Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz vilmoci #920 üzenetére

    "-338 Mrd Ft-ból miért csak a missziókra van pénz? (és akkor a missziókról miért halljuk azt amit? )
    + a környékbeli országok kevesebből jobbat tudnak kihozni, miért?"

    Az első kérdésedre én nem merek írni semmit, annál analitikusabb vagyok.
    Nem hiszem, hogy csak a külföldi missziókra megy a zsozsó.

    Viszont a kérdéseitek nyitottak és engem is érdekelnek. Össze kéne írni például, hogy mondjuk
    - 1990 óta hogyan alakult a létszám (a tényleges úgysem derül ki, csak az elméletben maximalizált) és annak rangi felépítése,
    - hogyan alakult évről-évre a HM-költségvetés
    - milyen eszközök voltak az MN-ből, mik kerültek ki és mik jöttek be az MH eszközálományába
    - az alakulatok száma és egységbesorolása is sokat elárul
    - és mik a tervezett fejlesztési lépések
    - a szomszédokra lezongorázni ezeket szintúgy (szinte lehetetlen pontosan)

    Majd csak ezután fogok olyanokat írni, hogy "a szomszédok kevesebből jobbat csinálnak".
    A kérdésem ezügyben az egyik Guido Knopp-film riportalany zárómondata:

    "De milyen áron?"

    Több román beosztottam vekengett tavaly, hogy bezzeg az ő országa jobban teljesít, mint a mienk! Infláció és társai...
    Na ja. De milyen áron?
    Mert ez sem mindegy.

    daa-raa: A cikkíró nem állította egy szóval sem, hogy ezek a feltételek adottak a MH-ban. Erre írtam a T-90+ -t. A torony egy kalap szar, úgy ahogy van idejétmúlt az öntési technológia, mint azt több HTI-s mérés is bebizonyította (4 torony fúrásmintájából 4 eltérő vastagságú homlokpáncél...)
    Az egyébként tényként kezelendő, hogy "elrettentő" a nehézhk-k jelenlegi össztömege (60 tonna környéke), noha a Tiger B-é a maga 68,5-jével a pontos felső korlát kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák