Hirdetés

Motorola Atrix – a (m)átrix fogva tart

A Milestone után újra csúcson a Motorola, az Atrix odacsap, meg is kérik az árát. De becsúsztak hibák is.

Hirdetés

Hardver, menü

Az LG Optimus 2X után ez a második okostelefon nálunk, amelyik kétmagos processzort kapott. A Tegra2-es CPU 1 GHz-en dorombol, a Cortex-A9-es architektúrához természetesen grafikus gyorsító is tartozik. Ez az ULP GeForce GPU segít a 3D számításokban, az elnevezés ULP része az Ultra Low Power angol kifejezést takarja, amely magyarul mondjuk jól hangozna így: Kiváltképp Kevés Kakaó, azaz baromi keveset fogyaszt.

Motorola Atrix

A Tegra2-es chip elég komoly képességekkel bír, még bőven van benne tartalék, hiszen az NVIDIA szerint 12 megapixeles hátlapi és 5 megpixeles előlapi kamerát is elkezelget, képes a 1080p-s HD videók felvételére, s kábé mindent visszajátszik, ami csak létezik (H.264, VC-1 AP, MPEG2, MPEG-4, DivX 4/5, XviD HT, H.263, Theora, VP8, WMV, Sorenson Spark, Real Video, VP6), egy gigányi memóriával tud gazdálkodni (ezt meg is kapja az Atrixtól), támogatja a HDMI-t (szintén játszik), úgyhogy bírja a gyűrődést. Az Atrix nem is használja ki a benne rejlő képességeket, mondjuk például csak 720p-s videót rögzít, de elvileg egy későbbi frissítéssel ez növekedni fog. A Motorola a csúcsgépbe laza 16 gigányi tárhelyet rámolt, úgyhogy erre sem lehet panasz, pláne, hogy microSD-vel további súlyos gigabájtokkal ez még növelhető.

Motorola Atrix

Motorola Atrix

Ami viszont nincs rendjén, hogy még csak a 2.2-es Android szaladgál a vason. Nem mintha nem bírná el (haha), de az újabb verzió, a GingerBread jobban optimalizált, talán kevesebbet is fogyasztó platform, s bár a cég égre-földre esküdözik, hogy lesz frissítés, sajnos a korábbi tapasztalatok miatt az ember kissé szkeptikus ezügyben (az XT720-nál például igen hamar felfüggesztették a terméktámogatást). A Motorola viszont turbósított, ugyanis ezen a készüléken is a MotoBLUR nevű felület található, amely egy sereg apró extrával próbálja a felhasználót elkényeztetni.

A fenti videón látszik, hogy vannak spéci, motorolás widgetek, egyik-másik igen kellemes, például kipakolhatunk névjegyeket, amelyekhez funkciókat rendelhetünk (hívás, üzenet), ez nagyon praktikus. Szintén Motorola okosság, hogy van ujjlenyomat olvasó is, ez nem csak szoftver, hanem hardver kérdése is. A hátulra ültetett bekapcsoló gomb ugyanis nem véletlenül ilyen nagy: ezen kell lehúznunk az ujjunkat ahhoz, hogy feloldjon a képernyő. A jobb és a bal kezünkkel is három sikeres húzást kell prezentálnunk, hogy a biometrikus azonosítónkhoz rendelje a szoftver az engedélyt, ezt követően már működik is, s bizony nagyon jó hatásfokkal teszi ezt.

A kezdőképernyő is kicsit másképp működik, mint szokott. Ha az összes oldal kicsinyített mását szeretnénk látni, akkor a házikó érintőgombra nyomnunk, ha pedig elindulunk jobbra-balra, akkor az alsó sáv segítségével gyorsan is haladhatunk. A fent elmített házikó dupla megnyomása a szolgáltatói kezdőlapot tölti be, ez vélhetően az európai Atrixok esetében változni fog. A kezdőképernyő alján látható három virtuális gomb fix, a balra került a tárcsázó-névjegyzék, jobbra a kontaktlista, középen pedig a menübe jutunk be. Itt fekete alapon kapjuk meg az ikonhalmot, sajnos sima név szerinti rendezésben, amit nem is tudunk módosítani, s több oldalra sem lapozható ez a felület. Ha sok alkalmazásunk van, akkor jókora listát kell gördítsünk. Van néhány extra alkalmazás, ezek zöme az at&t-től jön (QR kód scanner, navigáció), van egy-két egyéb program, itt mondjuk említhető a task manager, illetve a teljes verziós QuickOffice, vagy a Webtop Connector, ami a korábban taglalt dokkolókat hivatott kezelni. A sebességre nem nagyon lehet panasz, de ez a már látott videóban látszik is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények