Hirdetés

2014. október 31., péntek

(#11901) Multibit válasza Tonyk (#11899) üzenetére

Multibit
(őstag)

A gond pedig az, hogy futhat a routereden is a tm. Megoldás:
1. Tiltsd le a TM-et a routeren.

Erre a büdös életben nem gondoltam volna, hogy a NAS használatbavételekor hagyja továbbketyegni a routerben a TM-t. :W Úgy látszik a legvadabb user errorokra is fel kell készülni...

[ Szerkesztve ]

(#11902) SaGa59 válasza MaCS_70 (#11877) üzenetére

SaGa59
(senior tag)

Nekem gyakorlatilag kb 12 éve működik (illetve most épp nem, mert a dyndns fizetőssé tette azt a domaint, amit használtam, pár hónapja, új nevet meg még nem kerestem, mert nem annyira hiányzik) dinamikus IP-n T- előfizetéssel saját mail szerver (postfix, egy debianon, illetve most már ubuntun).

Tapasztalat: a szolgáltató nem tiltja, de azok a szerverek, amelyek RBL listákat használnak, az utóbbi 3-4 évben elhajtanak mint feladó szervert. Az ilyen címekre menő leveleket rá kell routolnom a szolgáltató szerverére, az továbbpasszolja. Fogadó szerverként viszont egész a név elvesztéséig gond nélkül üzemeltem, külön MX record nélkül is. Azt a dyndns megoldotta valahogy, hogy idetaláljanak a levelek.

Azért a spam és vírus szűréshez nem feltétlen kell publikus, MX rekorddal rendelkező smtp szerver a gépre, az így is működhet:

A leveleinket (5 postafiók) 15 percentként lerántja a fetchmail a szolgáltatók szervereiről, majd átdobja a helyi első postfixnek. Az betolja a víruskeresőbe (amavis ->clamav) és a spamfilterbe (bogofilter), majd a második postfix bedobja a helyi postaládákba, ahonnan mindenki a saját pop3 kliensével leszedegeti A spam filter is lehetne az amavis, de a bogo gyorsabb és kevesebb erőforrás kell neki. Az sem kizárt, hogy az amavist teljesen ki lehetne hagyni, de míg a bogofilterre rá nem akadtam, az volt a spamfilterem, és a clamav külön begyógyítására akkor nem találtam hirtelen megoldást és lustaságból azóta is így megy.

A bogofilter nagyon jó kis spamszűrő, úgy 8 éve meg kellett vele etetni 2000 db spam-et és 2000 db ham-et (ez a nem spam levél), azóta öntanuló módon, az első 2-3 újfajta spamet átengedi, majd a többit már megjelöli.

Belőni nem triviális, anno pár napot elvoltam vele és ha most ismét be kellene állítanom nulláról, megint beletelne 1-2 nap, mire összevadásznám az infókat, de a dolgát teszi ahogy kell. A legnehezebb a 2000 spam-et tartalmazó mailbox beszerzése volt.

Egyébként vannak olyan ISP-k, akiknél nem megy át a 25-ös port a klienstől. Pl az I...tel, akinél még a maradék céges ADSL-jeink vannak.

De hogy topikhű is legyek: mostanában milyen olcsó NAS-t ajánlotok, amire van debian, vagy hasonló linux. Igazából valami stabil torrent kliens (most az mldonkey fut) és a fentebb említett cuccok (postfix, fetchmail, pop3d, bogofilter, clamav, ennek a frissítője) futnának rajta, meg a samba megosztás. Most egy ház nélküli alaplap, hdd, táp trió kezeli a dolgot, de jó lenne valami alacsony fogyasztású, hangtalan cucc.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://mega.co.nz/#F!E80VyASb!kKzy-RxTd513oY2opplTkg és https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11903) MaCS_70 válasza SaGa59 (#11902) üzenetére

MaCS_70
(őstag)

Nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11904) Naigen

Naigen
(fanatikus tag)

Üdv Urak, adott 2 nas, amiből választanék. QNAP TS-212P és Synology DS213j Online demo felületeket megnéztem, melyik mit tud, de maradt egy kérdés. Plex-ert használnék, ha jók az infóim Synologínál letölti a filmekhez a magyar "adatlapot", borító, tartalom, szereposztás, miegymás. Ebben kérnék egy megerősítést, ill, aki
Qnap-ot használ, szintén megoszthatná a tapasztalatát. Anno pc-n futtatva a Plex-et mókolni kellett hogy mondjuk a port.hu-ról leszedje az adatokat. Itt kell vmi okosság?

Fentiektől eltekintve melyik az ajánlottabb vétel, lévén 2 nagyjából azonos vas?

Köszi előre is.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#11905) ajani

ajani
(fanatikus tag)

Sziasztok! Olyan NAS-t keresek, ami tudja a következőket:
- torrent letöltés és megosztás belső hálón (nem dlna)
- torrent hozzáadása mobilról (belső hálón
- saját képek feltöltése mobilról (ios, android, wp8) és pc-ről majd azok megosztása belső hálón album formában (előnézettel)
- airprint

Jelenleg ezeket egy openwrt-s routerrel oldom meg, de már herótom van az állandó hekkelésből. Olyan megoldást keresek, amit egszer beállítok, aztán nincs vele gond.

Előre is köszi a javaslatokat!

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#11906) XZoli válasza Naigen (#11904) üzenetére

XZoli
(fanatikus tag)

hol találom az online felületet?

Asus P7P55D deluxe Core I5 750 Cpu SAPPHIRE HD 7950 3GB OC GDDR5 16GB Kingston HyperX Memória CTF 700-14CS Táp

(#11907) Multibit válasza ajani (#11905) üzenetére

Multibit
(őstag)

Ezeket szerintem bármelyik mai Synology modell tudja. Keress egyet a választékből, ami megfelel a pénztárcádnak!
Sőt, talán még arra is van esély, hogy az olcsóbb Zyxel is elboldogul ezekkel a feladatokkal, de ezt inkább majd megerősíti (vagy cáfolja) valamelyik Alma-Zyxel tulaj.

(#11908) Naigen válasza XZoli (#11906) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Synology online demo DSM 5.0
ACCOUNT: admin
PASSWORD: synology

Qnap online demo
ACCOUNT: qnap
PASSWORD: qnap

Mindkét felület magyar, vagy magyarra is állítható.

(#11909) Mezga Aladár válasza Naigen (#11908) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

Háááát a qnap legalább olyan jónak tűnik mint a synology! :C

Mindig, mindennél, van jobb!!

(#11910) Multibit válasza Mezga Aladár (#11909) üzenetére

Multibit
(őstag)

Ahogy nézem, ha valaki az egyiket ismeri, a másikban is könnyen eligazodik.

(#11911) lockdown90

lockdown90
(tag)

eleg jo a qnap felulete is :)

HP Proliant MS Gen8

(#11912) XZoli válasza Naigen (#11908) üzenetére

XZoli
(fanatikus tag)

Köszi, megnéztem elég lassú mind a két oldal nem jó reklám :) nagy eltérés nincs amire én szeretném használni torrent

Asus P7P55D deluxe Core I5 750 Cpu SAPPHIRE HD 7950 3GB OC GDDR5 16GB Kingston HyperX Memória CTF 700-14CS Táp

(#11913) Naigen válasza XZoli (#11912) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Nincs mit. Nagy eltérés nincs, ezért is kérdeztem azt amit :) Aki használ IP kamerát annak lényeges lehet, hogy Qnap 1, míg a Syno 2 kamerát támogat alapból.

(#11914) kabar válasza Multibit (#11910) üzenetére

kabar
(tag)

Kicsit olyan a Qnap-é mint a Synology-é volt a DSM 5.0 előtt. Nekem az jobban tetszett, meg azt is szoktam meg jobban. Az újban egy csomó mindent keresgélnem kell. Szóval többszörös Syno tulajdonosként is jobban tetszik a Qnap-é. Ez persze nem jelent semmit.

kabar

(#11915) Naigen válasza kabar (#11914) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

No, ha esetleg használsz Plex-et, megírhatnád valóban letölti-e a magyar adatlapot a filmekhez:)

(#11916) Mezga Aladár válasza Naigen (#11915) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

Van hozzá port plugin.

Mindig, mindennél, van jobb!!

(#11917) Naigen válasza Mezga Aladár (#11916) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Köszi, ezt ismerem, de eddig nem is tűnt fel, hogy Synora van leírás. :) Ez azért kicsit el visz a DS213j irányába.

(#11918) jbl válasza Rocko66 (#11892) üzenetére

jbl
(fanatikus tag)

Olyan szépem látok mindent, mint te!!! :C :C :C
Leállítsam, töröljem… :Y

vargalex firmware –t használtam én is, de most már MikroTik Routers OS –t használok ezek miatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#11919) pip

pip
(senior tag)

sziasztok,

szuksegem van egy NAS-ra, amely 3 dolgot kellene tudjon:
1. adatok tarolasa es szolgaltatasa mas gepek es medialejatszo/TV fele, tukrozve, tehat 2 db vinyot kellene fogadjon
2. tudja fogadni es rogziteni 4 db IP-camera adatfolyamat
3. tudjam tavolrol az ip-camok kepeit nezegetni real-time (nem tudom ez a NAS feladata-e, vagy az IP-camoke)

Mindezt minel olcsobban kellene tudja. Nem riadok vissza barkacsolastol vagy mikroszerver-buheralastol sem, fontos hogy tudja a fentieket. Sajnos nincs idom a netet ragni, gondoltam ti kepben vagytok es tudnatok ajanlani kielegito megoldast.

(#11920) jbl

jbl
(fanatikus tag)

Banana Pi 1GB RAM
dual-core 1GHz,
1GB DDR3 DRAM

Torrent szervernek jó lenne?
Mit lehetne belőle kihozni?
Fogyasztás az biztos minimális.

(#11921) smekone

smekone
(kvázi-tag)

Sziasztok! Egy olyan NAS-re lenne szükségem amin tudok adatokat tárolni, torrentezni és nem tudom hogy ez mennyire lehetséges hogyha például filmet letöltöm rá akkor laptopról onnan tudjam nézni ne kelljen a NAS-ről letöltenem a laptopra. Fontos még a gyorsaság! Az egészre szánnék olyan 40 000 Forintot ebbe benne legyen a merevlemez is. Ha tudtok segíteni nekem ebben az nagyon jó lenne egy kicsi utána olvasottsággal rendelkezem :)

(#11922) Czimby válasza smekone (#11921) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

Amit szeretnél azt kb a NAS-ok 99,9%-a tudja.

Veszel egy Zyxel 325-öt meg egy olyan HDD-t amekkorát szeretnél vagy amire futja.
És meg fogsz lepődni, hogy ennél sokkal több is rejlik a dologban!

Én is most kezdtem el NAS-t használni, és csak kamillázok, hogy mi mindent tud!
Bár én egy mITX- gépre telepítettem Xpenologyt, szóval kb mintha lenne egy Synology NAS-om.

(#11923) smekone válasza Czimby (#11922) üzenetére

smekone
(kvázi-tag)

Értem gondoltam hogy mindegyik tudja mert nincsenek különleges elvárásaim csak a legjobb ár/érték arányút szeretném megvenni ennyi pénzért :D

(#11924) Naigen válasza smekone (#11923) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Akkor sztem azt kell eldöntened mekkora hdd-t és milyet és hányat akarsz, aztán a maradékból jöhet a legjobb nas.

(#11925) pip válasza Czimby (#11922) üzenetére

pip
(senior tag)

ez az xpenologys dolog tudna azokat amit par hozzaszolassal fennebb az 11919-ben kerdeztem?

(#11926) slayvincoln válasza slayvincoln (#11832) üzenetére

slayvincoln
(újonc)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megér 10 ezer Ft pluszt egy Qnap TS-212E (40ezer) vagy nem tud sokkal többet mint a Zyxel 325v2 30 ezerért?

Még a törött óramutató is elindul a jövő felé

(#11927) Tonyk válasza slayvincoln (#11926) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha nem értesz hozzá semennyire, mindenképp. A szoftvert kell megfizetned.
Ha szeretsz buherálni, linuxozni akkor zyxellel is minden megoldható(?), ami a qnappal (talán csak az ip-camok online kezelése nem).

És most majd jól elindul egy flame. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11928) makoss

makoss
(senior tag)

Üdv!

Még kezdő vagyok e témában.
Olyan kérdésem lenne, hogy egy NAS kiválthat egy PC-t?
Úgy értem, távolról lehet számítógépet vezérelni NAS segítségével? És itt értem ez alatt az összes számítógépes alkalmazást amit monitoron látni.
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Friss VLC stream lista, naponta frissül: http://www.vlc.eu.pn

(#11929) Naigen válasza makoss (#11928) üzenetére

Naigen
(fanatikus tag)

Erre nem kell nas, csak egy távolról is felébreszthető PC (WOL képes lan kártyával) és távasztallal meg is van, amit írtál.

(#11930) Czimby válasza pip (#11925) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

1 pont teljes mértékben
2-3 pontra, iit kideritheted a választ, attól függően milyen kamerád van

https://www.synology.com/en-us/compatibility/camera

(#11931) makoss válasza Naigen (#11929) üzenetére

makoss
(senior tag)

Eddig oké, de eszt pontosan hogyan lehet megcsinálni?

(#11932) gbors válasza Tonyk (#11927) üzenetére

gbors
(Szakértő)
LOGOUT blog

és azt fel sem veted, hogy a QNAP-ban csak 256M RAM van? :D

de amúgy egyetértek, persze.

The wise don't get mad, they get even

(#11933) krealon válasza makoss (#11928) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Olyan kérdésem lenne, hogy egy NAS kiválthat egy PC-t?"

Nem.
A NAS-ok arra vannak kitalalva, hogy a leheto legkisebb fogyasztas mellett, eppen csak annyi eroforrassal rendelkezzenek, amennyi a halozatos tarolashoz es kiszolgalashoz kell.

Lehet PC-t NAS-kent uzemeltetni, de akkor bukod az energiatakarekossagot, ami az egesznek a lenyege.

(#11934) makoss válasza krealon (#11933) üzenetére

makoss
(senior tag)

Köszi az infót! :R

(#11935) drmazsi

drmazsi
(tag)

Sziasztok.

Szeretnék egy Nas-ra beruházni.

Elvárásaim :

Torrent
Filmnézés Tv-n
adattárolás

Melyiket ajánljátok nekem? Full kezdő, semmilyen programozási nyelvhez nem értő átlag user, windows kezelése azért megy

Köszi :R

(#11936) glaci válasza Czimby (#11922) üzenetére

glaci
(senior tag)

Szia!

Eddig egy notebookot használtam linuxal fájl és nyomtató megosztásra ill. FTP és WEB szerver gyanánt.
Bedöglött, ezért most egy másikat kell bekonfigurálnom.
Szerinted csináljam meg újra a linuxot vagy érdemesebb ezt az Xpenologyt felrakni a notira?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#11937) lockdown90 válasza drmazsi (#11935) üzenetére

lockdown90
(tag)

Zyxel NSA325 v2: Link

HP Proliant MS Gen8

(#11938) Czimby válasza glaci (#11936) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

Szerintem iszonyat jo az xpenology, nagyon letisztult és a telepitese is gyerekjáték!

A hivatalos oldalán is van sok hasznos info, a youtube is tele van videókkal.
És itt a ph.-n is van topicja, jófej arcokkal.

[ Szerkesztve ]

(#11939) drmazsi válasza lockdown90 (#11937) üzenetére

drmazsi
(tag)

Köszi! :R

Esetleg hdd-t bele mit ajánlanál? :U
Először 1db 2tb-osat szeretnék bele

[ Szerkesztve ]

(#11940) Arolotifar válasza drmazsi (#11939) üzenetére

Arolotifar
(tag)

WD Red-et érdemes, többen is ajánlották már :)

SGN3 White - LG GPad 8.3 Black - Kindle5/DuoKan4.13

(#11941) lockdown90 válasza drmazsi (#11939) üzenetére

lockdown90
(tag)

Western Digital Red: Link
Raidbe1-be ajanlatos rakni, az adatvesztes elkerulese vegett (csak oda ertelemszeruen 2db kell)

HP Proliant MS Gen8

(#11942) glaci válasza Czimby (#11938) üzenetére

glaci
(senior tag)

Köszi!

Akkor ezek szerint jobb, ja nem szenvedek a linuxal, hanem feldobok egy ilyet?

Minden hardveren elfut, vagy lehetnek teljesítmény problémák, ha nem "ismeri" a vasat?

Meg persze simán felmegy bármilyen PC -re, vagy van "trükkje"?

A DSM -et egyébbként ismerem, mert van egy Sinology NAS, amit én babrálok már egy ideje. Teljesen ugyanaz ez is?

(#11943) drmazsi válasza lockdown90 (#11941) üzenetére

drmazsi
(tag)

Köszönöm szépen a segítséget!

Arolotifar : Köszönöm!

(#11944) Czimby válasza glaci (#11942) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

Igen van egy boot image amit elinditasz, utana sima dsm telepités az egesz.
Nem hardverigenyes, de kompatibilitási problémák mindig mindenhol előfordulhatnak az it. Vilagában.
Ettől függetlenül mindenképp ajánlott, és nagy valószinűséggel hibátlanul menni is fog.

(#11945) glaci válasza Czimby (#11944) üzenetére

glaci
(senior tag)

Rendben, köszönöm.
Ma már nem, de a héten még mindenképpen ránézek majd.
Addig kitalálom, hogy kell-e nekem az a gép, mint PC. Ha elég a NAS funkció, akkor ez az Xpenology egyszerűbb.
A Linuxal is csak az volt a bajom, hogy macerás volt mindent "belőni" alatta.
Azt viszont szerettem benne, hogy ott volt a használható gép, ha esetleg kellett.
Nagy dilemma.

(#11946) noklika válasza glaci (#11945) üzenetére

noklika
(senior tag)

Valakitől már olvastam itt, hogy windowsos gépre virtual pc-n feltett egy xpenology-t.

A.S.Neil: Problémás gyerek nincs, csak problémás szülő.

(#11947) Patice válasza noklika (#11946) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az talán én voltam.

Egyelőre jegelődött a projekt. Rájöttem, hogy ahhoz, hogy egyes hardvereket egyes virtuális gépekhez rendeljek fixen, ahhoz egy Core i5 kellene, hogy hardveresen menjen. Amúgy csak szoftveresen lehet.

A virtuális Xpenology-val nem is lenne baj, csak már a virtuális gép létrehozásánál elakadtam, hogy hogyan adom oda neki a vinyókat a gépből. Még nem volt időm utána járni. :B

Eladó: HiVox Myotis erősítő; Samsung BD-C6500 blu-ray lejátszó; Coincident CST-1 hangfalkábel

(#11948) Czimby válasza noklika (#11946) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

Youtube on erről vann több vidi is ;-)

A virtuális gép a nehezebb része, ha az már műkxik akkor gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

(#11949) Kiskopika válasza Czimby (#11948) üzenetére

Kiskopika
(tag)

Es a virtualis gep, tud mukodni parhuzamba a winel?
Mert mikor en hasznaltam xp virtualis gepet win 7 en, akkor vagy vagy volt a felallas.

(#11950) Czimby válasza Kiskopika (#11949) üzenetére

Czimby
(fanatikus tag)

Nem tudom, mert idehaza még nem volt rá szükségem, de melóban volt olyan hogy mindenképp Xp-kellett egy proginak és Win7 alatt futott egy virtuális gép Xp-vel, bármikor le lehetett tenni tálcára stb.

(#11951) SaGa59 válasza Kiskopika (#11949) üzenetére

SaGa59
(senior tag)

A virtuális gép azért virtuális, mert a tényleges vason futó oprendszerben futó virtualizációs program belsejében fut. Azaz párhuzamosan az alap oprendszerrel.

Letöltesz egy Virtualbox nevű programot, telepíted, elindítod. Létrehozod benne a virtuális gépet, meghatározod hány processzormaggal, mennyi memóriával, videorammal akarod ellátni. Persze a fizikai RAM mennyiség, proci magok száma korlátoz, többet nem adhatsz annál, amid ténylegesen van.
Hozzárendeled a diszkeket, ami lehet virtuális (megfelelő méretű fájl), vagy fizikai hdd is. Bebootolod, telepítesz rá oprendszert és használod. A fizikailag létező géped a Host, a rajta futó másik meg a Guest. Ebből akár több is lehet párhuzamosan.
A guestekre rá kell telepíteni az oprendszer telepítése után a Virtualbox integrációs szolgáltatásait, hogy az egér szabadon tudjon ki-be mozogni a virtuális gép ablaka és a host oprendszer között. Ileltve a segítségével lehet pl "asztal integrációt" csinálni, amitől a virtuális géped desktopja "beépül" a fizi

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://mega.co.nz/#F!E80VyASb!kKzy-RxTd513oY2opplTkg és https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11952) SaGa59 válasza SaGa59 (#11951) üzenetére

SaGa59
(senior tag)

A fenébe, a végét lenyelte szerkesztés után.

Szóval az asztal integráció azt jelenti, hogy a guest ablaka eltűnik, a desktopja beépül a host-éba, agy pl a W8-on megjelenik az XP "tálcája" startgombostól, meg za ikonjai is ott vigyorognak, csak amikor elindítod, akkor a program a virtuális gépben fut.

Nekem itthon most 3 virtuális masina van, egy XP, egy Linux, meg egy chromeOs. Ezek a hosttal, egymással és a nettel is tudnak kommunikálni. Illetve az XP már csak a hosttal, a netre már nem engedem ki.

Tipikus otthoni felhasználás pl amikor letöltesz a netről egy virtuális appliance-et, amiben semmi más nincs, csak egy böngésző és egy víruskereső. Ezen netezel, így ha valamit sikerül bekapni, elég letörölni a virtuális diszket és előkapni a klónját, már mehet is tovább minden, a hostodra semmi sem jut ki. A letöltött programokat is a virtuális gépben ellenőrzöd és csak ez után rakod át a hostra...

A másik tipikus házi alkalmazás, amikor pl valaki linuxozik, de mégis kellene a photoshop és nem akar a gimppel megismerkedni. Ilyenkor a linux a host és abban fut egy windows guest.

Vagy az ilyen célszoftok, mint amiről itt is szó van.

Esetleg oldschool játékos, akinek kell egy w98, mert a régi kedvenc játéka már újabb oprendszeren nem megy...

Az a "régi felállás", amire gondoltál a dual boot, vagy újaban multiboot. Egymás mellé van telepítve többféle oprendszer (W7, xp, linux) és a gép bekapcsolásakor a boot program menüjéből lehet kiválasztani, melyik induljon. Ilyenkor egyszerre csak az egyik működik és még az sem biztos, hogy a másikhoz tartozó lemezterület elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#11953) Kiskopika válasza SaGa59 (#11952) üzenetére

Kiskopika
(tag)

Uhhh, nagyon koszonom. Ezt eleg jol rendbe tetted nalam. Koszonom

(#11954) schmutza

schmutza
(újonc)

Sziasztok!

Nemrég vettem egy D-Link DNS-320L-t. Hogy tudom azt beállítani, hogy külső hálózatról is elérjem? Statikus IP-m nincs, de DDNS fiókom viszont igen. (dlinkddns.com) A NAS amúgy egy Technicolor routerhez csatlakozik, az viszont nem támogatja a dlinkddns.com-os DDNS címet.

Köszi!

(#11955) krealon válasza schmutza (#11954) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

A DynDNS frissitest vegzo eszkoz lehet a router mogott is.
Beallitod a NAS-on, es az majd elintezi maganak.
A routeren csak a port forwad-okat kell szukseg eseten beallitani a NAS IP-jere.

(#11956) schmutza válasza krealon (#11955) üzenetére

schmutza
(újonc)

Ennek örülök, mert eddig ezt csináltam. :) Viszont a NAS külső IP címét honnan tudom megszerezni? (Csak a helyi IP-jét látom a beállítások között.) Köszönöm!

(#11957) krealon válasza schmutza (#11956) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Viszont a NAS külső IP címét honnan tudom megszerezni?"

Nem a NAS-nak, hanem a router-nek van (lehet) kulso, publikus IP cime, amit a dlinkDNS alkalmazas ugy hataroz meg, hogy egy internetes D-link szervertol megkerdezi, hogy "milyen IP cimrol erkezonek latsz engem".
Minden Dinamikus DNS kliens igy csinal, ami nem kozvetlenul a router-en van megvalositva.

(#11958) schmutza válasza krealon (#11957) üzenetére

schmutza
(újonc)

Köszönöm!

(#11959) SaGa59

SaGa59
(senior tag)

Valaki valamit ezekről?
Zyxwl NSA 310
Shuttle Omninas KS10

Csendes, egy lemezes, kis fogyasztású, olcsó NAS-t keresek. Igazából csak megbízható torrent kliens és Samba szerver funkció kellene, a médiaszerver egyelőre lényegtelen.

Játszhat még a DNS-320L is...

[ Szerkesztve ]

(#11960) Tonyk válasza SaGa59 (#11959) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha jót akarsz a dlinket és a shuttle-t elkerülöd. Elég rossz véleménnyel vannak róluk.
NSA310 jó választás lehet. Olyan 6,5-7MB/sec körül tud torrentet kihajtani.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11961) sikkancs

sikkancs
(újonc)

Sziasztok, segítenétek NAS-t és belevaló merevlemezt választani?

- torrentezésre ezt használnám, laptopot kiváltanám vele teljesen, szóval tudjon többet is kezelni(~25);
- a rajta tárolt filmeket, wifin smat tv-n nézném (HD tartalom, torrent esetleg menjen mellette ha bírja);
- 60 megás netem van, amit egy TL-WR740N routerrel osztok meg. (ha nem elég kérlek ezt is ajánljatok);
- külső hálózatból hozzáférjek a tárolt fájlokhoz, torrentet tudjak hozzáadni (nem tudom, hogy ezt hogyan lehet megoldani szoftveresen, accountot csinálni rá külön mappára?)

Amiket eddig találtam: (a különböző gyártók szoftverei sokban különböznek egymástól?)
ZYXEL NSA325 v2
QNAP TS-112P
Synology DS115j

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

(#11962) Darda Csabi válasza sikkancs (#11961) üzenetére

Darda Csabi
(kvázi-tag)

A qnap és Synology nagyon barátságos fekülettel rendelkezik és megbízhatóek is, nyílván itt is van többféle. Én egy hasonló Synology Nast teszteltem, és jól bírta a gyűrődést!

(#11963) Multibit válasza sikkancs (#11961) üzenetére

Multibit
(őstag)

A mai modern NAS-ok tudják azokat a dolgokat, amiket szeretnél. Az általad felsoroltak közül én mindenképpen a Zyxelt választanám.
Torrentezésnél nem csak azt kell nézni, hogy hány torrent fut egyszerre, hanem azt is, hogy mekkora sávszélességet akarsz torrentre használni! Minél nagyobbat akarsz, annál erősebb NAS kell (CPU, RAM).
A wifi-n történő FHD filmezés necces, nem nagyon szokott összejönni! Talán ha a lejátszó eszköz közel van a routerhez. Egyébként meg sok tényező befolyásolja ezt. Távolság, falak száma, falak anyaga, router és ellenoldal képességei. A mostani routereddel biztos nem menne, azaz menne, de állandóan akadna a film. A helyedben valamilyen gigabites routert vennék, akkor is, ha a jelenlegi neted sebessége 100Mbps alatt van. Egyrészt hosszú távon kell gondolkodni, másrészt a 100Mbps routerek a LAN-on belül is lassúak.Routerrel kapcsolatban kérdezz ITT!

(#11964) SaGa59 válasza Tonyk (#11960) üzenetére

SaGa59
(senior tag)

Köszi...

(#11965) sikkancs válasza Multibit (#11963) üzenetére

sikkancs
(újonc)

Köszi szépen a választ!!

(#11966) Darda Csabi válasza Multibit (#11963) üzenetére

Darda Csabi
(kvázi-tag)

Mennyire érné meg hostingolni egy ilyen szervert? Az biztos, hogy nagyobb biztonságban van egy szerverteremben, mint otthon vagy az irodában, illetve a komolyabb szolgáltatók biztosítanak redundanciát, így lényegében az áramellátás, internet, hűtés stb. adott folyamatosan. Illetve így nem kell megvenni sem, néhány projektre viszont megérné,nem?

(#11967) Multibit válasza Darda Csabi (#11966) üzenetére

Multibit
(őstag)

A biztonságról Te magad is gondoskodhatsz. Szándék és pénz (egyszeri befektetés) kérdése a dolog. Van itt olyan fórumtárs, aki a szüleinél lévő NAS-ra (is) menti a fontos adatait. A több példányos, fizikailag elkülönített mentést Te is meg tudod oldani. Ez nyilván az érzékeny, pótolhatalan fájlokra vonatkozik (pl. családi fotók, videók). A bérelt szerver használatának feltétele a mindenkori internethozzáférés! Ha bármiylen okból ez nem adott, akkor nyilván nem férsz hozzá a dolgaidhoz. Vannak olyan felhasználási területek, ahol szükséges a LAN-on belüli elérhetőség (Pl. FHD filmek továbbítása házon belüli felhasználáshoz). Itt egyrészt a netsebesség lehet korlátozó tényező, másrészt a már korábban említett nethez kötöttség (ugye nem túl életszerű a bérelt szerverről történő filmezés ;] ). Vagyis nem váltja ki a házi használatú NAS-t a szerver hosting. Mint ahogy az agyonhájpolt cloud sem fogja teljesen kiszorítani a lokális adattárolást. Akárhogy is nézzük, mindig lesznek olyan adatok és olyan alkalmazások, amelyek igénylik az azonnali, helyi elérést.

[ Szerkesztve ]

(#11968) Darda Csabi válasza Multibit (#11967) üzenetére

Darda Csabi
(kvázi-tag)

Ezekben igazad van, bár ha éppen nem ott vagyok ahol a NAS és nincs netem akármilyen okból, akkor sehogy sem tudom elérni, vagy ha otthon van akkor meg érdmes egy biztosítást kötni rá, mint ahogy minden elektronikai eszközre, villám, lopás... Hangosan gondolkodok, jó hát átgondolom ezt még! Mindenesetre köszönöm a gyors és hasznos visszajelzést!

(#11969) Gsx-rr

Gsx-rr
(fanatikus tag)

Van egy Qnap nas amit a helyi hálón lan-on összekötött gépről elérek ,de valamiért Wi-fi-n csatlakoztatott laptoppal nem tudok megnyitni fájlokat.

Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.