Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz zotyesz66 #90238 üzenetére

    Pont most olvasgatom a PC Worldot abból a korból.
    A nyomtató gyártókat nem nagyon hozta lázba.

  • Czo

    őstag

    válasz zotyesz66 #90238 üzenetére

    Szerintem az eger es a billentyuzet. De a billentyuzetet utaltuk, mert kellett melle egy PS/2-es is, hogy a BIOS hasznalhato legyen. Ehhez a tamogatas szerintem kesobb erkezett. A BH6-nak mar biztos, hogy nem okozott gondot, de a TX97-nek szerintem igen. Illetve, nekem megvan a regi FFB kormany, az 97-98 koruli (MS SideWinder FFB Wheel USB). Ezt mar csak USB-be kellett bedugni, illetve az adaptere kellett meg bele. Az ez elotti kormanyom meg "minden lyukat lefoglalt" tipusu volt, mert kellett neki a gameport, a soros port, a keyboard port es az adapter is.

  • fpeter84

    senior tag

    válasz zotyesz66 #90238 üzenetére

    billentyűzet, egér... 98-ban emlékszem egy profi olympus camedia 2.1mp-es digitgépre - még az előtt hogy jött az olcsó eldobós digitfényképezőgépes éra, ez akkor még sokszázezer volt, és úgy rémlik hogy normális USB csatlakozása még annak sem volt, csak valami dögvész lassú soros - jobb volt kivenni belőle a 32/64MB-os smartmedia kártyákat és USB-s olvasóba tenni... PDA gépek is akkoriban még mind soros portra mentek - ami gépek USB kábelt kaptak, azok is valójában USB>soros adapterek voltak és dögvész lassúak - az első igazi natív USB-s ilyen gépem egy Dell Axim X5 Advanced volt, 400MHz-es Intel XScale procival - bár a nyomorult Microsoft Activesync-es másolgatásnál akkor is gyorsabb volt ha kikaptam a gépből az SD vagy CF kártyát, és USB olvasóval közvetlenül másoltam rá, majd vissza a sok sok MP3-at vagy videókat... :))

    #90242 DarthSun

    azt tudtam, hogy van jelentősége a bevágásoknak - az a retek SiS6326 is ezzel tévesztett meg... az idióta kínai dzsunka tervező 2 bevágásosra tervezte azt a kártyát, miközben szigorúan 3.3V-os a chip... de ezzel együtt eddig abban a hitben voltam, hogy x4-x8 1.5 és 0.8V-os kártyákat akkor sem szabad berakni az x1-x2 3.3V slotba... okés, szóval akkor nv-ből az FX-ek, illetve ha jól látom a 6200 AGP kártyák is többnyire 2 bevágásosak... 6600-ból ilyet is olyat is hoz a gugli - vagy ez lehet már pont a veszélyes talaj? igazából nem 2 bevágásosnak kellene lennie, csak pár sufnicég kártyája ilyenre sikeredett? aztán ahogy az atikat nézem, a teljes 9xxx széria, kivéve a 9550,9600,9800XT - a többi kártya többnyire mind 2 bevágásos...

    azt az AIW-t epoxy kockába önteném, be se merném kapcsolni, annyira szeretnek az ilyenek random elhalálozni :Y

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz zotyesz66 #90238 üzenetére

    Én 8MB-os pendriveot láttam 2000 körül.
    Az volt az első ami USB-t használt és találkoztam vele.

    Ha már pendrive : Emlékszem mikor a sulinetes gépek kezdtek terjedni, rengeteg kivitelhez járt ajándék 32-64MB-os pendrive. Az emberek meg általában nem tudták mire jó, vagy mire használják, így sok esetben nekem adták ajándékba, sok esetben telepítés díjjaként stb. Csakhogy akkoriban 32MB-os pendriveok 10 ezer ft körül meg kicsivel felette mozogtak, a 64-esek majdnem dupla annyiba kerültek, így sokkal jobban jártam vele, mint azzal a 500-1000-1500ftal mint amiket amúgy kaptam volna.
    Még mai napig van itthon 32-es és 64-es pendrive is azokból az időkből, pedig sokat eladogattam, meg el is veszett pár :(
    Sajnos elveszni nagyobbaknak is sikerült már, pl 4db 16GB-os pendriveom tartózkodik ismeretlen helyen :(

    Érdekesség, hogy van egy 1GB-os pendriveom, ami meghibásodott se formázni, sem törölni nem lehet róla, viszont hibátlanul beolvas mindent ami rajta van, és szerencsére majdnem tele van 2009 decemberi dolgaimmal. Szuper kis időkapszula lett belőle :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák