Ezért nem készült fémből az LG G3

Az LG a múlt hónapban mutatta be hivatalosan a G3 jelű készülékét, mely a korábbi feltételezésekkel ellentétben végül mégsem fém, csupán hasonló hatást keltő műanyag burkolatot kapott. A gyártó döntése sokak számára csalódást okozott, ám Chul Bae Lee, az LG dizájnfelelőse szerint a fém használata nem csak jelentősen áremeléssel járt volna, de maga a készülék is nehezebb és a felülete csúszósabb is lenne. A formatervezésért felelős alelnök szerint ha 300 dollárral többet kérhetnének a telefonért, akkor valódi fémet is bevethettek volna, ám a szegmensben érezhető egyre kiélezettebb árháborúban erre nincs lehetőség.

Az LG által említett 300 dollárral magasabb ár a OnePlus One ismeretében enyhén szólva is megmosolyogtató lehet, hiszen a kínai csúcsmodell mindössze 300 dollárba kerül és ezért már nem is alumínium, hanem magnézium burkolatot kapott. A szálcsiszolt fém hatását keltő műanyag használata azonban nem feltétlenül ördögtől való. A rádiós modulok hatásfokát a plasztik hátlap nem rontja, ráadásul a fizikai behatásokkal szemben is sokkal ellenállóbb, egészen pontosan kevésbé valószínű a maradandó horpadások és deformálódások kialakulása.

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Strapabíró tokban az LG G3

    A víz- és porálló burkolata mellé strapabíró gumi védőtokot is kaphat az LG idei csúcsmobilja.

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

  • LG Optimus G - a G-erő

    A dél-koreai gyártó új csúcsmodellje az utóbbi idők egyik legjobban sikerült készüléke, amely bátran megállja helyét a konkurencia versenyzőivel szemben.

Hirdetés