Jen-Hsun Huang, az nVidia első embere az első negyedév kiértékelése során a Microsoft Kin One és Kin Two modellekben alkalmazott Tegra processzorok mellett említést tett a következő generációs Tegra 2 processzorcsaládról is, mely számos Android alapú mobiltelefon központi egysége lesz majd. A két ARM Cortex-A9 magot, valamint 1080p felbontású HD anyagokat is kezelő OpenGL ES 2.0 kompatibilis grafikus magot is felvonultató új processzorcsalád az Apple A4 integrált chipjének komoly kihívója is lehet majd, hiszen 1 GHz-es órajel esetén közel kétszeres számítási teljesítményt kínál. Az nVida vezetője egyelőre nem árulta el, hogy pontosan mely gyártók kínálatában lesz majd elérhető az új Tegra 2 processzora, de annyi azért kiderült, hogy az év végén bemutatásra kerülő Android 3.0 operációs rendszerrel együtt debütálhat.
Érkeznek a Tegra 2 alapú Android mobilok
Azóta történt
-
Marvell Armada 628: Hárommagos processzor 1,5 GHz-en
Másodpercenként akár kétszázmillió háromszög árnyalására és 1080p felbontású 3D anyagok megjelenítésére is képes a Marvell USB 3.0 kompatibilis hárommagos processzora.
Előzmények
-
Apple A4 processzort kap az iPhone HD
Az Apple iPad villámgyors processzorának módosított változatával érkezik az iPhone HD.
-
Készül a 28 nanométeres Cortex-A9 processzor
Az ARM és a Globalfoundries összefogása révén még idén piacra kerülhetnek az első alacsony fogyasztású és villámgyors Cortex-A9 processzorok.
-
ST-Ericsson U8500: Két Cortex-A9 mag 1,2 GHz-en
Szélsebes, kétmagos ARM Cortex-A9 alapú processzort mutatott be az ST-Ericsson.
-
ARM Eagle: Messze a Cortex-A9 felett
Az ARM Eagle a villámgyors Cortex-A9 magnál is lényegesen gyorsabbnak ígérkezik.
Hirdetés

Aktív témák
- Windows 10
- E-roller topik
- Autós topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Szelek helyett a nosztalgia szárnyán érkezik a SilverStone legújabb miditornya
- Fotók, videók mobillal
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Házimozi haladó szinten
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Parkside szerszám kibeszélő
- További aktív témák...