Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MDanny

    senior tag

    válasz win7777 #4204 üzenetére

    Szia! :)

    Ezzel kapcsolatban első kézből tudok nyilatkozni:).

    A magfeloldás pofonegyszerű, memóriakezelésben kevésbé érzékeny a 770-es Gigabyte lapokhoz képest. Feszültségek állítgatásánál csak a tényleg kellő értékek módosíthatók. Amivel személyesen próbáltam: B45, B55 + Geil Value kit, Kingston HyperX, Kingmax mezei 1333-as, Samsung mezei 1333-as. FSB-s tuning rendkívül könnyedén megy (volt olyan CPU, aminél Gigabyte lapnál állítani kellett az NB feszültségen), a gyári feszültségek nem ingadoznak. MSI-nél egyedül a ventillátor fordulatszabályzását nem szeretem (vagy nincs vagy pedig max. fordulatszám és annak százalékos minimuma). Volt egy adott Samsung memória, ami a Gigabyte lapokban nem, ebben viszont remekül működött. Egy komoly hátrányát bántam, ami az, hogy nem crashfree bios-a van. Egy aprócska hibás órajelbeállítás és lehet nullázni az egészet. Ha pedig nem négymagosítható a Phenom II, akkor úgy kell kikapcsolni belőle az EC firmware-t, hogy ráindítasz zárt CLR CMOS állásban.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

Új hozzászólás Aktív témák