Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz BullZeye #3953 üzenetére

    "IPC töltő nélkül mivel tudom megnézni az akksikat, hogy még mennyi craft van bennük?"
    Az elv egyszerű: állandó áramú kisütés időméréssel és a feszültség figyelésével. Sima passzív terheléssel - lámpa, megfelelő teljesítményű ellenállás - is elvégezhető kisütőáram-generátor helyett, annyi hátránnyal, hogy azzal a kivett töltésmennyiség nem lesz egyenesen arányos az idővel, mivel a kapocsfeszültség csökkenésével a cellát terhelő áram is csökkenni fog. Megméred v. kiszámolod az adott terheléssel várható kisütőáramot, majd egy stopperórával és egy multiméterrel felszerelkezve addig végzed a kisütést, míg a cella kapocsfeszültsége 1V-ig csökken. Ezután összeszorzod a kisütőáramot [mA] (lehetőleg az átlagértékét) a kisütés időtartamával [h], és megkapod a cellában tárolt töltésmennyiséget, vagyis az aktuális kapacitást mAh-ban. A kisütőáramot a névleges kapacitás tizedrésze környékére kell beállítani (vagyis 600 mAh-s akkunál kb. 60 mA-re, pl. 18..20Ω értékű, minimum 1/4W terhelhetőségű ellenállással), mivel a névleges kapacitás szokásosan a 10 órás kisütési időtartamra vonatkozik. Szóval elég időigényes macera, de közel sem lehetetlen.

  • kugyu21

    senior tag

    válasz BullZeye #3953 üzenetére

    Nem, ezek AA méretben 600mAh-s NiCd akkumulátorok. Gyárilag ez volt a lámpában, de lassan lecserélődnek (600 helyett már csak 320-380mAh, IPC-vel mérve).
    Nem azt ajánlottam, hogy párhuzamos helyett sorosan használd, hanem hogy elegendő lenne egymagában hagyni, mert már azzal is az eredetinek a többszöröse kapacitást biztosítod a 600mAh helyett a 4500/2-vel, úgy hogy azt sem tudod a töltője mire képes.
    Az általad kívánt vegyes használat (először teljes töltés, utána a nap segítségével rátöltögetés), azért nem igazán tud működni, mert ahogy And is írta, az akkumulátor a memória-effektus miatt nem olyan mint egy víztartály amiből kedvedre vehetsz ki és tölthetsz bele.
    A szoba közepén történő használatot pedig azért nem értem mert a képen egy kertilámpa van (azt hiszem).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák