Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz cikasz #1702 üzenetére

    Te valamit nagyon félreértettél: egy olyan pontján élünk ennek a kontinensnek, ahol szinte minden nemzet, népcsoport (ahoy te mondanád faj, de ez biológiai értelemben nem állja meg a helyét) megfordult. És ha már erre járt szaporodott is. Nem hiszem, hogy bárhol a világon találnál tisztán magyar embert. Ha a Kunságban születtél már egyből komoly esélyed van a kun rokonságra. Márpedig a kunok nem azonosak a magyarokkal, nomád nép voltak, akiket IV. Béla telepített le a tatárjárás után. Aztán élnek ebben az országban mondjuk svábok is, akik végképp nem magyarok. Miért vagy biztos abban, hogy a te vérvonaladba sohasem keveredett valami? A különféle csoportok keveredése a legkevésbé sem káros, sőt ahogy egyik ismerősöm mondta: azért a magyar nők a legszebbek, mert itt a Kárpát-medencében keveredett mindenféle népcsoport! Kissé máshogy gondolkodik mint te, nem? És neki sokkal inkább igaza van! Egy normális közösségben nem téma a származás, ott létezik türelem, megértés, a másik tisztelete.

    A magyarságról: először is azt, hogy magyar kis kezdőbetűvel írjuk. A kis és nagy Magyarország megint egy érdekes kérdés. Mert hol is van az igazi Magyarország? Hát azt bizony az Ural-on túl kellene keresni! És nem visszakövetelni Erdélyt, mint ősi magyar földet. Közismert, hogy a magyar törzsek az első évezred utolsó harmadában hagyták el őshazájukat, és vándoroltak erre a területre. Ami az avarok őshazája. Csakhát az avarok nem verik magukat, hogy ''vissza, mert a miénk''. Ugyanis kihaltak. (Bár az utóbbi hónapokban egyesek szerint bizonyítottan feltámadtak.) Összegezve: szereztünk egy területet, amit felvirágoztattunk (ez Mátyás-király korára értendő). Attól kezdve szintén mi, magyarok, sikeresen leromboltuk. Ez tartott 1867-ig (kiegyezés). Jött egy újabb virágkor, de nekünk feltétlenül benne kellett lennünk mind a két vh-ban, és mindkettőt elveszteni. Az újabb igazán sötét korszak kb 1958-59-ig tartott. Utána fejlődésnek indultunk, Moszkva se nagyon baszogatott minket, mi lettünk a ''legvidámabb barakk''. Aztán jött 1989-90. Kezdeti nehézségek, amelyek részben a mai napig tartanak.

    Most lássuk mik azok az okok, amiért soha sem lesznek képesek a magyarok ''felemelkedni'' (a teljesség igénye nélkül):

    1. Ez az amit minél előbb le kellene vetkőzni: Dögöljön meg a szomszéd tehene is! Amíg igy gondolkodunk nem fogunk előrébb jutni!!! Össze kellene végre fogni ebben az országban, nem kizárni az összefogásból senkit! A probléma az, hogy ezt magunk közt sem vagyunk hajlandóak megtenni lásd politika.
    2. Lényegesen többre értékeljük magunkat, mint amik vagyunk. Itt megint előjönnek a politikusok, konkrétan egyet tudnék említeni.
    3. Összefügésben az előbbivel: hiányzik belőlünk az alázat, a másik tisztelete.

    Persze a népvándorlásunknak van(nak) történelmi következményei, eredményei: közvetve hozzájárult a Római Birodalom bukásához. Ugyanis az erősebb törzsek elől kezdtünk el ''menekülni''. Például besenyők, de sokkal inkább a már akkor is terjeszkedő Tatár birodalom. Toltuk magunk előtt a nálunk gyengébb törzseket, akik Európa földjére léptek, majd a Római birodalomba ütköztek. Amivel hosszú ideig nem bírtak. Hogy miért? Mert szétforgácsolták erőiket. Aztán rájöttek, hogy csak együtt képesek sikert elérni! Meg is lett az eredménye: a rómaiak által barbároknak nevezet törzsek legyőzték a légiókat. Mi még bő 400 évre voltunk a kárpát medencétől, aminek nyugati felét a rómaiak Pannonia-nak nevezték. (A pannonokhoz tehát semmi közünk.) Mire ideértünk már nyoma sem volt a rómaiak birodalmának. Voltak helyette germán törzsek, Frank birodalom... Persze alig tettük le a seggünket itt, egyből szétnéztünk. Ezt nevezzük Kalandozások korának. Aztán megkaptuk első komoly pofonunkat Augsburgnál. Mi hátrafordultunk a lovunkon és nyilaztunk, a germánok meg pofátlanul szembetámadtak minket. A többit nem részletezem. Csak annyit: közvetve miattunk bukott el a Római Birodalom. A Tatár Birodalom terjeszkedésének és erejének határára ért Magyarország területén. A Török Birodalom szintén ereje határára ért nálunk (annak ellenére, hogy sikerült megosztania minket, bár ez nem művészet.) A III. Birodalom bukásában, viszont már belűlről vettünk részt! Birodalombuktatásban jók vagyunk. :))

  • Gyantusz

    tag

    válasz cikasz #1702 üzenetére

    Nos, egy ''rövid'' kis történet arról, hogy mit is keresek én itt, eme topicon!

    Múlt hét szerdájának DU-ján (2005. okt. 19.) felhívtam egyik haveromat, kérni / kérdezni tőle ezt-azt. A srác beinvitált ebbe a topicba, hogy ''Nézd már, mekkora marhaságokat írkálnak be itt egyesek!'' (pontosan már nem tudom a szöveget, a lényege ez volt).

    Elkezdtem olvasni eme topicot, szigorúan kívülállóként, kb. az 1550. hsz. környékétől.
    És olvastam tényleg annyi marhaságot (felületességet), hogy az már SZÉGYEN volt, nem lehetett szó nélkül hagyni.
    Regisztráltattam magam és az 1616. hsz-al elkezdtem én is beírni... (2005. okt. 20.)

    Az 1675. hsz-t olvasva, szíves örömest nekiültem újra átbányászni a már régen elolvasott dolgokat. Mivel tkesy egy ''őstag'', én meg ''újonc'', hűha, gondoltam, ki kell tenni magamért...
    Elkezdtem a cuccot fogalmazni, közben azon filóztam: hogy lehet, hogy ilyen összefüggéseket nem látnak meg a ''tagok'', ezért elkezdtem az egész topic-ot átolvasni, hogy megismerjek minden résztvevőt, ki-hogyan gondolkodik és miket írkált eddig és miért.

    Ami marhára feldühített a fent említett ''felületességeken'' kívül az az, amit a topic első 300 oldalán olvastam.


    Kedves cikasz!

    Már ne is haragudj, mi ez a szöveg???

    101. hsz: ''ja és zieg heil!!''

    Ráadásul legalább helyesen írnád le másodszorra is (106. hsz.), így: ''Sieg heil!'' !!!
    Ami kb. annyit tesz: ''Győzelem, éljen!''

    Ezzel még nincs is ''semmi gond''. Hisz' ilyet kiabálhat(na) bárki az utcán, már ha meg nem ruháznák a következő 30 percben a rendőrök ''közösség elleni izgatás'' vádja miatt (főleg foci meccsen, bár ott belefér, sőt! Ott igenis: ''Győzelem, éljen!'').
    Miért nem teszed ezt nyílvánosan is? Hamar élvezhetnéd valamelyik Büntetés-végrehajtási Intézet ''vedégszeretetét'' 72 órára. Kellemes hely.

    A probléma a hozzáállásodban rejlik, amit a következő hsz-okban ''okosan'' világgá is kürtölsz!
    Ha egyszer elismered azokat, ami ''emberiség ellenes bűncselekményeket'' elkövettek ezek a gyökerek 1933-45 között, akkor nem értem, mi ez a hozzáállás?

    101. hsz.:
    ''Elismerem sok durva dolog történt de fele sem igaz amit leirnak.
    (...)
    Többen elismerik, hogy max 1,5 millió lehet ez a létszám.''
    Kik ismerik el? Támaszd már alá!
    ''Amekkora számokról beszélnek annyi nem is volt a népességben... De erről elég hosszú vitát lehetne nyitni...''
    Nosza, rajta, itt az alkalom, és kérdés lenne még, hogy ezek az infók egyáltalán mennyire valósak, igazak-e?

    Honnan veszed azt (ld. 1702. hsz.), hogy a családodban / rokonságodban nem volt áldozat? Vagy nemzetiségedben (!elvégre magyar vagy!)?! Már ha csak a 2. magyar hadsereget nézem is, mert közvetve a nácik miatt kellett kimenniük Szovjetunióba (valamint a Horthy-kormány...), az 1. és a 3. m. hdsg-ről már ne is beszéljünk (ill. a ''Nyilasok'' politikájáról).
    No és a civilek, ill. a ''munkaszolgálatosok'', hogy másokat ne is említsek: Rejtő Jenő
    (a' la P. Howard) és Radnóti Miklós!

    Az őseid emlékét köpöd le és a többiekét ezzel a kijelentéseddel (engem legalább is megsértettél, az 1702. hsz-el különösen)!
    <elismerve az eme köszöntést ''használók'' eszméit, elvégre azért használod és mint írod, ''nem viccből'' - 106. hsz.>
    Erre írtam ezt az 1700. hsz-ben:
    ''<Igencsak vigyorognék azért, kedves CIKASZ, ha te is az előbb említett nemzetek valamelyikéhez tartoznál, tudtodon kívül...!>''
    Pontosítok: nemzetek helyett inkább nemzetiségek.

    Ebben a témában ajánlom figyelmedbe (figyelmetekbe) Sára Sánor filmrendező 1989-ben befejezett 25 részre vágott dokumentumfilmjét (de tudnák még írni mást is)!
    A címe: ''Krónika - A 2. magyar hadsereg a Donnál''.
    1979-ben kezdték a forgatásokat valamilyen szovjet filmstúdió segítségével (!az MSZMP és a szovjetek anyagi támogatásával!), 80-90 túlélő beszél a hónapról-hónapra változó kinti és itthoni eseményekről, a sorozástól kezdve a végéig. 2 részesre tervezték, de folyamatosan bővült az anyag, kértek és kaptak(!) újabb pénzösszegeket. Szerintetek ilyet ma meg lehetne itthon csinálni? Nem.
    Kb. 25 óra a film, de a rendező szerint 6-8-szor hosszabb a felvett filmanyag! Kb. 1999 körül vetítették le az M2-n. Felvettem VHS-re legalább 10 részt, azt hiszem (sajnos az biztos, hogy nem mindet).
    Finoman szólva megrázó (néhol megalázó a Horthy-kormányt minősítve)! És ez nem a gyík németekről, vagy a suttyó szovjetekről, vagy Amerikáról szól!
    Nem. Nagyapáinkról-dédapáinkról / rokonainkról, akik odakint ''kapták az ívet''!
    IDEJE LENNE MÁR tisztáznunk magunkkal, magunkban, hogy mi, magyarok mi-mindent csináltunk a 2. vh-ban! És nem ártana dokumentálni azokat - bár az utóbbi időben szerencsére megkezdődött ez a folyamat, valamint begyűjteni és vigyázni ezekre az ÉRTÉKEINKRE!!!
    Noha ez nem topic-téma - ''off-olás'' - de szerintem annyit megér, hogy mindenki nézzen magába 1 kicsit és ne csak a ''dicső'' németekről, meg a naagy Ááámerikáról keresgetne és olvasna könyveket, hanem magunkról is!

    Mert ugyebár: ''MAGYAR vagyok'', nemigaz, cikasz... (1702. hsz.)

    Szóval, melegen ajánlom - még egyszer leírom - Sára Sándor: Krónika - A 2. magyar hadsereg a Donnál c. ALAPMŰVÉT. Mert ez is a ''Valósághoz'' tartozik, a gyökerünk egyik ága.
    Ha kiadták már a filmet DVD-n (DVD-ken), javaslom pénzt és időt nem kímélve ráfordítani, megnézni, mert megéri!

    Általánosítva:
    Attól még, hogy az interneten nincs arc, nincs cím, nincs személyazonosság (csak kamu dolgok - ami valamilyen szinten jogos is), még nem jelenti azt, hogy bármi agyatlanságot le kellene írni (!csípőböl tüzelni!).
    Illetve le kell írni, mert ''szólásszabadság'' van, de vállani kellene érte felnőtt módjára a felelősséget!!!
    Mindezidáig még nem olvastam tőled (írom, hogy a 600. hsz. olvasásánál járok! Ha későbbi hsz-ben írod, akkor bocs), hogy elnézést kértél volna bárkitől is ezekkel a sorokkal kapcsolatban.
    HOLOTT maga A TOPIC INDÍTÓJA kért meg rá, hogy tisztázd magad benne (103. hsz.)!

    <És olvasd végig ezt a k(cenzúrázva) hozzászólást!>

    Ha pedig valaki tényekkel alátámasztva(!) bebizonyítja nézeteid / véleményed helytelenségét, illik azokon változtatni, mert különben személyiséged, jellemed, inteligenciád és !!!szülői neveltetésed!!! kérdőjeleződik meg konokságodban.
    A témában való jártasságodról meg már nem is beszélve.

    Az, hogy a zsidók ''kikérik maguknak'' a XX. századi német-zsidó Holokausztot és ezzel kivívják az ellenszenvet másokban, ugyanez igaz a zsidógyűlölőkre is, ugyanúgy kivívják mások ellenszenvét (pl. az enyémet).
    Elolvastam az első 600 hsz-t és rajtad kívül még nem írt ilyen ''köszöntőt'' senki sem, noha többen - !!! jogosan !!! - nem a német-zsidó Holokausztot tartják a ''legszörnyűbbnek'', amit ez a ''szép'' faj elkövetett fajtársaival szemben töténelme során!

    Tulajdonképpen a ''fajgyűlölet'' jó szó erre: az ilyen ember gyűlöli saját fajtársát, mert féltékeny a másikra: több pénze / vagyona van, jobb nője, nagyobb befolyása, többen szeretik / elismerik, műveltebb, stb-stb...

    És mint tudjuk: ''a düh, a félelem, az erőszak, ez mind az Erő Sötét oldala...''

    Művelődj és ne Hódíts!

    Én sem csipálom az elmúlt 20-25 évben a ''Szent földön'' elkövetett zsidó atrocitásokat (pl. a mostanában tervbe vett ?vagy épülő? ''Berlini fal 2.''-t), Sharon és a Likud-párt hozzáállását ''bizonyos'' dolgokhoz, de mivel nem érzem magam ELÉGGÉ jártasnak a témában, így nem szólok hozzá semmit! Pedig elolvastam már jópár újságcikket 1997 óta és be is szereztem 1-2 könyvet a témában.
    Íme, ez esetben egy kis irodalom, olvasgassatok (és ez igaz mindenkire, aki e témában nyilatkozik, pl. Club!)!
    Sacc/kb. kronológiai sorrendben:
    - Biblia (ez az !ELSŐ ALAPMŰ!, Közel-keleti szakértők szerint is) oldalszámát nem kell részletezzem; de sorolhatnám
    - Korán;
    - Tóra (nem kell ahhoz zsidónak lenni, hogy bemenjen valaki egy zsinagógába és megvegye ezt a könyvet, az érem oldalaihoz hozzá tartozik!);
    - Josephus Flavius: A zsidók története (Talentum könyvkiadó),
    - Josephus Flavius: A zsidó háború (Talentum könyvkiadó, 1999.). Az író (Kr. u. 37-100) a Római Birodalomban élt és jópár (?tán 5?) császár alatt szolgált Rómába hurcolása után. Eme két főművét olyan ''gyenge'' ember fordította görögről-magyarra, mint Révay József (neve gondolom - remélem - ismerősen csenghet sokaknak), a két könyv összesen 1266 oldal;
    - Steven Runciman: A keresztes hadjáratok története (Osiris kiadó - Bp. 2000.) Erről a könyvről csak annyit, 1112 oldalas, ''bibliai'' vastagságú (vékony), jó minőségű papírra van nyomva, kis betűkkel, tömötten, normálisan, logikusan szerkesztve (nem úgy, mint pl. Kurt Rider ''Különleges egységek a III. Birodalomban'' c. könyve). Az irodalomjegyzéke csekély 30 oldal!!! 1950-ben adta ki először az író (ill. a kiadója), azóta csak bővült, 2000-ben halt meg a fószer. Forrásértékű(!), 6000 Ft (4 évig koslattam utána, mire meglett...);
    - Dán Ofry: Izráel győzelmes hat napja (Talentum könyvkiadó, 1998) - magyar kiadásban először jelent meg 1998-ban, 1990-ig ''tiltott könyv'' volt itthon...;
    - Dan Kurzman: A béke katonája - Jichák Rabin élete (Aquilla könyvkiadó, 1999.) - no comment;
    - Martin Gilbert: Izrael története (Pannonica könyvkiadó) - főleg a XX. század, az állam megalakulását követi nyomon és elemzi;
    - Ian V. Hogg: Az izraeli hadigépezet (Holló és Társa könyvkiadó) - no comment;
    - Samuel M. Katz: Israel's Cutting Edge (Concord Publications Company, 1990.) - makettezők egyik ''kedvelt'' kiadójának témába vágó kiadása;
    - Samuel M. Katz: Battleground Lebanon (Concord Publications Company, 1990.) - szintén zenész...

    Ezeken túlmenően: Top Gun, Aranysas, Haditechnika, Rubikon (sajnos eme lapot még mindig nem tudom beszerezni) mostani és korábbi számai (Top Gun már nincs - szerkesztőgárdája az Aranysast ''zúzza'') és a többiek...
    Közel-keleti szakértők cikkei / dokumentumfilmjei (pl. Panoráma): tin. Acél Endre, Krudinák Alajos, Balló György, Bethlen Gábor és még sorolhatnám (van még egy, de elfelejtettem), a külföldiekről meg nem is beszélve.
    Majd ha ezen kiadványokat elolvastam / megnéztem, esetleg ''biztosabban'' hozzá tudok szólni a témához (kb. 1-2 év)!

    Apropó életkor (finoman szólva flegma, lekezelő beszólásod volt a 186. hsz.!!!): én jelenleg 25 éves vagyok és kb. 1988 óta foglalkozom a hadtörténelemmel, hadtörténeti anyagok gyűjtésével (ennek jó kiegészítése a makettezés)!
    Ismereteim még korántsem teljesek! Pontosan ezért engem külön meglepett, hogy ti csak így dobálóztok a szavakkal!

    Hadd kérdezzem meg, cikasz: te hány éves vagy?

    A 196. hsz-odra kitérve, olvasgasd valamelyiket a fentebb leírtak közül (pl. Martin Gilbert, Dan Kurtzman), na és persze vannak még komoly alkotások, amikről én nem is tudok, de ha valaki olvasott ilyeneket, vagy megvan neki, nyugodtan megoszthatja velem / velünk a fent leírt ''paraméterekkel'' (író-cím-kiadó-évszám). De tudnám ajánlani Club-nak is a témában való minél jobb elmélyülést és csak utána nyilatkozzon mindenki.

    aesir -nek jó a stílusa... :)
    197. hsz. külön cool... :)

    Úgy vettem észre az első 600. hsz-ban voltak hozzáértők, csak ''valami'' okból már nem írkálnak be... (pl. yerico)

    Oskar Schindler-ről még írok ezt-azt majd, ha lesz időm szakdoga mellett, mert enyhén ''vérlázító'', amiket egyesek összehordtak róla - a témában (de majd nevesítek is, csak kicsit később), ''szerintem'' így történt, ''szerintem úgy'', ''véleményem szerint'', források megnevezése nélkül.
    Ezek valahogy nem a ''hozzáértő'' kategória, hanem a ''levegőbe puffogtatás''!
    Ez jellemző a topic-ra (de lehet magára a ''műfajra'', már ha van ilyen). Ne csak a kritizálónak kelljen már az igazát bizonygatnia szakirodalommal, hanem a hsz-t elkezdőnek is! Szerintem ez így lenne korrekt!

    Idézek:
    1. hsz.:
    ''Amit ide beírunk, ha kérdehetm mindeki jelölje meg a forrást.
    tehéát levegőbe ne beszéljünk:Én ezt halottam, meg azt.
    A forrás is fontos, mivel ha valakit érdekel, akkor utánaolvashasson.''
    A topic indítójának ez külön kérése volt.


    Könyvekről általában:
    Igen, cikasz, igazad van!
    ''A történelmet a győztesek írják.''
    Ezt, ha jól emléxem, Bonaparte Napoleon mondotta volt egykor, miután ''leabálták'' az arcát...
    De az, hogy a ''...fele sem igaz amit leirnak...'' (106. hsz.), ez a mai világban kissé ''stucc-politika'', nemdebár (dugjuk be a fejünket a homokba, ha valami nem úgy alakul, ahogy mi szeretnénk)?
    Jó, megértem. Iszonyat méreteket ölt az információ-áramlás! (cenzúrázott)Híradások, ''valóság-show-k'', ''hírlapok'', tucat-lósz*r-könyvek (minden gyorstalpaló ''szakértőnek'' nevezi magát ma már minden szakmában!), interneten megjelenő, bizonytalan forrásokra hivatkozó ''alkotások'', stb. (mindez tök ingyen, felelősség - érzet - nélkül).
    Jöhetne a kérdés: Hogy lehet kihámozni mindezekből az IGAZAT, a ténylegesen megtörtént dolgokat?
    Szerintem a megoldás egyszerű.
    Olvasni kell, minél több írótól!
    Ez persze rahedli idő és nem utsó sorban pénz. Na és türelem, KITARTÁS!

    Képzeld el, hogy dolgozol (remélem azt teszed). Olyan munkád van, ami érdekel, kielégíti az érdeklődési körödeidet, stb., jelen esetben a hadtörténelem.
    Kapsz egy megbízást, miszerint írni kell egy könyvet ''xy'' témában, ennyi ''bagót'' kapsz érte, ''z'' a határidő.
    Elkezdesz melózni, kutatni, olvasni 1000-el. Felkeresed a téma magyar nyelvű kiadásait (ir.jegyzékek), külföldi könyvek xy írótól, mert nagy szaktekintély, már jártas a témában (idős), amiket már átnyálazott (ir.jegyzék !!!pl. ld. Steven Runciman 30 oldalas irodalomjegyzéke!!!), azokat te is beszerezheted, átböngészheted (legalább is megpróbálhatod). Megírod a könyvet, kiadó véleményezi, letördelik, kiadják, stb.
    És mennyi az ára?
    Mivel görcsöltél rajta több évet, iszonyat-sok energiád van benne, tele sokrétű és hiteles(nek tűnő) információkkal, valószínűnek tartom (legalább is remélem), hogy nem bagóért fogod eladatni / kiadatni a munkádat, hanem ''elérhető'' közegben, mellesleg a kiadónak is ez az érdeke (3-10.000 Ft).
    Ezek a ''minőségi'' könyvek, valamint a forrásmunkák (tudod, amikre szoktak hivatkozni), szemben mondjuk a 300-400 Ft-os összeollózott művekkel (ld. 1637. hsz.).
    Ha sok író (forrás) állít közel egyazon dolgot, biztos lehetsz benne, hogy az igaz volt (pl. Adolf Eichmann ''6,5 milliószoros gyilkos'', mellesleg ő is zsidó volt...).

    Törekedj a minél objektívebb írások olvasására, tények (''műszakiasabb'' dolgok) begyűjtésére és te vonj le következtetéseket, ne az író (ill. ne csak)!
    A demagógiát célszerű kirekeszteni, mert mint tudjuk, példákat láttunk már rá eleget a XX. században és tudjuk hová vezetnek!!!
    Tisztában vagyok azzal, hogy az ''ilyen'' könyvek, folyóiratok - főleg a már régen megjelentek pl. folyóiratok régi, már meg nem vehető számai - többsége nem elérhető a mai magyar ''felnövekvő ifjúságnak''.
    Ekkor jön be a képbe a ''másolás''. A fénymásolót már igen régen feltalálk, a scanner-ről már nem is beszélve, no és az internet.
    És most elnézést kérek minden kiadótól és ''szerzői jogot védő'' embertől, előbbi mondatomért. De: ''az információ egyetemleges''!

    Írtad a 186. hsz-ben:
    ''Club higgy amit akarsz. neked is megvan az álláspontod meg nekem is. Ha én leirnám ide nagyon nem tetszene sem neked sem sok embernek..''
    Nosza rajta, vitassuk meg!
    Ez a topic erről szólna, a ''Misztikum'' és a ''Valóság'' világa, mint a cím is mutatja.

    Mellesleg a 108. hsz-al egyet éretek, ez később is előfordul pl. Fade_Away írásainál (inkorrektül).

    A magyar és a külföldi helyesírás pedig nem ''feleslegesen'' van kitalálva, be kellene tartani (meg kellene tanulni), ha máshol nem is, a helységnevekben legalább (pl. Auschwitz), csak a hitelesség kedvéért is!
    <és ez igaz másra is, rám is>

    Az, hogy már régiek az előbányászott hsz-ok (lassan 1 éve), nem kifogás. Remélem elmúltál már 20., elvégre már katonaviselt vagy és ez dícséretes.
    Nem az óvodában vagyunk, hogy így viselkedjünk, ahogy te.


    Pont az 1702. hsz-hoz reagálva:
    Az, hogy nem vagy ''kasztrálva'', még nem jelenti azt, hogy nem lehetsz zsidó!
    Kérdés: szerinted a MOSAD minden férfi ügynöke, munkatársa kasztrálva van?
    Kötve hiszem, nem lenne a szervezet olyan ''hírhedt'' és hatékony, mint amilyen.

    Személyeskedésről:
    Az, hogy másokat megbántasz, neked lehet személyeskedni felelőségrevonás nélkül, de másnak nem. Ha más megteszi, te vagy felháborodva? Ez egy kicsit furcsa gondolkodásmód nem gondolod?

    Egyébként Adolf Hitler-nek sok találó - és mai is aktuális - idézete van, köztük az aláírásodban szereplő is és ebben semmi kivetnivalóm nincs!

    Feltételezem, azóta elolvastad párszor a fentebb megnevezett hsz-okat (101-201. hsz.), elemezgetve, kinek is volt igaza.
    Majd ezt te eldöntöd, innentől kezdve a te felelősséged is (úgy egyébként is)!
    Mindenesetre, ha itt a topicban ilyen ''nagylegény'' vagy, tudom tanácsolni, hogy menj ki az utcára már holnap(!) és hangoztasd eszméidet telitorokkal (csökkenti a gátlásokat, mint tudod), csak úgy a próba és a poén kedvéért...

    Kennedy-k:
    556. hsz.: Kennedy-ügyben javaslom ''A Kennedy-klán'' (The Kennedy's) c. dokumentumfilm -sorozatot mindenkinek (ez megint OFF-szöveg).
    Ifj. Joseph P. Kennedy Peenemünde támadásakor halt meg 1944 júliusában, pilóta volt egy PB4Y ''Libi''-ben. Tovább: [link].
    A Top Gun is cikkezett erről, valamikor a 1992-1995 körüli ''TOP SECRET'' cikksorozat valamelyikében. Középső öccse, J.F.K. pedig a Csendes-óceánon volt tengerész a 2. vh-ban.

    Lőszerek:
    fügike:
    434. hsz.: az AK-74 (-100, -101, -102, -103, -104, -105) lőszere 5,45 mm űrméretű és nem 5,52. Pontosan: 5,45x39.
    AK-t úgy tudod megkülönböztetni az AKM-től, hogy a tok első részén alul van egy téglalap alakú bemarás, mivel ezek még acéltömbből lettek kimarva (gyönyörű gyártástechnológia...).
    Az AKM-eké már acéllemezből van sajtolva, ahogyan az AMD-65-é is. És legyél biztos benne, hogy a ''3. kontinensen'' még használnak belőle jócskán!
    460. hsz.: alapvetően téves azt feltételezni, hogy az AK-é és úgy általában véve az összes éles lőszer rézhüvelyből van, a vak meg acél! Nekem perpill. van itthon éles lőszer-hüvelyem acélból (még mielőtt valaki jogi útra terelné a szót, kijelentem, hogy természetesen elsütött állapotú - csappantyú elütve, lövedék nincs benne)! Az acélhüvelyek zöld színű lakkréteggel vannak bevonva, v. tombak platírozással teszik őket korrózióállóvá (ld. Kovács Dénes könyve)! A réz egy kicsit ''drága'' anyag hadihasználatra, ha jó az acéllemez is.
    Ebben a témában olvasgasd a mityku által emlegetett (439. hsz.):
    - Kiss A. Péter: Gépkarabély és használata (Zrínyi könyvkiadó) a csávó katonaviselt, valamint
    - Kovács Dénes: Vadásztöltény- és lőtechnikai ismeret (Dénes natur műhely könyvkiadó, 2004.) - 4400 Ft.
    Nagyobb fegyverelméleti és -gyakorlati ismereteik vannak, mint nekünk, úgyhogy hihetsz nekik egész nyugodtan.
    De ''puding próbája az evés'', olvasd el őket. Hidd el, érdemes!

    mityku: a hüvelytalpon található két szám közül (pláne ha az a siroki MFS gyártása) az egyik a gyár sorozatszáma (jelen esetben MFS, de lehetne FÉG is, stb.), a másik a gyártási év (elvileg). Erre vonatkozó adatokat a Kaliber c. folyóirat régebbi számaiban találtok, pontos lapszámot most meg nem mondok, de ha érdekel valakit, megnézhetem.
    Ami behatárol egy lőszert külsőleg: hüvely hossza (talp alsó szélétől a nyak felső éléig mm-ben mérve), valamint a lövedék átmérője mm-ben. Pl. AK-klónok lőszere a 7,62x39 (43M a magyar hadilőszer típusjele). Fontos még az, hogy a hüvelytalp hornyos-e, vagy peremes (pl. peremes a 7,62x54R szovjet 39M géppuskalőszer a PKM géppuskákhoz és az SzVD öntöltő puskákhoz).
    A 43M hüvelytalpa 11,2 mm (1/20-os tolómérővel mérve).

    Idén, 2005. november 23-26. között C+D kiállítás lesz Budapesten az Expón, akit érdekel a ''hadi'' téma, menjen, nézze meg!


    Szóval, jó lenne cikasz, ha IGEN MÉLYEN ELGONDOLKODNÁL azokon, amiket én itt fentebb leírtam, valamint azt, amit az 1700. hsz-ban vastagon kiemeltem, továbbá daa-raa által a 1704. hsz-ban leírtakon és levonnád a konzekvenciákat.
    Nem csak rád, hanem ránk nézve is fontos ez, mert történetesen én is magyar nemzetiségű vagyok(!) és azt feltételezem, hogy itt mi mindannyian. Mellékesen zsidó is valamennyi részben (apai nagyapám révén), noha nem vagyok kasztrálva és nem is vágyok rá és ha nem haragszol érte, nem tehetek arról, hogy ennek születtem (mint ahogy biztos vagyok benne, hogy te sem vagy ''árja'' magyar)... Szüleim reformátusok, én személy szerint meg sem vagyok keresztelve (mint kortársaim többsége).
    De ha haragszol érte, az sem érdekel, hidd el egy cseppet sem. Ha továbbra is tartod a véleményed, az én életemben elém ne kerüljél (ártási szándékkal)! Ezt melegen ajánlom és add át minden ''eszmetársadnak'' eme írásainkat. Külön hasznotokra válna...


    ''Tiltakozás helyett hallgatni gyávaság.''
    Ella Wheeler Wilcox
    (így kezdődik Oliver Stone - J.F.K. című filmje. Mindenkiek csak ajánlani tudom!)


    Javaslom, olvasd el újra ezt a hsz-t, számolj el 1000-ig (ne csípőből tüzelj), aludj rá 1et és majd utána, ha akarsz, nosza, rajta.


    !

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák