugyanakkor mint korábban írtam, alapvetően a Superposition-al tesztelgettem a kártyát ami inkább azt izzasztja meg nem pedig a procit, a procit olyannyra nem, hogy a teszt ~90%-ban 10% alatt van a kihasználtsága, jellemzően 2-5% között, ami viszont nem melegíti a procit, így a nélkül, hogy forró levegővel fúvatnám a kártyát csinálja a leírt jelenséget. A fenti befúvó ventilátor éppen azért fúj, hogy kellő mennyiségű hűvös levegőt juttasson a procihűtőhöz és mivel nagyobb mint a procihűtő ventilátora, ami elmegy mellette az hűti a VRM-eket és remélhetőleg kap belőle a videokártya is felülről, adott esetben a fordított irány biztosan nem lenne jó. A PCI takarókat éppen most akartam kitördelni :) Akárhogy is próbálunk fogást találni a házon és a hűtésen, sajnos az van, hogy ház és tápcsere előtt az előző házamban, aminek sem oldala, sem hátulja, a proci gyári hűtésével ami nem fújta a kártyára a levegőt is ezt csinálta a kártya, még csere előtt vettem észre a jelenséget, továbbá csak ismételni tudom magam, 73 fok még nem a világ. Majdnem teljesen biztos voltam, hogy az elöregedő tápom lesz a ludas, de miután a zsír új Gold kategóriás erősen ajánlott tápommal is ezt csinálja, így mégiscsak marad a kártya mint hibaforrás.

Új hozzászólás Aktív témák