Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz bull84ghia #13441 üzenetére

    Az egyik algaevő harcsa a másik nem.
    Az közönséges algaevő harcsákat könnyű elkapatni a kajával és akkor b@sznak algát enni.
    Nálam csak a discus granulátumot várják üvegen hónapok óta nem láttam még sötétben sem.
    Az említett törpe szívóharcsa sokkal hatékonyabbak,legalább egy párat érdemes venni belőlük mert rövidebb ideig élnek egyedül. Azok mindenféle algát szeretnek,és 400-600 forintért adják őket.
    A kerámiagyűrűd meg azért nem koszos mert valszeg hagyományos kerámiagyűrű amiben alig telepszenek meg a hasznos bacik.
    Ez a durva szennyeződéseket segít megszűrni,és a vízmozgást segít eloszlatni.

    Nem drága beruházás a kimért siporax,én 1400 forintért vettem egy litert.2000 ért van mindenütt
    Ezt a szűrőben az utolsó rekeszbe kell tenni.
    A vízbefolyás irányába nézve durva szivacs normál szivacs siporax. /ez egy nagyon hatékony biológiai szűrőanyag./

    A szívó csonkod jó helyen van ,de nem tudom,hogy a nyomó ág,hogy van az akváriumba,de fontos az ,hogy keringjen a víz a medencébe.

    A külső szűrőt meg elég havonta takarítani,de csak akkor ha nagyon lelassul a vízmozgatása a szűrőnek.
    Ha nem lassul akkor kéthavonta is elég.

Új hozzászólás Aktív témák