Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz zsolt501 #1971 üzenetére

    Ott indul a gond, hogy .Net-et és hasonló nyalánkságokat képtelenség feltolni rá, így teljesen haszontalan server kiszolgálás nélkül.
    Ettől függetlenül jó lenne valami hasonló elgondolású, de kevésbé korlátozott rendszerű módosított Win7 a MS-tól.

    Régóta gondolkozom egy nagyon alap konfiguráción itthonra alap feladatokhoz. Volt már minden féle elképzelésem: Atom, AMD X2 stbstb. Most jutottam el oda, hogy tényleg kell valami.
    A cél a minél olcsóbb, a feladatoknak megfelelő eszköz.
    A feladatok:
    -Web/Mail
    -Multimédia (1080p is jó lenne)
    -Torrent (80/25 sávszél, átlagosan 10-20 torrent egyszerre)
    -File server (nem nagy dolgokra akarom használni, pusztán a letöltött tartalmakat akarom elérni és esetleg átmozgatni NAS-re)

    Alaplapból nem nagyon van még választék, így maradt az Asrock E350M1 befutónak.
    Winyóval nem vacakoltam sokat, itt is az ár/érték alapján egy Samsung HD103SJ lett a befutó.
    A kérdés már csak a memória.
    2-4 giga között vacilálltam, de inkább a frekvencia amit nem tudok eldönteni. Van értelme 1600-ban gondolkozni, vagy hagyjam a francba és elég neki az 1333 is?

    Ami még érdekes lenne, hogy van-e kilátásban más gyártótól alaplap? Láttam, hogy Asus fronton várható valami, de nem tudom érdemes-e várnom?!

Új hozzászólás Aktív témák