Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frelife

    aktív tag

    válasz fulton #31591 üzenetére

    Van itt aki az alap baset használja. Nem tudom mennyire vagy benne a simezésben de ffb erősség az minden játéknál más. Más egy pálya autó raceroom meg más egy rally pl Dirt. Ffb-t a játékin belül is tudsz állitani, sőt kell mert a kerék megcsuszást vagy hogy leér az alja az autonak a kerékről érzed. Erős ffb nem azért kell mert hogy leszakitsa a kezed ahogy egy jobb base se azért. Pontosabb, gyorsabb a reakcio ideje a szenzorok miatt. Elvisz könnyebben egy nehezebb kormányt is. Ha te hobby simben filozol és ugy hogy más kormány nem nagyon érdekel csak az alap akkor bőven elegendő. De ha utána rákapsz, emelni fogod az ffb-t lehet vennél egy jobb kormányt ami lehet nehezebb és akkor már ott vagy hogy mégis a v2.5 kell. Amugy mindenkinek más ffb jön be. De maga a bázisok közt is van különbség bőven. Ja és ugye a pénzről nem beszéltünk. Ki mennyit akar beleölni. Mert itt aztán lehet. Alapbol pl nem mindegy a pedál se. Loadcell azért más élmény mint egy sima kétpedálos. Ha meg tudod venni a v2.5-öt akkor azt vedd ha nem akarsz rászánni annyit, időt, pénzt stb akkor az alapot.

    [ Szerkesztve ]

  • GalaHU

    őstag

    válasz fulton #31591 üzenetére

    Én sem szeretem a nagy FFB-t. Jelenleg egy 2.0-ás Base-t használok, de volt nálam PS4-es Elite is, gondoltam majd lecserélem. Pár hét múlva mégis az újat adtam el mert olyan “döglött” volt a 2.0-hoz képest, különösen Dirt:Rallyban...

    Szóval +1 a fejlettebbre! :)

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • koanla

    aktív tag

    válasz fulton #31591 üzenetére

    David Tucker* írta a minap az egyik iR fórumban, szerintem releváns lehet Számodra is:

    Force feedback wise the TS-PC is slightly below the CSL Elite and the older CSW v2 base. The CSW v2.5 is an upgrade from there (about 20% stronger FFB, less drag, and all metal construction). And the new DD1 is a major upgrade from that (around 3x stronger and virtually no drag). Of course cost wise there is a steady progression as well.

    As others have said you can get a conversion kit to mount the GT3 rim on most any wheel base, that is of course pc only, if you want xbox or ps4 support you need to stick with Fanatec. And I believe there are a few add on clutch paddle kits you can add to any rim as well, but they probably cost almost the same as the GT3 rim.

    My needs are different than yours but I personally use the CSL elite wheel base and the GT3 rim. It has good FFB, is light enough I can move it out of the way with one hand (the DD1 is around 30 lb!) and having the clutch paddles on the rim means I can leave the pedals in the garage. That way my dog can lay under my desk all day long.

    Ezt pedig úgy általánosságában az erőről:

    Usually stronger is equal to more detailed, although it really is both high strength and low drag that combine together to give you more dynamic range.

    * A fószer foglalkozik az iR-ben a FFB-kkel (is), szerintem ért hozzá; mért is már elég sok kormányt, szóval feltehetőleg tudja, miről beszél.

Új hozzászólás Aktív témák