Hirdetés

2015. augusztus 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-03-13 00:40:30

Mobilarena

A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14951) Multibit válasza drmazsi (#14945) üzenetére

Multibit
(őstag)

Megtudhatnánk azt is, hogy mekkora sebességgel menne az a "200 UP"?

(#14952) drmazsi válasza Multibit (#14951) üzenetére

drmazsi
(tag)

200 mbit/s sebességel.

(#14953) Multibit válasza drmazsi (#14952) üzenetére

Multibit
(őstag)

Ha az a 200 UP 200 aktívan seed-elt torrentet jelent 200 Mb/s sebességgel, akkor jobban jársz, ha építesz egy NAS-t!

(#14954) zsloti

zsloti
(fanatikus tag)

Sziasztok
Szükségem lenne valamire és lehet hogy a nas lenne a megoldás
Adott Egy Háztartás benne több asztali gép, laptopp, telefon, tablett, okostv
Szeretnék egy olyan megoldást amivel bármelyik eszközről el tudom érni a letoltott torrent videókat,zenéket, családi fotókat és barmelyikről fel is tudom rakni ra
Lehet hogy egyszerűbb lenne egy hálózati csoport csinálni az egyik gépen és ott megosztani az egyik meghajtót de valami miatt nem boldogulok vele

Köszönöm zs

Sony Z Ultra

(#14955) Multibit válasza zsloti (#14954) üzenetére

Multibit
(őstag)

Igen, a NAS - többek között - egy közös használatú tárhelye lehet a családnak. Persze, megteheted azt is, hogy az egyik jelenlegi gépen létrehozol egy megosztást és azt használja mindenki, de az - egyrészt - kevésbé sokoldalú, mint egy NAS, másrészt általában többet is fogyaszt, úgyhogy állandó használat mellett nem gazdaságos. NAS-on pl. torrent klienst is futtathatsz, kényelmesen elérheted kívülről (az internet felől) a rajta tárolt dolgaidat, web-, ftp-, médiaszervernek használhatod, vpn-szerverként is funkcionálhat. Van itt olyan fórumtárs, aki mail-szervert üzemeltet a NAS-án.

(#14956) rembrant

rembrant
(újonc)

Kdeves Fórumtársak!

Szeretném ha valaki megosztaná tapasztalatát a QNAP TS-112P Nas-ról. Jómagam webszervert szeretnék belőle. 100/100 vonal, és egy időben 10 böngésző user-t kellene kiszolgálni. Kérdésem erre elég lenne a fent említett nas?

Köszönöm.

(#14957) kabar

kabar
(fanatikus tag)

Egy kis nyalánkság. Szerintem még nem sokan próbálták ki.

[ Szerkesztve ]

Sex is like a bridge game. If you have a good hand, no partners are needed.

(#14958) noklika válasza kabar (#14957) üzenetére

noklika
(senior tag)

8t?

Hamvas Béla: Ha nem találtad meg az igazi pozitív választ a kérdésedre, nem azt jelenti, hogy az a válasz nem létezik, hanem azt, hogy nem kerestél még eleget.

(#14959) kabar válasza noklika (#14958) üzenetére

kabar
(fanatikus tag)

Bizony. Úgy tűnik megy a sybology-val. Bár nincsen rajta a support-nál a listán, de megy.

Sex is like a bridge game. If you have a good hand, no partners are needed.

(#14960) gabor.vig

gabor.vig
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Otthoni használatra, egyelőre (biztonságos) adattárolásra, fájlok otthonról több eszközről (TV, táblagép, telefon) történő eléréshez, ritkábban távoli elérésre keresnék könnyen kezelhető NAS-t. Későbbi terv, hogy pár (max. 4-5 db) kamerát telepítek biztonsági célból, nem lenne baj, ha ezen igényemet is ki tudná elégíteni.

Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm!

G.

(#14961) giorgio válasza gabor.vig (#14960) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

mennyi a keret?

illetve a kamerák képét szeretnéd élőben is nézni, vagy elég, ha megy fel az anyag a tárhelyre?

[ Szerkesztve ]

Nature will rise against you!

(#14962) gabor.vig válasza giorgio (#14961) üzenetére

gabor.vig
(kvázi-tag)

Köszönöm a gyors reakciót! Igen, ezek még fontos kérdések. Nem határoztam meg keretet, mert fogalmam sincs, mennyibe kerül egy ilyen eszköz, de a lehető legjobb ár/érték arányút szeretném. Szeretném élőben is nézni, ha esemény van, rá tudjak pillantani (pl. nyitva van-e az ajtó stb.).

(#14963) Sholom

Sholom
(tag)

Sziasztok! A kovetkezore keresek valamit:
Van egy 4TB-os WD-m, sok felmasolt filmmel. LG 2014-es smart tv-m van Plex-szel. Szeretnem kikerulni a szamitogep hasznalatat. Foleg 720p a filmek felbontasa. Mi az ami elvinne ezt a felbontast akadas nelkul?

(#14964) giorgio válasza gabor.vig (#14962) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

a QNAP és Synology NAS-oknak van ilyen funkciója, viszont a kamera licenszekért külön kell fizetni. QNAP 212P, Synology DS214, elvileg jó ezekre, bár a kamerák nem tudom, mennyire eszik a hardvert, remélhetőleg valamelyik kollega majd kiegészít.

illetve ha van némi linuxos ismereted, akkor egész költséghatékonyan lehet építeni, mikroszervert venni, aztán ráhúzni a szükséges dolgokat (pl. Debian + OMV + Zoneminder + Kodi, és akkor még média lejátszó is lehet).

(#14965) Pgraph

Pgraph
(kvázi-tag)

Sziasztok!
2 fiókos NAS-t tervezek venni. 2 db 2 terás WD Red menne benne raid1-ben. Gigabites hálózaton lógna és egy 3 gépes kis helyi hálózatot kellene neki kiszolgálni. Időnként fogadnia kellene egy 2 terás USB-s külső egységet, amire tükörként kikerülne a NAS tartalma. Otthoni munkahelyi téma, egyelőre kb. ennyit várnék tőle, semmi varázslás.
(Esetleg ha később lenne időm/kedvem felfedezni, hogy miket lehet kihozni egy NAS-ból (távoli elérés, stb), akkor legyen benn eminimális lehetőség ilyenekre).
Persze, minél olcsóbban szeretném megoldani a dolgot...
2 jelöltem van egyelőre:
- Zyxel NSA-325 v2
- Synology DS 214 SE
Ami érdekel még, hogy ezek közül (vagy az Általatok ajánlottak közül), melyik tudja írásban/olvasásban legjobban megközelíteni a gigabites ethernet 125MB/s sávszélességét. Fontos lenne a gyors NAS-elérés a gépeknek.
Köszönöm a segítséget.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#14966) gabor.vig válasza giorgio (#14964) üzenetére

gabor.vig
(kvázi-tag)

Köszönöm a válaszod! Nem igazán használtam Linix-ot sajnos.

G.

(#14967) giorgio válasza Pgraph (#14965) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

hát, ha fontos a sebesség, akkor nem a kínálat aljáról kellene válogatni. olvasásban még talán közel kerülhetsz, de írásban nem. a rendes DS214 tesztek szerint ilyen 115/MB körül tud, az már jó lehet, az se hardveresen iszonyat gyenge. a backup Syno Nasokon ütemezhető, és inkrementál, tehát csak a változásokat menti.

(#14966) gabor.vig: akkor sajnos elég drága ez a kamerásdi, nem olcsók a licenszek hozzá. ha csak felmentenéd tárhelyre, az jóval egyszerűbb, mert SMB vagy FTP kapcsolaton keresztül is megy, azt meg minden NAS tud. a kamerákat meg port forwardinggal elvileg kívülről is el tudod érni, csak akkor nem lesz hozzá csini front-end.

[ Szerkesztve ]

(#14968) Pgraph válasza giorgio (#14967) üzenetére

Pgraph
(kvázi-tag)

Köszönöm válaszod.
Igen, valóban az alját nézegetem, de 60-80-100 ezret nem ér meg ez nekem. Van egy elfekvő Core2-es gépem, akkor már azt állítanám be. Csak nem akarnék egy PC-t erre állandó üzemben tartani.
Az olcsóbb dedikált NAS nyilván kompromisszum az írás/olvasásban, persze az is kérdés, hogy a tesztek számaitól elvonatkoztatva, a hétköznapi munkában érzetre mennyivel lassabb egy ilyen fapadosabb megoldás... :F
Egyébként az említett Zyxel például kb. mennyivel tud írni?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#14969) giorgio válasza Pgraph (#14968) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

kinek mit jelent a hétköznapi munka. ha csak normál irodai tevékenység, akkor lehet jó az SE is, de a 256MB ram szerintem kicsit karcsú már a DSM-hez, pláne, ha később ilyen-olyan extra funkciókat akarsz használni. esetleg a fentebb említett QNAP 212P is jó lehet, nagyjából ugyanazt tudja az ő szoftverük is, mint a Synoé.

a core2duo-knak azért elég durva többlet fogyasztásuk van egy ARM alapú NAS-sal szemben (bár ez azért erősen függ a konkrét procitól is), azt én se feltétlenül használnám erre.

NSA325 v2 sebességre pedig aki keres, az talál

(#14970) Pgraph válasza giorgio (#14969) üzenetére

Pgraph
(kvázi-tag)

Köszi.
Igen, a Zyxel NSA 325v2 nem ír túl acélosan... A 214SE-n meg USB3 sincs, ez emiatt is felejtős.
A Synology-nak van a DS215J-je. Ahogy nézem a műszaki paramétereit, talán ezzel már jó lennék írásban is. Viszont a duplájába kerül kb., mint az NSA325v2. Hát igen...

(#14971) krealon válasza Sholom (#14963) üzenetére

krealon
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"LG 2014-es smart tv-m van Plex-szel. Szeretnem kikerulni a szamitogep hasznalatat. Foleg 720p a filmek felbontasa. Mi az ami elvinne ezt a felbontast akadas nelkul?"

A felbontasnak szinte semmi koze a lejatszhatosaghoz. (Egy Full HD stream (tipikusan sokkal kisebb mint 20 Mbps) meg egy 54 Mbps WiFi link-en is atfer. )

A DLNA lejatszas problemajat a DLNA szabvany szukos formatum tamogatasa jelenti. (A TV-k USB-rol tipikusan sokkal tobb mindent le tudnak jatszani, mint DLNA-n.) A PC-re telepitett Plex, a TV DLNA lejatszoja altal nem tamogatott formatumokat atkodolja, ezert tud gyakorlatilag barmit lejatszani.

Egy, nem x86 kompatibilis NAS (az olcsok mind ilyenek), nem kepes atkodolni a filmeket, meg telepitett Plex szerverrel sem.

Szeles formatum kompatiblitas ugy erheto el, hogy:
- PC-t (vagy notebook, illetve egyeb x86 arhitekturaju gepet) hasznalsz Plex szerverrel, vagy
- Intel CPU-val szerelt NAS-t veszel (ezek altalaban a dragabb, radasul tobbet fogyaszto darabok), amin a Plex transzkodolas mukodik, vagy
- olcso NAS-t veszel, MIPS vagy ARM CPU-val, ami keveset fogyaszt, melle pedig egy halozatos medialejatszot, vagy mini PC-t, aminek szeles a formatum tamogatasa.

(#14972) Alex91 válasza giorgio (#14969) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Azert ha van az embernek egy elfekvo gepe, akkor azert ki lehet szamitani, hogy egy uj NAS arabol mennyi ideig lehet fizetni az aramszamlat... Szoval lehet, hogy a regi gep se egy elvetendo megoldas!

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#14973) gbors válasza Alex91 (#14972) üzenetére

gbors
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ha régi gép, és 7/24-ben megy, akkor 1-2 év alatt akár...

[ Szerkesztve ]

Nagy indie lista: http://logout.hu/cikk/a_nagy_indie_lista

(#14974) Dave™ válasza Alex91 (#14972) üzenetére

Dave™
(PH! kedvence)

Ha a régi gépbe teszel egy bay trail lap+cput, ehhez 2GB ramot, akkor ez bőven kijön 30 alatt, teljesítményben elég lesz, fogyasztásban meg 15-20W max. Ha ezzel szemben van mondjuk egy 100W-os gép, akkor a 80W különbözet egy év alatt behozza a beruházás költségét 7/24-ben járatva, ráadásul ez utóbbi akár passzívan is elmegy. Ez pedig abszolút nem egy szélsőséges példa.

(#14975) Pgraph válasza Dave™ (#14974) üzenetére

Pgraph
(kvázi-tag)

Ez se rossz gondolat.

(#14976) giorgio válasza Pgraph (#14975) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

és egyébként nagyjából a legjobb ár/érték aránnyal kecsegtető megoldás. a táp nem tudom milyen benne, ha nem megbízható darab, akkor azt lehet még érdemes cserélni, nehogy az egész kócerájt vigye magával az adatokkal együtt.

(#14977) Pgraph válasza giorgio (#14976) üzenetére

Pgraph
(kvázi-tag)

Chieftec GPS-450AA-101A (elvileg Delta beles) van most benne. Mondjuk 5 éves körüli már, nem nagyon merném ráereszteni ezt a 7/24 témát... Ez a bay trail lapos dolog érdekes amúgy, körözök még vele. Gondolom a gigabites hálózat alap rajtuk, meg kellene bele valami boot-vinyó, amire a NAS op. rendszert fel lehetne tenni (talán még van egy 80 GB-osom valahol...). Sakkozgatok még ezekkel...

(#14978) giorgio válasza Pgraph (#14977) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

A boot HDD oprendszer függvénye, hogy kell-e van olyan, ami tökéletesen elvan pendrive-on is. Ha tápot is cserélni kell, akkor ott az Asrock Q1900 DC verziója, hozzá egy 90w feletti laptop táp.

(#14979) Pgraph válasza giorgio (#14978) üzenetére

Pgraph
(kvázi-tag)

Köszi!

(#14980) ht42 válasza giorgio (#14978) üzenetére

ht42
(tag)

Asrock Q1900 témához:

Nekem ilyen van OMV-vel, és van egy bosszantó hibája, Nem tud rebootolni. A reboot leállítja a rendszert, újraindítja a gépet, de utána fekete képernyő és halál. Csak a reset gomb segít. Kipróbáltam az összes reboot opciót a grub-ban, semmi sem segített. Tüneti kezelés: reboot helyett leállítás, aztán WOL. A neten úgy olvasom mások is szívnak ezzel a problémával, más linux alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#14981) giorgio válasza ht42 (#14980) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

na, ezt jó tudni. egy időben nekem is csinálta azt az N54L is Xpenology alatt, aztán valamelyik frissítésnél megjavult, azóta se tudom az okát.

viszont akkor mit vennél helyette? nem nagyon van más passzív, 4 SATA portos, DC tápos alaplap. nekem ez amúgy nem óriási para, évente kb. 2szer indítom újra a gépet.

(#14982) ht42 válasza giorgio (#14981) üzenetére

ht42
(tag)

Igazából nem probléma, és sem szoktam újraindítgatni, csak néha amikor nagyobb frissítés van az OMV-ben. Amúgy meg nagyon jó ez a konfig, röhögve, félkézzel teszi a dolgát. Talán egyszer lesz egy BIOS frissítés, mert ez szerintem BIOS hiba.

(#14983) giorgio válasza ht42 (#14982) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

egyébként most láttam az Asrock honlapján, hogy kijött az utód az új architektúrás SOC-vel, azon már 4 SATA III port lesz. sajnos itt is külön vezérlőn van a második kettő, de otthon úgyis sw RAID-et használ az átlag user, akkor meg nagyjából mindegy is.

(#14984) Patice válasza giorgio (#14983) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

DC nélküli tesóját pont a napokban szereztem be, első tapasztalatok. :B

http://logout.hu/bejegyzes/patice/synology_nas_topik_1_hsz_otleteles.html

(#14985) Dave™ válasza ht42 (#14980) üzenetére

Dave™
(PH! kedvence)

Nekem HTPC alatt van ez a lap Openelec-kel, és ugyanezt produkálja rebootnál, de érdekes módon nem mindig.

(#14986) gery2123 válasza ht42 (#14980) üzenetére

gery2123
(őstag)

Nálam is jelen volt ubuntu szerver+Kodi alatt, de amióta frissítettem 15.0 a kodit azóta minden rendben.
Most mondjuk felélesztés után nincs hang a film és sorozatnál. Ez azért fura, mert zene, online filmek és a rendszerhangok mennek. Na de majd jön egy javítás.

LG Nexus 5--Powered by Google--Xiaomi MiBand--Debian-- Ubuntu server LTS

(#14987) ht42 válasza gery2123 (#14986) üzenetére

ht42
(tag)

A Kodi itt nemigen játszik, mert a NASomon fenn sincs, én egy raspi2-t használok médialejátszásra.
Azért megkérdezem, hogy ez az alaplap, pontosabban a VGA-ja megbirkózik a 24p-vel?

(#14988) giorgio válasza gery2123 (#14986) üzenetére

giorgio
(őstag)
LOGOUT blog

az OpenELEC nekem is csinálta ezt valamelyik verzióval (Asrock ION 330), de mostanában nem fordult elő.

(#14989) bkiky01 válasza Patice (#14984) üzenetére

bkiky01
(fanatikus tag)

Én is ilyenen gondolkozom, már csak a megfelelő házat és tápot kéne kitalálnom.. :))

Honor 6 L02

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.