Hirdetés

Zenfone blog: A ZenUI képszerkesztési szolgáltatásai

Az Asus által használt kezelőfelületben számtalan extra lehetőség bújik meg.

Már megszokhattuk, hogy számos nagyobb gyártó egyedi, saját felületet készít az androidos okostelefonjaikhoz. Köztük van az Asus is, akik ZenUI néven futtatják a rendszert. Nos, ez is egy olyan felület, amely gyakorlatilag alapjaitól változtatja meg a rendszer külsejét. Ám a külsőség csak egy dolog, a különböző kibővített, egyedi funkciók, illetve plusz alkalmazások képviselik a fő hozzáadott értéket. Jelen cikkben is ez utóbbival foglalkozunk, mégpedig a képszerkesztési témára koncentrálva. A funkciók bemutatásához és illusztrálásához egy Zenfone Max készüléket használtunk, de a leírtak gyakorlatilag az összes, jelenleg futó Zenfone telefonra nézve érvényesek.


[+]

Elsőnek nézzük meg a Galériát, ami egy alapértelmezett Android funkció. Ha megnyitunk egy fotót és az opciók közül rábökünk a szerkesztésre, máris lehetőségek egész garmadájából válogathatunk. Rengeteg funkciót kapunk a kép megváltoztatására, például már a különféle effektusokból annyi van, hogy az Instagram ezen részét el is felejthetjük. Az effekteken felül bőséges a választék keretekből, geometriai módosításokból (körülvágás, egyenesítés, forgatás, tükrözés stb.), de az alapvető képjellemzőket is babrálhatjuk (expozíció, kontraszt stb.). A fotó tulajdonságainál nem csak az EXIF adatok láthatók, hanem még egy RGB hisztogram is. Természetesen a szerkesztés bármely lépése visszavonható, ha pedig egy adott szerkesztési folyamatot sűrűn használunk, akkor azt sablonként is menthetjük. Arra is van megoldás, ha olyan képeket tárolunk a telefonon, ami nem tartozik mindenkire, mivel a Galériát minden mástól függetlenül lezárhatjuk. Az pedig nyilván nem meglepő, hogy nem csak a helyi, hanem a különböző felhőkben tárolt fotókat is kezelhetjük, legyen az a Facebookon vagy mondjuk a Drive-ban.


[+]

A ZenUI extra programjainak egyike a PhotoCollage, ami további lehetőségeket ad a felhasználó kezébe, ráadásul magyarul. Öt menüpontban élhetjük ki a kreativitásunkat. Elsőnek megvághatjuk, átméretezhetjük a fotót, ebben pedig előre kiválasztható aránysablonok segítenek (1:1, 4:3, 16:9 stb.). Utána jöhet a sarkok lekerekítése, a levágott részekre egyből tehetünk különféle díszítéseket. Nem hiányzik a szabadon elhelyezhető szöveg sem, ahogy persze matricák százai is várnak minket. A kollázs összeállításához választhatunk különböző sablonokból, tudunk speciális effektusokat alkalmazni (tűzijáték, fényfestés stb.), és a kimaxoláshoz persze jöhetnek a matricák. Igen ám, de nem csupán a gyárilag meglévő készlettel gazdálkodhatunk, hanem le lehet tölteni mázsaszámra ingyenes vagy fizetős új csomagokat is. Az igazán vagányak pedig saját maguk is készíthetnek bármilyen saját képből is.


[+]

Végül következzék a MiniMovie, ami a nevével ellentétben nem videoszerkesztő, illetve nem olyan, mint elsőre hinnénk. Lényege ugyanis, hogy a már kellőképpen szétszerkesztett és kidekorált fotóinkból egy hangulatos bemutatót rakjunk össze. Kétféle típusból választhatunk, vagy film vagy diavetítés lesz a végeredmény. Elsőként ki kell jelölnünk azt a maximum 60 képet, ami szerepelni fog benne. Ezután jöhet a téma, amikből szintén tudunk a gyáriakon felül letölteni újakat. Itt aztán játszhatunk az aláfestő zenével, feliratozhatunk, a fotók sorrendjét is módosíthatjuk, no és persze minden módosítás eredményét rögtön megtekinthetjük, mielőtt elmentenénk. A programon belül külön online áruházban válogathatunk rengeteg téma, diabemutató stílus, sőt még aláfestő zenék között is, vannak köztük speciális alkalmakra valók is (karácsony, születésnap stb.).


[+]

Ahogy az a fenti sorokból látható, az Asus ZenUI felülete sok hasznos és jópofa lehetőséget rejt a felhasználó számára. A képszerkesztés persze nem egy kötelező tevékenység, de ilyen felhozatal mellett azoknak is érdemes beleásni magukat, akik eddig nem éreztek késztetést ilyesmire, vicces és jópofa végeredmények születhetnek. Ráadásul a ma már erősen terjedőben lévő nagy méretű és felbontású kijelzővel bíró okostelefonok és phabletek könnyebbé teszik ezeket a műveleteket. Nyilván ezek a programok nem helyettesítenek egy professzionális Photoshopot, de nem is ez a cél. Itt akár a kép vagy képek készítése után azonnal szabadjára engedhetjük a fantáziánkat, ráadásul egy nyaralásról hazaérve már kész végeredménnyel szolgálhatunk az otthonmaradtak számára.

Rusi

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS