Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz lacoka55 #71198 üzenetére

    Mint írta az OTP, a napi első jegyzést veszik figyelembe ami most (amit nem használ ugyan senki) az 351,48 Ft, nem a 2. jegyzés amivel te számoltál.
    Most (23:40) az AliExpress-en néztem egy 55,57 USD-s tételt az HUF 20,293.19 ami 365,18 Ft-os árfolyam, az OTP-s meg 19532 Ft az elszámoló árfolyammal, 761 Ft kidobás az ablakon.
    Most találtan egy pont 44,43 $-os valamit, átállítva HUF 16,273.18 ez bizony 366,26 Ft
    Ez nekem azt jelenti hogy ha kisebb az $ összeg (itt 11 $-al kevesebb) akkor rosszabb árfolyammal váltja.
    Nem az AliExpress-re kell bízni a váltást, mert ez így egyáltalán nem korrekt, a fizetendő összegtől is függ a devizaárfolyam, nálunk ezért bírságolnák a bankot..

    Azt csinálsz amit akarsz, de te is belefutottál már abba hogy kupon nem működött mert nem USD-n állt az AliExpress.
    Lehet hogy 40-50 Ft az eltérés ezért nem is értem hogy miért lényeges hogy forintban lásd az árakat, semmi jelentősége.
    Nem tudom hogy mi a gondod a banki könyveléssel, nálam 3 bank jön szóba és mindig tudom hogy mennyi forint vagy euró lett felhasználva az AliExpress-es USD fizetés esetén. Megdolgozom a pénzért nem fogok kidobni az ablakon még 5 Ft-ot sem a kényelmem érdekében, főleg hogy hogy mindig pontosan tudom hogy mennyiért vettem meg az adott dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák