Hirdetés

2015. február 1., vasárnap

Gyorskeresés

(#13301) Bici válasza krealon (#13300) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Köszönöm szépen, hogy enniyre részletesen kifejtetted!
Most sokat tanultam a témáról. :K

Valószínűleg az 50-60MByte/sec-es átvitel miatt maradok inkább egy Brazos E-350-es lapnál, ami emlékeim szerint viszi a 100MByte/sec körüli tempót, ha a winyó bírja.
Így legalább a filmnézésre is be tudom fogni, és nem kell LAN-os TV-t vennem. :D

Bár, jóval többet fogyaszt, amit majd igyekszem csökkenteni okosan. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek MS Wheel Mouse Optical egeret. Hibás is jó, csak a felső műanyag fedél kell. Két db is jöhet. Jöhet még AMD A10-6700 vagy 5700 proci is, illetve érdekel még Gigabyte GA-7S748 alaplap is.

(#13302) Dave™ válasza Bici (#13301) üzenetére

Dave™
(PH! kedvence)

Akkor már injább Intel J1900, az 10-15W viszont sokkal erősebb a Brazosnál.

(#13303) laccy88 válasza Tonyk (#13288) üzenetére

laccy88
(senior tag)

köszönöm szépen a nagy nagy segítséget! így már Sikerült!!! bár sokszor nem tudtam mit csinálok :D

laci >>>>Lumia 1020 képeim: http://1drv.ms/1maYvuq

(#13304) kleinguru válasza MaCS_70 (#13298) üzenetére

kleinguru
(őstag)

A 2TB-os 5400-es lemezek írási minimuma ~45MB/s. Ha 2 is van benne, akkor is "csak" 90MB/s. További előnye, hogy jól megválasztott csík méret esetén az apró fileok írását is gyorsítja:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13305) Tonyk válasza laccy88 (#13303) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Örülök, hogy sikerült. Na, most mehet fel a minidlna! 1.1.4 a legfrissebb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13306) tomi5244

tomi5244
(senior tag)

Gondoltam beállítom a WOL lehetőséget, ipad-en egy erre alkalmas appot le is szedtem de nem akarja az igazságot. Pedig ebben a videóban olyan frankón műxik :D

DHCP hálózat van itthon, routernél állítsak esetleg valamit?

"Ne kövess el bűnt, ha nem bírod a bűnhődést!"

(#13307) Richvargas válasza Richvargas (#13235) üzenetére

Richvargas
(lelkes újonc)

Tudna valaki segíteni a választásban Synology D213j és Qnap TS-212P (vagy ezekhez hasonlók) között?
Melyiket és miért? Inkább gyakorlati tapasztalat érdekelne, pl valamelyik könnyebben kezelhető, logikusabb a használata, stabilabb, gyorsabb, nem fagy, akármi, stb...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13308) zarew

zarew
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Vettem egy Zyxel 210 régebbi NAS -t. 5 napja szívok vele,csak a winyójára 2 nap volt átmásolni a cuccost hálón keresztül 10mb/s tempóval.Kb 900 GB 350 torrent. Mikor elindultak olyan csiga tempóban,hogy na.Ráadásul a filmeket se tudom megnézni róla olyan lassú vagy mi.
Ok. lehet a nason is van még mit állítani,de elakadtam. Mivel a torrent száma csak nő akár 1000 is lehet azon gondolkodom ,ne vegyek-e egy Pl. Atom 1.6Ghz dual-core, 1Gb DDR2 RAM os lapot stb,és azt használnám nasnak.
Ügye jól gondolom,hogy ez jobban bírná? 30Mbit/5Mbit es netem van szeretném koppra kihasználni.

Van olyan NAS ami ezt tudja ? : (1000 torrent,full le/föl töltögetés ,filmnézés pc-n keresztül,médiamegosztás)
Ez a 210-es alkalmas lehet erre?
Előre is köszönöm!

ThL W5

(#13309) premierpark

premierpark
(senior tag)

sziasztok,
valami olcsó megoldást keresek torrentezésre. tudtok ajánlani?

(#13310) krealon válasza premierpark (#13309) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

http://prohardver.hu/tema/milyen_nas-t_vegyek/hsz_13300-13300.html

Illetve az 1 lemezes Zyxel NSA310s is jo, ha el tudod viselni a 4 cm-es vetillator zajat.

(#13311) laccy88 válasza Tonyk (#13305) üzenetére

laccy88
(senior tag)

Már ez is megvan. :R

laci >>>>Lumia 1020 képeim: http://1drv.ms/1maYvuq

(#13312) rebelinside

rebelinside
(lelkes újonc)

Sziasztok!

NAS várlásán gondolkozom, de nem tudom, hogy ez az eszköz megfelelő-e arra a célra, amire szeretném. A mostani laptop bekapcsolás-->letöltés-->pendrivera másolás-->TV-re rakás kört szeretném jelentősen egyszerűsíteni.

A cél, hogy a laptop bekapcsolása nélkül, Androidos telefonról/ iPhone-ról/iPadról elindított torrent letöltések egyből a NAS-ra kerüjenek letöltésre, majd ezeket a filmeket/sorozatokat tudjam nézni a SONY Bravia kdl-40ex500 TV-n (elvileg tud DLNA-t, de még nem próbáltam soha, de az se baj, ha USB-n kell összekötni a NAS-al), úgy, hogy a feliratok is megjelenjenek.

Ez megvalósítható egyáltalán, vagy teljesen felejtsem el?

Egyelőre Zyxel NSA325 v2-ben, illetve SYNOLOGY DS115j-ben gondolodom, ezek kb. egy árban vannak. A fórumot nézegetve a Zyxel teljesítményben kb. ugyanaz, de szoftveres gyengébb, illetve hangosabb, viszont 2 HDD-t tud tárolni.

Kis mókolásban benne vagyok, androidos telefonon ROM-oltam eleget, de Linuxot nem használtam soha, így nem módosítgattam még, nagyobb hozzáértést igénylő buherálást ezért lehetőség szerint kerülném. Továbbá a nappaliban lenne tárolva, így ha hangos, az probléma. Kb. mennyivel hangosabb a Zyxel a Synology-nál?

Ti mit ajánlanátok inkább?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13313) Multibit válasza zarew (#13308) üzenetére

Multibit
(őstag)

A NAS is csak egy számítógép. Azaz, ha megterhelő feladatot akarsz rábízni, erős vasra van szükséged. A Zxyel 210 minden, csak nem erős! Igen, ha hardcore torrentező vagy, építs magadnak NAS-t! Persze a 30/5 nethez elég egy olcsóbb plug-and-play NAS is (pl. Zyxel NSA325v2)

[ Szerkesztve ]

(#13314) zarew válasza Multibit (#13313) üzenetére

zarew
(fanatikus tag)

Köszi! Tehát egy 325 ös is elég lenne? Igaz a másik verziót 15 ért megkapnám,csak winyó kell bele,de az van bőven....

ThL W5

(#13315) krealon válasza rebelinside (#13312) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"A cél, hogy a laptop bekapcsolása nélkül, Androidos telefonról/ iPhone-ról/iPadról elindított torrent letöltések egyből a NAS-ra kerüjenek letöltésre, majd ezeket a filmeket/sorozatokat tudjam nézni a SONY..."

Ehhez szukseged lesz egy halozatos medialejatszora is a NAS mellet.

Androidos keszulekrol sima ugy a transmission (99%-ban ez erheto el alapbol a NAS-okon) tavvezerlese. Az Apple keszulekekrol nem tudok nyilatkozni.

"...SONY Bravia kdl-40ex500 TV-n (elvileg tud DLNA-t, de még nem próbáltam soha, de az se baj, ha USB-n kell összekötni a NAS-al), úgy, hogy a feliratok is megjelenjenek.
Ez megvalósítható egyáltalán, vagy teljesen felejtsem el?
"

Az USB-s osszekottetest felejtsd el. Nem megvalosithato (esszeru keretek kozott).

(#13316) rebelinside válasza krealon (#13315) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

Ok, az USB-t elfelejtettem. De a hálózati média lejátszóra miért van szükség? Azt olvastam, hogy kb minden NAS képes média szerverként működni, ha egy hálózatra tudom hozni a TV - t, a NAS-t és a mobil eszközöket, akkor a mobil eszköz játszaná le a videót, a TV pedig csak a képet mutatná, nem? Vagy ez másképp működik? A hálózati média lejátszó mivel több ennél? Chromecast megfelelne ilyen célra, vagy más típusú eszköz kellene?

(#13317) Patice válasza rebelinside (#13316) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akár még működhet is a NAS + okostévé egy hálózatban, de az okostévék médialejátszójának képességei eléggé korlátozottak, sok fájlra dobják azt, hogy "nem támogatott formátum", aztán ugyan olyan mkv, mint a többi csak elcseszett kódolású.

Hálózatos médialejátszók már nagyobb kompatibilitást tudnak felmutatni és igen kényelmes megoldások azoknak, akik a kész, dobozos megoldásokat részesítik előnyben. De még ezeknek is lesz olyan fájl, amibe beletörik a bicskájuk.

Akinek ez sem elég, az meg elkezdhet reszelni, építeni HTPC-t, ami meg sokkal több idő és energia ráfordítást igényel, hogy az ember magának szoftverezze, beállítsa, kipróbálja, karbantartsa.

HiVox Myotis még mindig eladó!

(#13318) Tonyk válasza Patice (#13317) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"sok fájlra dobják azt, hogy "nem támogatott formátum", aztán ugyan olyan mkv, mint a többi csak elcseszett kódolású."

Én mondjuk nem vagyok videofil, tehát nem is vagyok kiindulási alap, sem mérvadó ilyen téren, azaz nekem bőven elegendő a tv-ben lévő médialejátszó, de az utóbbi 3 évben (amióta ilyen tv-k vannak itthon) még nem találkoztam olyan mkv-vel, ami ne ne ment volna rajtuk (Samsung D, E, F sorozat) és nyugodtan mondhatom, hogy több száz filmet néztünk meg így.

(#13319) rebelinside válasza Patice (#13317) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

De az általam vázolt rendszeren nem a telefon lejátszója az 'agy', míg a TV csak egy monitor? Akkor a TV beépített lejátszója nem lehet korlát elvileg (egyébként ez jelenleg is korlát, tehát hozzá vagyunk szokva sajnos).

(#13320) krealon válasza rebelinside (#13316) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"De a hálózati média lejátszóra miért van szükség?"

Because it's a SONY.
Es mint tudjuk a sony tartalomszolgaltato is, igy elemi erdeke, hogy minel kevesbe tamogassa a szurke-, fekete eredetu forrasok hasznalatat.
De ha nekem egy Bravia tulajdonos megmutatja, hogy minden formatumot es kodolast lejatszik a TV-je, szivesen revidealom az feltetelezesemet.

"Azt olvastam, hogy kb minden NAS képes média szerverként működni, ha egy hálózatra tudom hozni a TV - t, a NAS-t és a mobil eszközöket, akkor a mobil eszköz játszaná le a videót, a TV pedig csak a képet mutatná, nem? Vagy ez másképp működik?"

Nem maskepp, hanem ennel az elet bonyolultabb.
DLNA bevezeto magyarul

"Nem minden DLNA-eszköz egyforma!

A DLNA szabvány az eszközöket több csoportba osztja, ez pedig meghatározza a felhasználási körüket, de egy eszköz egyszerre több csoportba is tartozhat (egy PC például mindegyik csoportba tartozhat).

Digital Media Server (DMS): médiaszerverek. Ide sorolhatók a PC-k és a hálózati adattárolók. Céljuk, hogy tárolják a médiafájlokat és kiszolgálják a DMP- és DMR-eszközöket.

Digital Media Player (DMP): médialejátszók. Ezek az eszközök képesek megkeresni, megtalálni és lejátszani a szerveren lévő médiafájlokat. Ide sorolhatók a tévék, az AV-erősítők, az asztali lejátszók és a házimozirendszerek.

Digital Media Controller (DMC): médiakontrollerek. DLNA-kompatibilis, távirányítóként funkcionáló eszközök (ez lehet akár egy PDA is), amivel tartalmat küldhetünk a DMS-szerverről egy másik DMP-berendezésre.

Digital Media Renderer (DMR): médiarendererek. Ezen eszközök képesek lejátszani a DMC által továbbított, de eredetileg a DMS-szerveren tárolt tartalmat, azaz a DMP-knél kicsit „butább” lejátszó eszközökről van szó.

Digital Media Printer (DMPr): médianyomtatók. Hálózatba kötött nyomtatók és multifunkciós gépek, amelyekre nyomtatásra felkészített DMP- és DMC-eszközök tudnak nyomtatni (ezzel megvalósítható, hogy például egy tévén nézett, de szerveren tárolt fényképet közvetlenül kinyomtassunk)."

A TV-k jelentos resze csak Renderer (DMR), hiaba szeretnenk, hogy Player (DMP) legyen.

A szoftveres fejlesztes draga, es evekeig kellene tamogatni a felhasznaloi igenyeket a "tokeletes" lejatszashoz, ez viszont a haszonkulcs jelentos reszet elvinne.
Ebbe a piaci resbe tortek be a halozati medialejatszok, amik alacsony fogyasztassal rendelkeznek (egy PC-hez viszonyitva), viszont a legtobb media formatumot lejatszak.

"A hálózati média lejátszó mivel több ennél? Chromecast megfelelne ilyen célra, vagy más típusú eszköz kellene?"

A halozati medialejatszo celja, hogy a kedves vasarlo a leheto legtobb dolgot lejatszhassa, fuggetlenul attol, hogy honnan szerezte.
A Chromecast is egy gyarto kozeli eszkoz, radasul csak WiFi-n keresztul taplalhato adattal, igy a hasznalhatosaga erosen korlatozott, de akinek nem kell jobb, az nyugodtan megveheti.

Es az ugy mindenkinek nyilvanvalo, hogy a WiFi-hez szerencse kell, a sebesseghez viszont kabel.

(#13321) Patice válasza rebelinside (#13319) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Amikor a mobil eszközön kiválasztod azt, hogy a TV-re menjen a kép, akkor valójában a NAS-nak küldöd azt az üzenetet, hogy "a TV-re streameld a videót", ergo, nem a mobil eszközöd fogja végezni a lejátszást, hanem a TV, és mobilról csak vezérled a folyamatot.

(#13322) krealon válasza rebelinside (#13319) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"De az általam vázolt rendszeren nem a telefon lejátszója az 'agy', míg a TV csak egy monitor?"

Ha a telefonod processzora eleg eros, hogy transzkodolja az eredeti formatumot a TV altal emeszthetore, akkor elkepzelheto a felvetesed.
Viszont meg hozzatartozik a kephez, hogy a telefon vezetek nelkul uzemel, igy a transzkodolason kivul meg 2 jelentos sebessegu adatfolyamot is kezelnie kell.

Kivancsi vagyok, van-e a piacon olyan telo, ami ezt kepes megoldani. (Egy PC megcsinalja siman, viszont az nagysagrendekkel tobbet fogyaszt.)

(#13323) rebelinside válasza krealon (#13322) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

Abszolút nem értek hozzá, de azt gondoltam, hogy ha ez lehetséges, akkor a telefonom képes lesz rá (Galaxy S5).

A válaszok tekintetében erősen átgondolom, hogy van-e értelme belevágni ebbe az egészbe... Kb az jött le, hogy elég nagy mázli kellene ahhoz, hogy nagy szívás nélkül működjön ez a rendszer... Azt hittem egy belépő NAS-sal már megoldható az elképzelt megoldás, de úgy néz ki nem.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

(#13324) kasee

kasee
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Egy Qnap TS209 Pro NAS lenne a kiszemeltem az alábbi otthoni feladatokra:
- PCH A400 médialejátszó kiszolgálása 2 hdd -vel
- 3 androidos mobileszköz fotók , fájlok stb online mentése a nasban lévő hdd re
- 2 notebook fájlok online mentése a nasban lévő hdd re
- 1 ipcamera kép rögzítés, online "közvetítés"
-torrent , max 4-5 torrent letöltés - seed egyszerre

Azt látom, hogy nem nagyon kapott mostanában friss firmvaret a nas, lehetséges ezeket szerintetek megoldani vele?

köszi,
Norbi

[ Szerkesztve ]

(#13325) bozont válasza rebelinside (#13323) üzenetére

bozont
(PH! addikt)

Szerintem telefont lejátszóként használni ne ma legjobb megoldás, igaz hogy sok telefonon van már HDMI vagy MHL és mracast, de akkor is wi-fin keresztül kommunikál, ami nem biztos hogy a legjobb, vagyis megint ott van hogy akkor már az SD kártyára kell másolni.
De egy NAS+médialejátszó a legjobb megoldás, egy olyan amihez van android vagy ios app és akkor az egészet a telefonról tudod vezérelni (pl Wd TV Live).

(#13326) krealon válasza rebelinside (#13323) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"A válaszok tekintetében erősen átgondolom, hogy van-e értelme belevágni ebbe az egészbe... Kb az jött le, hogy elég nagy mázli kellene ahhoz, hogy nagy szívás nélkül működjön ez a rendszer... Azt hittem egy belépő NAS-sal már megoldható az elképzelt megoldás, de úgy néz ki nem."

A megfeleo TV hasznalata eseten mukodne az elkepzelesed.
Kerdezoskodj hasonlo tipusu TV-t hasznaloktol, hogy nekik eleg-e a NAS beepitett tudasa, illetve milyen NAS-t hasznalnak.

(#13327) rebelinside válasza krealon (#13326) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

A TV adottság, ajándékba kaptuk, nem tervezem lecserélni, egy media lejátszó meg mindig olcsóbb ☺

Köszi a tippet, utána érdeklődök a hasonló Tv-vel rendelkezőknél, illetve kérek tippet média lejátszóra is a másik fórumon.

(#13328) rebelinside válasza krealon (#13326) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

Egyébként az eredeti posztomban szereplő kérdésre tudtok válaszolni? Ha végül beleugrok a projektbe, akkor mi az ajánlott: Synology ds115j vagy Zyxel nsa 325v2?

(#13329) giorgio válasza rebelinside (#13328) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

én egy fiókos NASt nem vennék, teljesen kizárja a jövőbeni tárhely bővítés minden lehetőségét.

Nature will rise against you!

(#13330) gbors válasza giorgio (#13329) üzenetére

gbors
(Szakértő)
LOGOUT blog

jó dolog ilyen fajta rugalmassággal rendelkezni, viszont drága. a zyxel esetében talán nem annyira, a syno-nál viszont igencsak. én pl. azt tervezem, hogy amikor kinövöm a 3TB-ot, akkor veszek egy nagyobbat, és migrálok. sőt, az is lehet, hogy a NAS-t is cserélem.

It was just the purest chance that the first prisoner I took was myself.

(#13331) krealon válasza rebelinside (#13328) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Az en kedvencem a Zyxel, de ugye az avatar-ombol is latszik, hogy nem esem ketsegbe, ha valamit csak parancssorban lehet megoldani.
Aki csak kattintgatni szeret, annak a Synology a jo irany.

(#13332) lorcsi

lorcsi
(PH! kedvence)

a Zyxel NSA325 v2-be tervezek 3tb redet..
van értelme több részre partícionálni ?

média tárolására fogom használni, és tv-n keresztüli fogyasztásra

Lumia 735+Piston 2

(#13333) rebelinside válasza krealon (#13331) üzenetére

rebelinside
(lelkes újonc)

Ha van 'hülyebiztos' leírás, ami pontról pontra leírja kezdőknek, hogy mit kell csinálni, és ha egyszer jól beállítom, akkor nem kell parancssorral szórakozni később , akkor Zyxel is jó lehet (több androidos telefonon is romoltam, most már nem szorulok rá, így alapvetően nem félek tőle, ha van megfelelő leírás). A kérdés az, hogy mennyivel egyszerűbb a Synology, ezért megéri - e beáldozni a 2. HDD helyét. Plusz a hangerő is fontos szempont, ha nappaliban tartva hallhatóan hangos a Zyxel, míg a Synology nem, akkor az döntő lehet, nem tudom, mekkora a különbség. Erről van vélemény?

(#13334) krealon válasza lorcsi (#13332) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"van értelme több részre partícionálni ?"

Csak akkor, ha kesobb nem kell atmeretezni a particiokat.
Ha az egyiken elfogy a hely, a masikrol nem fogsz tudni atrakni.

De azt, hogy mit akarsz csinalni (es miert), azt neked kell eldonteni.

(#13335) Bolobi

Bolobi
(kvázi-tag)

Hello
Teljesen új vagyok a témában, híreket el szoktam olvasni a NAS-okról, de azért nem tiszta minden.
Szeretnék egyet venni, lehetőleg 2 HDD-s érdekel. (ebből már néztem egyet: NSA320S)
Megéri az árát? Mennyire megbízható?

Főbb feladata nem meglepő módon tárolás lenne, leginkább filmek, képek, ebook könyvek. De lenne még pár dolog az egyik a Torrent, mert ugye nem annyit eszik mint 7/24ben a gép. Itt jönne is egy kérdés: Ha mondjuk van benne egy 1TB-s meg egy 500-as HDD. Akkor beállítható hogy hova töltsön? És akkor a másik HDD standby módban van?
Kezelőfelülete webes vagy külön program?

Igazából most kezdek beleásni a témába, ennyi lenne így kezdésnek :)

i5 2500k@4,5Ghz, AsRock Fatali1y z77 Performance, MSI r9 280x Gaming OC, G.Skill Ares 2x4Gb 2133, Corsair CX500, Zalman Z9 Plus [] ThL W200s

(#13336) krealon válasza rebelinside (#13333) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Ha van 'hülyebiztos' leírás, ami pontról pontra leírja kezdőknek, hogy mit kell csinálni, és ha egyszer jól beállítom, akkor nem kell parancssorral szórakozni később , akkor Zyxel is jó lehet"

Az NSA310 topikban szinte hetente le van irva az FFP, transmission, es a miniDLNA telepites. NSA325v2-re pontosan ugyanaz az eljaras.

(#13337) Egon válasza MaCS_70 (#13299) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

JBOD előnye, hogy különböző méretű diszkeket is össze lehet fűzni.
Ezen túlmenően, bár erről eltérő megállapításokat is lehet olvasni a neten, kevésbé sérülékeny a Raid 0-hoz képest, ugyanis elvileg az egyik diszk elhalálozása esetén, csak azok a fájlok vesznek el, amelyek részben vagy egészben a meghalt diszken voltak (ami nem feltétlenül jellemző, ellentétben a Raid 0-val).
Én már picit megbántam, hogy nem használok JBOD-t. Jelenleg 2 db 3 TB-os diszk van a NAS-omban, individual disk beállítással. Így, ha könyvtárat akarok létrehozni, mindig el kell döntenem, hogy melyik vinyón legyen. Az a gond, hogy a filmgyűjteményem, amelyet az egyik vinyóra raktam (más nincs is rajta), lassan eléri a 3 TB-ot, míg a másik vinyón (családi videók, fényképek stb.), még 500 GB sincs lefoglalva... Ha egy virtuális 6 TB-os meghajtót látnék, nem kellene azon agonizálnom, hogy mikor telik meg az egyik diszk.
Biztonság szempontjából meg majndnem tökmindegy, mert a Raid1 sem lenne elégséges a tolerálható szintű biztonsághoz.

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#13338) giorgio válasza gbors (#13330) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

én inkább ajánlom a kétlemezes ZyXelt kezdő NASnak, a Synology nagyon jó, de prémium felárat kell fizetni a szotfverért.

(#13339) gbors válasza giorgio (#13338) üzenetére

gbors
(Szakértő)
LOGOUT blog

így igaz - ha valakinek van kedve / ideje jobban kiismerni a Zyxel lehetőségeit, akkor azzal tud spórolni, és nem veszít feature-t (sőt, a 325v2-nek a hardvere is elég combos). minimális macera igénye esetén jobb a Syno.

It was just the purest chance that the first prisoner I took was myself.

(#13340) MaCS_70 válasza Egon (#13337) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Én is azt tartanám logikusnak, hogy a JBOD egyik lemezének kiesése esetén a másik lemez tartalma megmarad, mégis ilyeneket olvasok:
A JBOD tulajdonképpen nem valódi RAID-kötet, de a RAID-vezérlők többsége felkínálja ezt a lehetőséget. A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe. PCWorld

vagy

Due to its nature, no redundancy is provided with this configuration, meaning that failure of a single hard drive destroys the logical volume as a whole. Wikipedia

Szóval akkor most nem értem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13341) Dave™ válasza MaCS_70 (#13340) üzenetére

Dave™
(PH! kedvence)

Azért van, mert JBOD esetén egy filerendszered lesz, ami átnyúlik a két diszken, és ha ebből az egyik kiesik, akkor azzal megborul a filerendszered is, nem tudja értelmezni annak a "felét" önmagában. Tehát a hír igaz, JBOD esetén is bukod az összes adatot, ha az egyik lemez kiesik.

(#13342) Intelligencs válasza BaLee (#13293) üzenetére

Intelligencs
(őstag)
LOGOUT blog

5 évig volt Dlink DNS323-asom, most pedig már lassan 2 éve van egy Synology-m. Kb. az egyetlen dolog a RAID-es trükközés, amit leírtál, és amit a Dlink tudott, a Synology viszont nem. Én is ugyanúgy használtam, ahogy te a Dlink-et, a tárhely egy része RAID1-ben, a maradék meg JBOD-ban összefűzve. De ezt leszámítva minden másban sokkal-sokkal jobb a Syno, kb. mintha a BMW-t hasonlítanánk a kispolskihoz. :)

Egyébként meg, Syno-nál megoldhatod úgy a sztorit, hogy két külön kötetként formázod a két lemezt. A fontos adataidat egy külön shared folder-ben tárolod, amit akár óránként mentesz a másik kötetre Time Backup-pal. Így kvázi a fontos adataid mindig tükrözve lesznek, és mégis rendelkezésedre áll a két merevlemez teljes kapacitása.

The Amiga, Born a Champion

(#13343) kabar válasza Intelligencs (#13342) üzenetére

kabar
(tag)

Vagy pl ha még megvan a régi DNS-323, akkor egy benne levő kisebb vinyóra ciklikusan automatikusan mented a fontos adatokat, és nem egy cuccban van az egész, a syno halála esetén is megmaradnak az adatok. Nálunk is így használjuk a régebbi NAS-okat. Biztonsági mentésre pont jó a sebességük.

kabar

(#13344) MaCS_70 válasza Dave™ (#13341) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Köszönöm, akkor ezt lezártam magamban -- a JBOD esetén az egyik lemezegység halála esetén bukik az egész kötet adattartalma.

Ezzel viszont goto10: miért érdemes adott esetben JBOD-ot használni RAID0-val szemben?

Köszönettel: MaCS

(#13345) Egon válasza MaCS_70 (#13344) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ezzel viszont goto10: miért érdemes adott esetben JBOD-ot használni RAID0-val szemben?

Ott van a fenti hsz-em első mondatában... :U Amúgy szerintem megvalósítás-függő, hogy mindent buksz-e. Ugyanis itt arról (is) lehet szó, hogy fregmentáció esetén, akár a fájlok zöme átnyúlhat egyik diszkről a másikra. Lehet hogy az sem mindegy, hogy melyik diszked hullik el egy JBOD tömbből.

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#13346) giorgio válasza MaCS_70 (#13344) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

nekem volt egy Netgear Stora, benne két 500-as WD Green JBOD konfigban. elkezdett írás/olvasás hibákat produkálni, kiderült, hogy az egyik lemez közel halott, kivettem és a másik simán ment tovább. szóval valszeg implementáció függő is.

[ Szerkesztve ]

(#13347) MaCS_70 válasza giorgio (#13346) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Giorgio, Egon -- köszönöm!

Akkor hát abban maradtam kedves magammal, hogy a világ fejlődik, és a JBOD-ban is megoldották, hogy valahogyan izolálva legyenek logikailag a lemezek -- amit valahogy triviálisnak is tartanék.

Köszönettel: MaCS

(#13348) BaLee

BaLee
(őstag)
LOGOUT blog

Egy fontos kérdésem lenne. Látom hogy írja a specifikációknál a DS215J-hez, hogy hardveres titkosító motor. Ez ugye azt jelenti, hogy az adatok titkosítva vannak a vinyón? Azaz ha kiveszem és eladom a régi vinyót akkor nem fér hozzá senki az adataimhoz ugye?
Azért kérdezem mert van valaki aki megvenni a régi NAS-omat egy vinyóval de előtte kipróbálja meg bla bla, addig nem szívesen törölném a tartalmát amíg nem biztos az üzlet, ha viszont kell neki akkor nyugodtan otthagyhatom a vinyót amit kivettem a Synologyból mert nem fér hozzá ugye?

(#13342) Intelligencs: köszönöm a tippet, de szerintem maradok az SHR raidnél max gyakrabban törlöm a filmeket. :)

Sony mágneses töltőkábel Nillkin 9H+ üveglap Sony Z1&Z3 Compacthoz és egyéb kiegészítők -> http://goo.gl/b5d2MZ

(#13349) Patice válasza BaLee (#13348) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem, a hardveres titkosító motor azt jelenti, hogy van hardveres gyorsítás a prociban a titkosításhoz és ez levesz a prociról egy rakat plusz terhet.

A vinyó ill. annak tartalma alap esetben nem titkosított, csak akkor lesz az, ha ezt az adott megosztáson (mappán) beállítod. Ha ez megvan, akkor utána a titkosított mappába mozgatás után a bekerült fájlok is titkosítottak lesznek.

(#13350) zebulon66

zebulon66
(újonc)

Én csak azt szeretném megkérdezni, vajon létezik élet nas nélkül is? :W

(#13351) Keksz válasza MaCS_70 (#13344) üzenetére

Keksz
(senior tag)

vagy ha épített NAS, akkor OMV és akkor:
http://forums.openmediavault.org/index.php/Thread/5553-SnapRAID-Plugin-Guide/

(#13352) Egon válasza zebulon66 (#13350) üzenetére

Egon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Persze. Ahogy áram és vezetékes víz nélkül is élnek pármilliárdan... :U
Egészen pontosan mire célzol, illetve mire szertnél kilyukadni?

(#13353) BaLee válasza Patice (#13349) üzenetére

BaLee
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönöm. Most így már tiszta nekem is, kicsit utána olvastam. Meg elnézést az offért, a synology topicba szántam de ide sikerült. Viszont itt hamarabb kaptam választ. :DDD

Sony mágneses töltőkábel Nillkin 9H+ üveglap Sony Z1&Z3 Compacthoz és egyéb kiegészítők -> http://goo.gl/b5d2MZ

(#13354) giorgio válasza zebulon66 (#13350) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

Hát van, de milyen élet az? :DD

(#13355) moore007. válasza zebulon66 (#13350) üzenetére

moore007.
(lelkes újonc)

szia, régóta tervezem, hogy valahogy ezt megfogalmazzam, de a Te kérdésed találóbb lett !!! :) :))
A válasz: igen! ( nekem nincs, de élvezettel olvasom a hsz-eket és iszom a szavaitokat ! :DD

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG UE55ES6100, SAMSUNG UE40F6700, UPC direct

(#13356) zerge861

zerge861
(őstag)

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy NAS-t. A kérdés milyet?!
Olvasgatom a topikot meg a ZyXEL topikokat is de nekem erre nincs időm és kedvem se parancsorba mókolni Transmission torrent klienst hackelni.
Van olyan NAS amit nem kell mókolni, illetve gond nélkül tudok torrentezni médi serverezni és ftpzni?
Synology NAS-ok úgy gondolom olvasgatás után ilyenek. Ebben valaki meg tud erősíteni?

[ Szerkesztve ]

regisztrálj a következő linken és kapsz 500MB plusz tárhelyet: https://onedrive.live.com/?invref=db2ea3f0f7134edb&invsrc=90

(#13357) Tonyk válasza zerge861 (#13356) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Amiket leírtál funkciókat, a zyxel is tudja alapból mókolás nélkül.

(#13358) zerge861 válasza Tonyk (#13357) üzenetére

zerge861
(őstag)

Akkor mi ez a több oldalas leírások, meg mókolások?

regisztrálj a következő linken és kapsz 500MB plusz tárhelyet: https://onedrive.live.com/?invref=db2ea3f0f7134edb&invsrc=90

(#13359) Tonyk válasza zerge861 (#13358) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha elolvastad, akkor pontosan látod mik. Külön telepíthető programok: másik médialejátszó, torrent kliens, stb. egy a gyárinál sokkal bővebb szoftvercsomagból/forrásból. Mondjuk a több oldalas leírás is akkor igaz, ha a rizsát, magyarázatot is beleveszed, mert a lényegi rész kb. 1-2 parancs teminalban.

(#13360) krealon válasza Tonyk (#13359) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ne biztasd! ;]

Akinek az Orlando Unix Iskola elso ot leckejenek elsajatitasa nehezsegekbe utkozik, az hozza se kezdjen.

[ Szerkesztve ]

(#13361) trafipax

trafipax
(kvázi-tag)

Sziasztok.
két nas között megy a dilemma nálam:
synology ds215j vs qnap ts231. A kérdésem az, hogy megéri e a qnap a +20k többletet a köv felhasználás mellett:
2smart tv via DLNA
2telo
2PC
és egy van kiszolgálása home környezetben.
a qnapban erősebb a profi és van 512 mb flash is amit a synology nem tüntet fel. Mik a visszajelzések a qnapről?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13362) trafipax válasza trafipax (#13361) üzenetére

trafipax
(kvázi-tag)

és egy camera kiszolgálása home környezetben.
a qnapban erősebb a proci és van 512...
Áldott telefon, hogy hogy imádom.... :( bocsi

[ Szerkesztve ]

(#13363) Gsx-rr válasza trafipax (#13362) üzenetére

Gsx-rr
(senior tag)

Ha a kamerat is ra akarod bizni akkor ajanlott az erosebb!
Nekem 212p van es ha megy a Kamerafelvetel elzabal 60 szazalekot a procibol. 2 kameraval nem tudom mit csinalna.
Meg nem probaltam mi lenne ,ha mellette filmet neznek. Szerintem lenne akadas.

(#13364) trafipax válasza Gsx-rr (#13363) üzenetére

trafipax
(kvázi-tag)

milyen kamerát használsz hozzá? csupán kiváncsiságból... :)

(#13365) Gsx-rr válasza trafipax (#13364) üzenetére

Gsx-rr
(senior tag)

Egy kb 6 éves apexis-t. Az újabbakkal jobb a helyzet?

(#13366) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Íme a kérdésem, csak elsőnek topikot tévesztettem.

Szemed az úton, pedál a padlón *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! *** Superlux HD 681 EVO-t hallgatnék meg Budapesten, önkéntes jelentkezését várom PM-ben! Köszönöm. :)

(#13367) Borisz76 válasza Petyyyyy (#13366) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Itt nézz szét.

Én is tervezek egy soklemezes nast venni : 2415+

Mod :

A Synology fórumán többen is használtak, próbáltak más típusokat de a végeredmény szinte mindig ugyanaz :

A DSM ( DiskStation Manager - a nas oprendszere ) nagyon sokrétű és jól beállítható.
Jó a support stb..stb.

[ Szerkesztve ]

(#13368) Petyyyyy válasza Borisz76 (#13367) üzenetére

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi a gyors választ.
Közben megjött az infó, hogy évente tükrözött 1TB a tervezett hozzáadott adatmennyiség, szóval magára az eszközre nem, csak az új lemezekre szeretnének költeni a jövőben. Illetve ugye a jogosultságok átvétele a fontos szempont.

Szemed az úton, pedál a padlón *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! *** Superlux HD 681 EVO-t hallgatnék meg Budapesten, önkéntes jelentkezését várom PM-ben! Köszönöm. :)

(#13369) giorgio válasza Petyyyyy (#13368) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

ha out of the box megoldást keresel, akkor szerintem is be kell ruházni egy nagyobb Syno cuccra, bár a tartománykezelést nem tudom, megvalósítja-e, sajnos az ilyen enterprise szolgáltatásokban nem vagyok otthon, csak home userként használom. Synology topicban kérdezz rá, hátha valaki használta már, illetve az Xpenology fórumban is vannak, akik lehet próbálkoztak már vele.

a B verzió természetesen az, hogy építeni kell valamit és az igényeknek megfelelő oprendszerrel beüzemelni, valószínűleg olcsóbb lesz ugyanolyan szintű bővíthetőséget megoldani, viszont több munkát igényel.

(#13370) Petyyyyy válasza giorgio (#13369) üzenetére

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Szintén megy egy köszi. Meglestem a Syno megoldásait és jól is néznek ki, de hamar beugrott, hogy hosszabb életű lenne a projekt, ha sajátot építenénk és valószínűleg olcsóbb is.
Kellett a megerősítés.

(#13371) Freakadude

Freakadude
(újonc)

Kis NAS tuningban kérnék segitséget. Zyxel NSA320S-m van.

Nem vágom túlzottan az ilyen advanced NAS csomag telepitési témákat de jó sok olvasgatás után itt-ott sikerült a következőket megoldanom:

- FFP telepítve van.
- NZBGet-ből felraktam V13-as verziót
- Sickbeard is telepítve van.

Na már most, amit az istenért sem tudok megoldani (pedig x darab talált leirást követtem), hogy mind az NZBGet mind a Sickbeard automatikusan elinduljon a NAS-al. Elvileg minden file a helyén van meg a file jogosultságokat is beállítottam stb de akárhogy is próbálom a dolgokat ha a NAS újraindul valamiért akkor csak Putty-ból bejelentkezve manuálisan kell elindítanom mindkettő progit.

Itt meg van most egy másik kuriózum kérdés is: A sickbeard az szépen fut miután elindítottam a háttérben de az NZBGet ahogy nézem néha (nemtom mitől függ) fogja magát és lekapcsolja magát. Ilyenkor megint Puttyval be és újraindit.

Szóval szivesen vennék valami hasznos linket vagy akár lépésről lépesre hogyan csináld instrukciót, hogy elérhessem azt, hogy NZBGet, Sickbeard mindig elinduljon automatikusan a NAS-al illetve az NZBGet ne zárja be magát néha magától vagy ha igen automatikusan újrainditsa magát.

Segitséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13372) Lalikiraly

Lalikiraly
(senior tag)
LOGOUT blog

Srácok! Azt hogy lehet megcsinálni, hogyha standbyban van a nas akkor kívülről a netről felébresszem?
Mert erre csak a webes felületén van lehetőség. De kívülről a netről hogy lehet? Van ddns es címem tehát ha megy a nas kívülről elérem... csak felébreszteni jólenne valami módszer csak lehet valahogy... köszi előre is.

Nokia Lumia 630DS

(#13373) MaCS_70 válasza Lalikiraly (#13372) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Ha a NAS hardveresen alkalmas rá, akkor nem gond a WOL -- szerintem a mostaniaknál ez már triviális, de nézd meg az aktuális típusnál. (Az én régi Netgearem p. még nem tudja, de már 6 éves...)

MaCS

(#13374) Richvargas

Richvargas
(lelkes újonc)

Tudna valaki segíteni a választásban Synology D213j és Qnap TS-212P (vagy ezekhez hasonlók) között?
Melyiket és miért? Inkább gyakorlati tapasztalat érdekelne, pl valamelyik könnyebben kezelhető, logikusabb a használata, stabilabb, gyorsabb, nem fagy, akármi, stb...
Köszi.

(#13375) Lalikiraly válasza MaCS_70 (#13373) üzenetére

Lalikiraly
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia. és ez mit jelent mármint a wol a wake on lan. nekem a webes felületén kiírja hogy most alszik és van a resume gomb felébreszteni. tehát távolról ezt hogy lehet?

Nokia Lumia 630DS

(#13376) Borisz76 válasza Richvargas (#13374) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Tedd fel a kérdésedet a Synology fórumban is.

Segítőkészek és volt aki használt más gyártótól származó NAS-t is.

Bár ott én szinte mindíg azt olvastam, hogy a Synology operációs rendszere a legjobb.
Ez az : DiskStation Manager 5.1

Itt pedig egy kipróbálható élő demó.

(#13377) Patice válasza Richvargas (#13374) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem Synology DS213-asom van és több, mint 2 éve elégedetten használom. Nekem soha nem fagyott, lassult be, pedig használva van rendesen.

Qnap is hasonlóan jó, nekem nincs tapasztalatom velük, de azok, akik használták mindkettőt, azoktól azt olvastam, hogy egykutya a két márka.

Szerintem amelyik szimpatikusabb azt vedd, mindkettőnek van on-line kipróbálható felülete. Ezeket próbáld ki!

(#13378) MaCS_70 válasza Lalikiraly (#13375) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Nem tudom, hogy melyik márkáról/típusról van szó, ráadásul nincsenek igazán konkrét ismereteim. Nyomkodtam mostanában néhány Zyxel/Synology/Netgear NAS-t, és mintha mindegyikben láttam volna olyan beállítási lehetőséget, ami szerint nagyon visszavett állapotból lehetett őket munkára fogni. De sajnos itt véget is ér a tudományom.

Üdv: MaCS

(#13379) Lalikiraly válasza MaCS_70 (#13378) üzenetére

Lalikiraly
(senior tag)
LOGOUT blog

Ah értem. Áhh egy régi OX nas rendszerű OEM nasról van szó. Hát a webes felólet is WOL al ébreszti fel. De ha távolról akarom elérni semmi nem történik. Valaki csak vágja...

Nokia Lumia 630DS

(#13380) Alex91 válasza Lalikiraly (#13379) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

De a nas-t egyebkent kivulrol elered? Ha nem alszik, akkor tudod hasznalni?

Ja, latom elered. Keresni kellene egy wake on lan progit arra a gepre, amirol el kivanod erni a nas-t.

[ Szerkesztve ]

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.