Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BReal

    addikt

    válasz #82819712 #219 üzenetére

    De baszki, én nem vagyok ős AMD-s. :D Utoljára 2 éve volt AMD GPU a gépemben, AMD CPU-t talán 6-7 éve használtam. Csak annyi, hogy a pénztárcát az egyik legerősebb faktornak tartom egy termék megítélésekor a teljesítmény mellett. A fogyasztás az utolsó szempont a lényegesebbek közül. És ebben az AMD a legtöbb kategóriában jobban teljesít. Természetesen az FX széria nálam szóba sem jöhetett, mert hiába volt olcsóbb, sokkal lassabb volt és jóval többet fogyasztott egy akkori Intelnél, valamint mindenképp kellett rá jobb hűtés és emlékeim szerint nem tanácsolták az olcsóbb alaplapokat hozzá a gyengébb VRM miatt. Viszont a kékeknél tökéletesen elég a gyári hűtő, most is az dolgozik, és lehetett olcsó lapot is venni. Így minden szempontot figyelembe véve számomra jobb vétel volt az Intel. A Ryzen óta ez már megfordult, csak jelenleg arra még nincs szükségem. Ha lesz, azt fogok venni. Egyszálas teljesítményben is beérték az Intelt, IPC-ben előzik, játékban kemény 4-5% különbség van az azonos kategóriák között a csúcs VGA-val mérve FHD-n, amit kb. egy 2080Ti tulaj sem használ.

    VGA fronton közép és felső-közép kategóriában sok-sok éve jobb választás az AMD, ha csak a 270X-GTX 760-ból indulok ki, lehet visszább is mehetnék az időben. És a 290X-ig a csúcskategóriában is volt versenyzője a pirosaknak. Azóta a csúcskategóriát kisajátította magának az NV, ettől függetlenül a közép és felső-közép kategóriában jobb alternatíva volt az AMD-é.

    Az a kb. 4 félkegyelmű, aki Iponon garázdálkodik (Terror, Snuzzie, developer, s_otto) pedig szót sem érdemel. A kapott válaszokban és downvotejaikban meg is mutatkozik, hogy mennyire lehet őket komolyan venni. Bárcsak lenne tiltó funkció ott, nem futnék bele a színvonalasabbnál színvonalasabb kommentjeikbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák