Motorola Atrix – a (m)átrix fogva tart

Bevezető

Mobilkommunikációs cégvezetői körökben ismert mondás, hogy „soha ne írd le a Motorolát“. Az amerikai cég egyszer már totálisan a padlóra került, miután a V3 sikerét követően képtelenek voltak megújulni és a piac úgy elszaladt mellettük, mind egyszeri kisgazda a hippitüntetésről. Temette már mindenki a céget, viszont pont jött a válság, ami a többieket megtépázta ugyan, de a Motorola csak kajánul röhögött: ők már minden költségcsökkentést megtettek, kvázi előbb léptek, mint bárki más. És baromi hamar kihozták a piac akkori legjobb androidos okostelefonját, a Milestone-t.

Motorola Atrix
[+]

Fanfárok, csinnadratta, tűzijáték, légiparádé: a Motorola elkezdte összeszedni magát, s ha már így belejöttek, akkor lett XT720, Backflip, Flipout, Milestone II... de igazából a következő durrantás a Defy volt, amely a strapabíró okostelefonok népesnek nem nevezhető mezőnyének máig egyetlen tagja, pont olyan áron, mintha nem is lenne rajta extra burkolat és védelem. Ennek is már lassan fél éve, úgyhogy jött megint egy durva gép, a most nálunk vendégeskedő Atrix. Kicsit előre is ugorhatunk: a következő Motorola-durranás a Xoom lesz – ha és amennyiben hazánkba is megérkezik majd.

Motorola Atrix
[+]

Merthogy most van némi gond a hazai forgalmazással, jelesül az, hogy nincs. A szolgáltatók nemzetközi kapcsolatokkal szerzik be több-kevesebb sikerrel a még forgalmazott termékeket, hivatalos hazai értékesítés nincs, a korábbi disztribútor ugyanis lehúzta a rolót. Így a hozzánk eljutott Atrix is egyenesen az Államokból jött, az XXL GSM vállalta be a rizikót a rendeléssel és adta nekünk le tesztelni a cuccot. Ezért aztán ott virít az at&t felirat a hátlapon, illetve a doboz sem a gyári, hanem kissé kormánypárti (narancsszínű), de a tartozékok azért megvannak. Sebaj, a lényeg, hogy itten vagyon a termék, pár lelkes olvasó a Mobile Meetingen meg is nyomkodhatta, immáron hatodik napja nyüstölöm, s bizony mondom néktek: a Motorola még mindig nagyon tud.

Doboz, dokkolók

A csomag a mostani trendeknek megfelelően kissé szegényes. Élből nincs benne füles, ami miatt lehet durrogni, de igazából újabban ez a divat – olcsóbb a gyártónak, a júzer pedig vegyen magának olyat, amilyet akar. A dobozon az szerepel, hogy HDMI kábel is fog itt kukucskálni, de az sincs, töltőfej, adatkábel, hátlap, akksi külön, akkurátusan bezacskózva, ahogyan az a Motorolánál évek óta szokás.

Motorola Atrix
[+]

Rettentő szomorú, de sajnos a külön megvásárolható extrák nem jutottak el hozzánk, pedig ez az Atrix egyik nagy fegyvere. A Motorola ugyanis ötféle spéci kiegészítőt kínál, ezek közül a billentyűzetes dokkoló mondjuk a legérdekesebb, de a multimédiás dokkoló sem egy kupac hulladék, van róla korrekt videó, mondjuk itt. A dokkoló kinyomja a képet a tévére, ehhez spéci grafikus felületet rajzolt a Motorola, van a kis popsiján három USB csatlakozó például billentyűzethez és egérhez, kész is a számítógép és a médialejátszó. Patent?

Motorola Atrix

A kisebb dokkoló neve LapDock, ez a tutiság, ide nem kell monitor sem, mert egy notebook alakú cuccba tesszük bele a telefont, aminek saját akkumulátora van, kijelzője, billentyűzete és kimenetei. Tudunk netezni, képeket, videókat nézni, irodai doksikat szerkeszteni és levelezni. Ez az, amire a júzerek 80%-a használja egyébként a gépét. A Motorola azt fundálta ki, hogy vegyél Atrixot, hozzá egy dokkolót, s akkor nem lesz szükséged számítógépre, ami nagy ötlet, látványos is, de ami kissé talán nehézkessé teszi a sikert az a cucc ára: az Atrix sem egy olcsó gép, de ez a kombó (akciósan) 500 dolcsi az at&t nevű, amerikai szolgáltatónál. Igen, hűségnyilatkozattal. Mondjuk össze lehet sakkozni a cuccot külön-külön is, de így sem lesz olcsó. Mindenkinek mérlegelnie kell, hogy használja-e a notebookját extra funkciókra, ha ugyanis nem, akkor érdemes elgondokodni rajta, hogy az Atrix és a LapDock párosítása kiválthatja ezt, plusz az embernek lesz egy nagyon nem gyenge telefonja is.

A fenti két kiegészítőben nem csak az a pláne, hogy juhé, könnyebb így használni a telefont, hanem külön interfészt rajzolt a Motorola, plusz mondjuk egy teljes Firefox böngészőt is indíthatunk, flash is van, szóval a webezési élmény 100%-os lehet. Nem mellesleg mindezek közben az Atrix telefonként sem szűnik meg működni, az üzenetek és a hívások simán kezelhetőek úgy, hogy a kijelzőre egy virtuális telefont rajzol a szoftver, amit egérrel (touchpaddel) nyomkodhatunk, a beszélgetések kihangosítva történnek, szóval, khm, hát egyáltalán nem butaság a dolog.

Motorola Atrix

Hogy teljes legyen a kép, lehet venni sima billentyűzetet is, ilyenkor nyilván az Atrix kijelzőjével kell gazdálkodnunk, valamint létezik autós tartó is, ami megnyitja a motorolás autós felületet, s persze a navigációt, ezt egyébként Vehicle Dock néven futtatják. S persze van a sima dokkoló is, ami csak jól néz ki, tölt és szinkronizál, ennyit tud.

Motorola Atrix

Külső

Maga az Atrix nem tűnik olyan atomkivételes gépnek a külseje alapján. Még a motorolás szögletesség sem jellemzi, kicsit beszürkült az androidos mezőnybe, ugyanolyan lekerekített tepsi, mint általában ezek a készülékek. Kár, mert az eddigi Motorola okostelefonok egyből felismerhetőek voltak messziről is, az Atrix nem akar formabontó lenni.

Motorola Atrix
[+]

Az előlapon 4 inches érintőkijelző terpeszkedik. Bár egy mezei TFT panelről van szó, a betekintési szög, a kontraszt és az élesség is nagyon rendben van. A felbontás újabb lépést jelent előre, az 540x960 pixeles kijelző rendkívül finom képet ad, ráadásul az egész ablakot Gorilla Glass védi, tehát ellenáll a karcolódásnak. Androidos készülékek között ez a felbontás a jelenlegi csúcs, a konkurencia még nem adott ki ilyen készüléket (de például a HTC Sensation is ezzel a képpontszámmal érkezik majd), kivéve a Meizu-t, akik az M9-cel még egy picivel magasabbra tették a mércét.

Motorola Atrix
[+]

A kijelző alatt érintésérzékeny gombok kaptak helyet, az ismert androidos eszköztár négy piktogramja sorakozik itt. Az előlap felső részén közelségérzékelő, másodlagos kamera (VGA), illetve egy apró led kapott helyet, amely zölden villog, ha esemény történt, pirosan, ha merül. Az alsó részen zajszűrős mikrofon található, de sajnos a használat során valamitől nem szerepelt túl fényesen, sokat panaszkodtak beszélgetőtársaim, hogy nem hallnak jól. Ugyanakkor én mindenkit kristálytisztán értettem.

Motorola Atrix
[+]

Az oldalsó részeken nincs sok látnivaló. Bal felől microUSB csatlakozó és HDMI kimenet fedezhető fel, jobbra költöztek a hangerőt szabályozó billentyűk. A hátlap elöl-hátul rákanyarodik a készülékházra, egyben lehet csak leszedni. Műanyag sajnos, a Motorolától fémesebb megoldásra vágytunk. Érdekes kialakítású azonban az Atrix teteje. Itt a már hátrafelé kanyarodó részen ütöttek lukat a tervezők a 3,5 mm-es jack kimenetnek, s szintén félig hátul van a kijelző feloldására és lezárására szolgáló gomb, ami egyébként jó nagy. Mivel egy mélyedésben ül, ezért magától nem fog benyomódni, ugyanakkor a helyét kissé szokni kell, de pár nap után a világ legkézenfekvőbb megoldásának fogjuk gondolni, egyszerűen eltéveszthetetlen, ujjal simán kitapintható, s bár eddig az oldalsó gombra esküdtem ilyen szempontból, most megtértem.

Motorola Atrix
[+]

A hátlap színátmenetes, téglalapokból álló mintázata nem rossz, a semminél biztos jobb. Az alsó részre került a hangszóró nyílása, a rácsozaton azonban hihetetlen vehemenciával megy be a por, ha leszedjük a panelt, akkor lehet igazán látni. A hátlap felső részére ült a kamera, mellette villanó is akad, a felirat pedig arról tájékoztatja a nagyérdeműt, hogy itt HD videó felvételének esete forog fenn. Az összeszerelési minőség kiváló, de arra figyeljünk, hogy a visszapattintott hátlap mindenhol tökéletesen illeszkedjen.

Hardver, menü

Az LG Optimus 2X után ez a második okostelefon nálunk, amelyik kétmagos processzort kapott. A Tegra2-es CPU 1 GHz-en dorombol, a Cortex-A9-es architektúrához természetesen grafikus gyorsító is tartozik. Ez az ULP GeForce GPU segít a 3D számításokban, az elnevezés ULP része az Ultra Low Power angol kifejezést takarja, amely magyarul mondjuk jól hangozna így: Kiváltképp Kevés Kakaó, azaz baromi keveset fogyaszt.

Motorola Atrix

A Tegra2-es chip elég komoly képességekkel bír, még bőven van benne tartalék, hiszen az NVIDIA szerint 12 megapixeles hátlapi és 5 megpixeles előlapi kamerát is elkezelget, képes a 1080p-s HD videók felvételére, s kábé mindent visszajátszik, ami csak létezik (H.264, VC-1 AP, MPEG2, MPEG-4, DivX 4/5, XviD HT, H.263, Theora, VP8, WMV, Sorenson Spark, Real Video, VP6), egy gigányi memóriával tud gazdálkodni (ezt meg is kapja az Atrixtól), támogatja a HDMI-t (szintén játszik), úgyhogy bírja a gyűrődést. Az Atrix nem is használja ki a benne rejlő képességeket, mondjuk például csak 720p-s videót rögzít, de elvileg egy későbbi frissítéssel ez növekedni fog. A Motorola a csúcsgépbe laza 16 gigányi tárhelyet rámolt, úgyhogy erre sem lehet panasz, pláne, hogy microSD-vel további súlyos gigabájtokkal ez még növelhető.

Motorola Atrix

Motorola Atrix

Ami viszont nincs rendjén, hogy még csak a 2.2-es Android szaladgál a vason. Nem mintha nem bírná el (haha), de az újabb verzió, a GingerBread jobban optimalizált, talán kevesebbet is fogyasztó platform, s bár a cég égre-földre esküdözik, hogy lesz frissítés, sajnos a korábbi tapasztalatok miatt az ember kissé szkeptikus ezügyben (az XT720-nál például igen hamar felfüggesztették a terméktámogatást). A Motorola viszont turbósított, ugyanis ezen a készüléken is a MotoBLUR nevű felület található, amely egy sereg apró extrával próbálja a felhasználót elkényeztetni.

A fenti videón látszik, hogy vannak spéci, motorolás widgetek, egyik-másik igen kellemes, például kipakolhatunk névjegyeket, amelyekhez funkciókat rendelhetünk (hívás, üzenet), ez nagyon praktikus. Szintén Motorola okosság, hogy van ujjlenyomat olvasó is, ez nem csak szoftver, hanem hardver kérdése is. A hátulra ültetett bekapcsoló gomb ugyanis nem véletlenül ilyen nagy: ezen kell lehúznunk az ujjunkat ahhoz, hogy feloldjon a képernyő. A jobb és a bal kezünkkel is három sikeres húzást kell prezentálnunk, hogy a biometrikus azonosítónkhoz rendelje a szoftver az engedélyt, ezt követően már működik is, s bizony nagyon jó hatásfokkal teszi ezt.

A kezdőképernyő is kicsit másképp működik, mint szokott. Ha az összes oldal kicsinyített mását szeretnénk látni, akkor a házikó érintőgombra nyomnunk, ha pedig elindulunk jobbra-balra, akkor az alsó sáv segítségével gyorsan is haladhatunk. A fent elmített házikó dupla megnyomása a szolgáltatói kezdőlapot tölti be, ez vélhetően az európai Atrixok esetében változni fog. A kezdőképernyő alján látható három virtuális gomb fix, a balra került a tárcsázó-névjegyzék, jobbra a kontaktlista, középen pedig a menübe jutunk be. Itt fekete alapon kapjuk meg az ikonhalmot, sajnos sima név szerinti rendezésben, amit nem is tudunk módosítani, s több oldalra sem lapozható ez a felület. Ha sok alkalmazásunk van, akkor jókora listát kell gördítsünk. Van néhány extra alkalmazás, ezek zöme az at&t-től jön (QR kód scanner, navigáció), van egy-két egyéb program, itt mondjuk említhető a task manager, illetve a teljes verziós QuickOffice, vagy a Webtop Connector, ami a korábban taglalt dokkolókat hivatott kezelni. A sebességre nem nagyon lehet panasz, de ez a már látott videóban látszik is.

Alapfunkciók

A névjegyzék nem okoz különösebb meglepetést, az Android rendszerű készülékek zöméhez hasonlóan fülekre oszlik. Az első fül a tárcsázó, aztán jön a hívásinformációs panel, majd maga a kontaktlista, végül pedig a kedvenc névjegyeink következnek. A szoftver külsős forrásokból táplálkozva tölti fel a névlistát, s itt jön egy olyan rész, ami miatt kicsit morcoghatunk. A közösségi szolgáltatásokkal való kapcsolat működéséhez ugyanis létre kell hoznunk egy MotoBLUR fiókot, amit telefonról is meg lehet tenni, nem egy nagy művészet, s kábé utána semennyire sem zavar be a képbe, de valahogy az emberben ellenérzést szül, ha regisztrálnia kell valahová, amin átfolyhat az ismerőseinek listája. Nyilván a hivatalos kommunikáció, hogy ez mind értünk van, s természetesen kapunk egy sereg hasznos szolgáltatást is.

Motorola Atrix

A MotoBLUR ugyanis webes interfésszel is rendelkezik, a Motorola oldalán be lehet lépni a már meglévő adatainkkal, s innentől egy raklapnyi okosság igénybe is vehető. Be tudjuk mérni a telefont (GPS-t, WLAN hálókat és operátori információkat használva), aminek eredménye egy térképen meg is tekinthető. Ha esetleg ellopták, akkor a távolból nullázhatjuk is az adatokat. A leghasznosabb pedig, hogy a weboldalon keresztül is tudunk teljes kontaktlistát importálni vCard és CSV formátumot használva, ami szépen mobilneten keresztül leugrik a telefonra. Nyilván egy MotoBLUR fiók visszafelé is szinkronizál, a következő Motorola telefon megvásárlásakor csak egy mozdulat, s minden névjegyünk rajta lesz az új készüléken is.

Motorola Atrix

Motorola Atrix

Az üzenetkezelésnél a szokásos, Androidról ismert felületek (Gmail, POP3 e-mail, SMS/MMS) mellett van egy összevont szekció is, ahol a különböző típusú üzeneteinket láthatjuk rendszerezve, s ide a Facebook és a Twitter is beletartozik, de akár a vállalati levelezés, vagy a Yahoo szolgáltatása is helyet kaphat. Innen küldeni is tudunk üzenetet, nyilván, ha a twitteres ikonra nyomva tesszük ezt meg, akkor oda fog menni az írásunk, tök logikus és jól követhető. Az egyetlen komoly szoftveres bakit azonban a szövegbevitelnél tapasztaltam. Lehet, hogy csak a mi tesztkészülékünk rendetlenkedett, de a virtuális gombsor használata közben néha-néha másodpercekre megszűnt reagálni a telefon, még rezgéses visszajelzést sem adott a kijelző nyomkodására, aztán mintha mi sem történt volna simán magához tért, s ment tovább minden a jól ismert módon.

Motorola Atrix

A naptárnál nincs meglepetés, az ébresztőóra is a szokásos, a számológép is az alap eszköztár része. A teljes verziós QuickOffice már említésre került, a hangvezérlési funkciók pedig szintén az Androidnak köszönhetőek. Miután nem európai, hanem amerikai modell járt nálunk, ezért a Google Maps navigációján túl nem volt elérhető a korábbról már ismert MotoNAV (ami iGO Primora épül), az at&t által adott alkalmazás pedig itthon nem működik. Marad a Market, ahonnan például az Ndrive ajánlható. GPS jelet vihargyorsan talál a cucc, stabilan tartja is azt, tehát már csak egy frankó szoftver kell.

Multimédia

Az Atrix hátlapján 5 megapixeles kamera teljesít szolgálatot. Tartozik hozzá egy ledes vaku is. Nincs dedikált gomb az exponáláshoz, ezért a fókuszálás közvetlenül a kép elkészülte előtt történik meg, ilyenkor érdemes nem nagyon mozgatni a cuccot, mert homályos lesz az eredmény. A beállítások között találunk makró módot, de mást nagyon nem. A felbontás babrálható még, van pár effekt és környezeti beállítás, illetve átkapcsolhatunk az előlapi kamerára, de ennyi, nincs ISO, kontraszt, fehéregyensúly, ami meglehetősen fura, bár az is igaz, hogy a felhasználók zöme automata módban kattintgat.

Viszont az a baj, hogy a képek nem jók. A fent elterülő alkotások jellemzően zajosak, nem elég élesek, s valahogy a kontraszt sincs jól eltalálva. A vonalélesség csak jelzésértékű, néhol elég „szőrös“ a kép, egyszerűen ennél egy harmadennyibe kerülő Galaxy Gio is simán jobb képeket csinál. Videót 720p-ben rögzít a telefon (elvileg ez majd durvul egy frissítés után), ez viszont sokkal jobb eredményt ad, készítettem is a szerkesztőség előtt egy gyors snittet, ide kattintva lehet megnézni.

Motorola Atrix

A zenei részen is lenne mit csiszolni, de itt azért nagyjából rendben van a dolog. Az androidos lejátszó a szokásos módon működik (albumborító, előadók, műfajok alapján történő szűrés, stb.), viszont lehetőségünk van arra, hogy előre tárolt hangzásképek közül válogatva, illetve többféle sztereó hatást használva külön a füleshez és külön a kihangosított telefonhoz mi állítsunk be valami olyan kombót, ami a fülünknek tetszik. Egy patentebb fejhallgatóval próbálgattam, a tapasztalat az, hogy a basszust nem érdemes ráküldeni, mert a szoftver jócskán túlhúzza az élvezhető mértéken, de egy lájtosabb verziót választva elég jól szól az Atrix. Nincs viszont FM-rádió, ami szomorú hiányosság, bár ezért jellemzően az európai vásárlók sírnak inkább.

Adatátvitel, akkumulátor

Igazán erős a telefon a mobilhálózati adatkommunikáció területén. A 14,4 Mbps sebességű letöltés, illetve az 5,76 Mbps tempójú felfelé történő adatátvitel az egyik leggyorsabb készülékké teszi ebből a szempontból az Atrixot. A WLAN támogatás is teljeskörű, 5 GHz-es routerekkel is kompatibilis a cucc, persze van DLNA is, a Bluetooth 2.1-es, a microUSB pedig a szabványos, 2.0-s verziószámot birtokolja. Ennél több jelenleg biztos nem kell, az Atrix megérdemli a vállonveregetést.

Motorola Atrix

Ehhez az arzenálhoz nem árt, ha van egy normális böngésző, ami adott, flash támogatással, intelligens szövegtördeléssel. Egy egészen picit talán lehetne gyorsabb, de persze így is közel van a tökéleteshez. A közösségi szolgáltatások integrációja az üzenetkezelés és a névjegyzék kapcsán megoldott, de van külön felületünk is erre (úgy értve, hogy azon túlmenően, hogy mondjuk a Facebook és a Twitter kliense is letölthető), egy ömlesztett, időrendi listát láthatunk az ismerőseink tevékenységeiről (s igen, ebből widget is keletkezhet). Mindezeken túl pedig itt a Phone Portal, a Motorola saját ügyessége, amelynek lényege, hogy ha ugyanazon a WLAN-on van a telefon és a számítógép, akkor a készülék által létrehozott IP címen csodás felület nyílik meg a böngészőn keresztül, s így is tudunk adatokat szinkronizálni.

Motorola Atrix
[+]

A végére marad még egy jó hír: a Motorola nem fukarkodott az akkumulátor kapcsán sem, az Atrix hátlapja alatt ugyanis 1930 mAh teljesítményű Li-Pol telep izmosít, ami pont annyival tovább bírja életben tartani a készüléket, amennyivel papíron erősebb az átlagos okostelefonok akkumulátorainál. Ez azt jelenti, hogy a csúcsmodellek között az Atrix azzal hívja fel magára a figyelmet, hogy egy napnál tovább húzza egy töltéssel akkor, ha folyamatosan online kapcsolatban van (levelezés, Facebook), sokat használja a GPS-t (foursquare), zajlik rajta a hagyományos telefonos kommunikáció, s esetleg még játszogatunk is vele. Mondok saját példát: a töltés óta eltelt több mint egy nap, ebben volt nagyjából egy órányi beszélgetés, 15 percenként frissülő e-mailek, öt-hat GPS használat, számos SMS, 10-15 fotó készítése, nagyjából fél órányi játék, és még a jelek szerint kibírja a cucc, amíg hazaérek a szerkesztőségből.

Motorola Atrix
[+]

Értékelés: Motorola Atrix 4G
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Motorola Atrix igen jó telefon, ezt minden kétség nélkül ki merem jelenteni. De nem tökéletes. Főleg multimédiában mutat hiányosságokat, a képalkotás és videózás terén éppúgy, mint az FM-rádió szempontjából. Ugyanakkor baromi erős adatkommunikációs szempontból, a MotoBLUR felület kellemesen használható, üzenetkezelés tekintetében is a mezőny egyik legjobbja az Atrix. A kétmagos processzor különösebben nem érezhető, gyors a gép, persze, hogy az, de nem hagyom az állam a földön. A kijelző felbontása az androidos vonal csúcsa, az ujjlenyomat érzékelő hasznos extra lehet, a durva akkumulátor pedig felteszi a pontot a hu-ra. A magam részéről két dolgot sajnálok igazán: egy kicsit markánsabb, szögletesebb, morcosabb formatervet vártam volna az elődmodellek fényében a Motorolától, illetve a hazai potenciális felhasználók szempontjából szomorú, hogy magyar Motorola disztribúció jelenleg nincs, s egyelőre nem is tudunk arról, hogy mikor lesz újra. GSM boltokban függetlenül 145 ezer körül van az ára, ami viszont egyáltalán nem rossz, sőt. Egy kétmagos, durva felbontású, rengeteg extrával felvértezett telefonért nem mondható soknak, ugyanakkor a 2.3-ra való frissítés kérdése, illetve a hivatalos hazai terméktámogatás hiánya elgondolkodtató, s igazából akkor üt valóban nagyot a ketyere, ha van hozzá egy LapDock. Akit nem tántorítanak el a hazai viszonyok, szereti esetleg maga buherálni a gépét, s olcsón hozat külföldről dokkolót, nos, számukra ajánlott a gép. A többiek viszont talán várjanak egy kicsit, mert jön még itt a közlejövőben néhány durva eszköz.

Motorola Atrix 4G

Bog

A Motorola Atrixot az XXL GSM biztosította.
Budapest VI. Jókai tér 6.
Budapest VI. Teréz körút 18.
On-line a www.xxlgsm.hu címen.

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Motorola Atrix 4G
Motorola Atrix (Official) Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 117,8 x 63,5 x 11 milliméter
Tömeg 135 gramm
Színvariációk fekete
Kijelző
Kijelző átlója 4 hüvelyk
Kijelző felbontása 540 x 960 pixel
Kijelző típusa Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző, Gorilla Glass
Színárnyalatok száma 16 millió
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória 1024 MB RAM / 16 GB ROM
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 14,4 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok némaüzem
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 2.2 (Froyo) + MotoBLUR
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok letölthetők
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek QuickOffice, Phone Portal, Webtop Connector
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel van (720p @ 30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van, előre beállítot sémák
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1930 mAh-s lítium-polymer
Készenléti idő 400 óra
Beszélgetési idő 9 óra
Egyebek
kétmagos NVIDIA Tegra 2 processzor (1 GHz-es órajel), gyorsulásérzékelő, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, HDMI-kimenet, ujjlenyomat érzékelő

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés