Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz D@ny7 #30214 üzenetére

    Nézd én 2012 óta vásárolok az AliExpressen, nálam nem volt kártya visszaélés és nem is hallottam, olvastam olyat hogy az AliEpresstől szerezték volna meg a kártya adatait és úgy költöttek volna vele pénzt. Az hogy a számítógépéről valakinek ellopták, vagy kamu oldalon fizetett és úgy történt visszaélés, az hogy a magyar pedikűrös, szálloda recepciós lemásolta a kártyaadatokat és úgy vásárolt ilyeneket olvasok én is.
    De arra próbáltam utalni, hogy csak ideiglenesen nem birtoklod azt pénzt, mert visszakapod és nem olyan sok utánjárás kell.Ha az ATM-ben benne felejted a kártyát akkor van inkább gond, mert az már a te hibád és az önrész felett fizetik ki a bankok az elköltött összeget, vagy egy részét. Ha ellopják akkor más a helyzet.
    De lényeg az hogy hiába virtuális kártyaszámla akkor is lehet gondod és majd érdemes lesz ha ez Maestro kártya, cseréltetni a másik kettő valamelyikére, mert néha megkergül, nem lehet vele fizetni és nem mindenhol fogadják el Netes fizetéskor.
    De a legbiztonságosabb egy múlt heti cikk konklúziójaként az Internetes vásárlás hanyagolása, mert ott aztán nagyon megnőttek a visszaélések. Bár hogy ebből mennyi volt felhasználói hiba, ideértve hogy a kisiskolás gyerek vásárolt az apuci webkártyájával, de az apuci szerint egy UFO volt, az nem derült ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák