Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kkgabor #11876 üzenetére

    4 slotos, stabilizálatlan töltőknél szokott lenni ilyen adat, ha 2 akkut teszel be, akkor 200 mA, 4 akkuval 170-et tud nagyjából.

    2450 mAh / 200 mA = 12,25 h

    Ennek másfélszeresét (1,4-1,6) kell betölteni a veszteségek miatt, az kb. 18 óra. De ebben a kategóriában vannak olyan töltők, ami 14-16 óra* után lekapcsol, azt újra lehet indítani. Noha az akkuk általában nincsenek teljesen lemerülve, viszont ilyen kis áramon nem gond a túltöltés (nem bírja túlmelegíteni) ezért szokás úgy kalkulálni, mintha nulláról indulna a töltés.

    *Nem véletlen ez a szám, a C/10 méretezés miatt, ezek a töltők általában a vele forgalmazott cellákhoz szoktak illeszkedni. 200 mA például kevés egy 2450-es cellához.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz kkgabor #12603 üzenetére

    fehéret

    sárgát: órába, távírányítóba

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • tomcsi23

    veterán

    válasz kkgabor #13077 üzenetére

    A régi, fehér ladda akkukat kipörgették, már nem nagyon lehet találni belőlük.
    Az újabb szürkék szintén Made in Japan, szóval eléggé hasonló lehet. Tartós teszt még nincs róluk, újonnan kibontva hasonló értékeket mértem rajtuk, mint anno a fehér laddákon. Ráadásul most van az 1900mAh-s AA-s 1.490,-ért, ami kb bestbuy szvsz.

    ...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

  • And

    veterán

    válasz kkgabor #13081 üzenetére

    Szia,
    "Speciális töltővel rendelkező ismerősöm nincs a közelbe, hogy a Laddákra egyenként ránézzen."
    Pedig jó lenne megejteni valamilyen töltésmennyiség ellenőrzést az akkukon és esetleg műszeres méréseket a Kvarts töltőn is, mert máshogy nem fogsz használható információkhoz jutni.
    "Töltőből nagyon határozottan "lassú töltőt" szeretnék! "
    A lassú töltés egyedül üdvözítő volta egy prekoncepció részedről, amit több helyen is említesz, és akár az itteni tapasztalatok, akár más tesztek alapján nem sok alapja van. Főleg úgy, hogy fogalmunk nincs, mi lehet a jelen probléma eredete. Nem mellesleg a Kvarts egy nem túlságosan elbonyolított töltő, és egyáltalán nem számít óriási sebességűnek a maga 4 / 8 órás - behelyezett darabszámtól függő - töltési időtartamával (bár rossz szokás szerint a letölthető adatlap sem szolgál egyértelmű adatokkal, AA-mérethez csak egyetlen, 330 mA-es áramértéket ír, aminek 1-2 darabnál valószínűleg a duplája igaz).
    Ha egy töltő hibás, akkor akár a 'lassú' töltés is károsíthatja a cellákat. Az első generációs 2000 mA-s eneloop akkujaimat 10+ éve 700 mA-rel töltöm, és az alig mérhető kapacitásvesztésen kívül semmi bajuk sincs.
    "Az Ikeában a szürke 2450mAh Laddákon már Made in Sweden felirat van. Gondolom ez már nem azt produkálja, amit használtam. "
    Erről az újabb kékesszürkéről (505.046.92) nem találtam még alaposabb tesztet, de az én kb. két hónappal ezelőtt szerzett példányaimon "Made in Japan" felirat van. A nagyobb kapacitásnak a valamivel nagyobb önkisülési ráta lehet a hátránya, bár ezen teszt szerint ez sem olyan vészes: [link] (igaz, ez a teszt még a korábbi fehér 2450 mAh-s Ladda-val készült).
    "Most a zseblámpáimmal merítem le a Laddákat [..]"
    Kifejezetten rossz ötlet, mivel totális kontroll (értsd: állandó odafigyelés) hiányában a zseblámpás merítés a mélykisütés, több soros cella esetén az átpolarizálódás melegágya, ami tényleg végzetesen károsíthatja az akkukat. Ha sűrűn használod az akkumulátorokat és szeretnél többet tudni az állapotukról, akkor mindenképp egy kisütésre és kapacitásmérésre képes töltőt kellene szerezned.

  • Kekmen

    senior tag

    válasz kkgabor #13190 üzenetére

    Egy ismerősöm pont most hozott egy vadkamerát, amiben úgy is lemerült, hogy be sem volt kapcsolva, de egyébként 1,5-2 hónapot bírnak, míg egy másik egyazon típusban duracell van, az 1 éve megy, bár már az is a végét járja. Szóval órába, távirányítóba jó lehet, de nagyobb energiaigényre felejtős. Ugyan úgy mint az újabb Aerocell, a króm-fekete. Amíg piros-fekete volt addig tuti volt, vezetéknélküli mikrofonba használtuk, bírt annyit mint egy energizer, az újabb már harmad annyit sem tud. (Azóta eneloop akkut használok oda)

    "Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Új hozzászólás Aktív témák