Samsung G600 - ötös, csillagok nélkül

Bevezető

Magam sem hittem volna, hogy ilyen hamar itt lesz a kezemben a Samsung G600. Két hete minden követ megmozgattunk, hogy a K850i kameráját összeereszthessük az N95 optikájával, de ha tudtam volna, hogy a G600 már a küszöbön van, akkor vártunk volna még vele egy kicsit. Sebaj, a következő 5 mgapixeles összehasonlító tesztnél már végleges K850i-t és remélhetőleg egy LG-t is be tudunk majd mutatni.

A G600 azonban önmagában is érdekes darab, ennek több oka is van. Egyrészt ez a gyártó első 5 megapixeles telefonja - Európában. Másrészt ebben debütál az új menürendszer, amely a BlackUI-t váltja fel, illetve az a meglepő helyzet, hogy a G600 messze nem a Samsung csúcsmodellje, viszont az első kapható darabja a G szériának, amely fotózásra készült. Bár hivatalosan még nem mutatták be, már ismert dolog, hogy lesz G800 is, amely már optikai zoom funkcióval is rendelkezni fog, a kistestvér G600 épp azért különleges, mert árát tekintve rövid időn belül nem lesz olyan húzós, mint a konkurens gyártók hasonló optikával ellátott modelljei.

A tesztkészülék az XXL GSM-től érkezett, végleges, németországi szoftver van rajta, magyarul még nem tud, de valószínűleg már csak hetek kérdése, hogy ez is megoldódjon. Az értékesítési csomagban a telefon és a töltő mellett sztereó füles, USB kábel, és szinkroniációs CD lapul, memóriakártya sajnos nincsen, bár a microSD ára mára már tördéke a készülékért kifizetndő pénzösszegnek. (Mondjuk éppen ezért beleszórhatott volna a gyártó is egyet...)

Külső

A G600 első pillantásra Samsung, szétcsúsztatható kivitel, jellegzetes formák és arányok jellemzik. Szerintem van Koreában egy random formatervgenerátor, amely az ismert Samsung részegységeket véletlenszerűen keveri össze, ebből aztán lesz egy telefon. A G600 navigációs gyűrűje az U700-ból ismerős tárcsa felduzzasztott verziója, de sajnos tekerni nem lehet, csak benyomni, a két funkciógombot az E770 előlapi billentyűiről koppintották, a híváskezelő okosságok pedig a D600-at juttathatják eszünkbe. Ez az egész kompozíció kapott egy barnásszürke, műanyag házat, amely nem gyűjti az ujjlenyomatokat, cserébe csúszós.

A Mobil Show-n látott kiállítási darabra több panasz is érkezett, hogy lötyög a slide, a mi tesztpéldányunknak olyan atomstabil volt az előlapja akár nyitott, akár csukott formában, amit nagyon ritkán látni. Ehhez ráadásul az utóbbi idők egyik legjobb nyitómechanikája társul, úgyhogy az összeszerelési minőségre egy szavunk sem lehet.

A szétcsúszó készülék gombsora körülbelül annyira izgalmas, mint egy alvó Havas Henrik, de legalább katonás rendben sorakoznak a billentyűk. A telefon nem akar pengének látszani, a 14,9 mm-es vastagság teljesen átlagosnak számít. A G600 bal felén a már hagyományosnak számító Samsung adatcsatlakozó, illetve a hangerőt szabályozó gombok találhatóak, jobb oldara csúszott a microSD kártya ajtaja és a kamera gyorsbillentyűje.

A készülék hátulja teljesen sima, szétcsúsztatás után válik láthatóvá az 5 megapixeles optika. A telefon alján ugyanolyan recés panel látható, mint ami a kijelző felett a hangszórót rejti, ez utóbbi esetben balra csúszva egy kis optikára emlékeztető köröcske is látható, de ez nem kamera. Hanem a fényérzékelő, amely egyre inkább elterjed a telefonok világában. Ha a környék sötét, akkor akkukímélés és a retinánk megóvása érdekében a G600 lentebb csavarja a kijelző megvilágítását, és felkapcsolja a gombsor fehér fényét.

Kijelző, menü

A kijelző egy mondatban elintézhető: 240x320 pixeles, 16,8 millió színű, kitűnő display, jól olvasható, elég nagy is (33x44 mm), nem lehet rá panasz. A menürendszerről viszont oldalakat lehet írni, fogok is. A G600 ugyanis az első olyan Samsung készülék, amelyben már nem a BlackUI rendszer dolgozik, hanem ennek egy fejlesztettebb verziója. Gőzöm nincs, hogy mi a neve, de igazából ez teljesen lényegtelen, mert baromira összerakták, és itt főleg a testreszabhatóság domborodik ki.

Az alap háttérkép lehet bármi, de ebben a Samsung modellben is megtalálható az a feature, amely az adott hálózat országához rendelt animáló nevezetességet pakolja ki a standby képre, esetünkben ez továbbra is a Parlament, amely épületként még oké, de ha a benne végzett tevékenységet vizsgáljuk, akkor lehetett volna találni mást is, részemről javasolnám a Lánchidat, esetleg az ojjektumot Kocsordról. Az is ismert dolog már, hogy nappal kafa kis bárányfelhők úszkálnak az épület felett, néha elrepül egy raj madár, este pedig besötétedik, és az idilli képet egy-egy kósza hullócsillag dobja fel. Ha esemény van (mondjuk jön egy üzenet), akkor napközben egy műrepülő húz el az égen (kizárásos alapon Besenyei Péter), éjjel pedig tűzijáték látható.

Szerintem ez úgy jó, ahogy van, de választható másféle háttérkép, megadhatjuk az operátori kiírás színét és helyzetét. Ha fut a rádió, vagy a zenelejátszó, akkor alulra kerül egy ablak, amelyben láthatjuk ezek állapotát és a navigációs gombbal lehet számot, illetve csatornát léptetni. Ha alapállapotban felfele billentjük a navikört, akkor egy piciny gyorsmenüt kapunk, amelynek funkciói tetszés szerint változtathatóak. És akkor üdvözöljük az első komoly hibát: az OK gomb megint a WAP-ra akar csatlakozni ahelyett, hogy a menübe lépne, ezt ugyanis a bal funkcióbillentyűvel tehetjük meg.

A menürendszer grafikai megjelenítése viszont kárpótolhat a bakiért. Nem arról van szó, hogy hasraesnék az ikonok rajzaitól, mert egyszínű, egyértelmű rajzok alkotják a 12 ikonos főképernyőt. A dolognak inkább az a szépsége, hogy ezeket kivéve minden tetszés szerint változtatható. Van gyárilag négy téma, ezek elég jól vannak összerakva, külön kiemelendő az Espresso nevű, amelynél a 12 ikon kissé fentebb csúszik, alul pedig animáltan csusszannak elő mindig az aktuális funkció rajzai, ez simán állat. Kár, hogy ez az egyetlen, amit nem lehet szerkeszteni, így kell elfogadni. A másik három viszont módosítható, illetve létrehozhatunk saját témát is, ebben egy wizard segít.

Először ki kell választani egy háttérképet. Ha ilyesmire nincsen igényünk, akkor néhány felületmintázatot kínál fel a szoftver, itt mind a két szín tetszőlegesen változtatható, úgy számoltam, hogy 1600 árnyalat közül szemelhetjük ki a szerintünk legjobbat. Ezek után ugyanezt meg lehet tenni az ikonok, a popup ablakok, a menü feliratok, a kiemelések, a kiemelések feliratainak színével is, hogy tökéletesen úgy nézzen ki az egész, ahogyan szeretnénk. Pikk-pakk össze is dobtam egy mobilarénás témát, persze lehetne még rajta csiszolni, de az egész nem tartott tovább egy percnél, persze előbb a képet át kellett juttatni a telefonra.

A következő újdonság, hogy az egyik menüpontból a másikba való átjutás közben négyféleképp animálhat is a kijelző. Lehet ez becsúszó, kinyíló, kinagyuló (ez a szó biztos nem létezik, mégis érteni fogja mindenki) és áttűnő animáció, mindegyik baromi látványos, de ha netán a felhasználót ez idegesítené, akkor ki is kapcsolhatja. Ugyanezt megteheti az egymásra nyíló ablakok kapcsán is, én szeretem, de a gyártó nem erőlteti ránk mindenképp. Piszkálhatjuk még a kijelző és a billentyűzet világítását is, ha nem akarunk az érzékelőre hagyatkozni. Mindent egybevetve iszonyatosan jól sikerült az új menü, gratulációim a tervezőknek, a következő lépésben azért az ikonokat is lehessen kicseréni, úgy lenne az übertutiság. Ha a képek nem lennének elegendőek, akkor íme egy videó, ahol többek között ezt is próbálom valamelyest demonstrálni.

Persze tudom, hogy mondjuk ezt egy Nokia, vagy Sony Ericsson telefonnal alapvetően meg lehet tenni, itt a dolog lényege az, hogy magán a telefonon, mindenféle letöltés, konverzió és témaszerkesztő segédprogram nélkül bárki úgy módosíthatja a telefonjának belső grafikáját, ahogyan kedve szottyan.

Alapfunkciók

A telefonkönyv nem sok újítást hozott, 1000 bejegyzés tárolására képes. A listázás során a SIM kártyán tárolt nevek is látszanak, sajnos az nem állítható, hogy milyen adat szerint állítsa sorba a kontaktokat a szoftver. Egy bejegyzés vezeték és keresztnévből, összesen öt telefonszámból, egy e-mail címből, születésnapból, csengőhangból, jegyzetből és fényképből tevődhet össze. A nevek csoportokba rendszerhetőek, tetszőleges számú új csoport is létrehozható, ha a gyári három darabot szűknek találnánk.

Az üzenetkezelés majdnem tökéletes lenne, nekem egy bajom volt az egésszel: lassúnak éreztem a szoftver szövegbevitel során. Aztán direkt figyeltem, annyira nem vészes, nem lehet lehagyni gépelés közben, de a feeling végig bennem volt, hogy a tempó nem passzol az én írási sebességemhez. A szöveges üzenetek 12 SMS-ből is összefűzhetőek, címzett megadásakor előzékenyen feldobja a legutóbb használt kontaktotak a szoftver. Amint valamiféle multimédia cuccot csatolunk az üzenetbe, rögtön át is lényegül MMS-sé a dolog, ilyenkor 295KB a mérethatár. Pontosan ezért a kamerával készült képeket a szoftver átméretezi, de kicsit túlságosan is, egy fél megás képet 23KB-ra csomagolt össze, ami azért egy picit túlzás.

Az email kliens beállításain egy varázsló vezeti végig a felhasználót. Egyszerű, könnyen végigvihető folyamatról van szó, olyan apróságokkal megspékelve, hogy például amikor elkéri a címünket a szoftver, akkor a kukacig bezárólag automatikusan kitölti a felhasználónév mezőt is, ami persze módosítható, de akkor is jófejség. Ugyanígy betippeli az email címünk alapján a POP3 és SMTP szervereket is. Az SMS memória 200 férőhelyes, az MMS és az email a belső, dinamikus memória terhére terjeszkedhet.

Hála az egeknek az email kliens nem tartalmaz méretkorlátozást, egy 10 megás csatolmánnyal teletűzdelt üzenetet is vígan elküldött volna, ha hagyom. (De nem hagytam, mert kemény két időréssel a GPRS hálózaton felfele kommunikálni ennyi adatot, néhány órás meló lett volna.) Érdemes röviden szólni a hívások és a levelezés grafikai megvalósításról, diszkrét, egyértelműen rajzolt animációk jelzik a tevékenységünket a kijelzőn, nagyon pompás.

Iroda és játék

Üzleti funkciók tekintetében a G600 nem egy komoly darab, bár az alapdolgok azért megvannak. Van egy jól áttekinthető naptárunk, amelybe négyféle bejegyzés rögzíthető: találkozó, évforduló, egyéb és feladat. Végre nem külön-külön kapacitása van az egyes bejegyzéstípusoknak, hanem összesen adott 400 férőhely, ebből kell gazdálkodnunk. A célcsoportot figyelembe véve ez valószínűleg elegnedő lesz. Sajnos csak a heti és a havi nézet grafikus, a napi teendőink listaszerűen sorakoznak. Az ütközéseket a szoftver nem jelzi, de ismétlődő riasztásokra azért képes. Ezeket ráadásul elég jól lehet paraméterezni, az általunk megadott percmennyiséggel a történés előtt riaszt a készülék.

Az ébresztőóra öt időpont megjegyzésére hajlandó, ez szintén megfelelőnek tűnik. A kikapcsolt állapotban való riasztás megoldott. A diktafon a teljes szabad memória kapacitásáig képes rögzíteni, akár a memóriakártyára is, beszélgetés közben azonban sajnos nem elérhető. A világóra végre megint grafikus, a számológép olyan, mint az eddigi Samsung telefonokban, csak szögletesebb rajzolatú. A konverter egy sereg mértékegységet ismer, ebben nehéz lesz csalódni, a stopper és az időzítő pedig a szokásos szintet hozza, mondjuk ezeket nehéz is lenne elbaltázni.

Játékok tekintetében hat alkalmazásunk van, ennek a fele demo. Ami nem az, azt ismerjük régről, itt van a Cannonball, a Freekick (ez már a D500-ban is domborított), valamint az Arch Angel. Egyik sem egy nagy durranás, a focis cuccal azért egy ideig el lehet szórakozni. A demo játékok között van a MiniGolf, a Midnight Pool és a totális ellentmondás játéka: Paris Hilton's Diamond Quest, ami egy logikai okosság, s mint ilyen teljesen idegen a névadójától.

Kamera

Persze, hogy a kamera a G600 legérdekesebb pontja. A szétcsúsztatás után láthatóvá váló optikáról külsőre egy VGA felbontást néznék ki, nem pedig 5 megapixelt és autofókuszt, de a kis koreai nagyon rácáfolt az első látszatra. Nem akarom túlragozni a témát, de a pár napja látott K850i/N95 párost a jelek szerint laposra veri a tűhegynyi optika, mobiltelefontól ritkán látni ilyen minőségű képeket. Érdemes teljes nagyításban megnézni az alkotásokat, az eddigi próbálkozásokhoz képest a felvételek nincsenek elmosva, a képzaj is tűrhető határokon belül marad (a robogós képnél a motor fekete alsó részén pedig egyáltalán nincs is!), egyedül a képek sarkában jelentkező elmosottság miatt érheti kritika a G600-at. A makro is döbbenetesen jól sikerült, és baromira nem állítgattam ám semmit, automata üzemmódban ezt tudja. A horgász csávónál még az is látszik, hogy hol kopaszodik, megkockáztatom, hogy egy N95 esetében csak egy fehér pötty lenne a fószer feje. Nem is szaporítom tovább a szót, íme a képek:

A bónusz, hogy a G600 menüje is igen kellemes opciókat kínál fel. Mondjuk ott döbbentem le először, hogy a képminőséget super fine üzemmód hagyva nem ment egyetlen felvétel sem 1 megás méret fölé. A másik durvaság, hogy akár 800-as ISO érték is választható. A vaku persze nem túl erős, de a telefon gyárilag kettőt villant a vörösszem hatás elkerülése miatt, van sorozatfelvétel, mozaik, néhány effekt, egy rakás keret, pár környezeti profil és önkioldó. A zárhangot nem lehet kikapcsolni, a fókuszálás elkészültét csippanással jelzi a szoftver. A képek mentése meglepően gyors, persze pár másodpercet azért itt is várni kell.

Remélehetőleg most mindenki odáig van és vissza, de még nincs vége. A G600 ugyanis VGA felbontású videót is rögzíthet, 30 fps sebességgel, úgyhogy ezügyben is jár a kalapemelés, íme egy 13 megás tesztfelvétel, klikk. Gyakorlatilag a koreaiak megcsinálták azt egy középkategóriás készülékben, amit a Nokia csak a csúcsmodelljében volt képes összerakni, a Sony Ericsson pedig még sehol. A többiek pedig a fasorban sincsenek, a Motorola még nem bírt 2 megapixel fölé menni, az LG pedig lehet, hogy fel tud nőni a feladathoz, csak el ne csússzanak időben, az öt megapixeles optikát már összerakták (KG920), a videóval még ők is adósok.

A Samsung két szoftvert pakolt még a G600-ba, amiről ők biztos azt gondolták, hogy bazira hasznosak. Az Image Editor az elkészült fotók megbolondítására használható, viszonylag gyorsan dolgozik a nagyobb felbontású alkotásokkal is, de nem sok értelmét látom, mert egy 5 megapixeles kép hibáinak kiküszöbölését nem egy QVGA kijelzőn képzelem el, hanem egy asztali PC-n. A másik alkalmazás a képbélyegző, ez egymásra montíroz két fotót, ennek tényleg nulla értelmét láttam.

Zene

A G600 javára írható, hogy nem csak a kamerára fektettek hangsúlyt a tervezők (és itt ugye tudnánk olyan példát mondani a japán-svéd cégek közül, akik vagy a zenét, vagy az optikát emelik ki a másik rovására), hanem a zenei funkciókra is odafigyeltek. Ennek első jele, hogy a dobozból kiszedett headset két részből áll, magyarán közepén szétszedhető, így bármilyen füles beledugható, de amit gyárilag adnak az sem rossz, mert a Walkman headsetekre hajazó agybadugós verzióról van szó.

Innentől kezdett el érdekelni igazán, hogy mit tud a kütyü szoftveresen. Hát rögtön kiderült, hogy az m3u formátumú playlisteket nem ismeri fel, csak azokat, amiket a telefon szoftverével hozunk létre. Viszont a zenelejátszó szépen összeszedegeti az összes elérhető tárhelyről a zenéket, aztán különböző módon lehet őket listázni, alapvetően az ID3 tagek alapján. A zenéket lehet értékelni, így aztán ez is egy kategorizálási szempont lehet.

A cucc kihangosítva tisztán szól, de nincsenek mélyek. Fülessel a szitu megváltozik, egészen korrekt eredmény születik, nekem egyedül a kézzel piszkálható equalizer hiányzott, mert a gyári sablonok nem éppen az ízlésemnek megfelelőek. A koncertterem, vagy a stadium séma pedig totálisan felesleges, akárcsak a széles sztereó. A lejátszó természetesen fut a háttérben is, de ami sokkal nagyobb poén, hogy háromféle animációt kapcsolhatunk hozzá. Ezek valamilyen formájú (pötty, falevél, istentudjami) áttetsző tintapacák, amik keresztülanimálnak a képernyőn, de nem csak a zenelejátszóban, hanem bármerre is kószálunk a menüben. Értelme persze nulla, az akutálisan játszott zenéhez nem illeszkedik, de látványos.

Az FM-rádió kissé felemás érzéseket keltett. Nagyon puritán a kezelőfelület, én csípem az ilyesmit, de ez már nekem is túl ingerszegény. Sajnos az RDS funkció kimaradt, a vételi érzékenységre azonban nem lehet panasz. Az állomások nevei természetesen eltárolhatóak, de nem ez a tutiság, hanem hogy fel lehet venni az adást, amelyet MP3 formátumban tárol a telefon. És nem is annyira ramaty a minősége, mert 128 kbps a tömörítési ráta, ez mondjuk csengőhangnak tökéletes lehet, innen elérhető egy minta, már nem tudom, hogy melyik rádióból és mi a fenét vettem fel, de mindenesetre gitároznak benne.

Egy mondatban emlékezzünk meg a Samsung telefonok egyik kardinális kérdéséről: a G600 szerencsére képes egyszerre rezegni és csörögni. A csengetési hangerő igen jó, nem is torz, a beszélgetési minőség is kifogástalan, még a kihangosítással sem volt komolyabb gond. A vibra közepesen erős, farzsebben azért érezni. Vannak profilok is.

Adatkommunikáció, akkumulátor

Sokat gondolkodtam, hogy hőbörögjek-e, vagy sem. De egy kicsit azért fogok. Nekem egy ilyen tudású, multimédiás telefonból igenis hiányzik a 3G. Hogy a rádióból felvett MP3-mat átküldhessem gyorsan e-mailen, hogy a kamerával készült fotókat fellőhessem a netre, hogy ezen a felbontású kijelzőn ne kelljen a GPRS vánszorgását néznem, ha csak rá akarok pillantani a fórumra, hogy márkabuzi olvasóink hogyan szidják egymás felmenőit. EDGE azért van, de ez kevéssé vigasztal. Külön menüpontot kapott a Google, ez azzal indít, hogy be kell írnunk a keresett tartalmat, a készülék csatlakozik a WAP-ra, majd listázza a találatokat. Szerintem elég lett volna egy könyvjelző is a böngészőn belülre.

Lokális szinten persze máshogy fest a dolog, van 2.0-s verziószámú Bluetooth, amely sztereó hangátvitelre is képes. Kicsit lassúnak tűnt, mert 40KB/s sebességnél gyorsabb tempót nem bírtam belőle kipréselni, de sebaj, mert van gyárilag csomagolt USB kábel. Ehhez viszont kell a szoftver is, mert önmagában a Windows képtelen külső meghajtóként látni, még a memóriakártya tartalma sem tallózható, úgyhogy ide rakok egy jó nagy feketepontot.

Van viszont TV-out, de ehhez kellene egy erre alkalmas kábel is, ezt pedig a gyári doboz nem tartalmazza. Na, és most ideje megállnunk egy picit anyázni. A cikk elején még közöltem az olvasóval, hogy a szokásos Samsung adatcsatlakozó található a telefon bal oldalán egy ajtó mögé bújtatva, ami elsőre így is látszik, csak közben kiderült, hogy lecserélték. Ez már egy új. Annyira nem látszik az eltérés, hogy simán fogtam az itthoni Samsung töltőt, hogy megetessem az eszközt, de nem ment bele. És akkor láttam, hogy ez nem véletlen. Vékonyabb lett? Nem. Keskenyebb? Nem. Szebb? Nem. Akkor mi volt az értelme?

De oké, tegyük fel, hogy mondjuk a régi csatlakozóval gondok voltak, nekem is van itthon egy kontakthibás Sasmung USB kábelem. Rendben, megérett a cserére, ezt mindenki megérti. De ha már cserélik, akkor miért nem egy miniUSB-re? Amit használ a HTC, a Motorola, az Alcatel, a Mio, az összes digitális fényképezőgép, nyomtató, memóriakártya-olvasó. Vagy - és fejet hajtok a fejlődés előtt - akár microUSB-re? Amit most már nem csak a Motorola, hanem a Nokia is elkezdett használni. Ja, hogy a csúnya profit... vegye meg a júzer a csak a Samsunghoz használható adatkábelt, TV-out kábelt, töltőt. Aztán majd két év múlva - amikor megint cserélik a csatlakozót - dobhatja is ki a szemétbe.

Az akkumulátorról semmi rosszat és semmi jót nem tudok elmondani. Két napig tűrte a nyúzást, aztán lemerült. Ez teljesen átlagos teljesítmény.

Összegzés? A G600 nagyon jó telefon. Ára most még egy csöppet magas, de megy ez még lefelé is. A kamera elképesztő, legalábbis ebben a kategóriában, a menürendszer átdolgozása jól sikerült. De még mindig vannak hibák, az a fránya OK gomb vihetne a menübe is egyből, a 3G-t szerintem kár volt kihagyni (tudom, majd a G800), a szövegbevitel sem teljesen tökéletes. Az adatcsatlakozó cseréjét nem a G600 hibájának rovom fel, már az L760-ban is így volt, csak én most találkoztam vele először, ez a Samsung profitéhsége. Mindezeket összegezve a különösen ajánlott plecsnit azért nem érdemli meg, ezért - miután olyan nincsen, hogy meglehetősen ajánlott - megkapja ezt:

Samsung G600

Bog

A Samsung G600-at az XXL GSM-től kaptuk.
A készülék megvásárolható:
Budapest VI. Jókai tér 6.
Budapest VI. Teréz körút 18.
On-line a www.xxlgsm.hu címen.

Specifikáció

Samsung G600
Technológia GSM 900/1800/1900 MHz
Méret 101 x 47,8 x 14,9 mm
Tömeg 104 gramm
Kijelzõ 240 x 320 pixeles TFT, 16,8M szín
Telefonkönyv 1000
SMS/MMS memória 200 darab / 55 MB
Egyéb memória microSD
Java van
Vibra funkció van
Naptár van
Ébresztés van - kikapcsolva is
Számológép van
GPRS/EDGE/3G 4+2/van/nincs
Push To Talk nincs
Infra/Bluetooth nincs/2.0 (A2DP)
Prediktív T9
Hangtárcsázás nincs
Hangrögzítõ van
Hangvezérlés nincs
Valutakonverter van
FM rádió van
Kihangosítás van
Alap akkumulátor 880 mAh Li-Ion
Készenléti idõ 300 óra
Beszélgetési idõ 3 és fél óra
Fényképezõgép 5 megapixeles, autofókuszosos (VGA videó), vaku
POP3 e-mail van, hitelesített
WAP böngészõ 2.0
HTML böngészõ van
Játékok 6
Csengõhangok 64 csatornás MIDI, MP3,WMA
Operációs rendszer nincs
MP3 lejátszás van, háttérben is
Egyebek fotó editor, Google

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés