Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KisApám

    addikt

    Hallott már valaki híreket, hogy a kb. 7000 fős honvédségi ''kivégzésnél'' kiket küldenek el, mik szünnek meg?
    Egy páran be vannak tojva, hogy fiatalon, középkorúan kirúgják őket és kampec...
    Az a 10-20 000 fős állami leépítés vele együtt jön, ami nem a legjobb párosítás...

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • KisApám

    addikt

    No kérem szépen, itt a NAGY GOND:
    [link]

    És ezért szaívnak a fiatal, 22-35 év közötti tisztek...

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • #65675776

    törölt tag

    válasz KisApám #203 üzenetére

    Ha minden igaz, ezt már valamelykőnk megemlítette korábban a topicban.

    Ez ellen a Fidesz sem tett semmit, sőt Ők csak rombolták a Honvédséget (a Gripen téma sem feltétlenül egy sikersztori, ahogy Ők képzelték a megvalósítását, úgy meg totális kudarc, ráadásul az eredeti szerződéssel Országgyűlési Határozatot sértettek! [link]). Most viszont ha minden igaz ez is meg fog szünni.

  • Kephamos

    addikt

    Én jövőre fogok felvételizni és előre kinéztem magamnak a had- és biztonságtechnikai szakot. Mit lehet ezzel kezdeni, mit tanítanak?

  • radírfej

    senior tag

    sziasztok!

    tudtok valami infót a 2003 M sivatagi egyenruháról? négyszínnyomású sivatagi harci egyenruhának is említik, amelyekkel leváltották az amerikai 3 színű sivatagi ruházatot az iraki/afganisztáni szolgálatok esetében.


    ez a cikk érdekes, bár a képen lévő sivatagi egyenruha még mindig az amerikai 3 színű. mi a negyedik szín, látott már valaki ilyet élőben?
    [link]

    Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz KisApám #203 üzenetére

    hátigen, az tényleg máskérdés, hogy a fidesz se tett ezellen semmit.

    Őszíntén nagyon drukkolok, hogy a jelenlegi kormányunk rendet tud tenni ezen a téren is az elképzelések megint szépek csak nehogy megfúrják őket mint eddig mindig....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • KisApám

    addikt

    De szeretnék látni egy szép korfát a nyugdíjasok és civilek külön kiemelésével a Honvédségről...
    Lehet, hogy megijednék tőle, de szeretném látni.

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • highlander81

    tag

    Na végre kiderült a nagy huncutság! :)
    ''A csapatok létszámát növeljük.''
    Most már tudjuk hogyan: a pesti intézményeket csapatnak hívjuk mostantól.
    Nagyon gusztustalan dolgot csináltak ismét.
    Köszönöm.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz highlander81 #209 üzenetére

    ''Most már tudjuk hogyan: a pesti intézményeket csapatnak hívjuk mostantól.''

    Forrás? :F

  • KisApám

    addikt

    Tetszik, mit a Kuncze modott Szekeresel és a Timur csapattal kapcsolatban.
    Csak nehogy igaza legyen a végére....

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • highlander81

    tag

    válasz #65675776 #210 üzenetére

    www.honvedelem.hu

    Egyébként én a következőket tudom:
    Pesten létrehoznak 1 dandárt,
    1 EÜ központot EÜ pkság helyett,
    1 Logisztikai központot ÖLTP helyett.
    Szóval csak névváltoztatás történik.
    Székesfehérváron Támogató z.-t bővítik ezreddé.
    Szerintem ez az átalakítás arról szólt, hogy a pesti embereknek hagyjuk meg a melóhelyet a vidékieknek meg csá...
    Eger is megszűnik Debrecenbe diszlokál 1 századként.
    De a legnagyobb vesztes: Szentes. Dandárból zászlóalj.

  • Kephamos

    addikt

    Ebben tud valaki segítená, bár tudom, hogy nem teljesen a témához kapcsolódik, de hátha :B :[link]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz highlander81 #212 üzenetére

    Te valamit keversz. Jelenleg a csapatok feltöltöttsége ~80% (nem az egész Honvédség, hanem alakulat szinten). Ezt a feltöltöttségi szintet emelik 100%-ra minden alakulatnál. Márpedig ezt átnevezéssel nem lehet megoldani, csak valódi létszámnöveléssel.

  • highlander81

    tag

    válasz #65675776 #215 üzenetére

    Szerinted ha az egri zászlóaljat századdá szervezik át az létszámnövelés?
    Ha a szentesi dandárból zászlóalj lesz az létszámnövelés?
    Ha a 37/4 nem önálló zászlóalj lesz akkor ott nem fognak bizonyos beosztások megszűnni?
    Én értek félre valamit? Ezek tények...(tervezetek, miniszter(?) által bejelentett dolgok)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz highlander81 #216 üzenetére

    Az, hogy egyes magasabbegységeket kisebb alakulatokká szervezik át önmagában nem jelent semmit (igazából az sem világos, hogy Egerben minek van egyáltalán alakulat a hagyományőrzést leszámítva. Arról nem is beszélve, hogy egy ekkora haderőnek nincs is szüksége egy századnyinál több mélységi felderítőre). Megemlítettél három magasabbegységet, de a MH nem ennyiből áll.

    Az, hogy egy zászlóalj önálló csak egy dologra jó: növelni az adminisztratív létszámot. Azzal, hogy egy másik alakulat alá szervezik őket tényleg létszámcsökkenéssel jár. De nem a harci, hanem az adminisztratív állományban. És épp ez a baja a MH-nek: közel annyian vannak mindenféle bürokratikus beosztásokban, mint tényleges haroló beosztásban.

    Tény pedig akkor lesz ha végre is hajtották.

  • KisApám

    addikt

    Szekeres azt mondta, hogy Magyarország teljesítette a NATO által támasztott követelményeket, ha jól tudom.
    Hirtelen belegondoltam, hogy a víztisztítás hogy tartozik ide, mert mintha azt is mondta volna. De ez nem katonai feladat. Meghát a gépek ha jól tudom franciák. Szóval bármely hadsereg, civil cég is meg tudná valósítani...

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • mityku

    aktív tag

    válasz KisApám #218 üzenetére

    Szekeresről jut eszembe, hogy szombaton volt a napkeltében és valakinek a posztumusz kitüntetéséről volt szó, de nem tudom kiéről, mert már csak a legvégét láttam. Valakinek infója?

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • Zenty

    őstag

    nem olvastam végig, de nekem is az a véleményem, hogy mindenképen kell hadsereg! Nem vagyok katona vuzi :), mert nekem is tetszet, hogy megusztam a besorozást :). De akkoris logikuson gondolván mindenképpen kell!
    Az meg nagyon szánalmas duma, hogy minket ugyan ki támadna meg? Első világháború után is ezt mondták teljes hadsereg feloszlatásal, és lett egy Trianonunk...
    Akár mennyire is béke idő van ezt nem szabad nagyon el hanyagolni. Jobb felkészülni, mint megijedni.

    wikipedian most néztem a saját haderőnket, és nem akarok senkit se megsérteni, de szánalmas. :)
    Azért azt hittem legalább 1 közeli szomszédot képesek lennék lenyomni (ha ugy adódik.) De öcsém létezik olyan aki bénább nálunk? :D

    Az meg számomra érthetetlen, hogy ilyen kis létszámu haderőnél miért nem fejlesztenek?
    Szárazföldi erő ahol lenne némi esélyünk a 0-val egyenlő. 15 darab T-72 tank? Evvel mit akarnak vaz? Egy darab leopard 2 lenyomná az egészet... Vagy egy 1 darab apache oda repülne, és kapute.
    Nemhiszem, hogy ne lenne annyi pénz, hogy legaláb egy 15 darab leopard 2 vegyenek a németektől. A Németek egyébként is most akciósan árulják a raktár készleteikből. Nekünk meg lehet még olcsóban adnák ''a nagy bratyi alapon.''
    12 db Mi–24 harcihelikopter pedig le cserélhetnék apachra, vagy valami újabb orosz csodára... Pontosítva több ilyen harci gép kéne, mert tank fölénynél ezekkel van esély.
    Ezekkel a kis újitásokal jönne el az a pont mikor lehetne azt mondani, hogy esélyes lenne 1 percig tartani a frontott a nagy haderőknek.
    De most jelenleg mintha nem lenne hadsereg...


    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • tkazmer

    addikt

    válasz Zenty #220 üzenetére

    szerintem a tankok felett már eljárt az idő. vegyenek inkább repülőt, rakétát, és helikoptert.
    de egyébként én is azt mondom, hogy felesleges komoly hadsereget létrhozni és fenntartani. ha valaki meg akar támadni, az nem hasonló súlyú ország lesz, az ellen amúgy se lenne esélyünk, ha van hadsereg, lenne hosszabb háború, aminek több az áldozata. ha nincs hadsereg, alapból győznek, és kevesebb áldozattal kapjuk ugyanazt. hozzánk hasonló méretű és fejlettségű ország meg nem tud minket megtámadni(valószínűtlen, hogy egy eu&nato tag megtámadna egy másik eu&nato tagot. szerbiában örülnek, ha megbírkóznak saját magukkal, románia, és horvátország eu tag akar lenni)

    Ha valamiért háború lesz, az lehet az információ, amihez nem kell más csak néhány(száz/ezer) hozzáértő informatikus, vagy a víz, de nálunk abból olyan sok nincs, elvben mi elsivatagosodunk majd..

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Zenty

    őstag

    válasz tkazmer #221 üzenetére

    ''felesleges komoly hadsereget létrhozni és fenntartani. '' nem is kell olyat, de egy alapvető szintüt igen! ami némiképp elrettentő lenne ( mert olyan sincs jelenleg)
    és nincs olyan szomszéd aki ne tudna minket letarolni most.
    ''valószínűtlen, hogy egy eu&nato tag megtámadna egy másik eu&nato2'' görög vs török után minden elképzelhető. Natoba nem szabad ennyire bízni. Komoly helyzetbe minket le tojnának.
    ''ha van hadsereg, lenne hosszabb háború,'' ami meg adná az esélyt, hogy ez idő alat valaki segít.
    Ha úgy álunk hozzá a dologhoz, hogy ha támadnak akkor azzonal átdjuk az ország kulcsot ,ellánálás nélkül. Mondhatni nem sokáig maradunk ország :D




    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • tildy

    nagyúr

    Kicsit ide is illik: [link]

    zenty: elrettentő erő? No és aztán mivel? A szomszéd országok se állnak sokkal joban, max néhol több az ember... Szerintem felesleges erre költeni.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • finest

    őstag

    válasz highlander81 #212 üzenetére

    Szomorúan hallom ezt Szentesről. Itt lakunk a laktanya mellett és reggelente mindig a ''Hazám, hazám''-ra ébredünk. Olyan szorgalmasan fújták a nyáron, h nem is gondoltam volna a leépítésre, ráadásul még gyakorlatoztak is egész rendszeresen.
    Mi van Hódmezővásárhellyel?

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • tkazmer

    addikt

    válasz Zenty #222 üzenetére

    már nem azért, de aki minket megtámadna, az letojna egy ''alapvető szintü'' hadsereget...török<-> görög: hány embert is lőttek le abban a ''háborúban''? Persze, volt cipruson egy ''kisebb'' probléma, de nekünk nem nagyon van ilyen vitatott területünk(ha most nem vesszük azokat a szélsőségeseket, akik feltételezik, hogy jelenleg visszaállítható lenne a nagymo). Mondhatni, a környező országok kilőve, mint potenciális veszélyforrás. A környező országokkal egy fejlettségi szinten lévő országokat is elfelejthetjük, mert kétlem, hogy meg tudnának oldani egy háborút ellenünk. Mik maradnak még? (Jó)néhány nagyhatalom, akik ellen nem ér semmit az optimizmus, és akik gyártják a fegyvereket, tehát annyi fegyvert biztosan nem tudunk szerezni, amennyivel esélyünk lehet ellenük. Egy iraki helyzet meg senkinek nem lenne jó, annál még az is jobb, ha elnyomják a népet, mert akkor legalább össze lehet fogni, és fellázadni, meg akkor nagyobb esély van külföldi segítségre is.
    Az ilyenek, mint pl irán, jóllehet külön kategória, én mégsem tartanék tőle, mert egy háború nem úgy indul, hogy mohamed gondol egyet, és szól alinak, hogy legyen szíves, lőjjön ki 20 scudot budapestre, mert a tegnapi magyar film nem tetszett, ráadásul rosszat álmodtam, és a reggeli narancslé sem volt finom...egy háborúhoz kell valamilyen ok is, és megygőződésem, hogy egy komolyabb iráni fenyegetés esetén az amúgyis sokba kerülő irakiakat visszahoznák(de azok amúgyis orvosok nem? akkor meg kit zavarnának...)


    ''ha van hadsereg, lenne hosszabb háború,'' ami meg adná az esélyt, hogy ez idő alat valaki segít
    háború nem egyik percről a másikra lesz, tehát mindig lehet szövetségest szerezni

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • e.vid

    senior tag

    válasz finest #224 üzenetére

    Nagy baj nem lehet Szentesen, ha nem vettetek észre semmit. Tavaly októberi a hsz.

    '' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

  • tkazmer

    addikt

    válasz Zenty #220 üzenetére

    Na, a kedvedért megnéztem azt a wikipédiás cikket:
    nem egészen igaz, hogy 15 tankunk lenne, van még 180 raktáron:)
    Aztán: szlovákiának nincs egy teljes századnyi normális repülője.(ami van, és még úgy-ahogy korszerű: 10db mig29) jah, és mintegy 2e katonával kevesebb van nekik. jah, és kb 1mrd dollárral többet költünk a hadseregre, mint ők.

    Szlovénia: Nincs 1 db t72-esük se, mindössze 40 harckocsijuk van. Nincs normális repülőjük, csak néhány felfegyverzett Pilátus PC-9M( :) ) gyakorlógép. Jah, és van 47 fős haditengerészetük:)

    Horvátország: kb egy szlovákiányival költenek kevesebbet a hadseregükre, mint mi. Összesen 280 harckocsijuk van, de ebben nem csak a t72-esek, hanem a t55-ösök, és az m48-asok is benne vannak. Van össz 24 db mig 21, de ebből csak 12-t modernizálnak.
    Jah, és a tengereikre mindössze 1 tengeralattjáró vigyáz néhány partvédelmi hajó segítségével, gyakoratilag semmire sem jó, még a fulladozó túristákat sem tudják velük kimenteni:)

    Szerbia: szintén 15db t72-es, de jó, van még nekik 50 szervízben. Emellett még van 62db mig 21, valamint 5db mig 29. Asszem ezt egyetlen mig 29 századunk leverné:) Jah, és hozzá tartozik a dologhoz, hogy náluk ugye nemrég volt háború, tehát talán lehetne némi fegyverük..jah, és ők is kb egy szlovákiányival kevesebbet költenek a hadseregükre, mint mi.

    Románia: ugyan természetszeráen több a gyalogosuk, valószínűleg a jóval alacsonyabb fizetések miatt, és van néhány száz elavult t55-ösük is(t72-esük egy se), de a még valamire használható mig29-eseiket kivonták a hadrendből, mert drága a fenntartásuk ( :) ), így van 110db mig21-esük. Szemben a mi 41 korszerűnek mondható, és 55, az övékkel kb megegyező színvonalú repülőnkkel. Kb annyit költenek a hadseregükre, mint horvátország.


    Ausztria:
    Holott nálunk nagyságrendekkel fejlettebb ország, mégis kb annyit költenek a hadseregükre, mint mi. A légierejük jelenleg nem mondható túl modernnek a 12db f5e-vel, és a 28 saab gyakorlógéppel.

    Ukrajna:
    A hatalmas szovjet örökség miatt ők az egyetlenek, akik a térségben komolyabb haderővel rendelkeznek, aminek az állapota viszont megkérdőjelezhető, tekintve, hogy talán ők költenek a térségben a legkevesebbet a hadseregükre.Viszont nézd meg őket, arról nem tudnak megállapodni, hogy ki legyen az elnökük. szerinted képesek lennének háborúzni?

    Tanulság:
    A kárpát medence legfejlettebb, és legütőképesebb hadserege a miénk jelenleg, bárki bármit mond.

    Egyébként szerintem, ha a náluk ugye sokkal fejlettebb ausztria sem költ annyit a hadseregére mint mi, akkor lehet, hogy nincs is értelme?



    [Szerkesztve]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Nimrod

    addikt

    válasz tkazmer #227 üzenetére

    És a magyar nők a legszebbek (egyesek szerint), ez is egy fegyvertény. :DDD

  • #65675776

    törölt tag

    válasz tkazmer #227 üzenetére

    Akkor lássuk: Előőször is látni kellene a fától az erdőt. Nem csak a T-72 harckocsi ám!

    Szlovákia: Relatív, hogy mennyit költenek. Mo-on sem a pénz mennyiségével van a gond, sokkal inkább az elosztással. Ebben a szlovákok messze jobbak.

    Szlovénia: Nincs T-72-jük? Van helyette 54 M-84-ük, ami a T-72 jugó változata, sok szempontból jobb elektronikával. Ebből van nekik 54, illetve további 52 M-55S, ami a T-55 helyi változata.

    Horvátország: T-72-jük egy darab sincs igazából, csak M-84-ük. Ezek folyamatosan kerülnek modernizálásra M-95 szintre (összesen 105 darabos mennyiség a cél). Raktáron van több mint 190 M-55S és ~30 T-34/85. Illetve M-47-ek.

    Szerbia: van 212 M-84, 15 T-72. IFV-jük sokkal több van, légvédelmük messze erősebb, mint a magyar, a tüzérségük detto. (És azt is tudják hogyan kell és érdemes bevetni mindezt. A magyar gyakorlatok láttán a nyugatiak általában felteszik a kérdést, hogy melyik században élünk.) A MiG-21 egy dolog, okosan bevetve le tud nyomni az is akár egy MiG-29-et is. Anno a DHDSCS MiG-29-eit több alkalommal is úgy fogták el a magyar MiG-21-ek, hogy azok észre sem vették! Pedig ide kizárólag C-ket hoztak a ruszkik.

    Románia: Nem kevesebb, mint 1258 hk-juk van, szinte mind TR-85 (helyi T-72 verzió, ami megintcsak felűlmúlja bármely T-72-nket. A T-72-ket kivonják, a T-55-ök rég konzerválva állnak)! Mellé 450 IFV (közöttük 31 LAV III, ami simán hozza a BTR-80A szintjét. Egyébként a Stryker ennek a könnyebb változata) és >2000APC. 800 vontatott és ~200 önjáró löveg. Emellett rakétatüzérség és igen komoly légvédelem. 110 MiG-21 Lancer. És el is tudják szállítani a cuccot, lévén fillérekért megvették azt az 5 Herculest, amit mi ingyen megkaptunk volna, és van mellé 7 Spartan, 8 An-24/26/30. És egy rakás (>150) helikopter. Támogatásnak 65 RQ-7 Shadow. Tényleg olyan szinten leírható ahogy azt teszed.

    Ausztria: 114 Leo2A4, 253 SK-105 (le lehet írni a 105mm-es L7A3-at, de teljesítményben egyenrangú a 2A46-tal, azokat a lőszereket figyelembe véve amit mi rendszeresítettünk, meg egyszerűen jobb az angol löveg, nem is kicsit). 536 APC és 112 IFV, 189 M109 SPH, 86 Jaguar 1. Egy halom AT és SAM cucc. És ugye érkeznek a Typhoon-ok, amik azért bőven felűlmúlják a Gripen-t. [link]


    Ukrajna: 889 hk, T-64-től T84 ig (a T-72-t leszámítva mind jobb a T-72-nél). >2600APC és IFV, >1200 tüzérségi rendszer... És mindez a tartalék és konzervált állomány nélkül. A légierő gépállományát felsorolni is hosszú lenne.

    Szóval kurva messze vagyunk mi a legütőképesebbtől. A környező országok szinte mindegyike beszerzett már HMMWV-ket, amik messze többet bírnak, mint a mi Wolf-jaink, ráadásul kevesebb mint fele annyiba kerül...

  • tkazmer

    addikt

    válasz #65675776 #229 üzenetére

    Szlovákia: szerintem ez már politikai kérdés, max a poltopikban:)

    Szlovénia: ezt írja a wiki: ''40 db M-84, T-55 közepes harckocsi '' ebből nekem nem az jön le, hogy lenne egyáltalán 54 harckocsijuk. Az meg igazából mindegy, hogy valamiben jobb az elektronika, ha nekünk közel 5x annyi van...


    Horvátország: ezt írja a wiki: ''280 db M-48, T-55, T-72 harckocsi''. Lehet, hogy harckocsi szempontjából jobban állnak, de a légierő tekintetében nem annyira...

    Szerbia:szintén több tankjuk van, ez igaz, de önmagában néhány tankkal olyan sokra nem mennek. A MiG-21 egy dolog, okosan bevetve le tud nyomni az is akár egy MiG-29-et is. Anno a DHDSCS MiG-29-eit több alkalommal is úgy fogták el a magyar MiG-21-ek, hogy azok észre sem vették! Pedig ide kizárólag C-ket hoztak a ruszkik. Kérdem én, akkor a mig21-nél jobb gépekkel a magyar pilóták miért ne tudnák lelőni a mig21-eseket? Miért csak az ellenség lehet okos? Légvédelem: ez igazából mindegy, mivel valószínűtlen, hogy egy szerb bázisról lőnék a budapesti gépeket, és itt most arról van szó, hogy ők támadnak.

    Románia: Nem egészen, az 1285 harckocsiból 717 T55-ös, és csak 314tr 85-ösük van. Légvédelem itt is kiesik, mert az a feltételezés, hogy ők támadnak. A 110 mig21 ellen van 43 korszerűbb repülőnk, és 55 mig21-hez hasonló gépünk. Szerintem ez eléggé kiegyenlített.

    Ausztria: fontos kihangsúlyoznom a légierő kapcsán, hogy jelenleg! ezt írtam az előbb is, és ez elég fontos.:)

    Ukrajna: konkrétan 3905 harckocsijuk van. azt nem sorolom fel, hogy pontosan mik, de még t84-ből is van nekik 10 darab. A légierejük szintén elég komoly. VISZONT: ''Katonai költségvetés: 921 millió USD''. Szerinted ekkora költségvetésből állagromlás nélkül fenn lehet tartani egy ilyen nem kicsit hadsereget? Tehát lehet, hogy papíron ennyi, és meg is van mind(bár ezt is kétlem), de az állapotuk azért nem hinném, hogy kielégítő lenne.

    Tehát: jelenleg az bizonyos, hogy szlovákia, szlovénia és horvátország nem lenne legyőzhetetlen ellenség, szerbia, és románia nehezebb eset, mert sokan vannak, és a méretüknél fogva több mindenük is lehet, de szerintem még ellenük meg lehetne oldani valahogy a dolgot, egyedül ausztria, és ukrajna az, amelyik még veszélyesebbnek mondható, ukrajna inkább amiatt, mert onnan jön az üzemanyag, és anélkül hiába vannak a gripenek, ausztria meg főleg az eurofighterek, és a nyugati fegyverzet miatt. Namost: ausztria nem támad, mert annyira nem hülye, ukrajna meg nem támad, mert sokba kerül, és nincs miért idejönniük.
    Én továbbra sem látok komoly veszélyforrást.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • prmcsk

    addikt

    válasz KisApám #203 üzenetére

    ''A honvédségnél 45 dandártábornok szolgál, pedig a hadsereg csak néhány dandár szintű alakulattal rendelkezik. Azt azonban nem árulta el a HM, hogy a dandártábornokok, illetve a minisztériumban dolgozó főtisztek közül hányan nyugállományúak vagy nyugdíjaskorúak''. :Y

    Akár egy banánköztársaságban. Többen élnek a seregből meg a ''cafrangokból'', mint
    az országért, ha baj lenne.
    Jobban járnánk ha a tisztek vonulnának a csatába, mert többen vannak, mint az erre
    ''illetékes'' közkatonák.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • Gyantusz

    tag

    Tisztelt hozzászólók!

    Továbbra is elfelejtitek, hogy a hadsereget nem (csak) magunknak építjük!
    1999. március 16-ától tagjai vagyunk az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO - North Atlantic Treaty Organization). [link] Ennélfogva nemcsak a magyar határokat kell védenie a magyar haderőnek (ami komplex fogalom), hanem a felajánlott kontingensnek a szövetséget is erősítenie kell és nem gyengíteni! Ugyanis az egység csak akkor erős és hatékony, ha a tagországok által felajánlott egységek képesek eredményesen komunikálni, a lehető legkisebb veszteség mellett a leghatékonyabban működni! Az a felfogás, hogy ''nem is kell'', a meglévő - nem túl jól fizetett, kezdő bakának Bruttó 100 000 HUF-ért kell a bőrét kockáztatni - állomány testi épségét sérti, annak túlélő képességét nagymértékben rontja, morálját rombolja!
    Éppen ezért szerény véleményem az, hogy ennek a kis haderőnek - és bizony, mindössze 15 db, azaz egy századnyi T-72-nk van!!! - a lehető legkorszerűbbnek kellene lennie, hogy magyar honfitársaink, akik vállalják azt, amit Mi nem, azaz kockáztatják helyettünk testi épségüket, a lehető lenagyobb eséllyel jöjjenek kis az esetleges konfliktusból.
    Itt nem kell már a 20. századi nagy háborúkra gondolni, azoknak már nagy valószinűséggel vége van. Európán belül mindenképpen (legalább is az elkövetkező 20-30 évben biztosan). Az úgynevezett LIC-re (Low Intensity Conflicts) kell berendezkedni. Ehhez nem kell nagy haderő, elég a kicsi is (mint a mai), de a legfejlettebbnek kell lennie.

    Szóval, az, hogy nem kell haderő, marhaság és nemzeti öngyilkosság.
    (bármennyire is elfelejti 1-2 politikai párt ezt)
    Továbbá kiemelendő az, hogy kötelességgel és felelősséggel tartozunk szövetségeseink felé, akik közül remélhetőleg egyesek nem fognak hátba támadni minket, mivel majdnem minden szomszédunk ugyanahhoz a szövetséghez tartozik (Ukrajnát, Szerbiát és Horvátországot kivéve). Lásd Görögország és Törökország esetét...

    Haderőre igenis szükség van. Ezt jó lenne, ha végre honfitársaim (és fórumtársaim) egy része is tudatosítaná magában végre, idestova 8 éve, hogy beléptünk...
    Egyébként, ha nem így tettünk volna, lehetne az összes haderőnemet külön-külön fejleszteni, ami rengeteg suska (már ha úgy is sajnáljuk tőlük a pénzt, rohadjanak bele a sárba, üssék bottal megy íjjal az ellent).

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Zenty

    őstag

    válasz tkazmer #230 üzenetére

    180 raktáron hagyjuk már :D
    a felét el ajándékoztak a másik felére meg nincs aki írányitaná a tankokat :DDD arról nem is beszélve, hogy fogadok annyira védve lehetnek a raktáron lévők, hogy max egy lakat választja el azoktól akik meg akarnák fujni, vagy szét bombázni :)

    Ez akkor érne valamit ha legaláb 60 lenne aktív szolgálatba. Tankok meg ugye kellenek a gyalogságnak nagyon. Ezért még mindig azt mondom nekünk a legdurvább leopard 2-esekből kéne 15 darab, és már fosna néhány nép :)



    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • Slax

    senior tag

    válasz prmcsk #231 üzenetére

    Ez jellemző néhány még állami szervezetre is.

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

  • tkazmer

    addikt

    válasz Gyantusz #232 üzenetére

    Áruld el nekem, hogy miért van szükség feltétlenül arra, hogy egy nato misszióra soktíztonnás, nagyon jó állapotú tankokat vigyünk magunkkal mondjuk afganisztánba, vagy hasonlóan távol lévő helykre.
    A natónak építünk egy csomó radart, kockáztatva ezzel a radarok környékének élővilágát, vettünk gripeneket, és ott vagyunk egy csomó helyen, ahol a nato feladatokat lát el. Ennyi legyen már elég nekik.
    Az usa mint szövetséges: még a szövetségeseit sem engedi be vízummentesen? fura...

    Haderő igenis kell, de valóban nem a 20.-ik századi háborúra kell berendezkednünk. Ennél fogva semmi szükség pl tankokra. A repülőgép, és a rakéta korában ezek már egy kicsit elavultnak számítanak szerintem, mint ahogy a tüzérség is pl..

    A sajnálják tőlük a pénzt azért enyhe túlzás, az előrejelzésekből az látható, hogy 2010-ig a mostaninál több, mint 40mrd huffal jut majd több a hadi kiadásokra. Más kérdés, hogy a katonák fizetése nem kielégítő.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Gyantusz

    tag

    válasz prmcsk #231 üzenetére

    Főtisztek és tábornok:

    Tudod van a Munka törvénykönyvének ([link]) egy végkielégítésről szóló passzusa is, ami az ő esetükben nem két fillér lenne a Magyar Államnak. Amit a Te és az Én, és Mindannyiónk adójából fizetnék ki! Ebből a szempontból ragyogó a nyugdíjak mostani, lefelé történő módosítása. Csak ezzel az a baj, hogy érinti a kisebbeket is...

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Zenty

    őstag

    ha ennyi tábornokunk van lehetne egy elite alakulatott összehozni velük. Tapasztalt vén rókák igazi rambo jelöltek. Egy kis edzés, és már is fittek lennének. Úgy sincs igazi elite edségünk velük el lehetne kezdeni :)

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • tkazmer

    addikt

    válasz Zenty #233 üzenetére

    nem ajándékoztak el abból a 180-ból semennyit, másik 70 lett elajándékozva az iraki haderőnek.
    (előző hsz-emhez kiegészítés: ez a 70 tank is enyhén szólva a szövetségért volt)
    Tankok, gyalogság...sőt, szerintem nyissunk kanócgyárat, és olvassszuk be a harangokat is nem? Ez nem nagyon a korszerű hadviselés része.. Leopard 2..mennyibe is kerül darabja? Szerinted megérné venni azért, hogy a környező országokban ''fossanak''?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Zenty #237 üzenetére

    sokba kerül a fizetésük, nem ér annyit a dolog, ráadásul vén rókák már fáradtak, és hogy nézne az ki, hogy nem megyek háborúzni, mert fáj a derekam:) kell sok fiatal, akiket nagyon jól kiképeznek, elhivatottak, életerősek, fele annyival is beérik(tudomásom szerint ez is 4x annyi lenne, mint egy sima közlegényé)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • #65675776

    törölt tag

    válasz tkazmer #230 üzenetére

    A magyar wiki nagyon messze van attól, hogy forrásként lehessen hivatkozni rá.

    Azzal az 5x annyival nem megyünk sokra, ha mindössze 20-25 üzemképes belőle. ''de önmagában néhány tankkal olyan sokra nem mennek.'' Ezzel magadnak mondtál ellent. Ha valakinek több van valamiből, mint nekünk, akkor Ők nem mennek vele semmire? Csak mi a szétrohadt hk-inkkal, amit meg se tudnánk tankolni? LOL.

    Légierő dettó, van ~6-7 üzemképes MiG-29 és a Gripenek. Ez összesen max 20 példány, ha az összes megrendelt Gripent beleszámítjuk. Hol van nekünk 43 korszerű gépünk? A MiG-23-at nem számítsd, az már semmire sem jó, a Lancer radarja pl sokkal jobb az övénél.

    A légvédelem egyáltalán nem esik ki. A honi (azaz telepített) légvédelem már elavult koncepció, csak egyes fontoas létesítmények esetén alkalmazzák. A fő súlypont jelenleg a csapatlégvédelem, ami mobil, a csapatokkal együtt mozog. Persze mi ezt már nagyon régen kivontuk, a Mistral minden, csak nem megfelelő megoldás, lévén a reakcióideje elviselhetetlenül magas. Ezzel szemben a románoknak van pl 43 Gepard-juk, jónéhány 9k33 Osa-juk. Mi ugye a Silka-kat is kivontuk vagy 20 éve. Ezen eszközöknek nagyon fontos a szerepük, lévén amíg vannak, addig a harci helikopterekkel történő támadás szinte lehetetlen. Kérdezd meg az arabokat és az izraelieket, van benne némi tapasztalatuk.

    Ukrajnáról pedig találóan annyit mondott egyszer egy ismerősöm, hogy fogják az usankájukat és azzal átgázolnak Mo-on ha akarnak. Akkoriban még 70-80000 fő körül volt a MH állománya. Tök mindegy mennyit költ Mo haderőre, jelenleg nem sokat ér az egész, a lepukkant állapotú gépparkkal.

    Az osztrákok esetén azért nem tudom mi a probléma az F-5-tel. Bármelyk mai gépnek képes kellemetlen pillanatokat okozni. A MiG-29 ellenében csak a BVR fegyverzet hiánya a hátrány. Viszont amije van a Tiger-nek, azt megbízhatóan be is tudja vetni. A MiG-29 meg, hát...

    Kár szépíteni: jelen helyzetében/állapotában a MH egy túró. De mire is számítsunk ha még az egyébként a legolcsóbbak között levő fegyverrendszereket sem akarjuk normális szintre hozni. Aknavetőből pl csak II. vh előtti típus van rendszerben. Egy mai fele akkora űrméretű is messze jobb nála... Emellett gyakorlatilag az egész honvédség taktikai módszerei idejétmúltak. Ezt bizonyítja a tüzérsék gyakorlatilag teljes kivonása is.


    A radarokat alapvetően nem a NATO-nak építettük, hanem magunknak! Jelenleg a sok anarchistának (ők zöldeknek mondják magukat, de közük sincs a környezetvédelemhez, ez már a Bős-Nagymarosi beruházásnál is kiütközött) köszönhetően évek óta lyukas a magyar légtér ellenőrzése, jó esetben a kétharmadát látjuk.

    Láthatóan nem igazán vagy járatos napjaink hadviselésében, a tüzéség ugyanis a légierővel egyetemben a legfontosabb fegyvernem! Ha meg annyira nem életképes a hk, akkor miért azzal példálózol állandóan? :F

    [Szerkesztve]

  • Gyantusz

    tag

    válasz tkazmer #235 üzenetére

    Tudom, hogy nem illik, de visszakérdezek:
    Ugyan mivel vinnénk el egy 47 tonnás harckocsit (T-72) Afganisztánba?
    a felvetést sem értem...

    ''A natónak építünk egy csomó radart'' Eddig építettünk keményen 2 db-ot: Bánkúton és Békéscsabán. A harmadik még nincs meghatározva (pl. Zengő)
    Szerinted a VSZ idején mennyi üzemelt a tudtodon kívül?

    '' Ennél fogva semmi szükség pl tankokra.'' Ezt a véleményedet oszd meg egy magyar gyalogossal és előtte, ha szemüveges vagy, vedd le, mert tuti, hogy orrba fog verni! Harckocsi nélkül nem lehet bevenni és megtartani területeket és mint ahogy már nem elég, és már a második vh-ban sem volt már(!) harckocsi gyalogság nélkül, mert sebezhető. A harckocsi a legjobban páncélozott szárazföldi fegyvernem, amit ugyan ki lehet lőni 10-ed annyiba kerülő páncélátlyukasztó/átégető/törő fegyverekkel, de ennek elhárítására van a gyalogság, a tözérség és méginkább a légierő. Mindegyik haderőnem kiegészíti a másikat, és mindegyik függ a másiktól (ha úgy tetszik szimbiózis).

    A tüzérség fogalmával nem vagy tisztában. Ugyanis ebbe beletartoznak a hagyományos csöves tűzfegyverek (lövegek: ágyúk, tarackok, ágyútarackok, tarackágyúk, aknavetők), a rakétatüzérség (rakéta-sorozatvetők), és szükségképpen a harckocsik is alkalmazhatóak erre a szerepkörre. A tüzérség a gyalogságot segítik. És nem kell megintcsak 200 db ahhoz, hogy hatékony legyen, elég 12-48 db is egy adott heylszínen, korszerű, pontlövésre alkalmas szeközökkel felszerelve, amik a lehető legkisebbre csökkentik a járulékos károkat (ugye állandóan ezért szoktak sírni a médiában)!!!

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Zenty

    őstag

    válasz tkazmer #239 üzenetére

    ez poén akart lenni ... :) de egyébként most is kapják a fizut, és nem csinálnak semmit lényegében. Ezért amíg nem rugják ki őket mehetnek az elite egységbe dzsungel harcosnak.


    A tankos dologra. A modern világba is szükség van földi haderőre. Egy esetleges légi deszant támadásnál( nem csak nálunk) a vadászgépek, és légierő nem ér semmit. A földre lepotyanak, és ott írtanak mindent. Ilyenkor csak a gyalogásg, és annak legmeghatározobb eszköze a tank segithet. Akármelyik hadsereget is nézel a tank az egyik fő szempont az egészben. Bár én is úgy vélem nálunk inkább rengeteg harci helikopter kéne.( de az picivel drágább...)
    Mivel a leopard 2 az egyik legjobb tank a világon így nem olcsó. De viszont 15 darab belőle egy ''elméletileg'' közepes országnak ez nem okozhat anyagi gondot. De emelett megérné.
    1 darab leopard felér vagy 10 t-72-esel (kis túlzásal), és erős a páncélzata. Az ellen gyalogság nem tudja könnyen ki csinálni. Ellenben t-72-nél ami talán már egy pici Molotov koktéltól repül.



    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • Gyantusz

    tag

    válasz Gyantusz #241 üzenetére

    Illetve ott van még a ''Glória'' Püspökladányban (ami már régóta ott van, csak most már végre kissé korszerüsített gépek forognak benne...), és Ferihegy, valamint Kecskemét is (előbbi a polgári légiirányításé, utóbbi közvetlenül a kecskeméti vadászoké). A Tubes-Zengő helyszín lenne a 3. az említett kettőn (B.csaba, Bánkút) kívül, ami elsősorban Magyarország légvédelmét szolgálná.

    Érdekes módon hogy fel volt háborodva a közvélemény, mikor 1991. október 27-én, helyi idő szerint 20:51-kor egy jugoszláv MiG–21MF lebobott egy BL 755-öt Barcsra és nem történt semmi a légvédelem szempontjából! :U :F

    A másik. Elfelejted azt is, hogy támadás esetén a támadó alakulatokkal együtt jönnének a csapatlégvédelem tagjai is:
    - SA-6 [link], (GRAU-kódja 2K12). Az izraeliek mesélhetnének róla a jóm-kipúri haáborúból...
    - Egy kis nagyvas: SZ-300 [link]

    - Gepard [link]
    - ADATS [link]
    - Tunguszka [link]
    - ZSZU 23/4 Silka [link] Ebből van nekünk is, igaz csak M-készleten (mozgósítási) már legalább 20 éve, mint ahogy daa-raa is említette.
    És a többi.
    A csövesekkel igen hatékonyan lehet a gyalogságok is pusztítani... És lövészpáncélosaikat is. Ezért is kellenek a harckocsik.

    Remélem érted, hogy a haderőnemek az ''egymást védjük'' elvére épülnek. Na, a magyarban, hála a nagytudású, idióta politikusainknak, ez nincs már meg.

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • tkazmer

    addikt

    válasz Gyantusz #241 üzenetére

    némi ellentmondást érzek:
    Ugyan mivel vinnénk el egy 47 tonnás harckocsit (T-72) Afganisztánba?
    a felvetést sem értem...
    tehát nem nagyon tudnánk elvinni.

    Ennél fogva semmi szükség pl tankokra.'' Ezt a véleményedet oszd meg egy magyar gyalogossal és előtte, ha szemüveges vagy, vedd le, mert tuti, hogy orrba fog verni!
    Namost ha nem viszünk tankot, akkor minek is vegyünk tankot? Jah, és mégegy, gondolod, hogy mo ilyen szerepet fog vállalni bármikor is egy nato misszióban?



    Eddig építettünk keményen 2 db-ot:
    ha szerinted 2 db semmi, nem is érdemelsz többet...

    Az utolsó bekezdésedet inkább nem idézném, hosszú lenne. Te most azt gondolod, hogy mo feladata lenne egy ilyen komplett támadás tüzérséggel, meg minden hasonlóval bármelyik nato misszióban? miért gondolod, hogy mo bármelyik országgal is iilyen viszonyban lenne, és egy ilyen támadást finanszírozni tudna? irakból még az angolok is igencsak szeretnének nagyon messzire eltűnni, mert nekik is túl sokba fáj a dolog. pedig nb és mo között gazdaságilag van némi különbség az előbbi javára. A tüzérséggel kapcsolatos állításomat annyiban visszavonom, hogy rakétákra igenis szükség van.


    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az itteniek közül minden haderőt nagyban támogató azt képzeli, hogy mo-nak támadnia kellene, mégha egy nato misszió keretében is. Namost akkor vessetek egy pillantást az usa-ra. Egyik oldalon háborúzik, iszonyú pénzeket öl a hadi fejlesztésekre és beszerzésekre, elítéli a nem demokratikus államokat, és háborúzni akar, már amelyikkel megteheti, de még ő sem engdeheti meg magának ezt úgy, hogy ne egy történetesen kommunista állam, kína finanszírozza neki.
    Ezek után mo-nak feltétlenül támadnia kell?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz #65675776 #240 üzenetére

    tehát veszélyforrás jelenleg ukrajna, mert az nem eu tag, és nem is nato tag.
    Ukrajnáról pedig találóan annyit mondott egyszer egy ismerősöm, hogy fogják az usankájukat és azzal átgázolnak Mo-on ha akarnak ez mind lehetséges, egészen addig, ameddig az usankájuk el nem fogy, mint kaja, mert nincs pénzük másra:)

    Emellett gyakorlatilag az egész honvédség taktikai módszerei idejétmúltak. ez nem biztos, hogy csak pénz kérdés.

    radaros résszel egyetértek, de szerintem örülni kell annak, hogy legalább van annyi, amennyi.

    utolsó bekezdésre a választ lsd előző hsz-m.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Zenty

    őstag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    pár jobb tankkal, harci helikopterrel, és jobb lég védelemel szerinted már támadni lehetne...?
    Szerintem a többségnek itt az a problémája, hogy csak dísz hadseregünk van, ami jelenleg nem képes megvédeni semmitől.
    A védelemre pedig igenis adhatnánk. De a védelem nem pár grippenről meg néhány világháborus szintü fegyveről szól.

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • Gyantusz

    tag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    Egy hadsereget mindíg a lehetséges, legvalószínűbb veszélyforrások ellen kell felkészíteni és felszerelni.
    Ennélfogva nekünk nem kell repülőgép-hordoró, mert folyaminkra és ''tengerünkre'' minek is?

    Harckocsi: ahhoz, hogy védjem a tüzérségemet és a gyalogságomat, és egy támadást vissza tudjak verni és deffenzív ellentámadást - értsd frontáttörés és átkarolás - véghez tudjak vinni, ehhez a BTR-80 eléggé kevés, még a bakákat sem képes páncélzatával védeni.
    Azért kell a harckocsi Magyarországnak, hogy védje az ország hatrárait, mint legerősebb szárazföldi fegyvernem. Továbbá azért, hogy katonáink (testvéreink, barátaink, esetleg férjeink) ne dögöljenek meg az első lövésnél.
    És végül azért kell, hogy akárki legyen is az, Téged ne tudjon alkotmányos jogaidban korlátozni.

    Ezek mozgatása légi úton nem megoldható (mindössze 4 db teherszállító repülőgéptípus képes erre, ezekből szövetségeseink körében csak az USA-nak és Nagy-Britanniának van...), de minek is vinnék el olyan messzire? Én ezt tőled kérdezem, nekem fel sem merült a fejemben?
    Miért kellene harckocsikat vinnünk Afganisztánba?

    Azért van a NATO-főparancsnokság, hogy ők fent határozzák meg az eszközigényt és ez alapján határozzák meg a tagországok szükséges részvételét. Azután ez a parlamentek elé kerül és vagy megszavazzák a politikusok, vagy nem. Ha nem, akkor jön a további katonai tervezés, hogy a hiányt melyik másik tagország haderejéből lehet kiállítani. És újabb parlamenti viták...
    Ez így működik.

    Légvédelem: ''ha szerinted 2 db semmi, nem is érdemelsz többet...'' Hhmmm. Nem tudom. Csukd be aszemed. Tegyenek a fejedre egy zsákot, de persze úgy, hogy fent szeleljen, meg ne fulladj. Ezután kivezetnek egy mezőre és azt mondják, menj rajta végig, de úgy, hogy az 5 lyuk helyett csak 2 db kis lyukat vágnak a zsákra a szemednél. A fejedet nem mozgathatod.
    Fel leszel háborodva hogy a másik 3 lyukat miért nem vágják rá a zsákra?
    Fel leszel.

    Nem engem győzz meg! Magyarázd el az eszmefutattásodat egy légvédelmisnek.


    De mindezt zárom egy idézettel:

    ''A legjobb hadászat az, mely azt tartja:
    hogy mindig jó erõsek legyünk,
    éspedig mindenekelött általában,
    azután a döntõ ponton''

    Clausewitz

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    Még Magyarország NATO-szerepvállalásáról. Mivel minden tagállam tudja, hogy lópikulát sem érünk (?hol is a magyar büszkeség ilyenkor? - katonáinkon kívül), így egészségügyi és műszaki vonalon erősítjük a szervezetet, azok nem kis megelégedésére. Csak az a probléma, hogy a harcoló alakulatainkat nem védi senki és semmi! Én őket féltem, Tőletek, haderő-ellenzőktől! Sajnos.
    (dilettantizmusotoktól)

    Én a logikus, korszerű és hatékony védelemben hiszek és nem a támadásban!

    Ezek szerint Ti, haderőt ellenzők úgy vélitek, hogy minek is a hadsereg, mikor elmúlt minden reális veszély?
    Remélem, hogy soha sem fog tőletek függeni családom és saját életem sorsa...

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    És még egy.
    A NATO-t közbeavatkozásra igen gyakran az ENSZ BT jogosítja fel (ld. 1999-ben Jugoszlávia esete). Márpedig ennél magasabb jogrendű szervezet nincs a Földön. A BT-döntés katonai eszközeit pedig magasan művelt katonai szakértők dolgozzák ki. Amiket a politikusok vagy elfogadnak, vagy nem...

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Zenty

    őstag

    A natoval nem is kell annyira foglalkozni. Ugy is le vagyunk tojva, és a szövetséges szerződés csak formalitás. Csak azért léptünk be mert szép adóságunk van a hamburgereseknek. :)
    Elég egy vh2 esetre gondolni. Mikor az Angolok meg Lengyelek egy szerzödést kötöttek, hogy ha bármelyikőjüket támadás éri akkor azzonal megy segiteni a másik ( nincs kifogás). A lengyelekhez mentek a németek az angolok meg ültek. Következmény? Semmi. Még egy bocsánat kérés sem volt ha jól tudom a lengyeleknek.
    Én ennyire bízok a nagy natoba ha valami gáz történe.

    Guild Wars - Zenty a survivor

Új hozzászólás Aktív témák