Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    a vidkártya gyűjteményem tesztelgetésére szeretnék kialakítani egy ghost-al könnyedén visszaállítható alap környezetet - ezt lehetőleg nem readonly CD-ről, hanem pendrive-ról. adott egy MSI KT3 Ultra2 alaplap a legfrissebb 5.7-es BIOS verziójával, amivel elvileg képes USB mass storage eszközökről bútolni, ennek ellenére nem akar menni...

    próbáltam egy "Norton.Ghost.11.5_DOS.Boot.CD.iso"-val - erre vadásztam sokféle ISO-to-USB progit, egyik se nyert. próbáltam egyéb programokkal alap DOS boot rendszernek formázni az eszközt, szintén semmi. próbáltam vmware alá mount-olni a fizikai eszközt és egy 98 telepítő CD ISO-ról indítva a rendszert fdisk > format c: /s - de ez se nyert. az asztali P5QC lapom megeszi mindet, indul velük tisztességesen, de az MSI rendre ezt dobálja: "Disk I/O error, Replace the disk, and then press any key" és nincs tovább...

    a BIOS-ban a "Try other boot devices" engedélyezve van, így a boot sequency-ben fel is ajánlja az "USB RMD-FDD:Generic USB SD Reader"-t. esetleg valakinek sikerült már hasonló problémát leküzdenie? lehet hogy pont az a baja hogy floppy-ként próbálja benyalni a 4 gigás SDHC kártyát? valahogy máshogy kéne hozzá megformázni?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák