Hirdetés
Úgy néz ki, hogy az Ulefone-nál szintet lépett a magabiztosság, mert a gyártónál eljutottak arra a pontra, hogy 1000 euró fölé is mehetnek árban, ha egyébként a telefonjuk sok szempontból megközelíti a nem strapabíró, de szinte csúcsmodellnek tekinthető konkurensek képességeit. Ezt az Ulefone olyan szempontból egyszerűen közelíti meg, hogy a piacon elérhető komponensek közül vásárolnak olyan megoldásokat, amelyek már a piacon bizonyítottak.
Az Armor 28 Ultra és az Armor 29 Pro ugyan első blikkre eléggé eltérőnek tűnnek, ám ezek főleg külsőségek. A különbséget elsősorban az akkumulátor mérete indokolja, az Armor 28 Ultrában "csak" 10 600 mAh-s telep található, ezért ez a kecsesebb modell - már amennyiben a kecses kifejezés egyáltalán értelmezhető egy ütésálló készülék esetében. Ezzel szemben az Armor 29 Pro már-már a kézifegyver kategóriájába esik a maga 21 200 mAh-s akkumulátorával, ami értelemszerűen vaskossá és nehézzé teszi a telefont. Eltér a két készülék a chipset szempontjából is, a kisebb modell MediaTek Dimensity 9300+ lapkája egy kifejezetten erős cucc, a vaskosabb Armor 29 Pro ezzel szemben kicsit szerényebb, ide egy Dimensity 7300 jutott, ami inkább egy decens középkategóriás választás. 16 GB RAM azért mindkét masinában adott, de az Armor 28 Ultra 1 TB tárhelyet kínál, a másik gépben "csupán" 512 GB a háttértár mérete.
Kijelző kapcsán nincs eltérés: 6,67 inches AMOLED panel van a telefonokban, ez önmagában ritkaság a strapa műfajban, nem is beszélve a 120 Hz-es frissítésről. A poén a hátlapon van: a kamerasziget közepén egy kerek OLED panel ücsörög, amely érintésérzékeny, nem csak értesítések kijelzésére alkalmas, hanem widgetek között is lapozhatunk innen indítva a zenelejátszót, vagy éppen a kamerát, így alkalmas arra is, hogy a főkamerával szelfizzünk. Azzal a kamerával, ami egy Sony IMX989-es szenzor, vagyis a piac egyik csúcskategóriás modulja - de abban megegyeztünk a gyártó munkatársával, hogy ehhez jó algoritmusra is szükség lesz. A 64 megapixeles infrakamera mellett hab a tortán a hőkamera jelenléte is.
A két készülék közül először az Armor 28 Ultra lép majd piacra, kérdésünkre, hogy ha a két telefon ennyire hasonlít, akkor miért nem egyszerre lesznek kaphatók, azt a prózai választ kaptuk, hogy előbb ezt kezdték el fejleszteni, aztán rájöttek, hogy lehet belőle csinálni egy nagyobb akkus verziót is, viszont nem akartak elszállni az árazással, így aztán az Armor 29 Pro esetén pár összetevőt (chipset, tárhely) egyszerűbbre cseréltek, de ez a modell még a tesztelési fázisban van, míg az Armor 28 Ultra már gyakorlatilag kész. A kérdés persze most is a szokásos: egy kisebb gyártónál mindig aggályos, hogy milyen hosszan és milyen sűrűn kap szoftveres frissítést, erre pedig egyelőre nem kaptunk választ. Az viszont eléggé egyértelműnek tűnik, hogy az Ulefone tényleg egy szinttel fentebbinek tűnik, mint a hasonló pályán mozgó szintén kínai riválisok: ilyen erős hardvert ritkán kapnak strapakészülékek.