Hirdetés

2014. szeptember 19., péntek

(#11351) Multibit

Multibit
(őstag)

Az egész életedet azzal töltöd, hogy mindig a legújabb legyen, és lassan nem marad időd arra, hogy leülj, és élvezd.
Ebben van valami.
Egy öreg Dune Smart mediaplayerem van, és nem érzem szükségét a lecserélésének. Az eddigi 3D nem győzött meg (a technológia sem, a tartalom meg egyenesen katasztrófa)! Ha meg belegondolok abba, hogy sok kedvelt filmem még meg sem jelent BD-n, akkor főleg nem sürgős a továbblépés.

(#11352) Milán13 válasza Patice (#11349) üzenetére

Milán13
(lelkes újonc)

A futerproof rendszert úgy értettem, hogy az átlagosnál valamivel drágább eszközöket szoktam venni, természetesen az igényem és funkcionalitásuk szerint, amelyek több évig kiszolgálnak. Ez az időszak átlagosan 5-6 év szokott lenni.
Visszatérve a rendszerre:
Meggyőztetek, hogy a célhardver jobb, ezért erről mi a véleményetek NAS (2 magos proci 2 vagy több GB RAM, max 4-6 fiók pl.: Synology, QNAP) + egy média lejátszó (OPPO 103, 105: https://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-105/).

Abban végképp egyetértek, hogy élvezni kell az eszközök nyújtotta szórakozást és nem cserélgetni folyton.

(#11353) Patice válasza Milán13 (#11352) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ámen. :K

Intel 1150-es stock proci hűtő és LC-Power 200W SFX táp olcsón eladó...

(#11354) Upo válasza Milán13 (#11352) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Pedig ezt pl. nem egy érvágás lecserélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

GT540 -> Defy -> Jiayu G3T -> Moto G -> (Lenovo A850) -> ZTE V5 Red Bull

(#11355) MaCS_70 válasza Patice (#11347) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Azt azért lássuk be, hogy a szolgáltató által adott routerek, khm, nem feltétlenül ütik meg egy kicsit is igényesebb felhasználó elvárási szintjét, pl. harmatgyenge wifi, szinte üresre butított beállítási oldalak...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11356) kabar válasza MaCS_70 (#11355) üzenetére

kabar
(tag)

A kicsit igényesebbet egy picit túlzásnak gondolnám. PL a Cisco EPC3925 router ezek szerint igénytelen lenne? Jobb egy TP-link, SMC, Asus router? Bizonyos esetekben igen. De Patice-al azt beszéltük, hogy a legtöbbször a felhasználók a router képességeinek töredékét sem használják ki. Az én szemszögemből az igénytelenség a Wifi orrvérzésig történő használata (médialejátszóba, erősítőbe, TV-be, mindenhová olyat vesznek). Szerintem az igényes hálózat az vezetékes. Wifi-t csak mobillal vagy tablettel használom úgy, hogy egyik vezetékes végpontra egy régi router van bedugva, kvázi AP-ként használva. De ha nem kell, azonnal húzom is ki. Minek az a plussz sugárzás. Ezért említettem, hogy a drágább wifi routereken is csak négy LAN port szokott lenni. Az meg ma már kevés a legtöbb esetben.
Ettől függetlenül felmerülhetnek olyan igények, amelyekhez a szolgáltató által adott router esetleg rosszul, vagy nem konfigurálható. Pl az általam megadott routeren a Wifin azt hiszem a DLNA stream nem megy át. Ha így értetted az igényesebbet, akkor értem.
Ráadásul most nem is csak fáztam azon a motoron, hanem áztam is.

[ Szerkesztve ]

kabar

(#11357) Multibit válasza kabar (#11356) üzenetére

Multibit
(őstag)

De ha nem kell, azonnal húzom is ki. Minek az a plussz sugárzás.
Ez viszont teljesen felesleges. Egyéb forrásból (amit nem tudsz megszüntetni) durvább dózist kapsz.

(#11358) Patice válasza kabar (#11356) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egyet értek nagyjából.

Ahová lehet én is kábelt vinnék/viszek.

WiFi meg elég a mobil eszközöknek.

Mondjuk az újabb routereket abból a szempontból favorizálnám, hogy pl. tudnak WiFi-n vendéghálózatot létrehozni, így valamennyire növelhető ezen is a biztonság.

Egy NAS-nál csak egy jobb van: kettő (vagy több) NAS. Egy NAS a belső, internetre ki nem engedett hálózaton, egy meg a netesen.Több hálókártyás NAS-sal meg még egyszerűbb a helyzet. :K

(#11359) kabar válasza Multibit (#11357) üzenetére

kabar
(tag)

Értem. Egyszóval akkor a megszüntethetetlen durvább dózis mellé természetesen a megszüntethetőt is mindenképpen meg kell kapni. A legtöbb esetben egyet szoktam veled érteni, de szerintem ez orbitális baromság. De az viszont biztos, hogy kényelmesebb elhinni, hogy nem káros (bár biztos, hogy nem olyan, mintha a mikróban aludnál). Lehetne a terhes nőknek népszerűsíteni a városban a dohányzást, mert úgyis szívnak nap mint nap kipufogógázt eleget. Ha már az ellen nem tehetünk semmit, egy két szál még jót is tehet...

[ Szerkesztve ]

kabar

(#11360) kabar válasza Patice (#11358) üzenetére

kabar
(tag)

Én meg azért szeretem a több NAS-t, mert akkor lehet a nélkülözhetetlen könyvtárakat arra menteni. Van egy kis redundancia. Még akkor lenne jó, ha fizikailag sem egy helyen vannak.

kabar

(#11361) Patice válasza kabar (#11360) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Még akkor lenne jó, ha fizikailag sem egy helyen vannak."

Ezt már javasoltam egyik fórumtársnak, aki meg is csinálta. :K

Én is agyalok egy ilyen megoldáson. Szüleimhez le tudnám rakni én is, csak kell majd még egy eszköz.

(#11362) MaCS_70 válasza kabar (#11356) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Egyetértek Veled -- de nem véletlenül írtam a "nem feltétlenül"-t.

Tudom, hogy vannak használható, sőt, kifejezetten jó típusok is -- kérdés persze, hogy mennyire korlátozzák le őket.

Én eddig két szolgáltatói dobozt voltam/vagyok kénytelen elviselni, egy matávos Zyxelt és a UPC Technicolorját.

A Zyxelnél sajnos az első benyomás eleve rosszra sikeredett, és nem a doboz hibájából. A szolgáltató ugyanis elfelejtette aktiválni a szolgáltatást rajta, majd napokba telt, amíg végre pótolta ezt és lett telefon. Ezen egység fő hibája az, hogy irdatlanul melegszik, tényleg hihetetlen mértékben. Viszont már meg is nyugtattak, hogy AMIKOR majd ettől hamarosan el is romlik, más típusra cserélik. A wifije olyan,amilyen, szerencsére nem kell nagyobb igényeket kielégítenie, pont a kis ház közepén lakik, működik.

A Technicolor viszont sajnos szükségessé teszi egy másodegység használatát, annyira ki van herélve. A wifi harmatgyenge és instabil, a firmware olyan lyukacsos, mint egy ementáli. Nem lehet például DHCP-t címezni, eszi-nesz-eszi-nem kap mást. Ez tényleg katasztrofális.

(#11363) kabar válasza MaCS_70 (#11362) üzenetére

kabar
(tag)

Most, hogy így mondod, ez a melegedés a Ciscora is nagyon igaz. De én meg azt gondoltam, hogy amíg megy addig megy. Nem az enyém. A wifijéről nem nyilatkoznék, mert azt tényleg csak kipróbáltam, de nem használtam jelentősebb ideig.
Patice: Nálam a másik NAS egy ezeréves DNS323. Csak a biztonsági mentés idejére megy. Csak a tápegysége ne lenne annyira sz...

[ Szerkesztve ]

kabar

(#11364) Tussky válasza Tussky (#11102) üzenetére

Tussky
(tag)

Az alábbi kettő közül melyiket vennétek meg?
zyxel 325 v2
Synology ds212j

Az eredeti postban lennének a szempontok.

Battlefield 3: FMC - Névsor és listaadatok játékosokról a logout blogban - legyen Neked is csapatod!

(#11365) AiRLAC válasza Tussky (#11364) üzenetére

AiRLAC
(tag)

Synology

(#11366) bigrock válasza Tussky (#11364) üzenetére

bigrock
(senior tag)

Hol láttál eladó DS212J-?

"...elnézést, maga mindenhez ért?" "-Mindenhez IS!"

(#11367) Tussky válasza bigrock (#11366) üzenetére

Tussky
(tag)

Iponnál kapható, igaz egy 10-essel drágább.

Battlefield 3: FMC - Névsor és listaadatok játékosokról a logout blogban - legyen Neked is csapatod!

(#11368) Tonyk válasza Tussky (#11364) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nyugodtan veheted a zyxelt is, ha az ár szamít.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11369) Upo válasza Tussky (#11367) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Hát én nem találom. Netről kitúrva már egy éve nincs.
De látok 214se-t elfogadható áron, de vajon ajánlottamm mint a 325v2? cpu:800-as az 1.6-al szemben, és 256 ram az 512-vel szemben. Vinné úgy a transmissiont mint a zyxel? Az árkülönbség meg majdnem egy 2 terás hdd ára.

(#11370) Tussky válasza Upo (#11369) üzenetére

Tussky
(tag)

Valóban el néztem, synology DS214se lenne a másik lehetőség.

(#11371) Vastika

Vastika
(újonc)

Sziasztok!

Segítségre van szükségem. Azt hiszem ;-)) Méghozzá Twonky-ügyben. Tudom, hogy nem ez az a hely, de légyszi adjon valaki tanácsot, hogy merre keresgéljek?

Pár hónapja van egy QNAP TS-112P kütyüm, és azt műveli, hogy ha bekapcsolom a tévét (LG Smart) , akkor másodperceken belül a Twonky >90%-on viszi a processzort... Ha kikacsolom a tévét, akkor pedig másodperceken belül befejezi eme tevékenységét. A TV-n nem kell semmit nyomkodnom ehhez, nem kell még csak a bemeneti listába sem bemennem, gondolom boot után a TV elkezd dlna kiszolgálót keresni, amire felébred a Twonky.

Na de miért hajtja agyon szegény NAS-t, amikor nem is használom igazából?! Néha sok-sok órán át egy nap, amikor csak TV-t nézünk...

A neten keresgéltem már nem egyszer, de csak olyanokat találtam, akinek ez a problémájuk, megoldást nem :-(

A hálózati szolgáltatásoknál letiltottam a dlna-t, és az alkalmazásoknál feltelepítettem a TwonkeyMedia-t (7.2.80.0 van a gépen) A helyzet változatlan.

Ha valakinek van ötlete, ossza meg velem! Sokszor nem használom a NAS-t éppen semmire, számítógép sem megy, csak TV-t nézünk, de nem hogy aludna, hanem majdnem 100%-on megy a proci, meg a ventilátor is beindulgat..

Üdv: Vasti

(#11372) betyarr

betyarr
(PH! addikt)

létezik olyan nas,ami egy 200mbites nettel elbír és nem kerül brutál sokba? (értsd: kb. 40-50k)

(#11373) Upo válasza Upo (#11369) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Elírtam, "ajánlottabb" akart lenni.
Szóval inkább a 325v2 vagy a ds214se fele akkora procival és rammal 13e-el drágábban?
Transmission is menne rajta. (Melóhelyen egy DNS-320-ra van felhegesztve a transmission, simán tölt le 4 Mbyte/s speeddel, csak lassú róla lemásolni)

(#11374) Multibit válasza betyarr (#11372) üzenetére

Multibit
(őstag)

200mbites nettel elbír
Ha ez alatt azt érted, hogy a 200 Mbit/s-t fullon kihasználod torrenttel, akkor el kell keserítselek. Ez olcsó NAS-sal nem fog menni! Arról nem is szólva, hogy a letöltés alatt másra is szeretné az ember használni a szerverét.

(#11375) betyarr válasza Multibit (#11374) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

igen,ez lett volna a cél.volt egy sejtésem,hogy az nem fog menni.
köszi a választ! :R

(#11376) bigrock válasza Upo (#11373) üzenetére

bigrock
(senior tag)

Ez a kérdés engem is érdekelne...

"...elnézést, maga mindenhez ért?" "-Mindenhez IS!"

(#11377) Mezga Aladár

Mezga Aladár
(őstag)

Archiváljátok az zinternetttet? :D

Mindig, mindennél, van jobb!!

(#11378) Upo válasza bigrock (#11376) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Úgy néz ki nekem inkább a zyxel...

A synology-ról teszt itt, a harmadik oldalon ott a ranking, 38. a syno, 26. a zyxel. Mondjuk az nem a v2, de a v2 ugyanaz a hardver (alaplap) mint a v1, csak a hdd fiókokat alakították át, a v2-be adapter nélkül is lehet 2,5" diszkeket szerelni. Úgyhogy inkább rendelek egy 325-öt meg egy 2T-s hdd-t és az nekem jó lesz.

(#11379) Süvi válasza Upo (#11378) üzenetére

Süvi
(fanatikus tag)

Ugyan azon az oldalon máshonnan elérve csak 1 hely a különbség.

(#11380) Upo válasza Süvi (#11379) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Az ÉN céljaimra tökéletesen megfelel a Zyxel, ahogy nézem 128MB Flash van benne, azaz gyanús hogy nem a hdd-re teszi a rendszert, usb3 portja is van, és ha csak 1-el is, de akkor is feljebb van :DDD
Úgyhogy NEKEM nem éri meg gyakorlatilag a Synology matrica egy jó vinyó árát, úgyhogy inkább vinyó+zyxel, a transmissionnal még annyit sem kell szexelni mint a régi dlink-en, ezt választom.

(#11381) Tonyk válasza Upo (#11380) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Egy kis ffp rá, aztán kiszélesedik a lehetőségek tárháza. ;)

(#11382) Süvi válasza Upo (#11380) üzenetére

Süvi
(fanatikus tag)

Biztos vagyok benne, hogy jó lesz.
Jó hogy belinkelted az oldalt, nekem is hasznos volt, csak azért írtam, hogy nem marad el sokkal, de így jó, ha nem csak a sorrend miatt döntesz :)

(#11383) Upo válasza Tonyk (#11381) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

:K

Van benne gyári package management is, abban is van jópár alkalmazás:

Azért ezek az igényeimet elég jól lefedik, de persze az ffp-t is majd megnézem, a dlink-en csak azzal lehetett megcsinálni.

(#11384) Tonyk válasza Upo (#11383) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"Van benne gyári package management is"

Nem mondod?! :Y ;) :D

A gyári csomagkezelőben kb huszonpár program van. FFP alatt meg jelenleg 631 csomag elérhető.

(#11385) Upo válasza Tonyk (#11384) üzenetére

Upo
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem nem kell bemutatnod az ffp-t, csomó cuccomon használom. De sok felhasználónak elég lehet az ami a gyáriban van. Főleg olyanoknak akik akik pl. a dlink-en nem tudnak a fő megosztás gyökerébe bemásolni 2 file-t és rebootolni a készüléket hogy felmenjen az az előre preparált ffp-s csomag amit megcsináltam nekik... :N

Igazán amire a zyxelt használni fogom nekem se kellene, de a kisördög mindig bujkál, nem fogom most sem kihagyni :DD

(#11386) MaCS_70 válasza Tonyk (#11384) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Seafile nincs véletlenül?

Köszi: MaCS

(#11387) Tonyk válasza MaCS_70 (#11386) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A tárolókban nincs, ettől függetlenül lehet hogy valahol lehet lőni hozzá.

(#11388) MaCS_70 válasza Tonyk (#11387) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Köszi -- az ember mindig remél, főleg, hogy OwnCloud van. De én se találtam, pedig a Seafile jobb...

Köszönettel: MaCS

(#11389) Tonyk válasza MaCS_70 (#11388) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Láttam már régebben, hogy mások is kergették, de valami olyasmi rémlik, hogy tán zárták a forráskódot (pedig ugye openszósz) és nincs natív arm5-ös kód, csak arm6, raspberryre.

[ Szerkesztve ]

(#11390) MaCS_70 válasza Tonyk (#11389) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Arról nem tudok, hogy zártak volna, nyíltnak tűnik.
RPI-re kész csomagjuk van, állítólag jó is -- sajnálom, hogy NAS-ra nincs, mert elképesztően jó megoldás.
Személyes tapasztalatom sajnos nincs az OwnClouddal, de eddig minden hozzáértő barátom, aki próbálta mindkettőt, a Seafile-ra szavazott.

Akad itt esetleg valaki, aki OwnCloudot használ? Nálam egy jól használható felhőmegoldás lenne a kulcskérdés NAS-ügyben.

(#11391) Tonyk válasza MaCS_70 (#11390) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tuti felhőmegoldás kell? Nem jó a VPN?

(#11392) MaCS_70 válasza Tonyk (#11391) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Nem tudom, hogy a VPN-n pontosan miben lenne jó -- igaz, nem igazán ismerem, sosem használtam.

Ami fontos lenne, az a valósidejű szinkronizálás helyi hálón és távolról.

(#11393) betyarr válasza Tonyk (#11391) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

erre a vpn-re én is kíváncsi lennék,hogy mi az előnye egy felhővel szemben.

(#11394) Tonyk válasza betyarr (#11393) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

VPN : Virtual Private Network.

Csatlakozol interneten keresztül és belső hálón találod magad. Minden szolgáltatást úgy használsz távolról mintha "fizikailag" az adott hálózaton lennél. Ergó, mintha otthon ülnél. Nyomatóktól kezdve a hálózati megosztásokig. Persze feltétele, hogy ne szarrá korlátozott, agyon tűzfalazott hálón legyél.
Openvpnnel még igen nagy biztonságot is kapsz.

(#11395) betyarr

betyarr
(PH! addikt)

lehet nagyon láma kérdés,de arra lennék kíváncsi,hogy pl a 325v2-nél ha két hdd van a nasban,akkor azok egy összefüggő tárhelyként látszanak,vagy kettőnek?

Tonyk: ja,ez tiszta.viszont ilyen esetben kell legalább + egy gép,ami lehetőleg folyamatosan üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#11396) Tonyk válasza betyarr (#11395) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

" 325v2-nél ha két hdd van a nasban,akkor azok egy összefüggő tárhelyként látszanak,vagy kettőnek?"

Ahogy beállítottad.

"ja,ez tiszta.viszont ilyen esetben kell legalább + egy gép,ami lehetőleg folyamatosan üzemel."

Már miért is kéne? :Y :F (Mégsem annyira tiszta ez neked... :B )

[ Szerkesztve ]

(#11397) betyarr válasza Tonyk (#11396) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

mert ha pl valamit el szeretnék érni pl telefonon,akkor csak úgy tudom elérni,ha a cuccot tartalmazó táhely online van.a felhőnek ugye az az előnye,hogy folyamatosan online van.míg egy gép,amit vpn-en kerezstül érek el,az akkor van online,ha bekapcsolom.persze ezt meg lehet tenni wol-al is,de azért mégiscsak macerásabb.

mod: bár,az is igaz,hogy most a nason lévő felhőről volt szó,úgyhogy nem szóltam :N

[ Szerkesztve ]

(#11398) Tonyk válasza betyarr (#11397) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Milyen gépről beszélsz? :W
A felhő amiről beszélsz az is a nason fut, ergó a a nast éred el. A VPN-en keresztül is a nast éred el (és mellette még sok minden másra is lehetőséged van). Nem értem hogy jön ide a gép?!
VPN-hez optimális esetben minimálisan a nas és egy router működésére szükség van (de közvetlenül a netre kötve a nas is elég). Sehol nincs gép "szerver" oldalon. A felhő esetünkben pl. OwnCloud futtatásához is minimálisan erre van szükség.

Az meg, hogy távol min dolgozol az lényegtelen. Lehet telefon, tablet, számítógép. Bármi, amin lehet vpn kapcsolatot létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#11399) betyarr válasza Tonyk (#11398) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

mod: bár,az is igaz,hogy most a nason lévő felhőről volt szó,úgyhogy nem szóltam

jóvanna,el lettem tévelyedve pár perc erejéig.ne túráztasd az idegeid :N

szóval,akkor a 2 hdd esetén ha mondjuk "egybe fűzöm" őket,de különböző pl a fordulatszámuk,akkor mi történik?mindkettő a kisebbik fordulatszámon fog működni,vagy egyszerűen érzékeli a rendszer,hogy az írt adat már a gyorsabbikra kerül?

(#11400) Tonyk válasza betyarr (#11399) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tisztázzuk: Összefűzés esetén miről beszélsz?

Tárterület összefűzésről: pl.: 1TB+1TB = 2TB. Az írt adat oda kerül ahol van hely, ha betelik az egyik folytatja a másikon. Ennek a fordulatszámhoz semmi köze. Nem bakelitlemez ez. ;)

Vagy Raid0 -ról (ahol szintén 1+1 az 2, de itt ): az adat egyik fele ide, a másik fele oda megy és ha megdöglik az egyik meghajtó, akkor ugrott minden. Én otthoni -pláne kétlemezes - nasban nem használnék RAID0-t. Ezek a SOHO eszközök nem fogják a RAID0 előnyét (sebesség) kihasználni,(hacsak a nagyon-nagyon bika eszközök nem, de ott meg a gigabit (max 125MB/s) lesz a korlátozó tényező.)
Egyébként hiába is azonos fordulatú két eszköz, az írás sebessége a két meghajtón nem hajszálpontosan ugyanannyi. Az adatok szétosztását jobb esetben a h.w. végzi , az meg pontosan tudja melyik adat hol tart a kiírásban.

[ Szerkesztve ]

(#11401) betyarr válasza Tonyk (#11400) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

az első,tehát 1föld+1föld=2föld.
azért írásbeli gyorsaságban csak van valami különbség egy 5400-as meg egy 7200-es fordulatszámú között,nem?nyilván nem egetrengető,de azért valamennyi van.vagy tévednék? :B

(#11402) MaCS_70 válasza betyarr (#11401) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Szinkronba kerülnek, azaz a gyorsabb igazodik a lassabbhoz.

Ezért aztán (bár már elviekben lehetséges) nem ajánlott különböző típusú HDD-ket foglalni RAID-be.

(#11403) betyarr válasza MaCS_70 (#11402) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

az első,tehát 1föld+1föld=2föld.

de én nem tükrözni akarok! hanem a két hdd-t összefúzni,hogy 1+1 tera heklyett 2 összefüggő tera legyék. :K

(#11404) MaCS_70 válasza Tonyk (#11394) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Oké, erre gondoltam én is. Ez is járható út lehet, nagyon sok esetben nyilván éppen erre van szükség.

Én azonban az alábbiak miatt nem ezt szeretném:
1. A szinkronizálásos megoldásnál eleve két példányom van az adatokból, ami +1 adatbiztonságot jelent.
2. A szinkronizálás és ennek megfelelően az adatforgalom holtidőben történik, tehát amikor leülök a gép elé, már a kész állományok várnak -- ami annál is inkább fontos, mert a nyaralóban, ahonnét sokat dolgozom, tipikusan csapnivaló a netelérés. Emellett még egy jobb kapcsolat esetén sem racionális elvárni, hogy már akár néhány tíz megabájtos anyagoknál ne legyen sokkal rosszabb a világ végéről lekérni és oda menteni a dolgokat, mint a helyi merevlemezről.

Számomra tehát a NAS-használat alapfeltétele, hogy legyen normálisan működő szinkronizálás, mégpedig Androidra is -- természetesen a távoli elérés megléte mellett.

(#11405) MaCS_70 válasza betyarr (#11403) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

De mit értesz összefűzés alatt?

A RAID0-át szerintem is felejtsük el, komoly az adatvesztés kockázata, a sebességbeli előnye viszont elvész a hálózat többi elemének szűk keresztmetszetén.

Létezik olyan, hogy két lemezt logikailag egy meghajtónak hazudik a rendszer, de ilyet még csak számítógépen belül láttam. (Sokáig a JBOD-ról is ezt hittem, de meglepve olvastam, hogy a hibás egység ott is magával rántja a hibátlan egység adatait.)

(#11406) betyarr válasza MaCS_70 (#11405) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

na ez a pontos megfogalmazás,csak nem jött a számra: logikailag 1 meghajtót csinál a kettőből.mégpedig azért,hogy ha kiválasztommentésre,akkor ne kelljen külön-külön meghajtót választani ha pl az egyik megtelik,hanem szépen folyamatában írja tele az első hdd-t,majd folytassa számomra észrevétlenül a másikon.
de ezek szerint ez a módszer nem annyira szerencsés?jobb az ha 1+1 tera helyett veszek egy 2 terás hdd-t?

(#11407) Tonyk válasza betyarr (#11406) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Otthonra mindenképpen a RAID1 (1+1=1), ha az adatbiztonság számít, vagy a két külön driveot javasolnék, de semmiféleképpen sem 1TB-osat. Minimum 3TB. Ez alatt véleményem szerint felesleges a slotot pazarolni hdd-re.

(#11408) betyarr válasza Tonyk (#11407) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

nem.én úgy értem,hogy logikailag egy,de úgy,hogy 1tb+1tb=2tb.de ez úgy néz ki,hogy nem annyira biztonságos megoldás.
igazából az 5let onnan jön,hogy a jelenlegi 1tbs wd blackhez vennék egy 2 vagy 3tbs red-et meg egy 325v2-őt.és a későbbiekben majd cserélném az 1tb-set egy nagyobbra.de,hogy folyamatos legyen az adatírás,és ne kelljen külön-külön mappákat létrehozni a 2 hdd-n,így arra gondoltam hogy a kettőből egy nagyot kéne csinálni.

(#11409) Tonyk válasza betyarr (#11408) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én nem fűzném őket össze semmi esetre sem. Még a két nagyot sem.

(#11410) Gsx-rr válasza Vastika (#11371) üzenetére

Gsx-rr
(fanatikus tag)

Indexeli a fájlokat!

Kapcsold ki a medialibrary-t

(#11411) betyarr válasza Tonyk (#11409) üzenetére

betyarr
(PH! addikt)

:R

(#11412) Kvardlipot

Kvardlipot
(senior tag)

A Seagate NAS-ra csatlakoztatott pendrive nem jól kezeli az ékezetes karaktereket, azok helyett egy "_" karaktert szúr be. Mitől lehet ez?

(#11413) AiRLAC válasza Kvardlipot (#11412) üzenetére

AiRLAC
(tag)

"Mitől lehet ez?" A Seagate NAStól szerintem :DDD
Nem a pendrive kezeli nem jól, hanem a NAS oprendszere.

Milyen Seagate NAS? Milyen filerendszer van a pendrive-on?

(#11414) MaCS_70

MaCS_70
(senior tag)

Mi a véleményetek erről: Netgear ReadyNAS 10400?
Elég jutányosan tudnék hozzájutni egyhez.

Köszönettel: MaCS

(#11415) AiRLAC válasza MaCS_70 (#11414) üzenetére

AiRLAC
(tag)

Amazon.de-s vélemények szerint eléggé melegszik az egymagos! procija és ezért viszonylag zajos, meg nem is túl gyors.

(#11416) emitter

emitter
(őstag)
LOGOUT blog

sziasztok,

dupla ethernet csatis (dual-lan) NAS-ra lenne szükségem, melyik a legolcsóbb megbízható típus amit ajánlanátok? (Semmi egyéb extrára nincs szükségem)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.