Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz pzstm #2 üzenetére

    A Disney+ nálam december 20.-ig pörög az 599.- Forintos ajánlatnak köszönhetően. Azért a kb 2 (3) sorozatért megérte, hogy ne virágboltos verzióval pendrive-ra másolgassak 7-12 GB-s fileokat és legalább biztosan működik így a Dolby Vision/Atmos. Még mielőtt valaki felhorkanna, OLED-en fogyasztom javarészt a 4K-s DV/HDR tartalmakat, ott már megéri nekem. A Netflixet már régen lemondtam (kiverte a woke, lmbtq stb érzékenyítés nálam azt a bizonyos biztosítékot, köszönöm, de nem vagyok hajlandó elviselni), az Amazon Prime nálam telitalálat a sok James Bond, The Boys, Clarkson/May stb tartalom miatt, a Disney+-on pedig megtalálom a régi klasszikus filmjeimet és fent van az Árok (Underwater), nekem ennyi elég. A HBO Go-val majd teszek egy próbát, a Skytime no-go, egyáltalán nem érdekel, ez a Sweet TV meg szintén még az "egyszer kipróbálom" szinten van....Kábel TV-t nem nézek, a fentiekre se jut elég időm, ott van még kiegészítésnek a YouTube és az Xbox hétvégére....Az Apple+-t kipróbáltam, az összes közül a legjobb UX felülete van, de nincs rajta számomra annyi tartalom, hogy megérje havonta fizetni, viszont filmeket mostanában ott vásároltam pl: Top Gun Maverick, MI:Leszámolás 1.rész...a kölcsönzős része is rendben van, szeretem és megy előfizetés nélkül is.

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz zazenke #9 üzenetére

    Értem amit írsz, de hiába van egy hálózaton a géppel, le fogja rontani a 4K tartalom minőségét, ha megosztom PC-ről. Nincs számomra annyi filmes megjelenés (már csak azt nézem, ami tényleg érdekel), hogy érdemben értelme lenne NAS-olnom ( :DDD ), Plex szervert se akarok konfigurálni és bevallom, sosem ástam bele magamat. A pendrive-ot nem közvetlenül a TV-be dugom (úgysem támogat minden formátumot), hanem az Xbox SX-be, amin fut a KODI (XBMC), az bőven elegendő médialejátszónak, persze az meg nem támogatja konzolon a DV-t, HDR-t, legalábbis még nem tudtam ezügyben munkára fogni. Bőven elegendőnek érzem ilyenkor az 5-14 GB-s magas bitrátájú 1080p tartalmakat, ha már virágbolt..Egyedül az Atmos megy, viszont a videó lejátszás legalább folyamatos és kellően gyors, hála a képkocka-egyeztetésnek (framerate illesztésnek hívja talán, gyakorlatilag egy VRR) ;)

    Egyébként érdekelne, hogy milyen külső lejátszót tudsz ajánlani, ami tudná natívan a DV-t?

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz zazenke #25 üzenetére

    Elvileg tudná az aktuális framerate-et is a hosszú zöld gombnyomásra, amiből csak beállított bemenetnek/módnak megfelelő maximálisan elérhető adatokat látod (LG C1)….ez nekem ebben a formában használhatatlan. Úgy demózták a featuret, hogy játékban láthatod az aktuális FPS-t gombnyomásra. Ehelyett azt látom, hogy 4K/120 Hz-en fut az Xbox. Persze, mert ilyen beállítások mellett használom….

    Külső lejátszó: Mivel már a mókolásból kinőttem (fáraszt már, hogy éjszakába nyúlóan böngésszem a fórumokat, pont elég akkor, amikor valami új eszközt kell beszereznem..), teszek egy próbát a 2022-es Apple TV-vel és az Infuse-al, köszönöm az ajánlást neked és ForRedGlory-nak is.

    Hogy ne csak off legyen, van olyan, aki kipróbálta a Sweet.tv-t?

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz ForRedGlory #31 üzenetére

    Köszönöm, hasznos infó!

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák