Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz andrade #5933 üzenetére

    Jó lenne értelmezve is elolvasni, amit szerintem én logikusan megfogalmaztam. Egyszerű fizikáról beszélünk, az energiamegmaradás törvényéről, de ezt már sokszor említettem korábban is.

    A töltővel energiát viszünk át egy cellába, ahol az energia folyamatosan átalakul a kémiai reakciókba, amiről még azt sem kell pontosan tudnunk, hogyan működik, mármint kémiailag. Egy biztos, valamikor elérkezik egy pont, amikor több már egyszerűen nem fér bele. A felesleg hová lesz szerinted? Valamivé lennie kell, tehát esetünkben hővé alakul. Persze, már töltés közben is van némi melegedés, de akkor még csak az energia kisebb része alakul hővé, míg a végén egyre több.

    Amikor viszont megtelik a cella, relatív hirtelen "hőemelkedés" fog fellépni, ennek következménye a belsőellenállás megváltozása, amit a töltő úgy tud érzékelni, hogy töltőáramot végig fix értéken stabilizálja (áramgenerátoros táplálás), innen kezdve az Ohm-törvény szerint, a kapocsfeszültség változása alapján ki tudja mutatni a belsőellenállás változásait.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák