Hirdetés

2014. július 30., szerda

(#10851) tomic

tomic
(PH! addikt)

Megérkezett a Zyxel 325 V2 szerkezet. Lenne köztetek valaki aki tudna nekem segîteni a beüzemelésében? Gondolom nem 2 perc lesz az egész,ezért esetleg skypon vagy egyéb módon ha valaki segîtene azt nagyon megköszönném.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10852) enginev3.0 válasza tomic (#10851) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Egész pontosan melyik részében?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! Zseni, milliárdos, Play-Boy, és emberbarát II A búcsúzás fájdalmánál, mindig erősebb legyen, a viszontlátás öröme II HTC One with HTC Sense 6

(#10853) tomic válasza enginev3.0 (#10852) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

A-Z-ig. :B
Mit kell pl a routeren belőni. Hogyan érem el a nas-t? Hogy tudok pl a media lejátszóval filmet lejátszani? Hogy érem el pl telefonról,laptopról a tárolót. Ilyenekben,

[ Szerkesztve ]

Denon 4310 AVR eladó.

(#10854) Patice válasza tomic (#10851) üzenetére

Patice
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Benne vannak a lemezek? Ha igen, akkor rakd a helyére, kösd be a routerbe, aztán ülj le a géped elé és böngészőben keresd meg. Routerben nem árt fix belső IP címet adni neki MAC Adress alapján. (És akkor ezt kell a böngésző címsorába beírni.)

Aztán nézd meg a file-rendszerét, és alakítsd olyanra, amilyet szeretnél (RAID1, külön kötetek, vagy RAID0)

Aztán gondolom jogosultságok, mappák létrehozása, felcsatolás PC-n hálózati meghajtónak, esetleg még routerben pár port forward, netán DynDNS beállítása.

Eddig ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

Intel 1150-es stock proci hűtő és LC-Power 200W SFX táp olcsón eladó...

(#10855) tomic válasza Patice (#10854) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Na erre lenne szükségem. De mivel semelyikhez sem értek,ezért kértem a segítségetek.
Gőzöm nincs pl ,hogy kell a routerben ezt azt állítani. Itt a fórumon segítettek annó a jelszót beállítani vagy 3 éve.
Szóval van baj gazdagon. :B

Denon 4310 AVR eladó.

(#10856) enginev3.0 válasza tomic (#10855) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Gondolom nem az alap torrent klienst akarod használni, vagy igen?

http://logout.hu/cikk/ismerkedes_a_zyxel_nsa_325_v2-vel/ismerkedes.html

Ha lenne msn mennyivel könnyebb lenne...

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! Zseni, milliárdos, Play-Boy, és emberbarát II A búcsúzás fájdalmánál, mindig erősebb legyen, a viszontlátás öröme II HTC One with HTC Sense 6

(#10857) tomic válasza enginev3.0 (#10856) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Nekem mindegy milyet csak működjön.
Ebben a leírásban az a legnagyobb baj,hogy olyan dolgokról ír amihez gőzön nincs. FFP,FFP-TM...
Skypom van.,meg telefonom. De Németországban élek így az költséges.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10858) tomic válasza tomic (#10857) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Megpróbáltam feltenni az msn-t. Teleszemetelte a wint. De olyan szinten,hogy rakhatom újra. :W

Denon 4310 AVR eladó.

(#10859) Patice válasza tomic (#10858) üzenetére

Patice
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az MSN egy jó ideje már megszűnt....

Intel 1150-es stock proci hűtő és LC-Power 200W SFX táp olcsón eladó...

(#10860) ZetorGumi válasza Patice (#10859) üzenetére

ZetorGumi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

+1.
Skype lett azóta az MSN helyett úgymond.

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ |

(#10861) tomic

tomic
(PH! addikt)

Az MSN probléma megoldva. Van egy friss Win-em.

Nos mivel senki nem szeretne skypon beszélni velem és segíteni,így megpróbálom itt egyesével.
Addig eljutottam,hogy a nas-t beüzemeltem. Feltelepítettem a kapott lemezt.Ez létrehozott egy elérési utat ,egy hálózati meghajtót(remélem így hívják) aminek (Z) lett a neve.Ezt most akár a TotalCommanderből is elérem.Gondolom itt a TC-n belül lehet majd ide-oda másolgatni a fájlokat.Közben kipróbáltam,de nem valami gyors.11500kbyte/mp.Van erre valami gyorsabb megoldás?
A nas-ban tárolót a JBOD -ra állítottam. Nekem a méret a lényeg. Remélem jól csináltam így.
A legnagyobb bajom,és amiért a nast vettem,hogy a média lejátszóm is el tudja érni. Ehhez mit kell beállítanom?

[ Szerkesztve ]

Denon 4310 AVR eladó.

(#10862) Tonyk válasza tomic (#10861) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"de nem valami gyors.11500kbyte/mp."

Ha 100mbites hálód van akkor ez ennyi. Venni kell egy gigabites routert, esetleg egy gigabites switch-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10863) Mezga Aladár válasza tomic (#10861) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

"A nas-ban tárolót a JBOD -ra állítottam."
Jó az, ha az egyik lemez letérdel akkor repül a másikról is minden adat.

Mindig, mindennél, van jobb!!

(#10864) tomic válasza Mezga Aladár (#10863) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Mire kellett volna Raid0-ra? Mielőtt beüzemeltem volna megnézem mindkét vinyót,hogy milyen állapotban vannak.100%-ak.Torrentek és max filmek vannak rajta. Mehet a levesbe felőlem. Le tudom újra tölteni nem gond.
Torrent kliensnek a transmissiont érdemes használni,vagy a Zyxel által feltelepített felhasználói felületen lévőt?

[ Szerkesztve ]

Denon 4310 AVR eladó.

(#10865) Multibit válasza tomic (#10864) üzenetére

Multibit
(őstag)

Jelzem, hogy nem Zyxelem van, tehát konkrét tanácsokat nem tudok adni. A JBOD ugyanúgy összefűzi a lemezeket, mint a RAID0, csak JBOD kialakításakor különböző méretű diszkek esetén kihasználható a teljes kapacitás. Aladár arra utalt, hogy RAID védelem mellőzésekor jobb a lemezeket külön kötetben kezelni.

(#10866) Mezga Aladár válasza Multibit (#10865) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

"RAID védelem mellőzésekor jobb a lemezeket külön kötetben kezelni" :K

(#10867) Tonyk válasza tomic (#10864) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Torrent kliensnek a transmissiont érdemes használni,vagy a Zyxel által feltelepített felhasználói felületen lévőt?

A felületen mit értesz?
Van egy alapból elérhető a menüjében. Na azt felejtsd el. A transmission is elérhető felhasználói felületen. A programcsomagok alól kell telepíteni. Egyértelműen ezt használd.

(#10868) enginev3.0 válasza tomic (#10864) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ha gondolod facebookon beszélhetünk és amit tudok segítek

(#10869) Jim74

Jim74
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Az alábbi NAS-ok közül melyiket ajánlanátok?

A lényeg, hogy halk legyen, hűvös legyen, megbízható és gyors legyen :D

- ZyXEL NSA-325 v2
- D-Link ShareCenter Cloud DNS-320L
- D-Link ShareCenter DNS-320LW (gondolom ez ugyanaz, mint a 320L, csak fehérben, de a biztonság kedvéért leírtam, hátha még tudtok más különbségről is
- D-Link ShareCenter Pulse DNS-320
- Western Digital My Cloud 2TB WDBCTL0020HWT

Vagy, ha tudtok ajánlani jobbat, akkor arra is nyitott vagyok. 60k a keret a NAS + 2TB HDD kombóra (egyelőre csak 1 db HDD).

Előre is köszönöm a segítséget :R

Keresem (NEM ELEKTRONIKUS formátumban) a Magyarország története című 24 részes könyvsorozat 18. részét (1920 - 1941) !!!

(#10870) tomic válasza enginev3.0 (#10868) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Köszönöm lehet élni fogok a segítségeddel. :R
De először is akkor vissza mentek mindent a pc-re. (nem kis idő) Utána megcsinálom a RAID0 tömböt.
Aztán felrakom a transmissiont. Tegnap hajnalig odáig eljutottam,hogy a media lejátszóval megtaláltam a letöltött fájlokat. Le is játszotta.Csináltam fix IP címeket a Mac címmel.(neten találtam leírást hogy is kell) Szóval lassan alakulok.
Annyit kérdeznék még,hogy androidos telefonról hogy tudom elérni a nas-t?
És,hogy tudom pl azt beállítani ha lehet egyáltalán,hogy a nas csak este pl 11-től másnap délután 16-ig töltsön?

Denon 4310 AVR eladó.

(#10871) noklika válasza tomic (#10870) üzenetére

noklika
(senior tag)

Raid0-át minek akarsz? Nem lesz tőle gyorsabb semmi, fölöslegesen melegszenek a vinyók, és ami a legrosszabb, ha valamelyik lemez meghibásodik, oda minden adatod.

A letöltési beállításokat a torrent kliensben be lehet állítani.

(#10872) tomic válasza noklika (#10871) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Akkor azt ne bántsam? Bas..us kezdek bele gabalyodni..Most akkor mi van..?

Denon 4310 AVR eladó.

(#10873) Mezga Aladár válasza tomic (#10872) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

Ha nem akarsz adatvédelmet, akkor a két lemezt külön használd. (Alapkötet)
A raid tömbökről olvashatsz itt [link].

[ Szerkesztve ]

(#10874) MaCS_70 válasza tomic (#10872) üzenetére

MaCS_70
(senior tag)

Röviden: a RAID0-ban úgy vannak szétszórva az adatok a lemezek között, hogy a fájlok bájtjai is eloszlanak (egy fájl bájtjai különböző lemezeken vannak). Ennek megfelelően gyorsabb az egész, hiszen egy fájlnyi anyag is egyszerre két csövön jön le, tehát nagyobb a "sávszélesség".
Cserébe, ha csak egyetlen meghajtó kiesik a tömbből, értelemszerűen bukik nem a fájlok egy hányada, hanem minden egyes fájl egy része.

Egy mezei hálózati meghajtó esetén azonban maga a hálózati elérés a szűk keresztmetszet, tehát hiába baromi gyors a RAID-tömb saját magán belül, elméletben, sosem használod ki ezt, észre sem veszed, viszont megmarad a sérülékenység. A helyes megoldás tehát olyan logikai egység építése, ahol egy egység kiesése nem rántja magával a többit, illetve jobb esetben még redundancia is van (RAID>0).

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10875) tomic

tomic
(PH! addikt)

Oké kezdem érteni.
A problémám még mindig az,hogy tudom a telefonról elérni a nas-t?
A média lejátszómon elérem már azt megoldottam. Viszont itt van olyan,hogy egy film nem tölti ki a teljes tv képernyőt. Egész kicsi marad a kép. Vagy volt olyan film is amin csak hang volt. Ez mitől lehet?

Denon 4310 AVR eladó.

(#10876) tomic válasza enginev3.0 (#10868) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Privátban meg tudnád adni az elérhetőségedet?
Kicsit kezd elegem lenni ebből a Nas-osos témából. Most a transmission úgy döntött,hogy max 50kb/s tölt le.
Telefonos kérdésre senki nem felel.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10877) Mezga Aladár válasza tomic (#10875) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

"Viszont itt van olyan,hogy egy film nem tölti ki a teljes tv képernyőt. Egész kicsi marad a kép. Vagy volt olyan film is amin csak hang volt. Ez mitől lehet?"

Milyen protokoll? (samba, nfs, dlna)

(#10878) tomic válasza Mezga Aladár (#10877) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Hát ez jó kérdés. Inkább leírom,hogy érem el a lejátszóval.
Hálózati források-Hálózati böngésző-Workgroup-NSA325V2- admin-download-Transmission-
A lejátszóm egy Popcorn A-400.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10879) Mezga Aladár válasza tomic (#10878) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

Ez samba. A hálózati protokoll, nem okozhatja ezt a problémát. Esetleg a popi beállításai?
A transm, nincs megoldásom, nekem a synon a saját kliens fut.

[ Szerkesztve ]

(#10880) cdl válasza tomic (#10870) üzenetére

cdl
(tag)

Szia.
Telefonra tedd fel az NA for Popcornhour programot, evvel tudod távirányitani, filmet, zenét el tudsz indítani. Így nem kell bekapcsolni a tévét zenehalgatáshoz.
Ha van Apple géped, vedd meg a Syno ds programot, nagyon jó.

(#10881) tomic válasza cdl (#10880) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Köszi.
Csak egy a baj,ha nem kapcsolom be a tv-t akkor ezzel sem látom,hogy hol vannak a zenék.
Ami engem érdekelne ,hogy pl hogy tudok akár filmet,fotókat elérni a telóval?

Denon 4310 AVR eladó.

(#10882) Jim74

Jim74
(PH! kedvence)

Erre valaki? :R

Keresem (NEM ELEKTRONIKUS formátumban) a Magyarország története című 24 részes könyvsorozat 18. részét (1920 - 1941) !!!

(#10883) cdl válasza tomic (#10881) üzenetére

cdl
(tag)

Én ezzel hallgatók zenét, szóval tudja.
A megosztott mappák közé vedd fel a zene és a fénykép mappát is, látni fogja.

(#10884) tomic válasza cdl (#10883) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Nem tudom hol kell megcsinálni. Segíts légyszi.

Idő közben találtam egy alkalmazást amin keresztül látom a nas-t. zCloud a neve. Zenéket,avi formátumú filmeket le tudok játszani. De nem tudok a Transmission mappába lépni sajnos.Tehát előtte pakolgatnom kell a fájlokat.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10885) enginev3.0 válasza tomic (#10884) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Tedd nyilvánossá a mappát a nas webes felhasználói felületében

(#10886) ivanyii válasza Jim74 (#10869) üzenetére

ivanyii
(újonc)

Ugyan ezeket a Nasokat nézegettem én is.
Itt a válasz amit nekem irtak

Szívből motorozz,ésszel húzd a gázt!!!

(#10887) Jim74 válasza ivanyii (#10886) üzenetére

Jim74
(PH! kedvence)

Köszönöm szépen :R
Akkor a Zyxel a nyerő.

(#10888) ivanyii válasza Jim74 (#10887) üzenetére

ivanyii
(újonc)

Jaja nekem is az lesz a nyerő.
Ráadásul itt a legolcsobb olyan2-3ezer ft drágább mint a dlink. :Y

(#10889) noklika válasza tomic (#10884) üzenetére

noklika
(senior tag)

Nem ismerem a zyxel-t, de a synoban úgy van, hogy minden megosztott mappánál be lehet állítani, hogy adott felhasználónak milyen jogai legyenek. Nincs hozzáférés, csak olvasás, írás-olvasás. Gondolom a tm mappánál is be kell állítani a jogokat.

Én androidos eszközön (két teló, egy tablet) a Solid Explorert használom. Hozzá lehet adni helyi, és távoli elérést. Itt beállítottam a nast. Ha filmet akarok nézni, egyszerűen rábökök a filmre, és lejátssza. A képek, zenék ugyanígy. A telókon (s4) az mxplayer van, a tableten (yoga8) valamiért nem működik jól, oda a kmplayert telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#10890) tomic válasza noklika (#10889) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Ez az köszönöm. Ilyen alkalmazást kerestem. Már működik is a telefonnal minden.

Amit cdl ajánlott azzal nem igazán értem,hogy tudom a mappákat elérni úgy,hogy a tv nincs bekapcsolva. Ha elindítom a Popit akkor ott ugye először be kell lépnem a hálózati elérésbe majd tovább vagy 5 mappába míg elérem a zenéket. Nem igazán értem hogyan is kéne csinálnom. A Zyxel felületén megtaláltam a megosztásoknál a megosztás típusát. Gondolom itt kell átállítani nyilvánosra.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10891) Mezga Aladár válasza tomic (#10890) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

A megosztott mappát fel tudod fixre csatolni.

(#10892) tomic válasza Mezga Aladár (#10891) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Oké. De mint mondtam nem értek hozzá,nem tudom hogy és hol kell. 2 napja hajnalig böngészem a netet és próbálkozok.
Ezt hol kell megcsinálnom.

Denon 4310 AVR eladó.

(#10893) Mezga Aladár válasza tomic (#10892) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

A 210-est írom le.
Popi, hálózati böngésző, hálózat, a nas hálózati neve, megosztások, KÉK gomb a hozzáadáshoz, ha van felhasználónév/jelszó akkor azt megadni, majd mentés.

(#10894) veze válasza ivanyii (#10888) üzenetére

veze
(őstag)

a webáruház képén a 325 v2 van . itt is megnézheted alaposan, több jóminőségű kép van róla [link] [link] , nem 320-as
s szerintem azt is árulják,( a 325 -öt, a kódját jól is irtak : EU0101F) csak lustak voltak a címét kijavítani, noha a képét lecserélték..Vagy érdemes rákérdezni előtte hogy akkor melyiket is adják.. mert a kép és a cím között ellentmondás van.

[ Szerkesztve ]

!!! ....termelőtől minősitett, bevizsgált őrölt paprika, link a paprikaról: http://kepfeltoltes.hu/view/121105/100_4522_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#10895) tomic válasza Mezga Aladár (#10893) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Okés ezt megcsináltam.
Viszont továbbra sem értem,hogy a telefonon mikor elindítom az alkalmazást hogy jutok el odáig ,hogy lássam a megosztott mappát?
Ha pl este a helyi tárhelyekben voltam utoljára és úgy kapcsoltam ki a lejátszót akkor ugye nem egyszerű látatlanba oda találni. vagy nem jól csinálok valamit?

Denon 4310 AVR eladó.

(#10896) Mezga Aladár válasza tomic (#10895) üzenetére

Mezga Aladár
(őstag)

Neked a 400-as van? Akkor ez a progi: [link]
Ha 210-es vagy régebbi, akkor ez a progi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10897) ivanyii válasza veze (#10894) üzenetére

ivanyii
(újonc)

Ezer bocsánat
Javítva
Amúgy is a kép csak illusztrácíó én csak az :)) néztem tudom,hogy néz ki.

(#10898) ivanyii válasza ivanyii (#10897) üzenetére

ivanyii
(újonc)

Egy ideje már ezzel szemezek jó árban van ZyXEL NSA325

(#10899) tomic válasza ivanyii (#10898) üzenetére

tomic
(PH! addikt)

Nekem is ilyen van. Annyit elmondanék róla,hogy egy kicsit hangos. Nálam vibrál néha.Bár ez függhet a benne lévő vinyóktól is gondolom.
Elraktam olyan helyre ahol nem zavar a hangja.

[ Szerkesztve ]

Denon 4310 AVR eladó.

(#10900) adnoctum18

adnoctum18
(őstag)

Hello!

Jelenleg egy PS3-ról nézek feliratos filmeket a Showtime Media Playerrel. Ezt szeretném kiváltani egy olyan NAS-al, ami normálisan viszi a feliratokat DLNA-n keresztül, bármilyen formátumnál.

Van egy Zyxel 310-em, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak a feliratokat nem viszi, se Twonkyval, se Serviioval, se Plexxel. Megszoktam a Showtime kényelmét, hogy Opensubtitlesről le tud szedni bármilyen feliratot a filmjeimhez. Az egyetlen probléma, hogy nem akarnám ehhez a PS-t bekapcsolni mindig, kellene egy normális NAS.

Igények:
- Transmission torrent támogatás, lehetőleg natívan, de legalább rá lehessen hekkelni
- Teljeskörű felirat támogatás minden film és feliratformátummal, esetleg Opensubtitles támogatás is
- 2 HDD hely jól jönne
- Flickr upload nem lenne rossz, a Zyxelen nem igazán működik, de lehet, hogy csak frissíteni kellene
- Jó lenne ha kezelné a Zyxel 310-ből kivett HDD-t formázás nélkül, de ha nem, végülis az sem nagy baj

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#10901) noklika válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére

noklika
(senior tag)

A dlna tudtommal nem támogatja a külső feliratot. Bármilyen nassal ugyanez lenne a helyzet. Szerintem tartsd meg a nasod és vegyél egy mediaplayert.

(#10902) FefeeX válasza tomic (#10899) üzenetére

FefeeX
(PH! nagyúr)

Nekem 320 van. Tegnapig 1 lemezzel ment, illetve előtte egy 3,5 és egy 2,5 kombóval. Addig szinte hangtalan volt. Sajnos tegnap óta susog, és nem is hagyja abba, alapvetően mivel valószínűleg nem mozog túl jól a levegő így a házban... :(
Korábban linkeltek a topicjában DIY tuningot a hang ellen, lehet, hogy hétvégén én is nekiállok :)

adnoctum18: minidlna-t nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

SC2 profile: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/359830/1/FefeeX/; XBL profile:FefeeX

(#10903) veze válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére

veze
(őstag)

nálam zyxel 325 v2 mini dlna -val LG tv vel viszi a felirartot
probáld meg feltenni rá
van leirás róla, nagyon szálbarágós, a 325-ös topicjában
edit: közben már írták..

[ Szerkesztve ]

!!! ....termelőtől minősitett, bevizsgált őrölt paprika, link a paprikaról: http://kepfeltoltes.hu/view/121105/100_4522_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#10904) Tonyk válasza adnoctum18 (#10900) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"Zyxel 310-em, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak a feliratokat nem viszi, se Twonkyval, se Serviioval, se Plexxel."

Kliens+kiszolgáló kérdése, azaz ha a kliens nem tudja, cseszheted. Minidlna minidlna kiszolgálónak tökéletes.
Igaz nem csillivilli a felülete, mint az említett 3 társának.

"Jó lenne ha kezelné a Zyxel 310-ből kivett HDD-t formázás nélkül"

Akkor marad a zyxel 325v2

(#10901) noklika

A dlna tudtommal nem támogatja a külső feliratot. Bármilyen nassal ugyanez lenne a helyzet. Szerintem tartsd meg a nasod és vegyél egy mediaplayert.

Ezt bizony rosszul tudod!

[ Szerkesztve ]

(#10905) noklika válasza Tonyk (#10904) üzenetére

noklika
(senior tag)

Egyedül a minidlna-val lehet külső feliratot megjeleníteni?

(#10906) Tonyk válasza noklika (#10905) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Eleméletileg a többi is tudja, a gyakorlat pedig azt mutatja, hogy van velük gond. De inkább a kliensek szoktak háklisak lenni, nem a mediakiszolgálók. pl. u.a nas (nsa320) ugyanazzal a kiszolgálóval (minidlna). u.a film és felirat Samsung tv-vel kiváló, míg LG-vel nincs felirat. Ergó az LG elbaltázta a dnla kliensét. Állítólag az tavalyi vagy idei LG tv-ken már ok a felirat is dlna-n. Szerencsére nekem nincs LG tv-m. :)

[ Szerkesztve ]

(#10907) noklika válasza Tonyk (#10906) üzenetére

noklika
(senior tag)

Én a legelején próbáltam a dlna-t (syno mediaserver), pana g20-szal. Nagy gagyi volt. Azóta wdtv. Azért gondoltam, hogy a dlna nem támogatja, mert a fórumokon többnyire ez a gond, én pedig nem mélyedtem bele a témába.

(#10908) MaCS_70

MaCS_70
(senior tag)

Afelől érdeklődnék, hogy az egyszerűbb, mondjuk 50e Ft alatti NAS-ok mennyire használhatóak felhőszerverként.
A helyi sebesség nem érdekel, az az viszont igen, hogy milyen PC-s kliensek vannak hozzájuk, hogyan megy a valósidejű szinkronizálás, Explorer-integráció, verziókövetés, stb., mondjuk egy Sugarsynchez vagy Wualához képest.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10909) G@ß!

G@ß!
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Adott egy zyxel nsa 325 v2.
Feltelepítettem a google drive-ot rá.
Beállítottam a felhasználót, szinkronizálás időközét.
Engedélyeztem az app-ot is.

Másoltam a megadott könyvtárba fájlokat.
Egyszer beszinkronizált, majd másoltam még továbbra is több fájlt, de a szinkronizálási időközönként nem történik semmi.

Próbáltam ki-be kapcsolni az app-ot, de nem történt semmi.

Mit csinálok rosszul?

Köszi! :R

Bazárom: http://hardverapro.hu/tag/g_ss#aprohirdetesei

(#10910) G@ß! válasza G@ß! (#10909) üzenetére

G@ß!
(őstag)
LOGOUT blog

nagyobb_méretben

[ Szerkesztve ]

(#10911) Tonyk válasza G@ß! (#10910) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Frissítési időszakok?

(#10912) G@ß!

G@ß!
(őstag)
LOGOUT blog

1 perc... :D

(#10913) Tonyk válasza G@ß! (#10912) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagyobb időköznél sem csinál semmit? Mondjuk 30 perc?

(#10914) G@ß! válasza Tonyk (#10913) üzenetére

G@ß!
(őstag)
LOGOUT blog

5 perccel és 30 perccel sem jó! :(

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.