Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz zsid #5216 üzenetére

    Érdekes és megfontolandó, amiket írsz a fogyasztásról. Nekem 850 T5-öm van, és tudom hogy egészen más "műfaj" - főleg a kézi váltó miatt, de én egész érdekes fogyasztásokat is ki tudtam/tudok hozni belőle.
    Egyébként egészen elterjedt tévhit az, hogy minden autó 80-90 km/h-s (városon kívül természetesen) tempónál eszik a legkevesebbet.
    Itt két probléma van: az egyik, hogy 5-ös sebességben 90-nél kétezret forog (ami ha kihúzatásnál, előzésnél, intenzív gyorsításnál nézzük, főleg egy turbós benzinesnél nagyon alacsony és így lóerőszegény fordulatnak tűnik), viszont 60-as tempóval, finoman lehelgetett gázpedállal elbírja már az 5-öst, ilyenkor 1300-1400 körül forog (kisebb fordulat, kevesebb gyújtási ciklus = alacsonyabb fogyasztás). Én egyszer nagyon nyugodt és ráérős állapotban megcsináltam egy Pécs-Szeged-Pécs kört úgy, hogy ráálltam egy 60-as tempóra és azt (kevés kényszertől eltekintve, pl. piros lámpa, város) végig tartottam. Tudom, hogy lesznek, akik ezt nem hiszik el, de 6 és fél liter alatti fogyasztást hozott össze az autó.
    Persze ez nyilván nem életszerű és nem vezetek rendszeresen így, de jó tudni, hogy ezt is ki lehet hozni egy 2.3-as benzines turbós autóból.
    A másik gond a légellenállás, ami a sebességgel négyzetesen nő. 100-120-as tempónál egy ilyen kockaforma, mint a 850-es bizony már megköveteli a benzint. Persze amúgy normálisan 8,5-9 liter között járok el vele, mondjuk 9-9,5-ös fogyasztáshoz azért már lehet tolni neki, de még nem jelent nagyon sportos vezetést.
    Ha tényleg sportos az ember, akkor a fogyasztást simán fel lehet tornázni úgy, hogy kb. 15-től indul fölfelé...
    A felső határ, ha nem is a csillagos ég, de szerintem 20 litert is simán "ki lehet hozni" egy ilyen autóból.
    Mondjuk akkor megy is rendesen.

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák