Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabar

    senior tag

    válasz MaCS_70 #11355 üzenetére

    A kicsit igényesebbet egy picit túlzásnak gondolnám. PL a Cisco EPC3925 router ezek szerint igénytelen lenne? Jobb egy TP-link, SMC, Asus router? Bizonyos esetekben igen. De Patice-al azt beszéltük, hogy a legtöbbször a felhasználók a router képességeinek töredékét sem használják ki. Az én szemszögemből az igénytelenség a Wifi orrvérzésig történő használata (médialejátszóba, erősítőbe, TV-be, mindenhová olyat vesznek). Szerintem az igényes hálózat az vezetékes. Wifi-t csak mobillal vagy tablettel használom úgy, hogy egyik vezetékes végpontra egy régi router van bedugva, kvázi AP-ként használva. De ha nem kell, azonnal húzom is ki. Minek az a plussz sugárzás. Ezért említettem, hogy a drágább wifi routereken is csak négy LAN port szokott lenni. Az meg ma már kevés a legtöbb esetben.
    Ettől függetlenül felmerülhetnek olyan igények, amelyekhez a szolgáltató által adott router esetleg rosszul, vagy nem konfigurálható. Pl az általam megadott routeren a Wifin azt hiszem a DLNA stream nem megy át. Ha így értetted az igényesebbet, akkor értem.
    Ráadásul most nem is csak fáztam azon a motoron, hanem áztam is.

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák