Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz jokeph #78520 üzenetére

    A szemetet ossze is kellett lapatolni :D

    a vinyo par honap mulva bad sectoros lett, a papir alapjan csereltek a billt, videokartyat - ezekre mar nem is emlekszem. A hangkartyara igen, amit kesobb vettunk, a 2 eve unokaocsem kinyomta a gepet, ami akkor szolalt meg utoljara. Szerencsere becsereltek egy 486dlc+koprocira. Szerethettek minket :DDD

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #78520 üzenetére

    így van. De emlékszem, hogy még 1999-ben is, 2-3 ezer ft-okért raktak fel egy Windowst (akkor határoztam, el, hogy ennyiért rájövök inkább magam), volt olyan amelyik a VGA drivert fel sem rakta, úgyhogy ott volt nekem a frissen telepített Windsowsom 16 színnel és csak DOS alatt induló játékokkal... (míg rájöttem, hogy mi a baj... ugye akkor internet sem volt, hogy rákeressek)
    Aztán kitapasztaltam, megtanultam a dolgokat, a 2000-es év kb erről szólt nekem az informatikában, és már az év második felében elkezdtek a haverok hozzám mászkálni, tanácsért, segítéségért, majd szélesedett a kör, és egyre több mindenkihez mentem. Eleinte persze balek voltam mert ingyen/csoki/sör csináltam mindent, aztán rájöttem, hogy ezért több ezer ftot is el lehet kérni. A 2000-es évek közepén már annyian hívtak házhoz, hogy volt, hogy konkrétan ebből megtudtam élni, hogy a nap különböző szakjaiban rohangáltam gépeket bütykölni.
    A sulinet program nekem egy aranyeső volt, mert boldog boldogtalan vett gépet, persze 99%-uk Linuxal vagy oprendszer nélkül jött, és rögtön rohantak hozzám, hogy telepíteni kéne. Aztán mikor elrontották, akkor megint...
    volt olyan nap, hogy 3-4 gépet is csinálnom kellett, és olyan nap is (2007ben pl) hogy tizen ezer ft-okat kerestem meg egy nap, és bár nem volt mindennap ilyen persze (volt amikor semmi nem volt), előfordult (meg korábban az Athlon XP-s prociválogatós időkben meg főleg!) hogy többet kerestem meg hóvégére mint a szüleim a munkahelyükön. Ehhez képest totál kötetlen időbeosztásom volt, sokszor a faluból sem kellett kitegyem a lábamat.

    Jó, persze mindig akadtak problémás emberek (pl nem akartak fizetni, vagy próbáltak hülyének nézni), vagy olyan amit nem tudtam megcsinálni (hardverhiba), de nem volt jellemző szerencsére nagyon. Meg hát előfordult h a legrosszabb időben csörgött a telefon, de alapvetően nagyon imádtam ezzel foglalkozni.
    Aztán a 2010-es évek elején elkezdett ez az egész csökkenni, és 2017-re szinte az egész lehalt. Manapság félévente egy gép ha van, persze valami rokoni/közeli haveri körből, és az ingyen kéne de tegnapra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák