Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #3124 üzenetére

    Köszi a linket! Na, akkor lényegében egyre gondoltunk! :))
    ''A torpedó indításához nem kell az indítócsőnek a víz alatt lennie.'' - azt hittem hasonló módszerrel indítják, mint tengeralattjáró esetében (víz alatt a tubust kinyitják [elárasztják vízzel], és indítanak).

    szicsu - daa-raa: lángszórós baromi nehéz helyzetben lehetett, mert nyílt terepen könnyen az elsőszámu célponttá válhatott, ezért gondolom nem nagyon vonultak az első sorban, de hátul se nagyon kulloghatott (gondolván, hogy így kevésbé találja el egy kósza lövedék). Szóval szerintem maradt a mázli/remény és társai, hogy nem találják el és túléli az adott napot!
    Említve volt mikor eltalálták a filmben a lángszóróst, tényleg pokoli lehetett, de olvastam a D-Day-ben (Stephen E. Ambrose), hogy az egyik lángszórós azzal hozta a frászt katonatársaira (a hajón amin utaztak), hogy a lágszóróból kiáramló ''folyékony anyagmennyiséget'' ;] annyira leszabályozta, hogy csak akkora lággal égett, mint egy öngyújtó. Társai csak egy sziszegő hangot hallottak, és már ez elég okot adtak nekik, hogy e ''közveszélyes'' :D katonatárs közeléből szisztematikusan elmeneküljenek! Lángszórós kollega persze jót derült ezen, és rágyújtott egy cigire lángszórója segítségével! :DDD

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Új hozzászólás Aktív témák