Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    válasz mityku #685 üzenetére

    Hahó, BUÉK!

    Ja, rég voltam. Dehogy hagyom el! Láttam a tetkót, vazz, de brutál! :C Meg az oldal is, amit belinkelt. Sőt, amit Te linkeltél be, hát az is baromi jó! Egyszer már kigyűjtöm ezeket a linkeket.

    Naszóval, igen, volt a mostani részekben az a járgány, biztos egyre gondolunk: Sd.Kfz. 251-es közepes csapatszállító jármű. Megtaláltam a magyar elnevezést is: ''féllánctalpas''. A MOHAA-ban már ki volt lőve, valahol a partraszállás után.

    A virágot azért nem értem, mert ugye azt mondta az egyik angol, hogy havasi gyopár így meg úgy, felment érte, igazi katona ismertetőjegye, na és itt a lényeg, hogy nekem ebből az jött le, hogy akkor valszeg mindig hordanak ilyet. Elsőre azt hittem, biztos csak selyemből van, de nem, igazi. Hát nem hiszem, hogy hetekig/hónapokig kitart egy olyan kis virág, bár nem vagyok botanikus. De aki lenyúlta, kapott is egy golyót a nyakába (sejtettem, hogy így lesz!)

    Azt nem tudom, ki csinálta az angolokkal, de tetszett ebben a mostani részben az a precizitás, ahogy csinálta: eleve full jól bújt el, aztán mintha előre kiszámolták volna a dolgot, kigurult kicsit, és lőtte is a következőt.

    A Roger Moore abban a filmben volt az RTLKlubon szerdán este, a magyar címe valami ''Műkincsgyűjtők és kalandorok előnyben'' volt asszem.

    Melyik filmet szerzed meg? A bukást? Én is próbálom majd. Bár ez moziban lehet nagyon jó. Van a német oldalon trailer is, meg képek.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • kyklops

    csendes tag

    válasz mityku #685 üzenetére

    ''
    melyik páncélosparancsnok csinálta ugyanezt egy angol gépesített egységgel? Nem jut eszembe most neve, csak annyit tudok, hogy 20 db füstölgő roncs maradt az úton (mind angol volt ) Persze az illető parancsnok egy Tigris-sel szórta őket!
    ''
    A megoldás :Michael Wittmann
    forrás:
    Bővebben: link

    idézet:

    Június 13-án 8.00-kor az ellenséges harckocsik - a 3. Country of London Yeomanry (az angol 22. harckocsidandár egy harckocsizó és egy gépesített lövészzászlóalja) - egy Cromwell, Stuart harckocsikkal és négy Sherman Firefly páncélossal felszerelt osztaga haladt felfelé az úton. Wittmann elhatározta, hogy felderíti a helyzetet és az ellenséget megkerülve behatol a faluba. Majdnem azonnal beleütközött három ellenséges harckocsiba négy közül, és ki is lőtte azokat 88 mm-es lövegével. A negyedik angol pácélos az útról befarolt egy gyümölcsösbe, és a parancsnok, Pat Dyas százados, illetve tüzére kénytelen volt tétlenül végignézni, ahogy Wittmann Tigere, amelynek oldala ilyen távolságból sebezhető lett volna, elhalad mellettük.
    Wittmann a falu központjába tartott, ahol összecsapott a ''B'' osztag ott állomásozó harckocsijaival, és legalább egy találatot kapott egy Sherman Fireflytól. ( Megjegyzés: A Sherman Firefly 17 fontos ágyújával képes volt megsemmisíteni egy Tigert, akár szemből is. ) Ekkor hátramenetbe kapcsolt, és egyenesen Dyas harckocsija felé vette az irányt, amely kétszer (sikertelenül) rálőtt 75-mm-es lövegével, mielőtt a Tiger végleg elintézte volna.
    Wittmann lefordult az útról, és elindult visszafelé a domboldalon. Először kilőtt egy, az oszlop hadtápját szállító féllánctalpast, majd figyelmét az ''A'' osztag Firefly harckocsijai felé fordította. Ekkor lépett színre az osztag többi páncélosa. Wittmann lassan végighaladt az oszlop mentén, miközben kilőtte mind a 25 járművet, majd visszafordult a faluba, ekkor már két további Tiger és egy PzKpfw. IV.-es társaságában. Ekkor azonban csapdába került, és bal oldali lánctalpa páncéltörő-találatot kapott a szűk utcákon.
    Wittmann és a kezelőszemélyzet többi tagja otthagyta a sérült harckocsit. Az SS-Obersturmführer felismerte, hogy ebben a szektorban lehetőség van az angol támadás megállítására, így gyalog elindult a Panzer Lehr hadosztály mintegy 6 km-re lévő főhadiszállásának irányába. Egy század PzKpfw.IV.-essel tért vissza, melyeket Möbius Tigereivel erősített meg. A falut kisebb veszteségek árán visszafoglalták, és mintegy 100 foglyot ejtettek.
    ''



    Véhicule Blindé Léger

Új hozzászólás Aktív témák