Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Ilyen témák engem is érdekelnek. V1-ről és 2-ről már tíz éve is hallottam, de pl. irányított (kamerával!) rakétáról csak pár éve, a Spektrumon. Eredeti felvételeket mutattak be. Volt még vízen pattogó, hajók elleni akna, nebelwerfer, ''lepkének'' nevezett föld-levegő rakéta bombázókötelékek ellen, akkor az a panzermausnak nevzett távirányítható cucc is, stb., de ezek már hagyomános dolgok. Viszont mutattak pl. egy kisebb fajta csészealjat is, egy hangár előtt próbálgatták a tudósok.

    Nyáron meg olvastam egy könyvet (Mágia és okkultizmus a Harmadik Birodalomban), ami végig, amíg olvastam, elég kamuszagúnak tűnt, azaz egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy Hitler fekete mágiát űz, harmadik szemet nyit fel (azt sem tudom, mi az), de más könyvekből mégis az jött le, hogy mégis csak voltak ilyen tevékenységek. Pl. kezembe akadt egy olyan, hogy Európa titkos történelme, amiben írnak Szent Grálról, Longinus-ról megilyen témákról, és az irodalomjegyzékben olyan címek vannak, hogy Hitler and the occult, The Nazis and the occult stb. stb., amik ráadásul 60-as, 70-es években kerültek kiadásra. Tehát nem újkeletű a téma, és az ID software sem az ujjából szopta. Nemrég (valamikor tavasszal), amikor arról olvashattunk, hogy megtalálni vélték a Homérosz által leírt Atlantiszt, akkor ezekben a hírekben kitértek arra is, hogy Hitler megszállottan kereste a Grált, a Frigyládát és Longinus lándzsáját (ld. pl. origo.hu).

    És van egy olyan (régi) könyvem is (Germánia alulnézetben), aminek szerzője átélte a nácizmus hatalomrajutását, és elég hitelesen (bár inkább csak vázlatosan) be is számol róla. Na ebben volt egy olyan mondat (amit a szerző Németországban élő svájci újságíró barátja fogalmzott meg egyik cikkjében), hogy ''Nem is csoda, ha nincs egyetértés egyház és állam között, ha egyes miniszterek holdfényben, medvebőr hacukában kőoltárok körül táncolnak az erdőben.''

    Vagy pl. nemrég olvastam bele egy olyasmi címűbe, hogy ''Az utolsó Hitler gyerekek'', amiben idéznek egy levelet egy biz. Birgit Hitlertől, aki Alois Hitler felesége volt. Alois Adolf féltestvére volt, egy ''gavallér'', aki egy lovsbemutatón könnyedén elcsavarta a naiv ír lány fejét. Egyszer valami rokont vártak a liverpooli állomáson, helyette azonban a sorkatonai szolgálat elől menekülő Hitler érkezett meg legnagyobb meglepetésükre. Ezután a leendő führer egy évet lógott a nyakukon (1912. május - 1913. május), tképpen nem is csinált semmit. Birgit leírta, hogy amikor szóba került az asztrológia, Hitler különös érdeklődést mutatott a téma iránt. Tudvalevő, hogy a háborúban is mindig kikérte asztrológusa tanácsát egy-egy fontos döntés előtt. Hess-t is így csalogatta állítólag Angliába a brit titkosszolgálat, nevezetesen az európai okkult körök kapcsolatain keresztül beszervezve az ő asztrológusát. Ja, és hogy miért ez a mű címe? Mert még ma is élnek a család ilyen-olyan leszármazottai, akik vérszerződést kötöttek, hogy nem örökítik tovább génjeiket, nem lesznek utódjaik.

    Most ennyi jutott eszembe.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #38 üzenetére

    Na, én is arról a könyvről beszéltem. De szerintem túl felületes. Pl. nem írta le, mi az a harmadik szem... Beleolvastam, a végén elolvastam az ukrán sírokt, és megborzongtam. Aztán megvettem, és... érdekes volt, de rövid.

    A lándzsa valóban ott volt, Hitler egész megkergült tőle. Hát, nem tudom, igaz-e! Meg az ufók az Antarktiszon... Rákeresten a neten (g.) a Kurt Rieder-re, és volt egy pcdome fórumtéma, amiben pont erről vitatkoztak. Volt ott pár link is, de azt hiszem, azok kamu-oldalak voltak.

    A Mein Kampf szerintem nincs mindenhol betiltva. Pl. valamikor 2000 táján, azt hiszem, perelték az amazon-t, mert a neten keresztül értékesítette a németeknek, és hát náluk speciel betiltották. De azért fogadok, néhol még porosodik belőle egy-két darab a nagyfater csűrjében a polcon náluk is...

    Ha már vastag könyv kell, ott van egy Hitlerről, most lehet kapni a boltokban. Na de azért milyen durva már, gondolj bele, H. néz fakasszemet azzal, aki a kezébe veszi! Kirakod a könyvespolcra, és visszahőkölnek a vendégek...



    szerk: igen. Mutatták is: bombázógépről inították, és hátul ott figyelte a csóka a kis képrnyőt. A jelet a rakétatestről lcsévélődő dróton továbította a kamera. Ilyen un. wire-guided lövegeket pl. amerikai harckocsik lődöznek napjainkban, és már évtizdekkel ezelőtt is. Talán nem véletlen... (Letapogatós kamerájuk pedig már akkor is volt a németeknek, amikor mások még a filmes verziót hsználták.)

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    S látta-e valaki tegnap a HírTV-n a Trianont? Szabadkőművesek, egységes Európa stb...

    Egyik haverommal küldözgettünk egymásnak dolgokat: én könyvből idéztem, ő meg HVG-ből. Túl sok lenne berakni ide, de ha kell valakinek, akkor el tudom küldeni ezeket.

    Most viszont lépek. Bye!

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz #16741888 #57 üzenetére

    OK, majd válogatok! Te viszont áruld el nekem, honnan van az aláírásod. Annyira ismerős, de nem jövök rá! :)

    szerk: nem tudnál nekünk küldeni nürnbergi kirándulásodról képeket? Pl. a hangárról?

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz yerico #142 üzenetére

    Vazz, de durva! Sejtettem, hogy álnév. Nem a Géczi Zoltáné?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    A minap beleolvastam a Rieder ''Elit alakulatok a II. világháborúban'' c. könyvébe. Ír benne az ODESSA-ról is, ha eljutok odáig, megosztom veletek. Ámde vannak benne elég furcsa dolgok, pl. azt írja, hogy Hitler Bécsben került kapcsolatba a Thule és a Vril társasággal. Hát ez jó vicc, mert akkor ezek még nem is léteztek, de semmiképpen sem ott.
    Egy brit kommandós akcióról is beszámol, melynek során egy norvég halüzemet repítettek a levegőbe (glicerint állított elő a németeknek), aholis szereztek egy Enigmát. Ez még '40-ben volt, a brit kommandó felállítása után nem sokkal. Namost én úgy emlékszem, hogy Bletchley Parkban eleinte csak arra hagyatkozhattak a kódfejtők, amit a lengyelektől tudtak, akik valamikor már titokban tanulmányozhattak egy ilyen masinát. Továbbá hogy a háború vége felé (vagy legalábbis a lecsengő szakaszában) egy alakulatot küldtek a britek az Északi-tengerre, hogy egy meteorológiai jelentéseket küldő ''csónakról'' szerezzenek egyet. Tehát furcsállom ezt is a Rieder-könyvben. Arról sem ír, hogy Eichmann-t elkapa az izraeli titkosszolálat: leütötték, berakták a csomagtartóba egy zsákba, a reptéren meg feladták poggyászként.

    Illetve az is különös még, hogy a Hexenkarthotek egy része hogyan kerülhetett Indiába (Rieder szerint)? Mert az brit gyarmat volt, nemde?
    Úgy látszik, több a rejtély Rieder körül, mint a III. Birodalommal kapcsolatban. :)

    Idevágó idézetek:


    ''A kreisaui kör inkább vallásos-konzervatív csoportosulás volt, haladó eszméket itt csak egy elenyésző kisebbség képviselt. Von Moltke gróf kreisaui birtokán sokat vitatkozgattak a jövő problémáiról - kereszténység és szocializmus, ez lehetne a Hitler bukása után felépítendő új német állam alapja.'' -- a Return to Castle Wolfenstein miatt írtam ki, abban is szerepelt ez a ''Kreisau Circle''.

    A kísérteties függönyök a MOHAA-ra emlékeztetnek: ''A hangulat - akár az utolsó ítélet napján. 'Sztálin-orgonák' - sorozatlövő rakéták - tüze, lángok a láthatáron, gránátok süvítése, robbanása; égnek fröccsenő, rázkódó föld. A lakosok elmenekültek a városkából, kísérteties függönyök lengtek az üres ablakkeretekben, házak égtek, omlottak össze. Duzzadt tőgyű tehenek rohangáltak bőgve az utcákon. _/- Éjszaka visszavonulás, vérvörös égbolt. Stettin. Az első hídnál: akasztottak a fákon. Szerencsétlen kamaszfiúk, lötyögős egyenruhában, a mellükön kartontábla: 'Így jár, aki megfutamodik'.'' (- Németország utolsó napjai)


    Volt egy pár részes dok. film sorozat a Duna TV-n, a Háború színei címmel. Ebben szó volt egy egyetemista nőről, aki disszertációjában, az adott népcsoport tanulmányozása után ilyet írt végkövetkeztetésként: ''A cigányok ugyan nem olyan veszélyesek a német népre nézve, mint a zsidók, de bűnözésre és antiszociális magatartásra való hajlamuk miatt sterilizálásukat javaslom.''


    Ezt valaki írta:
    ''Csak tudod mi ebben a képmutatás? Hogy az ODESSZA-ban olasz papok és sok más a világ számára ''becsületes katolikus hívő ember'' benne volt/van.''

    Nézzétek meg az Ámen-t!

    Wildmage aláírásáról (''Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!'') valami eszembe jutott ennek a topic-nak a kapcsán. Idézem:

    ''A zsidók letartóztatása és elhurcolása inkább titokban, éjjelente történt; nappal az utcák képe nem árulkodott ilyesmiről. Csak a parkok távolabbi padjain díszelgett a felírás: 'Csak zsidóknak!' A Grunewaldsee-ben fürödve az egyik fán ezt a táblát láttam: 'Zsidók a strand területén csak saját felelősségükre tartózkodhatnak!' Fel-felbukkantak néha riadt, lapulva tovasiető emberek sárga zsidócsillaggal. A vasúti töltéseknél zsidó munkaszolgálatosok dolgoztak SA-őrök felügyelete mellett.''



    aesir: kik azok a pogromok?


    corlagon: Pumpinak küldtem, abban volt ez: ''Ebben a penzióban lakott egy különös asszony, a művészettörténész Moeller van der Bruck özvegye. Férje két dologról volt nevezetes: 1925-ben öngyilkosságot követett el (ez lett volna a kevésbé emlékezetes mozzanat), előtte azonban kitalálta még a ''Harmadik Birodalom'' kifejezést. Az özvegy most azt bizonygatta, hogy a megboldogult sosem volt Hitler híve.'' Ez talán némileg válasz a kérdésedre. Ami a Törökország-USA dolgot illeti, szorgalmazzák is erősen EU-felvételüket (valahogy így olvastam).


    Bocs ezért a hosszú hozzászólásért!

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Club #334 üzenetére

    Hát a filmre.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz aesir #336 üzenetére

    Azt én pl. tudtam, hogy Sztálin is irtotta a zsidókat. Nem tudom, hol szoktak ezzel kapcsolatban ferdíteni, de van az a sorozat, a ''Birodalom romjai'' a címe, többek között abban is hallottam erről.

    A pogromokat azért kérdeztem, mert egy német szerző könyvében olvastam, hogy egy könyvégetés után egy SA-csoport ajkáról ''derűs progrom-ének hallatszott: Késemről ha zsidó vér fröccsen, / az élet úgy lesz vidám!''

    szerk: Akkor most már látom, hogy ez a szerző elnevezése volt tképpen.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz aesir #338 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, ebben ''Gorbi'' mennyire volt érintett. Hiszen ő közelített a Nyugathoz, nem tudom, mi félnivalója lett volna a zsidó értelmiségtől.

    De ezzel kapcsolatban most beugrik nekem a Tűzróka c. film, aminek a történetéről most ne beszéljünk, hanem ami ide vág, az az, hogy a zsidó származású tudósokat bezárták benne a hangárba, hogy dolgozzanak a repülőn. Akik meg nem akartak, azokat lelőtték.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz aesir #340 üzenetére

    Nem ártana, ha a ruszkiknál is lenne egy Michael Moore!

    Amúgy szerintem a Bowling for Columbine-t és a F/911-et érdemes mindenkinek megnézni, akit érdekelnek a világ dolgai.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Club #342 üzenetére

    Pontosan mire célzol? Bocs, de már fáradt vagyok.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Jó, az rendben, megy lefelé a dolcsi, csak hogy pontosan mit sejtetnek azok a táblák, azt nem vágom most. Hogy ennyire kétségbe lennének esve? Lehet.

    bullseye: én a ruszkikról gondoltam egy filmet

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Na jó, lehet, hogy Moore sántikál, de vajon mennyi igaz abból?

    De ne legyen flame már megint, pls!

    Pl. utólag kiderült, hogy nem voltak tömegpusztító fegyverek. Meg ilyenek. Azért van alapja annak, amit mond, mégha az ellenzék is pénzeli. Persze semmit sem szabad feltétel nélkül elhinni.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #400 üzenetére

    Jaja, Kelly hősei! Jó kis film! :)

    ''Gyanítom, hogy azért a ''hős felszabadító/megtaláló'' amcsi hadsereg katonái azért saját zsebre is dolgoztak! ''

    Ld. Kelly hősei :))


    Amúgy nem tudod, mi a különbség az Stg44 és az Mg44 között? Mert a MOHAA-ban az első, a CoD-ban meg a második volt, de tök egyformának tűntek.

    Más: Tarantino Piszkos 12 remake-et csinál... el tudom képzelni! Hogy ki lesz majd hangsúlyozva, amikor a ''Savalas'' leszúrja a szőkenőt!

    Más2: mostanában (nov. 10.) ünnepelte a 85. születésnapják Kalasnyikov, ha már szó volt róla, gondoltam, megemlítem. Állítólag 100 millió olyan puska van használatban világszerte.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz jahrn #403 üzenetére

    Az szép! Egyik volt osztálytársam mesélte, hogy Siófokon, a sétálóutcán volt egy kis bolt, ahol egy eldugott sarokban SS-gyűrűt látott, nem emlékszem, mennyiért. Gyanús, hogy az is hamisítvány volt.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz #16741888 #406 üzenetére

    Ja, mert biztos kicsit kalapáccsal ütötték-koptatták :)

    Megkaptad mail-en az anyagokat?

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #409 üzenetére

    Ja, itt valamit elnéztél. A CoD-ban MP40 és 44 volt, és nekem úgy rémlik, hogy az előbbit, tehát a gagyibbat lehetett többször találni.

    Az STG44 miatt azért kezdtem gyanakodni a MOHAA-ban, mert hát eleve a kinézete, meg a jellegzetes ''ugató'' hangja is ismerős volt. Csak furcsa, hogy ebben a játékban '45 január-februárjában még sorozatgyártás előtt állt, míg a CoD-ban Sztálingrád utcái ''tele'' voltak vele, MP44 néven. Most nem tudom, melyik játék a hitelesebb. Nincs pontos adatod arról, hogy mikortól indult meg a sorozatgyártás?

    A Kelly hőseiben egyébként az Moriarty volt :) Az a Csodabogár meg tényleg marha jó: ''hadd higgyék csak, hogy éppen pihenőn vagyunk, ne b*szogasson itt minket senki!''

    OFF2: én láttam a Vaskeresztet, meg is volt videón, de annyira nem tetszett, úgyhogy letöröltem. Állítólag minden idők legnaturalisztikusabb módján mutatja be a tank által sárba tiport emberi testen keresztül, hogy az emberi élet mennyit - semmit - ér a háborúban. De a Coburn nem jött be nekem, meg valahogy nem volt igazi befejezése sem.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #433 üzenetére

    Köszi az infót!

    A Vaskeresztben én is MP40-re emlékszem, az elég gáz volt. Aztán az a hitlerjugendes dal a végén, majd az idézet Brechttől... ezek mondjuk tetszettek.

    Persze, hogy láttam azokat! A Das Boot-ot még '96-ban adta a DunaTV, azóta meg is van, a Sztálingrádot pedig igén, és ráadásul német szinkronnal! (felirattal) Ez így szerintem nagyon jó volt. Remekül oldaották meg az elején, hogy először olaszországi ''nyaralás'', majd hirtelen a sztálingrádi lehangoló pokol - még meg sem érkeznek, már csak sebesülteket látnak. Kár viszont, hogy olyan rövid lett a városi csatákat bemutató rész. De ez a szakasza annál intenzívebb a filmnek. Pl. amikor véletlen elsül a puskája a fickónak, majd szinte rögtön előre is küldik, hogy ''most jóváteheted, majd fedezünk'' - aztán egy idő után már nem is lőttek, úgysem volt értelme. A csávó eldobta a gránátot, aztán egyből szét is szaggatták a golyók...

    Vagy a föld alatti részek, a csatorna, a ''kórház'', aztán a vége felé, amikor a tank kettélő egy embert! Az a rész is tetszett, ahol a Junkers-géppel menekítik a katonákat, leginkább persze magasrangú tiszteket (''Tűnés, surmók, itt jönnek a hőseitek!''), és természetesen nem jut mindenkinek hely... majd egy tömör, lényegretörő, tárgyilagos felirat a kép alján: ''Az utolsó replülőgép 1943. január 23-án hagyta el Sztálingrádot''

    A Boot-ra már annyira nem emlékszem, de tetszett. Ezt is olyan alapműként szokák emlegetni.

    Hát akkor nem bánhattál szűkmarkúan az STG ammoval! :) Nekem nem rémlik, hogy lettek volna lőszergondok. A MOHAA-ban viszont nem is használtam, valahogy a Thompson jobban működött. Az a tipikus puska, amivel jól oda lehet pörkölni. Persze lehet, hogy csak az én stílusom miatt, a célzásom minden játékban olyan 33-34%-os... :C És a Tommygunnak biztos van némi szórása, azért tudtam vele jobban lődözni az ürgéket. De pl. az FG42 nagy kedvencem volt, a jellegzetes hangja miatt is. A Wolfban is tetszett, mert távcső+stabil tartás, meg ahogy a németek szabvány sorozata hallatszott a távolból azzal a jellegzetes ''tah-tah-tah-tah-tah'' hanggal.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #441 üzenetére

    Persze-persze, elején is!

    Te tudsz németül? Mert kíváncsi volnék, hogy a németek ''vitamine''-nek mondják-e a ''vétel''-t rádión? (IL2 demóval játszogatok most, és úgy hallom)

    Tényleg, nem jelent meg motanában jó kis tengeralattjárós szimu? Régen nagyon bírtam a Silent Service-t, bár ott az amerikai oldalon kellett harcolni.

    Bormannra visszatérve, állítólag részt vett az ODESSA megalapításában, aztán a háború végén eltűnt. Hitler haláláról 9-10 éve írt egy cikket az egyik napilap, és abban is valami olyasmi volt, hogy a ruszkik vitték el a holttestét, miután nem égett el teljesen. Majd ha megtalálom, bővebben is írok erről.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz @rglaaf #473 üzenetére

    Hát a filmben viszont nem úgy hívták, hanem Martin Hesslernek (Robert Shaw).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Kééész:
    Bővebben: link :C

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Őőőőő... mondtam már, hogy van egy eladó Rieder-könyvem? :D

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz rattila #482 üzenetére

    Micsoda sületlenség! Ki talál ki ilyeneket? Föld alatti lények! :C :DD

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #488 üzenetére

    Fúúúú, melyik az? Csak nem...? Régóta keresem az okkultizmusról szóló könyvét, remélem, végre megtaláltam! :D

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Na, ráleltem arra a cikkre, de csak részekbenvan meg. A következőket olvastam:

    Hitler 1945. jan. 16-án tér vissza Berlinbe, a lakosság erről mit sem tud. A kancellária alatt mintegy 100 helyiségből álló labirintusrendszer van, ebben tartózkodik, január 30-án mond utoljára rádióbeszédet.

    Áprilisban fény derül SS-tisztek egy árulására, Hermann Fegelein SS-vezetőt a kancellária dísztermében megöleti a Führer. Fegelein iránt egyébként Eva Braunt érzelmi szálak kötötték, amúgy Braun terhes húgának férje volt.

    Ápr. 29: esküvő, ciánkapszulákat osztogat munkatársainak (az oroszok már csak 100 méterre vannak).
    Dönitz elnök, Göbbels kancellár lesz.Politikai végrendeletében Angliát és a zsidókat teszi felelőssé a háborúért.

    Ápr. 30: reggel syokatlanul korán kel, a hadihelyzetet meghallgatja, megebédel, majd meghagyja Heinz Linge komornyiknak és Günsche adjutánsnak, hogy holttestét égessék el (''nem szeretném, ha holttestemet az oroszok panoptikumában állítanák ki'').
    A koronatanúk azonban ellentmondásos véleménnyel bírnak, ezért nem tudni, pontosan mi is történt, miután Hitler bezárkózott Eva Braunnal a szobájukba.

    (Van egyébként egy német film, nemrég került ott a mozikba, és vegyes érzelmeket váltott ki: Hitler és a Birodalom végnapjairól szól, pl. mutatják benne, ahogy Göbbels megmérgezi gyerekeit és feleségét. Még nem láttam, de biztos jó. A címe most nem jut eszembe.)

    Lev Bezimenszkij, moszkvai történész, a katonai hírszerző szolg. volt munkatársa KGB aktákat adott a Der Spiegelnek, ebből derültek ki a holttesttel kapcsolatos részletek.
    Nevezetesen, 1970 márciusában, többszöri exhumálás után a Hitler maradványait (mert nem égették el teljesen) tartalmazó faládákat végül egy meg nem nevezett helyen felnyitották, a csontokat pedig elégették. 25 évvel a halála után.

    Van egy könyv, a II. vh. képekben (7500HUF), ebben is írnak az utolsó napokról. Hitler értelmetlen parancsokat adott ki, nem létező hadosztályokra hivatkozott, halálsápadtan görnyedt egész nap a kanapén, légzése nehéz volt.

    Azt gondolom jól tudjátok Ti is, hogy végig a szövetségesek összekülönbözésében bízott.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #508 üzenetére

    168 óra, 1995. május

    Az a film tényleg nagyon jónak tűnik. Épp vásárolni voltam egy hiperszupermarketben, és akkor ment a híradó a tv2-őn, abban volt róla szó, még szeptember elején. A címe még mindig nem jutott eszembe. Talán német filmes oldalakon meg lehet próbálkozni (cinema.de?).

    A könyv tényleg szép, tele jó fotóval. A tartalom elég szűkszavú, de lényegretörő, és érdekes. Külön kitérnek a náci párt hatalomra jutására is. Írták benne, hogy pl. Norvégiának felszámolták a megszállás költségeit, ill. volt egy cikk a HVG-ből, amit Pumpinak küldtem, abban pedig arról írtak, hogy velünk is így jártak el.

    Én a VOX-on láttam augusztus végén egy dokumentumfilmet, nagyrészt színes felvételekkel, és német szemszögből mutatta a háborút. Pl. érdekes volt, ahogy napközben valamelyik város szélén, a légvédelmi ütegnek kialakított ''mélyedésnél'' játszanak a fiatal srácok, ''hülyülnek'', mintha csak a nyári szünetükön volnának.

    Ja, azt tudtátok, hogy a németek vezették be a kontinensen a ''jobbra tarts!''-ot (Hitler seregei masíroztak mindig a jobb oldalon, ill. a katonai forgalom is)? Angliát pedig nem szállták meg, így ott maradt a balra.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz tkesy #510 üzenetére

    Rémlik valami, de amire jobban emlékszem, hogy pl. találtak egy palit, aki hasonlított rá, és sokáig azt hitték, hogy ő az. Volt róla felvétel is, mert ezt is egy dokumentumfilm-sorozatban láttam. Azt hiszem, a Nagy Csaták c. volt az.

    Persze azt is hallottam, hogy zsidó volt! Van az a nagy vastag könyv, fehér borító, azt hiszem, simán Adolf Hitler a címe, és abban elemzi a szerző a családfáját, s állítólag nagyanyja valahogyan zsidó származású volt. De eleve nagyon kusza a dolog, pl. a Schicklgruber -> Hitler névváltoztatás okai (vérfertőzés stb.)

    Igen impozáns a gyűjteményed! Abból a Hitler's Henchman c. sorozatból és is láttam párat, de sajnos otthon nincs Discovery-nk. Ha jól emlékszem, Hess-t valami hitlerjugendes vezetőnek nevezték ki, mert értett a gyerekek nyelvén.

    Viszont a Sztálingrád milyen verzióban van meg? Nekem nincs feliratozva Hitler 1942. nov. 8-ai rádióbeszéde, csak ennek lényegére volnék kíváncsi (a katonák közül volt, aki nevetett, volt, aki csak nemlegesen bólogatott a romos épületben).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Mityku: igen, az lesz az. Nemrég jelent meg a film. A legdurvább rész, ami megmaradt bennem, ahogy Göbbels és felesége tömik a gyerekeik szájába a mérget...

    A jobbra tartssal kapcsolatban akkor tévedtem, keverhettem Hitlert Napóleonnal. Talán nem is véletlen.

    tkesy: köszi, de a filmbeli (Sztálingrád) rádióbeszédre gondoltam, ami nem is biztos, hogy az, amit Perljel mondott, mert a film ezen szakaszában még mintha a németek lettek volna fölényben. Bár szenvedés így is volt, csak ott még szerintem nem lett volna indokolt egy ilyen beszéd (nomeg az, hogy ''tartani kell'', miközben nyomulnak be a városba).

    PumPi: Hitler-könyv a karácsonyfa alá...?

    Rolessz: hol találtad azt az infót?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #536 üzenetére

    Én sem láttam azt a filmet sajnos, csak amennyit a híradóban mutattak belőle.

    Viszont MM-ben van a Vaskereszt 1500 pénzért, ''olcsó edition''-ben, ha érdekel.

    Vasárnap délután a Duna TV-n volt a Régi híradók, olyan, mint a Századunk a királyin. Mutatták, ahogy a Leventéket panzerschreck-lövészetre tanítják. Aztán az RTL-Klubon egy bugyuta sorozat, valami ereklyés hülyeség az is. Na abban egy kristálykoponyát kerestek, egyből eszembe is jutott a Rieder-féle könyvben látott Mitchell-féle koponya. De itt eleve 4 vagy 5 volt összesen, meg egy fénykép, amin a keresett darab ott pihen Hitler asztalán. Amúgy tök hülyeség volt az egész.

    Ami az Antarktiszt illeti... (nem kell izgulni!) ma délelőtt mutattak egy kutatócsoportot a BBC World-ön, repülőről valami lézeres letapogatóval vizsgálják a gleccserek mozgását, ahogy ezek ''beleolvadnak'' az óceánba. Namármost, ha lenne ott valami, szerintem azt a lézerrel észrevennék, nem?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    tkesy: hú, az de durva! A filmben mondjuk tuti az sem volt, mert annyira azért nem akadtak ki, csak bólogattak néhányan. Node mindegy.

    mityku: azt a repülős könyvet én is láttam, tényleg nem semmi! Én egy ilyen Hilter-monológok c. könyvet olvasgattam kicsit egy olcsó boltban, tulajdonképpen olyan, mint egy napló. Leírja, hogy mit hogy csinált, honnan hova csoportosított pl. forrásokat, és miért, és közben kikkel kellett ''megküzdenie'', hogy végigvihesse, amit akart. Elég érdekes.

    Meg akartam még kérdezni, hogy a Harmadik Birodalom c. filmet láttad-e (Rutger Hauerrel). Arról szól, hogy a németek megnyerik a háborút Európában, az angolokkal békét kötnek, Churchillt száműzi a kormány, és épp Amerikával akarnak aláírni egy békeszerződést, amikor egy újságírónő a holokausztról kiderít egyet-s-mást, s végül Hitler Mercijéből az utolsó pillanatban kiszáll - azt hiszem - Roosevelt. Lehet, hogy gagyi film, már rég láttam. Majd egyszer még belenézek.


    Más. Valaki belinkelt ide egy honlapot (axishistory.com). Ott láttam, hogy a magyar ejtőrnyős osztagoknak halálfejes emblémájuk volt. Ez igaz? Nem keverték össze a képeket? Egyáltalán voltak desszantosaink?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #546 üzenetére

    Az volt az! A riporternő is az amerikai ''csoporttal'' (csupa újságíró) érkezett. Az elején megölik a csávót, a vízben találják meg. Ez indítja el az egész folyamatot, a Rutger Hauer az SS-tiszt(?), aki nyomoz, és emigrálni is akar. Hitler 75 éves, de amúgy mindenki megfigyelés alatt van, nem lehet csak úgy szabadon császkálni. Csak olyan, mintha bármit lehetne. Berlinben felépítették Albert Speer művét, valami hatalmas múzeumot, meg zajlik az élet, háborúnak semmi nyoma.

    Én '95-ben láttam, az HBO-ról van meg. Lehet, hogy pár éve is ment pl. a tv2-őn.

    A jelvény meg ez e:



    Bővebben: link

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #551 üzenetére

    Ejha, nem is tudtam, hogy voltak ejtőernyőseink. Mondjuk nagyon nem vethették be őket, mert a visszacsatolt területekre bevonultunk, a Don-kanyarnál meg mi ellen mentek volna.


    Ja, jut eszembe. Az egyik Rieder-könyvben olvastam a Kampfgeschwader 200-ról, ez egy elit repülősalakulat volt. Szereztek pl. egy viszonylag jó állapotban megmaradt, lezuhant B-17-est, azt is felhasználták néha, merényletet akartak végrehajtani Sztálin ellen, illetve volt valamiféle ''kamikáze'' jellegű pilóta-képzés, de a R. azt írta, hogy valszeg visszahőköltek a legények, amikor megtudták, hogy csak kisebb hidaknak kéne nekirepülniük...

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    A hosszú kések éjszakáját azt hiszem, egyik haverom olvasta is, még általános nyolcadikban... akkor kicsit meredekebb dolog volt ez.

    Az a repülő azért nem biztos, hogy szintén B-17es volt, viszont a bombázó+vadászgép párosításról is olvastam. Pár hajót a tenger fenekére küldtek vele, persze csak a kikötőből.

    Meg belelapoztam egy könyvbe, és most láttam először ezt a típust: Me-323. Baromi nagy szállítógép, 6 db Franciaországból szerzett motorral, harci járművek szállítására is alkalmas, vagy 120 katona/60 hordány fér bele. Amikor Rommelt körülzárták, légihidat hoztak létre vele, de annyira lomha volt (2-300km/h), hogy egy csomót lelőttek.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #563 üzenetére

    Ebben nem vagyok biztos, de lehet. Másik böhöm legalábbis nem volt a könyvben. Az orr igen nagy, bálnaszerű, és egy géppuska figyel ki belőle. A hátulja már keskenyebb. Kicsit a Hercules C130-ra emlékeztet, de csak kicsit.

    Utánanéztem a másiknak is. A szovjetekhez egy Arado 232B-vel mentek, mert ennek a hasára is voltak kerekek építve, így le tudott szállni egy mezőn is. A B-17-est (kettő volt nekik) ügynökök ledobására használták, pl. Fro-ban, amikor a szövetségesek már megszállták. Volt valami kapszula (Rider szerint), amiben három ügynök+felszerelés fért el, ezt leküldték ejtőernyővel. Illetve ilyen gépeket használtak -szintén ügynökök részére- utánpótlás (rádió stb.) szállítására is. Mivel a németeknek nem volt ilyen nagy, és nagy hatótávolságú bombázójuk, azért használták. Erre a problémára jelentett volna megoldást a Mistel-géppárok alkalmazása is: egy Ju-88-as tetejére szerelt Me109/Fw190-ben ült a pilóta, a cél közelében a tartóvázra szerelt patronok segítségével leválasztotta a bombázót, ami ''siklóreplülésben'' közelítette meg a célt (az orr robbanóanyaggal volt tele). A Seine-öbölben néhány angol hajót kilőttek vele, de pl. az egyik gép már menet közben leoldotta a Junkers-t, mert irányíthatatlanná vált, vagy csak magától levált, erre most nem emlékszem.

    Az öngyilkos repülő (Reichenberg IV) egy Argus, vagy milyen hajtőművel volt felszerelve (kb. mint a V-1), ezt egy Heinkel-111 hordozta volna a hasán, s a cél körzetében leoldva az öngyilkos pilótának elvileg rá kellett repülnie a célpontra. Hidak és vasútállomások ellen nem soknak fűllött hozzá a foga.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #566 üzenetére

    Ja, meg a Kurt Tank által tervezett Ta-152H-1, ami ugyan légcsavaros volt, de nitrogéndioxid-befecskendezéssel könnyedén lerázta a szövetséges típusokat.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #568 üzenetére

    Nem vetették be ezt sem, tehát hasonlatos az általad említetthez.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #570 üzenetére

    Tényleg frankó az oldal! Mennyi gép! De ahogy elnézem, ezeknek a felét sem gyártották...

    Mulberry-t tényleg megcsinálhatta volna a Spielberg, nekem fel sem tűnt. Meg ugye voltak ott is ''léggömbök'', vagy nem?

    Azé volt egy-két dolog, amin elgondolkodtam. Pl. miért nem kerülték meg a radart? Nem hiszem, hogy másnak nem tűnt volna föl... Vagy amit nem értek, hogy mitől rezelt be annyira a tolmács srác, amikor fent csak dulakodás volt, nála meg ott figyelt a géppityu.

    Az a 20mm-es viszont kegyetlen egy cucc volt! Csak úgy szedte szét az embereket, nem is kellett őket eltalálni, elég volt a visszapattanó is!

    Gondolom, mondanom sem kell, előtte MOHAA-val ''melegítettem be''. :)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Persze, hogy mondta. De előtte ott rohangált a hevederrel, meg minden, aztán erre összeszarja magát, amikor dulakodást hall?

    A másik meg: nem a tehenekről vették észre, hanem a halott katonákról, de melyik az a század, amelyik csak úgy megy ész nélkül...!? Ráadásul nekik jóval kevesebb esélyük volt, ott is maradt a doki. Szerintem ez elég gyenge magyarázat volt Hankó Tamás részéről, mégha nem is ő írta a forgatókönyvet.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #580 üzenetére

    Hankó Tamás = Tom Hanks


    Egyébként voltak tehenek is, csak nem azok miatt kezdtek gyanakodni.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Perjel #581 üzenetére

    No, ezt nem is tudtam. Fogadok, akkor azért járt a Bátorság Jelvénye, hogy be mertek szállni a repülőbe (ezek után...) ;]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Sanyo #585 üzenetére

    Az egyik általad említett oldalon meg pont azt írják, hogy egész jól repülhető volt a Mistel, leszámítva, hogy kissé lomhán reagált.

    Arról a Salamanderről meg egyből az A10 Tankbuster jutott az eszembe.

    szerk: és a KG200-ról is van említés: ''The only German unit to fly regular missions over Russia since then ['43 ősze óta] had been KG 200, which was engaged in dropping and supplying agents. The unit's aircraft had regularly carried radar observers, and as a result the Germans knew that the radar cover in the rear areas was thin.''

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz konrad #608 üzenetére

    Erre már nem emlékszem, rég láttam. Csak arra, hogy kicsit azért jobbra számítottam. De hát ez van.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #587 üzenetére

    Blohm&Vossból ez az aszimmetrikus modell az érdekes:
    Bővebben: link

    Nemtom, de asszem nem is ezt, hanem egy hasonlót láttam abban a könyvben, amit említettem, ami nekem speciel nagyon tetszett. Lehet, hogy nem vált (volna) be, de attól még tetszik.

    Messerschmittből meg ez a durva (pl.):
    Bővebben: link
    P.1101/99
    Pont 1944.jún. 6-ai dátumozású, és 1948-ra tervezték volna. Arról a 323-asról meg nincs kép.

    Vagy itt van ez, amit Föld körüli pályán, Amerika ellen szántak - szintén csak volna (Amerika Bomber):
    Bővebben: link

    Meg még sok más. Azért érdekes, hogy a németeknek nem voltak olyan igazi ''nagy'' bombázóik, és a FW 238-et is csak 1941-ben kezdték tervezni.


    ui: láttad, milyen szponzorált link jelent meg a ''tábor'' szóra? :D
    szerk: ehhh, nekem is: Irány Amerika! :)) Bombázóval?

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    mityku:
    Uhh, azt a VTOL-t még nem is láttam. Nagyon meredek! :C

    A táborral már nincs semmi... levették a reklámot. Ilyen szponzorált linkek jelentek meg a fórumban. Van is egy topic erről.

    Engem egyébként az zavar nagyon filmekben, ha a németeket flúgos bagázsként ábrázolják, akik csak úgy bamba módon rohannak bele a halálba. Volt is egy film, ahol valami harci gázt fejlesztettek egy kolostorba rejtett laborban, és egy kommandó ment oda, hogy kinyírjon mindenkit, kiszabadítsa a tudósokat és családjaikat, aztán a levegőbe repítse az egész kócerájt. Az is ilyen volt.

    Azt ugye tudod, hogy a királyin adják hamarosan az Elit alakulatot?



    Mostmár valszeg nem jövök ide addig, úgyhogy Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #616 üzenetére

    Nem, dehogy! Bár abban is voltak ilyen részek.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz mityku #618 üzenetére

    De nem, de nem, de nem!!! :))

    Abban egy pincét robbantottak be a bezárt németekkel együtt, egy kastély alatt. Ott nem volt labor, csak valami raktár. Viszont az infrás mesterlövészek durvák voltak!

    Hát nem egy darabig, hanem holnapig/az ünnepek alatt. Mingyá' megyek haza. :U

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Victor-y #620 üzenetére

    Ezek a német filmek szerintem elég jók: Sztálingrád, Das Boot

    szerk: Ja, és két hidas film jutott még eszembe: A híd túl messze van és a Híd a Kwai folyón

    Nekem A halál 50 órája egyik nagy kedevencem.

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    HUSZÁR János -
    Honvéd ejtőernyősök Pápán, 1939-1945


    Kyklops: ezek melyik könyvtárban vannak meg? Kíváncsi vagyok!


    Viszont ami még látványvilágba megfogott az az Ellenség a kapuknál!

    mityku: Ezt sajnos még nem láttam, bár egy haveromnak nem annyira jött be, legalábbis a sztori, ha jól emlékszem.

    ''Moziba valami félelmetes volt mikor a német Stukák bombáikat kioldották''

    Hát még a valóságban...! Ha jól tudom, vmi spéci ''kürtöket'' raktak a gépekre, amiket zuhanórepülés előtt bekapcsoltak, és az átáramló levegő meghajtotta a szerkezetet, ami azt az összetéveszthetetlen ''üvöltő'' hangot produkálta.

    ''Sajnos kevés az olyan film ami hiteles és nem csak a szövetségesek szempontjából muataja az eseményeket.''

    Igen, és ilyen szempontból a német filmek a jók, mert azokat nem a nagy nézőszám elérése miatt forgatták. Nomeg első kézből voltak meg az információk, meg úgy egyáltalán: minden.

    --------

    Egyébként nem tudom, látta-e valaki, de most jutott eszembe, hogy 7 éve ilyenkor ment a tévében egy film, és (nem nélkülözvén minden valóságalapot) Hitler klónozásáról szólt. Mengyele mintát vett a führerről, majd valahol Argentinában előre kiválasztott anyák szülték meg a gyerekeket, akiket előre meghatározott családokhoz adtak. Persze ügyeltek arra, hogy az apa erőszakos hivatali tisztségviselő legyen stb. stb., és a töténetbe ott kapcsolódtunk be, ahol mennek, hogy kinyírják a faterokat, mert a gyerekek (mittudomén) 13-14 évesek lettek. Stb.

    A valóságalapja ennek annyi, hogy állítólag tényleg vett valamilyen DNS (?) mintát Mengyele, hogy majd ha sor kerülne reprodukálásra, akkor legyen ''alapanyag''.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz tkesy #645 üzenetére

    Az lesz az.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    kyklops: hehe, pesti vagyok, szóval Pápa és Veszprém kilőve!

    mityku: jaja, szétvágták a Sherman-eket! Jól csinálta a ''fickó'', előbb a hátsót lőtte, nehogy útban legyen, és kilőhesse az elsőt is. Ki volt találva rendesen, mondjuk volt is rá idejük, amíg ott állomásoztak. Az a lánctalpas rész (csávót a földbe préseli), az tényleg a Vaskeresztre hajazhatott, bár itt még élt a pali. Gondolj bele, milyen sz*r lehet, előbb a lábadat nyomja szét, akkor azt gondolod, hogy ez k*rvára fáj, aztán amikor a medencecsontod roppan, meg a bordáid, érzed csak, hogy milyen brutál. És közben préseli ki belőled a levegőt, meg mindent, amit lehet...

    A havasi gyopárt én sem tudtam, de elég furcsa... most akkor minden bevetés előtt előbb megmásszák az Alpok csúcsait? Ez csak ilyen ''romantikázásnak'' tűnik. Ja, nem tudod, mi a magyar neve annak a lánctalpasnak, aminek kereke is van? A MOHAA-ban halftrack-nek hívják.

    Olyan A-csapatot én is láttam, amiben valami kriptát kerestek, mert ott volt a náci arany. :) Meg volt ez az Escape to Athena, hát emlékszem, ezt olyan 10 éve láttam, akkor még tetszett, hogy fúúú, rakéta, meg fúúú, micsoda személyzet (elsőre azt hittem, valami droidok :D), de most csak nevettem az órának álcázott radaron, meg a hasonlókon. Nem is értem, hogy tudták Roger Moore-t bevenni a buliba, ráadásul németnek! Ez is olyan ''birkanémetes'' film volt, mert mekkora a valószínűsége annak, hogy egy ilyen helyen az őr azt mondja, ''Halt!'' ? Szerintem itt előbb lőnének, és csak utána kérdeznének (talán...) :)

    Január 20-tól adják a Bukást! www.bukas.hu és www.deruntergang-special.film.de/ (utóbbiból érdekelne a Hitler-idézet magyarul, lefordítaná valaki?)

    [Szerkesztve]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák