Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belaazallat

    addikt

    válasz Neszójábe #76125 üzenetére

    Nézd, működik benne a proci. A hogyan már más kérdés. Az összefoglalóban van egy beállítási javaslat, ha azokat elvégzed, alapórajelen kiegészítő ventivel stabil lehet. Megértem, ha nem akarsz ezzel foglalkozni.

    Mellesleg nem csak AMD-nél sikerült ilyet elérni, intel is "készített" gyenge lapokat...

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • mtomi95

    senior tag

    válasz Neszójábe #76125 üzenetére

    Alaplapok leírásában is ott van hány fázisos tápellátással van.
    Először én is egy 2+1 fázisos lapban hajtottam egy FX6300-at. Itt ismerkedtem meg ezzel a dologgal és itt segítettek mit lehet tenni. Aztán alul feszelve és turbó nélkül kisebb hűtés hegesztéssekkel ment simán akadások nélkül. Menne az még a mai napig is, csak nem bírtam volna elviselni a hangját. :DDD

    Aztán vettem egy jobb lapot, de azzal is mellé fogtam az én hibámból a tovább fejlesztés miatt, de a különbség még egy hozzánemértőnek is szembetűnő. :DDD

    Jó tanulópénz volt, de ez az Intelnél se működhet másképpen.

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

  • BlindMind

    tag

    válasz Neszójábe #76125 üzenetére

    Szerintem azért nincs itt hit vita, hiszen mindnyájan azért vagyunk itt mert FX-et használunk, és vagy szeretnék valami jó és hasznos tapasztalatot megosztani másokkal vagy esetleg kevésbé hozzá értő módon kérdeznénk valamit nehogy bajt hozzunk magunkra!
    Nem tudom milyen területen dolgozol és miben, hogy vagy szakember de azért azt kijelenthetjük, hogy akár a korábban említett TÁP és táp között is óriási különbségek vannak, és ha tényleg minden műszaki cikket a feliratáról/rajta lévő matricáról fogsz megítélni, akkor még hatalmas csalódások fognak ezen a téren érni!
    Mert tényleg nem mind1 hogy Akyga vagy mondjuk Seasonic (teszem hozzá az Akyga még nem is annyira az alja a dolognak..), sajnos ez a fogyasztói társadalom rá kényszeríti az embert hogy alaposan tájékozódjon mit is vesz mielőtt kifizeti. Jah és nehogy azt hidd hogy a mostani Intel-es lapok között nem találsz majd sz@rt, talán még inkább nagyobb a szórás mint régen ,és akkor még még nem is beszéltünk a kompatibilitási gondokról gen-7től felfelé az alaplapoknál (sok ilyen fordul meg a kezeim között..)

    ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

  • Johni5

    őstag

    válasz Neszójábe #76125 üzenetére

    Vedd vissza a feszt 1.3 alá.Aztán freki teszt.Megtalálható a max fesz,-teljesítmény-amit a vrm elbír stabilan.Ezt lezongoráztam már jó néhány alaplapon.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Neszójábe #76125 üzenetére

    Én értem az állápontodat, nem lehet mindenki polihisztor. :K

    De a valóság sajnos más... (van pár saját tapasztalatom).

    Ha minden úgy működne ahogyan kellene, meg annyit tudna ténylegesen amennyi rá van írva, akkor ilyen fórumokra szükség sem lenne... Sajnos, ez nem így van, hozhatnám példának akár a tápokat, az alaplapokat, a CPU-at, vagy akár a VGA-at is, stb... :K

    A PH! fórumain nem kevés segítséget kaptam, és adtam is többek között itt az FX topikban is, ezért is jöttek létre, lehet tapasztalatot cserélni, segítséget kérni.

    Az itt előforduló userek többnyire nem tartoznak a "Geek" kategóriába, pusztán csak tapasztaltak - saját és más forrásból. :))

    Jó hogy a tápot hoztátok fel, az FX rendszerben (nemcsak itt) ez is sarkalatos pont (amennyiben kemény OC is van), van jó pár ingyom-bingyom nevű táp, ami a ráírt 600-700-stb Watt ellenére stabilan jó ha a 300W-ot tudja teljesíteni... nem beszélve a gyalázatos hatásfokukról. :(

    Sajnálom, hogy eme dolgok miatt "lehúzod" az Asrockot és az AMD-t is (ennyi erővel lehetne köpködni a Kingston SSD NOW 300V második szériára - felét se tudta sebességre az első szériának, vagy akár az Intelre is a 8. gen kapcsán, detto ugyanez van, gyengébb lapokban az i7-ek nem bírják magukat kifutni, illetve lehetne őket szapulni akár azért is, mert durván 4. gen core i széria óta pocsék minőségű pasztát használnak a CPU és a kupak között, még a feláras "K"-s szorzózármentes modelleken is, ez több mint vérlázító... gyakorlatban ez azt jelenti, hogy játék közben OC nélkül simán felmegy 65-70 fokra, enyhe OC-val 85-90 fokra, a maxot meg ki se bírod belőle csavarni, mert a hővédelem letilt). :(

    Ezért is van az, hogy részemről mindenkit arra biztatok, hogy mielőtt bármibe belefogna, ne legyen rest utána érdeklődni, bárhonnan, ahonnan megbízható információ beszerezhető. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák