Motorola Atrix – a (m)átrix fogva tart

Hirdetés

Doboz, dokkolók

A csomag a mostani trendeknek megfelelően kissé szegényes. Élből nincs benne füles, ami miatt lehet durrogni, de igazából újabban ez a divat – olcsóbb a gyártónak, a júzer pedig vegyen magának olyat, amilyet akar. A dobozon az szerepel, hogy HDMI kábel is fog itt kukucskálni, de az sincs, töltőfej, adatkábel, hátlap, akksi külön, akkurátusan bezacskózva, ahogyan az a Motorolánál évek óta szokás.

Motorola Atrix
[+]

Rettentő szomorú, de sajnos a külön megvásárolható extrák nem jutottak el hozzánk, pedig ez az Atrix egyik nagy fegyvere. A Motorola ugyanis ötféle spéci kiegészítőt kínál, ezek közül a billentyűzetes dokkoló mondjuk a legérdekesebb, de a multimédiás dokkoló sem egy kupac hulladék, van róla korrekt videó, mondjuk itt. A dokkoló kinyomja a képet a tévére, ehhez spéci grafikus felületet rajzolt a Motorola, van a kis popsiján három USB csatlakozó például billentyűzethez és egérhez, kész is a számítógép és a médialejátszó. Patent?

Motorola Atrix

A kisebb dokkoló neve LapDock, ez a tutiság, ide nem kell monitor sem, mert egy notebook alakú cuccba tesszük bele a telefont, aminek saját akkumulátora van, kijelzője, billentyűzete és kimenetei. Tudunk netezni, képeket, videókat nézni, irodai doksikat szerkeszteni és levelezni. Ez az, amire a júzerek 80%-a használja egyébként a gépét. A Motorola azt fundálta ki, hogy vegyél Atrixot, hozzá egy dokkolót, s akkor nem lesz szükséged számítógépre, ami nagy ötlet, látványos is, de ami kissé talán nehézkessé teszi a sikert az a cucc ára: az Atrix sem egy olcsó gép, de ez a kombó (akciósan) 500 dolcsi az at&t nevű, amerikai szolgáltatónál. Igen, hűségnyilatkozattal. Mondjuk össze lehet sakkozni a cuccot külön-külön is, de így sem lesz olcsó. Mindenkinek mérlegelnie kell, hogy használja-e a notebookját extra funkciókra, ha ugyanis nem, akkor érdemes elgondokodni rajta, hogy az Atrix és a LapDock párosítása kiválthatja ezt, plusz az embernek lesz egy nagyon nem gyenge telefonja is.

A fenti két kiegészítőben nem csak az a pláne, hogy juhé, könnyebb így használni a telefont, hanem külön interfészt rajzolt a Motorola, plusz mondjuk egy teljes Firefox böngészőt is indíthatunk, flash is van, szóval a webezési élmény 100%-os lehet. Nem mellesleg mindezek közben az Atrix telefonként sem szűnik meg működni, az üzenetek és a hívások simán kezelhetőek úgy, hogy a kijelzőre egy virtuális telefont rajzol a szoftver, amit egérrel (touchpaddel) nyomkodhatunk, a beszélgetések kihangosítva történnek, szóval, khm, hát egyáltalán nem butaság a dolog.

Motorola Atrix

Hogy teljes legyen a kép, lehet venni sima billentyűzetet is, ilyenkor nyilván az Atrix kijelzőjével kell gazdálkodnunk, valamint létezik autós tartó is, ami megnyitja a motorolás autós felületet, s persze a navigációt, ezt egyébként Vehicle Dock néven futtatják. S persze van a sima dokkoló is, ami csak jól néz ki, tölt és szinkronizál, ennyit tud.

Motorola Atrix

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés