Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    486 projekt. Ez már elég rég óta húzódott. Eredetileg egy intel DX4-100-ast céloztam meg.Az első lap, amit vettem hibás volt (bele se ment a processzor a foglalatba). A második nem tudta a 3.3V-ot, arra VRM-et forrasztgattam, jó lett, de nem tudta az LBA-t... :)
    Aztán tovább keresgéltem a szent grált:
    UMC chipes "deep green AMI WINBIOS", mint ami a 90-es években is volt a gépemben. Néha néha drágán felbukkan egy (most is van 2db Vaterán, figyelem is, de...), de tökre nem ér annyit, egy Fake caches alaplap. Márpedig valahonnan valamikor valahogy lesz WINBIOS-os alaplapom, de akkor már rendes cache is legyen rajta (mint régen). pont így nézett ki, még a CPU is:

    Keresgélés közben (évek), ahogy lenni szokott rengeteg cucc gyűlt össze és egyre csak gyarapodott. Javítandó lapokból is lett jó, Lucky star, Soyo VIP, HINT chipsetes ígéretes valami után lett egy ASUS GX4 is meg egy OCTEK Hippo15.
    Aztán a sok alkatrész kipróbálása után a végén már az se tudtam miért és milyen és hány 486-ost akarok összerakni fixre. :)

    Legalább 4-et szerettem volna:
    1. Kell egy inteles DX4-100, mert régen nem tellett rá és csak egy amd DX2-80-at járattam 2x50-en. (elég jól ment úgy... :) )
    2. Kell egy AMD-s 5x86-133-P75, de abból a 160MHz-s esetleg 3x50, (ez lenne a Hippo15-el, már csak CPU kéne, de egyre ritkább/drágább 1db is, nemhogy fél tucat, amiből válogatni lehetne.)
    3. A klasszikus DX2-66 mindenképpen kell
    4. DX50-es is kell mert viszonylag "nem elterjedt" volt és az 50MHz buszsebesség régen is hasznos volt.

    Az 1 és 3 és 4 változathoz fékonfig szinten minden megvan.

    Sőt lettek extrák is:
    5. Amd DX4-120 EDO-s Lucky Star lapban
    6. Mégegy intel DX4-100 Soyo VIP lappal
    Ezeket érdekességképpen eltettem, de nem célom gépet építeni belőlük.

    Aztán úgy voltam, hogy a DX50-et kipróbáltam vs. DX2-66. Nem ájultam el tőle. :DDD

    Ebből a kisérletből maradtak itthon cuccok és ezért a DX2-66 (&EW-s, P24D) került most a konfigba.

    (Bocsánat a képek minősége miatt, de ezeket már nem a 2002-es Canon géppel csináltam, hanem telóval és az összeset 10%-al balra/felfele tolta valami miatt...)

    Ezt a dobozt szemeltem ki neki:

    A tápot már régebben cseréltem (úgy emlékszem), mert ebből nem lóg ki a kijelzőnek az 5V-os táp, nem lehetett a sajátja. Tisztább és csendesebb, hibátlan táp.

    Nem teljesen korabeli doboz, de nagy baj nincs vele, minden tekintetben megfelelő nekem. Külön öröm, hogy már a projekt elején (2016.10.) alaposan kitakarítottam.
    A vele érkezett meghajtókat is meghagytam.

    Ezek kerültek bele:



    Beszerelés után:

    Tapasztalatok:

    A Fireball EX HDD valamivel gyorsabb lineáris átvitelben, mint az SD 2 IDE. 2240/1824kB/s

    A WDC-s VGA-nak van a legjobb képe (vs. S3 805, CL GD5428). A dip kapcsolókkal a 60Hz vagy 72Hz Non interlace beállítható és 1024x768-ban is van rendes képe. A Cirrusnak a fényereje vagy gammája eltér a szokásostól.

    A GUS is szépen szól a Korea/USA/Japán koprudukciós memóriák ellenére. Talán kissé hangos. Ja igen a jack aljzatokat cseréltem rajta, mert 2db törött/rossz volt.

    DOOM: timedemo 30fps

    Landmark 2.0: 15603 kchars

    3DBench: 50.0 fps

    VGASPEED: 13.5MB/s

    Még egy ISA hálókártya és egy Sound Blaster hiányzik belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák