Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz #95904256 #13985 üzenetére

    Az, hogy a GUS csak tarolt hullamformakbol dolgozott, ezert digitalis volt, mig az SB-ben ott volt az OPL analog szeru FM szintetizator is. Ergo amit Nowhereman irt, hogy a GUS analog, az messze nem allja meg a helyet.

    DBob: Pont ez egy jo kerdes, hogy mit tekintunk analognak. Az OPL egy analog szintetizator szimulator volt. Indult egy szinusz jellel, amit addig shifteltek (fazis modulacio) es osztottak/szoroztak, amig ki nem jott a vegso jelalak. Ezt nyomtak vegul be egy DA-ba. De maga a jelkezes leginkabb a klasszikus analogokra emlekeztet. Nezopont kerdese, hogy semi analognak, vagy semi digitalisnak tekinted. En inkabb az elsore szavazok, de meg tudtok gyozni a masikrol is, elvegre ti jobban ertetek hozza. ;) A digitalis nekem az, hogy letoltom a jelmintakat a memoriaba es azokbol rakom ossze a zenet, ahogy a GUS is csinalta, nem pedig szinuszbol indulok ki. (Anno keszitettem igazi analog szintit az egyik RT evkonyvbol, de soha nem tudtam behangolni, raadasul melegedesnel mindig elmaszott.)

    DBob: mi tart vissza? Nem nyereszkedni akarok, szertnem ha ertelmes helyre kerulnenek, nem a kukaba.

    telescreener: koszi, de 4550-nel van erosebb kartyam. Retro darab nincs?

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák