Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vilmoci

    csendes tag

    Tiszteletem!

    Kérdések:
    -338 Mrd Ft-ból miért csak a missziókra van pénz? (és akkor a missziókról miért halljuk azt amit? )
    + a környékbeli országok kevesebből jobbat tudnak kihozni, miért?
    Ha megnézzük tüzetesebben a Gépjármű Beszerzési Programot, akkor 1db Rába H-18
    mégis mennyit kóstál? (lehet, hogy TÁTRÁkkal jobban jártunk volna kb. fele ennyiért? )
    - A Gripen addig önálló amíg a sok-sok fedélzeti computer közül az egyik le nem tiltja a repülésről (az összehasonlítás sértő a Hornetre nézve)
    -A T-72 nem volt korszerű tervezésekor? ( ez ugye csak tréfa?)
    Ha jól tudom, a Leo-2 volt az első épkézláb nyugati válasz rá! ( Igaz hogy ezzel a válasszal alaposan fel lett adva a lecke :D )
    -A Mi-24-esek állapotáért is fejeknek kéne hullania!!!! ( Nem az üzembentartó századra gondolok)
    -Ha a Leo-2 nem korszerű, akkor az osztrák, finn, dán, norvég és portugál beszerzés miért Leopard-2A4 volt ( lehet hogy a 21-ik században minden ország katonai vezetői hülyék? Akkor egyel kevesebb Hungaricum van :U )
    -Mivel visszük ki őket? sok jó pőre kocsival Koperig, onnan hajó Pakisztánig, onnan van vasút majdnem Afganisztánig. (Én azt sem értem, hogy miért kell légi úton szállíttatni nekünk ilyesmit, ha nem égetően fontos [tavaly azeri Il-76-os vitt BTR-t is ] )
    -M-109-esek: KÉNE!!!!!
    -A T-72-t csak az oroszok tudnák eredményesen alkalmazni, ugyanis valami olyasmi a koncepció, hogy a T-72 csak második a sorban, kiegészíti a T-80-ast (természetesen rettenetes mennyiségű lövészpáncélossal a hátuk mögött+ a levegőben pár száz Mi-24-es és Szu-25-ös). De ez mit sem ér légifölény nélkül. Ahhoz meg kell a Szu-27 + Mig-29 + A-50. Ha már itt tartunk akkor kell a VDV meg a szpecnaz is. Igy azért életképes lehet a dolog, Bár nem az egész NATO ellen, de Grúziának a nyakára lehet lépni.
    -Iraknak és Jugoszláviának csak T-72 és Mig-29 volt. Az ellenségnek E-3 sentry...

    maradok mély tisztelettel: vilmoci

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák