Motorola Atrix – a (m)átrix fogva tart

Alapfunkciók

A névjegyzék nem okoz különösebb meglepetést, az Android rendszerű készülékek zöméhez hasonlóan fülekre oszlik. Az első fül a tárcsázó, aztán jön a hívásinformációs panel, majd maga a kontaktlista, végül pedig a kedvenc névjegyeink következnek. A szoftver külsős forrásokból táplálkozva tölti fel a névlistát, s itt jön egy olyan rész, ami miatt kicsit morcoghatunk. A közösségi szolgáltatásokkal való kapcsolat működéséhez ugyanis létre kell hoznunk egy MotoBLUR fiókot, amit telefonról is meg lehet tenni, nem egy nagy művészet, s kábé utána semennyire sem zavar be a képbe, de valahogy az emberben ellenérzést szül, ha regisztrálnia kell valahová, amin átfolyhat az ismerőseinek listája. Nyilván a hivatalos kommunikáció, hogy ez mind értünk van, s természetesen kapunk egy sereg hasznos szolgáltatást is.

Motorola Atrix

A MotoBLUR ugyanis webes interfésszel is rendelkezik, a Motorola oldalán be lehet lépni a már meglévő adatainkkal, s innentől egy raklapnyi okosság igénybe is vehető. Be tudjuk mérni a telefont (GPS-t, WLAN hálókat és operátori információkat használva), aminek eredménye egy térképen meg is tekinthető. Ha esetleg ellopták, akkor a távolból nullázhatjuk is az adatokat. A leghasznosabb pedig, hogy a weboldalon keresztül is tudunk teljes kontaktlistát importálni vCard és CSV formátumot használva, ami szépen mobilneten keresztül leugrik a telefonra. Nyilván egy MotoBLUR fiók visszafelé is szinkronizál, a következő Motorola telefon megvásárlásakor csak egy mozdulat, s minden névjegyünk rajta lesz az új készüléken is.

Motorola Atrix

Motorola Atrix

Az üzenetkezelésnél a szokásos, Androidról ismert felületek (Gmail, POP3 e-mail, SMS/MMS) mellett van egy összevont szekció is, ahol a különböző típusú üzeneteinket láthatjuk rendszerezve, s ide a Facebook és a Twitter is beletartozik, de akár a vállalati levelezés, vagy a Yahoo szolgáltatása is helyet kaphat. Innen küldeni is tudunk üzenetet, nyilván, ha a twitteres ikonra nyomva tesszük ezt meg, akkor oda fog menni az írásunk, tök logikus és jól követhető. Az egyetlen komoly szoftveres bakit azonban a szövegbevitelnél tapasztaltam. Lehet, hogy csak a mi tesztkészülékünk rendetlenkedett, de a virtuális gombsor használata közben néha-néha másodpercekre megszűnt reagálni a telefon, még rezgéses visszajelzést sem adott a kijelző nyomkodására, aztán mintha mi sem történt volna simán magához tért, s ment tovább minden a jól ismert módon.

Motorola Atrix

A naptárnál nincs meglepetés, az ébresztőóra is a szokásos, a számológép is az alap eszköztár része. A teljes verziós QuickOffice már említésre került, a hangvezérlési funkciók pedig szintén az Androidnak köszönhetőek. Miután nem európai, hanem amerikai modell járt nálunk, ezért a Google Maps navigációján túl nem volt elérhető a korábbról már ismert MotoNAV (ami iGO Primora épül), az at&t által adott alkalmazás pedig itthon nem működik. Marad a Market, ahonnan például az Ndrive ajánlható. GPS jelet vihargyorsan talál a cucc, stabilan tartja is azt, tehát már csak egy frankó szoftver kell.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés