Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mákos7észta

    aktív tag

    Sziasztok!
    2.1 vagy épp 2.0 hangfalat vennék, de lövésem sincs milyet... 5.1- re nincs szükségem, így leginkább 2.0 vagy .1 rendszerben gondolkozok. Írtátok, hogy zenére a legjobb a 2.0, de ha netán játszanék, és filmet is néznék a gépen? Akkor mi a helyzet? :F

    Apámnak Creative P5800 5.1- ese van (P380 5.1-es megfelelője), nekem tetszik a hangja, pedig 'rendes' zenét hallgat, nem tücitücit (David Bowie, Pink Floyd stb.. szóval öreg róka a zenében). Így gondolom a P380 is tetszene, de akkor már belefér a P5800 is. Eleinte X-230- at akartam a HWT teszt alapján, de láttam hogy szerintetek szenny. Ezért gondoltam szintén a ti tapasztalataitok alapján, hogy a 2.0- ás rendszerek kellenek zenei célra.. De nekem kb 50% zene, 20% játék, és 30%- ban filmnézésre kell.. Ilyenkor mit tudtok ajánlani olyan 15K környékén? :U

    Előre is köszi! Üdv :R
    Mákos7észta

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

  • Mákos7észta

    aktív tag

    Sziasztok!
    Logitech Z-4- et vagy épp Z3- at szeretnék venni, de pár dologgal nem vagyok tisztában.
    A Z-4- hez azt írták, hogy:
    ''MP3-kompatibilis: A vezetékes távirányítóhoz könnyedén csatlakoztatható az MP3-lejátszó, a CD-lejátszó és az egyéb hordozható hanglejátszók''
    Ez pontosan mit jelent? Hogy tudom megoldani, hogy az MP3 lejátszómról hallgassak zenét? És ilyen funkció van a Z-3- ban is? Ha igen, akkor mi szól a Z-4 mellett? Körülbelül ezek fogalmazódtak meg bennem, tudtok segíteni? Remélem igen. Előre is ezerhála! :R

    Üdv.
    Mákos7észta

    P.s.: Sok zenét hallgatnék a rendszeremen, de filmet is néznék rajta, meg játszanék is. Szóval nagyjából kielégíti az elvárásaimat ezek közül valamelyik (zenék: RnB, progresszív, punk, klasszikus)? Vagy erre megfelel a Genius 1250X óriása is? Az is ad elegendő mélyet a játékokhoz, és filmekhez? Külön mélynyomóra nincs pénzem, szóval mi a megoldás? :F
    Előre is köszönöm ezért is! :R

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

  • Mákos7észta

    aktív tag

    válasz Ndruu #1382 üzenetére

    Érdekes :)

    Egy okból, mert szemét dolog, hogy jó 4-5000 forinttal többet kérnek a dizájnért. Szóval a Z-4 3 hangszórós szatellitnek tűnik, de igazából egy hangszóró, és három kamukarika.. A Z-3- ban meg a mélynyomó nem is az, aminek látszik :D Naggyon jó. Ha kalkulálni kell a közepekkel, az már nem jó (mint a vicc, amit magyarázni kell), úgyhogy maradok a kiegyensúlyozott batár Geniusnál. Bár azért jó lett volna a brummogó need for speed bömöst érezni a gatyóban, de ez van. Én azt hiszem megleszek nélküle valahogy, és azért remélem, hogy a Genius háza táján sem véletlen a jó nagy hangszóró, azért csak ad valami mélyet az is, nem? Egyébként csak az a baj, hogy nem éppen kompakt a ''kicsike'' (180 x 335 x 212 @ 9,7kg). De ezek az adatok meggyőzőek.

    Egyébként van olyan lehetőség, hogy a sztégphez csatlakoztasson az emberfia egy mélynyomót külön? Felismerné a hangkártya, nem? :F Vagy lehet olyan erősítőt venni, aminek van jack kivezetése, és az erősítőbe tolom a hangfalakat+mélynyomót, és arról hallgatom a gatyarázást? Vagy ez hülye elmélet? Mert azért más dolog 15000- ből kijönni egy ilyen rendszerrel, mint készen venni a Z-3- at. Remélem megoldható. És ehhez csak egy egyszerű erősítő kéne :Y

    Vagy mondjuk RCA-jack átalakítót rakom bele a sztégpe, és úgy menne a mélynyomó? De akkor nem tudom mennyire lenne szinkronban a mélynyomó a szatellitekkel. Erről vélemény? Vagy úgy egyáltalában a saját hangrendszert a számítógépbe ügyről?

    Előre is köszi! :R

    Üdv.
    Mákos7észta

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

  • Mákos7észta

    aktív tag

    válasz Ndruu #1384 üzenetére

    Pont VanilíásRönk egyik hozzászólása alapján írtam a kamukarikákat, mert van valami marketingneve is a további karikáknak, de írta, hogy nem ér semmit. Ezért biztos, hogy nem fogok Z-4- et venni.

    Nem mondom, én sem vagyok audiphil emberke, és tényleg nem tudok mélnyomót csinálni, de azért zenehallgatásnál megérzem a különbségeket :D

    A mélynyomó teljesítményére nem is gondoltam :B Igazad van, lehet el kéne vetnem az ötletet, de azért még utánajárok..

    Gondoltam ám, hogy nem olyan rossz a Z-3, de azért én is emberből vagyok, és a pénz sem utolsó gondolat, így gondoltam, hogy az olcsó, és jó megoldás mellett döntök, azaz 1250X. Nem tudom miért, megérzés, lehet, hogy órmótlan nagy, de szép, és minőségi, és tényleg olcsó, ahhoz képest. És kevesebb kábellel kell bajlódni :D Ezért is váltom le a noname 5.1 hangrendszeremet, mert már naggyon untam a sok kábelt, főleg, hogy az 'erősítő' a 'mély'ládán kívül volt, így még a láda és az erősítő között is 3 kábel, plussz bal-jobb első, center, sub, bal-jobb hátsó.. wááá. És a front rövid, a rear hosszú, center még hosszabb, és a hangzás, jaj. :DDD

    Szóval mindenképp jól járok, de akkor azt hiszem megyek az extremedigital-ba próbálni a hangcuccokat :)

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

  • Mákos7észta

    aktív tag

    válasz Ferke77 #1387 üzenetére

    Szóval volt egy olcsó 2.1 rendszered, amit felturbóztál RCA csatis szatellitekkel? :Y
    És működik? Ugyanúgy szinkronban tolják, meg minden? Érdekes ötlet. Akkor ez kivitelezhető volna akár egy SP-1250X- el is? Tetszik.
    [kép]
    Itt rákötöm a kábeleket, külön külön, és rádugom a mélyládára? Ha igen, rohanok venni occsó 2.1 rendszert, és egy SP-1250X- et :DDD

    Üdv.
    Mákos7észta

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

  • Mákos7észta

    aktív tag

    válasz AtHoS #1392 üzenetére

    Na. Alapesetben én is ezt akartam, ez egy könnyű megoldás lenne :D

    És Ndruu... Ki mondta, hogy nem barkácsolok? Csak nem tudom honnan induljak ki, hoyg szakszerűen csináljam :D Egyébként egy mélynyomó és egy erősítő kombó hozzávetőleg mennyiből jönne ki? :U

    Mákos7észta

    Csak óvatosan, még nem kávéztam..

Új hozzászólás Aktív témák