Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cydor

    csendes tag

    válasz P@trick #318 üzenetére

    A második PC-nk nekünk is hasonló volt, de direkt egy megbízhatónak tartott üzletben vettük (mint késöbbb kiderült az a megbízható ember addigra már nem dolgozott a boltban, aki miatt ott rendeltük meg...)
    ez anno egy P1 133MHz Pc volt.
    akkoriban a környék legjobb gépje.
    nem spóroltunk ki semmit belőle, jó drága is volt, főleg a mai PC árakhoz képest.dobozos win95 meg minden! :-)
    gyakorlatilag a számlán is 2 PC szerepelt egyik céges a másik otthoni :-))
    Keszthely PPcomp az illető üzlet (a nyáron hallottam az Apeh összepakolt többtíz milla adócsalás miatt, bár addigra már arisjus cimke nélküli cd árusítás és egyéb ügyek is voltak... ) cv. Páli Barna
    akkoriban még mondhatom semmit sem értettünk a pc-k hez, (C64-en nevelkedtünk).

    a gép megérkezett, természetesen ahogy ez akkor nagy divat volt lematricázták a házat, a beépített eszközökre nem vállaltak garanciát, csak kompletten a gépre sértetlen matricákkal.
    kicsit késöbb ki is derült miért.
    nagy örvendezbe összeraktuk a gépet, működött is, de azért az elvárható teljesítményt nem hozta. áthívtam nagy pc-tunnungos havert, nézze már meg mi van vele.
    hamarosan hiderítette, hogy használt és kevesebb ram van benne, mint ami a számlán szerepel, a HDD is jó másfél éves, stb.
    go ppcomp:
    1 hét múlva: igen tényleg nem működik az egyik ram, azért, mert túl sok ikon van az asztalon!
    2hét múlva: igen, már felküldték szervizbe, de vírusos a gép, akarjuk-e haogy addig leírtssák? (ennyire hülye nem voltam, vírusírtót rendszeresen pc-magazin mellékékletből frissítettük, gyári cuccok voltak rajta+magazinokból. no ez még semmit nem zár ki de ezt a fejést inkább kihagynánk.)
    3hét múlva: igen csere lesz... hamarosan küldik a ramot
    4. héten végre sikerült összerakniuk, de nehogy már garis szervíz ingé legyen, hát levírusírtottak, jó lehúzós összegért.
    persze ez ellen nem lehet reklamálni...

    alig vártuk már, hogy letelljen a gari, (minden egyes bővítéshez a gari miatt be kellett vinni a gépet, egy hangkártya, vagy tunerkártya beillesztéséhez, install nélkül is mindig kitaláltak valamit, hogy nehogy meg lehessen csinálni azonnal, főleg a sok ikon az asztalon! meg ilyesmi baromságokkal hülyítettek. természetesen a többség azért bedőlt nekik, ugyhogy jol ment a bolt, és egyre pofátlanabbak lettek.

    végül letellt a gari, és már csak szakadt kábelt vettem náluk, utána már véletlen sem.

    Cydor

Új hozzászólás Aktív témák