Samsung G600 - ötös, csillagok nélkül

Külső

A G600 első pillantásra Samsung, szétcsúsztatható kivitel, jellegzetes formák és arányok jellemzik. Szerintem van Koreában egy random formatervgenerátor, amely az ismert Samsung részegységeket véletlenszerűen keveri össze, ebből aztán lesz egy telefon. A G600 navigációs gyűrűje az U700-ból ismerős tárcsa felduzzasztott verziója, de sajnos tekerni nem lehet, csak benyomni, a két funkciógombot az E770 előlapi billentyűiről koppintották, a híváskezelő okosságok pedig a D600-at juttathatják eszünkbe. Ez az egész kompozíció kapott egy barnásszürke, műanyag házat, amely nem gyűjti az ujjlenyomatokat, cserébe csúszós.

A Mobil Show-n látott kiállítási darabra több panasz is érkezett, hogy lötyög a slide, a mi tesztpéldányunknak olyan atomstabil volt az előlapja akár nyitott, akár csukott formában, amit nagyon ritkán látni. Ehhez ráadásul az utóbbi idők egyik legjobb nyitómechanikája társul, úgyhogy az összeszerelési minőségre egy szavunk sem lehet.

A szétcsúszó készülék gombsora körülbelül annyira izgalmas, mint egy alvó Havas Henrik, de legalább katonás rendben sorakoznak a billentyűk. A telefon nem akar pengének látszani, a 14,9 mm-es vastagság teljesen átlagosnak számít. A G600 bal felén a már hagyományosnak számító Samsung adatcsatlakozó, illetve a hangerőt szabályozó gombok találhatóak, jobb oldara csúszott a microSD kártya ajtaja és a kamera gyorsbillentyűje.

A készülék hátulja teljesen sima, szétcsúsztatás után válik láthatóvá az 5 megapixeles optika. A telefon alján ugyanolyan recés panel látható, mint ami a kijelző felett a hangszórót rejti, ez utóbbi esetben balra csúszva egy kis optikára emlékeztető köröcske is látható, de ez nem kamera. Hanem a fényérzékelő, amely egyre inkább elterjed a telefonok világában. Ha a környék sötét, akkor akkukímélés és a retinánk megóvása érdekében a G600 lentebb csavarja a kijelző megvilágítását, és felkapcsolja a gombsor fehér fényét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés