Nem csak az LG-nek, minden gyártónak nehéz a dolga, ha olyan modellt akarnak alkotni, amely egy szinttel a belépő kategória felett helyezkedik el. Mert árgus szemekkel kell figyelni a versenytársakat, ki, mikor, milyen áron és milyen specifikációval dob éppen piacra egy versenyképesnek ígérkező készüléket. És gyorsan pörögnek az események, ami tegnap még simán a felsőbb ligákban focizott, az mára már középszerű, holnapra pedig a legolcsóbb telefonok között tartjuk számon.
Az Optimus L5 II megpróbál úgy lavírozni ebben a mezőnyben, hogy nem elsősorban arra törekszenek, hogy mindenképpen a legjobb árhoz passzintsák a legjobb hardvert, hanem egy olyan kütyüt hozzanak össze, ami apró extrákkal, formatervvel is kívánatossá teszi magát. Az idén erősen magához térő koreai gyártó egyedi formatervvel igyekszik magát megkülönböztetni, ez az L5 II-nél is tetten érhető. Kicsit sarkos a design, de a 4 inches kijelzővel együtt ez pont az a méret és kialakítás, amit talán a legjobb egy kézzel kezelni és fogni. Az LG már régóta nagy hangsúlyt fektet a kijelzőre, ezúttal is IPS panellel van dolgunk, amely 480x800 pixeles felbontású, ez ebben a méretben kifejezetten jó párosítás.
Amikor megjött a csomag, Legendd egyből rávetette magát, majd kisvártatva megjelent az asztalomnál azzal, hogy ez a cucc egészen frankó. És sorolta, hogy az 1 GHz-es processzor ugyan csak egymagos, mégis kimondottan gyors a rendszer, hogy jó érzés kézben tartani a mütyürt, hogy van benne NFC (ami ebben a kategóriában ritka), és hogy az oldalsó gombhoz bármilyen funkció hozzáköthető. A kijelző alatt levő home gomb pedig többszinű, ledes megvilágítást kapott, ezzel jelzi a készülék a különböző eseményeket.
Ha már így méltatta a masinát, akkor persze elkértem egy rövid időre, és némi nyomkodás után kiderült, hogy 4.1-es Android van rajta, de az LG elég alaposan átrajzolta a menürendszert. Itt is van Quickmemo, ami most már hívás közben is működik, böngészés közben is lehet jegyzetelni a kijelzőre, nem hiányzik az FM-rádió, adatkommunikációs szempontból is rendben van a gép, hiszen a már említett NFC mellett WLAN, GPS, 3.0-s Bluetooth és persze HSDPA is akad. Az LG 1700 mAh teljesítményű akkumulátort épített a telefonba, ehhez impozáns készenléti és beszélgetési időt adtak meg, de majd nyilván a részletes tesztből derül ki, hogy a több színben is elérhető készülék a valóságban mennyire bírja a kiképzést. A hangra is exponálni képes kamera mellől nem maradt ki a ledes villanó, jól megépített, minőségi eszköz benyomását kelti az Optimus L5 II, amelyből kétkártyás verzió is készül.