Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!

    Tavaly 3 hónapig megbízásos szerződéssel dolgoztam, majd később állandó munkahelyem lett. Erről a 2 helyről származó jövedelmet vallanám be. Mindkét helyről meg is kaptam annak rendje és módja szerint az igazolást, amikkel elvileg gyerekjáték lenne kitölteni a bevallást, de akadt némi probléma. Az 1253-ast próbálom kitölteni. Annak is a csökkentett adattartalmú változatát, de néztem már a normált is és azon is az alábbiak a problémáim.

    Egyrészt, ahol 3 hónapi dolgoztam, onnan a 6. sorba kell beírnom a számokat az igazolás szerint, szóval az önálló tevékenységből származó jövedelem sorba. Ez szép és jó, de a 18. sor 'a' oszlopa 0 marad. Ami szerintem normális is, hiszen a leírás szerint a 17d-ből 2.424.000-t levonva kapott érték kerülne ide. És nekem a 17d-ben bőven 2.424.000 alatti érték van az igazolás szerint is. Tehát a 18a-ba szerintem logikus hogy 0 kerül, de a kapott igazoláson ott ugyanaz az érték van, mint ami a 17d-be van írva. Ez fura. Így a 19d értéke is 0 lesz nálam a programban, miközben az igazoláson nem az van. Szerintetek az igazolásom rossz?

    A másik probléma, hogy az állandó munkahelyemről származó igazolás szerint ugye a jövedelmet beírom a megfelelő helyekre, de van egy olyan, hogy 55. sor: Levont adóelőleg, és ott az igazoláson a 'd' oszlopban van a szám, míg a programban ott már nincs 'd' oszlop és csak a 'b' oszlopba tudom beírni az értéket. Amit ha nem írok be egyébként, akkor az jönne ki hogy még kéne adót fizetnem, ami hülyeség. Szóval nekem az a logikus hogy a 'b' oszlopba írom.

    Amúgy ha számomra logikus módon írogatom be az igazolásról az értékeket, akkor a végén az jön ki, hogy nem kell fizetnem adót, és még van némi visszaigényelhetőm. Ez a visszaigényelhetős cucc akkor jön ki ha a megbízásos szerződős munkahelyről származó adatokat is beírom, nem tudom mennyi az igazságalapja. Mindenesetre úgy érzem, hogy jobb lett volna a NAV segítségét igénybe venni (csak mivel tavaly is én töltöttem ki helyesen, azt hittem idén zökkenőmentes lesz).

    Köszi előre is a segítséget!

    szerk.: egyébként ha a programban rányomok az ellenőrzésre, akkor nem ír hibát, csak figyelmeztetést hogy ha adószámmal rendelkezek akkor nem tölthetem ki a csökkentett adattartalmú bevallást, de én nem is írtam be sehova adószámot mivel nekem az nincsen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák