Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz Van Der #528 üzenetére

    Az, hogy kivágnának a NATO-ból, én nem tartom reális esélynek (bár egy-két barom brit politikus szerint jó lenne). Elég sokat teszünk még így is, hogy haladjon a szekér. Csak megemlítem az olasz-magyar-szlovén Többnemzetiségű Szárazföldi Kötelék (IT-HU-SL MLF) létrejöttét és szerepléseit. A hazaiakat főként az 5. Bocskai Ld. képviseli.

    "Mondjál már nekem egy stratégiai szövetségest a Nato-n belül - :D és Oroszországon kívül ;) - a mai kihívásokat figyelembevéve."

    Így hírtelenjében nem tudok olyat írni, akikkel nem vagyunk kapcsolatban. De most halálosan komolyan! A legszorosabb szövettségeseink a fentebb említett szlovének, az olaszok, a németek, a lengyelek... lassan a románok és a szlovákok is. Gyakorlatilag minden évben jönnek hozzánk, vagy megyünk valamellyekhez több helyre is gyakorlatozni. Egyébként a NATO Déli hadseregparancsnoksága is az az Olaszország (Verona), akiket a VSZ idején le kellett volna gyakni.
    NATO civil és katonai struktúra (angol)

    Húzóágzat lenne az építőipar is (hm, megint a közös vonások...), mégis jó nagy lekvárban van... De nem csak itthon, hanem az EU nyugati végében is (Spanyolország).

    Utolsó bekezdésedhez:
    El kell fogadni, hogy a gazdagok majdnem mindíg túlélik a szegényebbeket, mert megtehetik (persze ez a polgári középosztálynak marhára nem tetszik). Kevés olyan időszak volt a történelemben, amikor nem: ilyen pl. a francia forradalom utáni időszak, amikor csak azért levágták az ember fejét, mert csúnyán nézett, és nem érdekelte őket, hogy tudós volt-e, vagy a leggazdagabb francia. Lehetne említeni az 1920-30-as évek Szovjetunióját, amikor szintén így állt a helyzet, de akár a magyar Tanácsköztársaság és Rákosiék idejét is. Mindegyik velejárója volt a "finoman szólva" destabilizált helyzet. Hogy ez kialakulhat-e manapság... Nem tudni, szerintem nem. Szerbiában sem mennek ennyire szélsőségbe a dolgok (lásd ott is van a NATO és az EU is, gyak. ugrásra készen!). Gyakorlatilag egyik EU-tagállam érdeke sem szolgálja - főleg nem a nyugatiakét - hogy a keletiek a feje tetejére állítsák a hosszú kínlódás árán létrehozott gazdasági és katonai közösséget (utóbbi pont előbbi érdekében fogant és alakul).
    Szerintem is a védelemre kell berendezkedni, de nem olyan fegyverekkel, amik másra sem jók! Mivel mára a NATO szerves részei vagyunk, kutya kötelességünk(!) a közösség többi tagjának érdekeit is szem előtt tartva kiválasztani és rendszeresíteni az együttműködésre képes harceszközöket (lerágott szó lesz ez az "interoperabilitás"). Egyébként nekünk is olcsóbb, ha egy eszközt tudunk itthon és külföldön is gond nélkül alkalmazni a többiekkel szervesen együtt.

    Javaslom, olvasgass néha a www.hm.gov.hu cikkeiből, mert elég sok remek cikket adnak közre. Ez most nem piszkálás, hanem konstruktív javaslat és komoly jótanács! (pl. írd be a keresőjükbe, hogy eseménynaptár)
    Vagy itt egy M. Szabó Miklós tollából... (a nevét érdemes megjegyezni)
    Vagy A NATO katonai integráció hat éve (1.)

    Hogy mi is az a CIMIC és PSYOPS

    lsc: Ha biztonságtechnikai vonzatai voltak/vannak az esetnek, akkor elvileg az ágálásomat elfelejthetjük. Mindenesetre nem a MH Bakony Harckiképző Központ feladata lenne biztosítani az egész lőteret, hogy Juliska néni és Jani bátyánk ne akkor menjen földet kukkerolni? Egyébként aki ködbe (és esőbe, hózivatarba) megy gombászni, az meg is érdemli.

    Daa-raa: Én erről, hogy "(egyébként mivel több mint három tagország használja, annak minősül, még ha le sincs írva)" még nem hallottam.
    De az tökéletesen biztos, hogy régi Varsói Szerződés-szabványról beszélünk, mint ahogy a 39M és 43M töltények esetében is. Ha van olyan mákunk, hogy a többnemzetiségű misszióban van ex-VSZ-tag is, akkor tudunk tőlük is venni skulót, de ha nincs, még akkor is rendelhetünk tőlük, ha nekünk nem lenne elérhető. Én ezt tartom inkább elképzelhetőnek.
    A NATO ezért is tartja a legutolsók egyikének a STANAG 4537 (hivatalosan NATO Armaments Ballistic Kernel, NABAK a neve az egyezménynek) bevezetését. Egy ZMNE-s cikk.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák