Hirdetés

2014. április 21., hétfő

(#10151) Multibit válasza forgonati (#10150) üzenetére

Multibit
(senior tag)

Melyikkel lehetne nagyobb sebességet elérni fájlátvitel terén?
Ezt most komolyan kérdezed? A routeres módszer sokkal lassabb!

"- Hé, Blues zenész! Megvettem az új CD-det! - Ahá, szóval TE voltál az!"

(#10152) forgonati válasza Multibit (#10151) üzenetére

forgonati
(senior tag)

Igen, komolyan kérdezem. Miért lassabb? Gbites router + USB 3.0 külső HDD nem hoz olyan sebességet mint a NAS? A tesztek alapján ezek a NAS-ok írnak 60MB/s-el. Egy USB 3.0-ra is röhögve másolok ennyivel. Ha olyan routert veszek aminek bírja a hardvere ezt a sebességet, akkor miért ne? Magyarázd el, ha rosszul gondolkodom.

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#10153) Multibit válasza forgonati (#10152) üzenetére

Multibit
(senior tag)

Látogass el ide, mások már elmagyarázták.

(#10154) Alex91 válasza forgonati (#10152) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egy USB 3.0-ra is röhögve másolok ennyivel. Ha olyan routert veszek aminek bírja a hardvere ezt a sebességet, akkor miért ne?

Ha birja, de nem birja... :DD

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#10155) Alex91 válasza Alex91 (#10154) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

[link], na, ez talan megis birja...

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#10156) Möhe válasza Alex91 (#10155) üzenetére

Möhe
(őstag)

90k :Y
ennyiből elég sokmindent ki lehet hozni,kompromisszum mentesen, de ez nem ér ennyit (nekem)

[ Szerkesztve ]

(#10157) Multibit válasza Möhe (#10156) üzenetére

Multibit
(senior tag)

Nem csak neked! Ennyiért vehetek egy NAS-t, egy routert és még pénzem is marad. Mellesleg ebben a Linksys-ben már 1.2GHz-es Armada XP van, mint egy NAS-ban. Nem véletlen az elmebeteg árazás.

(#10158) Tonyk válasza krealon (#10149) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Zyxelről miért nehéz eltávolítani a hdd-s ffp-t? Csomag eltávolítása vagy csak kihúzod a hdd-t (az úgy sem kell a garanciális ügyintézéskor).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10159) hannibal1984

hannibal1984
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Ezzel a NAS-sal van valakinek tapasztalata? D-Link DNS-325

(#10160) bogabi válasza hannibal1984 (#10159) üzenetére

bogabi
(fanatikus tag)

Nekem ilyen üzemel a szekrény tetején több, mint 2 éve.

A tévedés joga fenntartva.

(#10161) Multibit válasza hannibal1984 (#10159) üzenetére

Multibit
(senior tag)

Egy ex-kollégám ilyet vett, ő elégedett vele.

(#10162) ritteR*

ritteR*
(újonc)

Sziasztok,

Cégünk rendelkezik egy ZyXel NSA320S szerverrel.
A kérdés, hogy az erre feltöltött excel fájlokat lehet-e felülírni?
Felraktam pár excel fájlt, a kolléga a másik irodából távolról megtudja nyitni, de ha beleír valamit az nem mentődik el.
Lehetséges-e egyáltalán, hogy a feltöltött fájlokba más beleírjon?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#10163) noklika válasza ritteR* (#10162) üzenetére

noklika
(senior tag)

Nem lehet, hogy csak olvasási jogosultsága van a kollégának?

(#10164) forgonati

forgonati
(senior tag)

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata Samsung tv-vel (F6500) + Zyxel NAS-al? Konkrétan az érdekelne, hogy ha DLNA-n keresztül nézegetnék filmeket, sokáig tart neki beindexelni a fájlokat? Mondjuk vagy egy 2TB HDD-m és az tele van filmekkel, sorozatokkal, zenékkel, stb. A tv bekapcsolása után mennyi ideig tart neki beolvasni a könyvtárakat? Könyvtárból kilépés, majd másik könyvtárba belépés mennyi ideig tart? Akad a tv, vagy tűrhetően kezeli? Jelenleg egy Vodafone Easybox 803 (a szolgáltató ezt adta) routerrel próbálkozom, ezen van DLNA funkció, de minden egyes alkalommal ha bekapcsolom a HDD-t egy óráig szüttyög vele a router, meg ha tv-n nézem a filmeket, néha iszonyúan akad, lassan nyitja a könyvtárakat. Gondolom a router hardvere harmatos már ehez. Próbáltam rádugni kisebb, 250GB HDD-t kevesebb tartalommal, ott nem annyira vészes a helyzet de hát így meg nem sok értelme van számomra. Azt akarom hogy minden egy helyen legyen, egy nagy HDD-n. Ezért NAS-t vennék és ezért érdeklődöm. Akinek van tapasztalata, írjon már pár mondatot. :R

(#10165) Tonyk válasza forgonati (#10164) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Indexelés a használt mediaservertől függ. Twonky jóval lassabb, mint pl. a minidlna. Ami a twonkynak pl 3 óra, azt a minidlna 15 perc alatt leindexeli.

"A tv bekapcsolása után mennyi ideig tart neki beolvasni a könyvtárakat?"

Nem a tv olvassa be, hanem a mediaserver. A tv csak tőle kapja a tartalmat, ami egy pillanat alatt megjelenít.

"majd másik könyvtárba belépés mennyi ideig tart?"

~ tizedmásodperc

"Akad a tv, vagy tűrhetően kezeli? "

Teljesen flottul megy.

(#10166) forgonati válasza Tonyk (#10165) üzenetére

forgonati
(senior tag)

Köszi a válaszokat!

Ezeket a mediaservereket a NAS-ra telepítem ugye?

"Nem a tv olvassa be, hanem a mediaserver. A tv csak tőle kapja a tartalmat, ami egy pillanat alatt megjelenít."

Ezt vágom, de a tv kis thumbnaileket jelenít meg, amikhez bizonyos idő kell azért. És ha pl. 1 könyvtáron belül van 50 filmem, akkor mennyi ideig tart neki míg ezeket a thumbnaileket beolvassa? Mert ez még USB-n keresztül is eltart egy ideig... Kérdés hogy LAN-on keresztül milyen gyors ez. Remélem érthető hogy mit akarok :)

És még egy dolog. Ha a cucc beindexelte a fájlokat, akkor a köv. bekapcsoláskor már gyorsabban megy? Értem ezalatt, hogy pl. minden bekapcsolásnál eltelik ez a 15 perc, míg újra indexeli? És ha pl. felmásolok 10 új filmet, akkor az egész tartalmat újraindexeli, vagy csak hozzáadja az új anyagot, pár másodperc alatt?

(#10167) Tonyk válasza forgonati (#10166) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én minidlna-t használok, és nem teszek mellé thumbnail-t. F6400 nem jelenít meg mellé képet, az E7000 -esem sem. A D6500-am viszont igen.

"Ha a cucc beindexelte a fájlokat, akkor a köv. bekapcsoláskor már gyorsabban megy"

Teljes indexelés 1x van, a legelső alkalommal (vagy ha külön kéred a mediaservertől hogy indexelje újra). Utána már csak az inotify figyeli a megadott mappákat. Ha van benne változás azonnal bejegyzi az adatbázisba. Ez kb. 1 tizedmásodperc.
Tehát: nem, nincs minden bekapcsolás alkalmával indexelés.

(#10168) forgonati válasza Tonyk (#10167) üzenetére

forgonati
(senior tag)

OK, köszönöm, az indexeléssel kapcsolatban már világos a dolog. :R

Ez a thumbnail kérdés még nem tiszta, a tv automatikusan thumbnaileket jelenít meg nem? Akár usb-n keresztül nyitok meg mappát, akár DLNA-n, mindenhol thunbnaileket rak. Vagy a NAS-on akkor be lehet állítani hogy ne jelenítsen meg a tv thunbnaileket?

(#10169) Tonyk válasza forgonati (#10168) üzenetére

Tonyk
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Valamelyik mediaserver maga állítja elő a thumbnailt, valamelyik letölti, valamelyik a mellé helyezett jpg állományt jeleníti meg. Nyilván, ha saját magának kell előállítani az indexelés folyamán, sokkal több erőforrás emészt fel, mintha ott lenne fájlban neki.
A megjelenítés meg másik tészta. A kliens vagy megjeleníti vagy nem.
Ezért írtam, hogy nekem 3 sorozatú Samsung TV van itthon (D6500, ES700, F6400), és ebből a legrégebbi jelenít meg thumbnailt, ha ott a jpg.
De nálam, mint mondtam nem twonky fut (épp azért mert lassú), hanem minidlna. A thumbanail meg nem érdekel, mert a filmre vagyok kíváncsi nem a pillanatképekre, amik amúgy is kicsik.

(#10170) lorcsi válasza Tonyk (#10169) üzenetére

lorcsi
(PH! addikt)

miylen nas-od van?
közvetlenül a tv-re dugtad vagy routerre és onnan látja a tv ?

nekem is iylen tv-m van (F6400) és ehhez szeretnék egy j ár érték arányú megoldást

NAS-t keresek 10-20k összegig, Balatoni nyaraló kiadó: http://violaudulohaz.webnode.hu/

(#10171) mamago1972 válasza lorcsi (#10170) üzenetére

mamago1972
(kvázi-tag)

Ezek tévék?

(#10172) lorcsi válasza mamago1972 (#10171) üzenetére

lorcsi
(PH! addikt)

ott van a kolléga hsz-ében..:

Ezért írtam, hogy nekem 3 sorozatú Samsung TV van itthon (D6500, ES700, F6400),

NAS-t keresek 10-20k összegig, Balatoni nyaraló kiadó: http://violaudulohaz.webnode.hu/

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.