Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BEE

    addikt

    válasz ottkar #915 üzenetére

    De lehet hogy nem csinál végig egy ciklust, hanem csak egy tesztmérést végez.
    Valamelyik töltő leírásában azt olvastam, hogy megméri az aksi
    belső ellenállását és az alapján dönt, hogy csak tölt, vagy felfrissít.
    Aztán hogy ebből mi igaz és mi marketing, azt a fene tudja.

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • Kernel

    nagyúr

    válasz ottkar #915 üzenetére

    Ha Te is ezt a fórumot olvasod, akkor legalább nekem nem magyarázod el, mit lehet csinálni egy akkuval.

    Nagyon nem mindegy, hogyan írták meg azt a programot, amit a mikrokontrollerbe égettek. Mikor és miért dönt úgy, hogy ő most kisüt, vagy nem süt, vagy tölt?

    Egy terhelési teszt, feszültség és belső ellenállás alapján hibátlannak, teljesen feltöltöttnek minősített cellát miért sütne ki egy intelligens töltő? Nem sok értelme.

    Tesztperiódusokat lehet még beiktatni töltés és kisütés közben is. Lehet, elektronika téren másnak odáig terjed a fantáziája, hogy akkuba áram ki vagy be, meg még a hasát is lehet simogatni, én azért ezzel nem így vagyok.

    Ha lenne ilyen töltőm, nyilván nem beszélnék a levegőbe, inkább meggyőződnék a működéséról műszeres úton, oszcilloszkóppal, meg ami kell ilyenkor, ahogy tettem a PhotoCam III esetében is. Már ott is elég érdekes dolgok derültek ki a boncolás során.

    Noha javítok azért ennél összetettebb dolgokat (szórakoztatóelektronika, TV) még egy kis akkutöltő is tud újat mutatni, ahogy folyamatosan fejlődnek a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák